PALUBA
March 28, 2024, 06:21:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 75   Go Down
  Print  
Author Topic: Raketna fregata (Ex- Veliki patrolni brod VPBr) klase "Koni"  (Read 455760 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #405 on: August 04, 2011, 06:28:35 pm »

Gledao sam ga i ja do prekjuče. Nikakvih izmena nema, osim što ruzina napreduje.
Nema odgovora na moje pitanje kuda se deo DB 241. Na Pristanu ga nema, od Rosa do Krašića, nije na Torpednoj stanici u Kumboru. U prolazu ga nisam video ni u bivšem Arsenalu, mada se veoma slabo vidi. Nije baš ni mali da tek tako ispari.
Logged
Godra
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 990


P-34


« Reply #406 on: August 04, 2011, 07:10:42 pm »

Gledao sam ga i ja do prekjuče. Nikakvih izmena nema, osim što ruzina napreduje.
Nema odgovora na moje pitanje kuda se deo DB 241. Na Pristanu ga nema, od Rosa do Krašića, nije na Torpednoj stanici u Kumboru. U prolazu ga nisam video ni u bivšem Arsenalu, mada se veoma slabo vidi. Nije baš ni mali da tek tako ispari.
kumbor-e mislim da sam ja odg na pitanje gdje je DBM 241 zavrsio,a to je da je zaklonjen od RF 31 i ne vidi se,tj iza nje je privezan Smiley
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #407 on: August 04, 2011, 08:26:10 pm »

DBM-241 je privezan na Pristanu, između obale i RF-31. Sa Kumborske strane se slabo vidi pošto je manji od RF, ali je tamo - bio sam tamo pre neki dan i video sam ga.
Sutra ću ga pokušati uslikati, zajedno sa RF
Logged
Godra
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 990


P-34


« Reply #408 on: August 04, 2011, 08:27:52 pm »

DBM-241 je privezan na Pristanu, između obale i RF-31. Sa Kumborske strane se slabo vidi pošto je manji od RF, ali je tamo - bio sam tamo pre neki dan i video sam ga.
Sutra ću ga pokušati uslikati, zajedno sa RF
lovac da ti olaksam ja cu slikati,jer cu svakako tuda proci sutra Smiley
Logged
majstorsmora
mornar
*
Offline Offline

Posts: 39


« Reply #409 on: August 05, 2011, 01:07:52 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Nije 6. Flota.jpg (28.22 KB, 524x272 - viewed 285 times.)
Logged
majstorsmora
mornar
*
Offline Offline

Posts: 39


« Reply #410 on: August 05, 2011, 01:13:47 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* RF.jpg (47.25 KB, 720x476 - viewed 295 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #411 on: August 05, 2011, 06:09:38 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
A, ovo je dosad po mome, jedna od najljepših fotografija VPBR-ova.
Svaka čast "majstore....". Gde si je samo nabavio? Cheesy
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #412 on: August 05, 2011, 07:36:08 pm »

Ova poslednja je bila objavljena na 3 strani ovog topica.

Inače ovi brodovi su bili za Jugoslaviju potpuni promašaj, kada se odlučivalo o kupnji. Loše protivpodmorničko naoružanje sa lošim PEL-om, PVO naoružanje zastarelo, isto tako rakete Syx. Brod je bio dobar samo za patroliranje u težim uvjetima na moru (zimi), a za tu svrhu je bio preskup.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #413 on: August 05, 2011, 07:40:26 pm »

Koliko je plaćen?
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #414 on: August 05, 2011, 09:44:06 pm »

Ova poslednja je bila objavljena na 3 strani ovog topica.

Inače ovi brodovi su bili za Jugoslaviju potpuni promašaj, kada se odlučivalo o kupnji. Loše protivpodmorničko naoružanje sa lošim PEL-om, PVO naoružanje zastarelo, isto tako rakete Syx. Brod je bio dobar samo za patroliranje u težim uvjetima na moru (zimi), a za tu svrhu je bio preskup.

Raptor F-22 kosta preko 150 miliona dolara, Su-35 izmedju 45 i 65 miliona  (sume sam nasao cisto po netu). Sta onda ameri ne idu da kupe SU mesto da preplacaju Raptor-a? U svakom slucaju bi bilo ekonomicno: kupis skoro 3 za jedan. Tesko da bilo koja zemlja pravi 'ekonomicno' oruzje, te se pare uvek tesko pravdaju po pravilama ekonomije. A koliko su ljudi plate izvadili na te brodove? Na hiljadu verovatno. Mozda je moglo da kosta i manje, u to ne bi ulazio. Ali u to vreme Ju-politika je bila ta: nase oruzje u nasu kucu za nase potrebe...Evo, sada svi kupujemo 'jeftino', skoro da nista domace nije dobro pa vidim koliko smo ekonomicni...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #415 on: August 05, 2011, 10:04:20 pm »

Ova poslednja je bila objavljena na 3 strani ovog topica.

Inače ovi brodovi su bili za Jugoslaviju potpuni promašaj, kada se odlučivalo o kupnji. Loše protivpodmorničko naoružanje sa lošim PEL-om, PVO naoružanje zastarelo, isto tako rakete Syx. Brod je bio dobar samo za patroliranje u težim uvjetima na moru (zimi), a za tu svrhu je bio preskup.
Za sliku si u pravu. Ima je i na trećoj strani, ali je lijepa pa od viška ne boli glava.
Što se ostalog tiče, lijepo ti to objasni. Ali i da je sve tako, a šta smo to mi tih godina mogli drugo i kupiti.? I gde?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #416 on: August 05, 2011, 10:07:04 pm »

Ајде мало филозофије ван теме: Увек је "наше" (данашње) време боље од оног "другог" (прошлог). Са друге стране колико сам пута ја као старији рекао "када сам ја био... то је било...боље".

Све што се десило - тако је морало бити. У животу се дешавају само могуће ствари. Да је могло другачије десило би се. И данас је управо тако.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #417 on: August 05, 2011, 10:10:49 pm »

Moja baka je govorila da je sa Franjom Josipom umrla financijski uređena država. Sad vidim koliko je imala pravo.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #418 on: August 05, 2011, 10:12:13 pm »

Koniji su zamenili razarače. Bili su najprikladniji potrebama JRM tog vremena i stoga i kupljeni. Što reče neko neki post ranije, šta je trebalo kupiti?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #419 on: August 05, 2011, 10:18:03 pm »

CopyPastujem ovde jednu svoju analizu postovanu pre oko godinu dana u temi o VPBR/RF klase Kotor. Mislim da je umesna, ali o svemu ovome smo već raspravljali tada, i prilično zaokružili diskusiju.

I tip 31 i tip 33 su brodovi otprilike maksimalne veličine i istisnine opravdane za upotrebu u uskom moru kao što je Jadran. Sve preko 1500t je sigurno preveliko, a dovoljno je i znatno manje. Imali su pouzdane mašine (Pielstick više od ruskih dizela) i punu brzinu od preko 30čv, dok je max. postignuta bila preko 34čv za tip 33, optimalna za tu formu trupa i taj pogon.
Za osamdesete godine ti su brodovi bili veoma dobro opremljeni i naoružani. Teško da bi svi oružni sistemi i sva elektronika stala na manji brod građen u to vreme.

Da li se KIS 9LV na tipu 33 odlično pokazao, neka kažu oni koji su sa njim radili. Tada je bio bestseler, a inače je vrlo raširen u upotrebi i dan danas.
Radar MR302 "Rubka" stajao je na stotinama brodova, nišanski radar "Ris" za AK 230 takođe.
Ugrađeni sonari nisu bili vrhunski, i verovatno su neodgovarajući za Jadran. Takođe su stajali na ogromnom broju brodova. Kada smo nabavljali Thomson Sintra sonare za podmornice, mogli smo da nabavimo i sonare Diodon za VPBR, pa da to lepo zamenimo. Možda nismo tražili, možda Francuzi nisu dali, a možda i jedno i drugo. Ne znam koliko je JRM bila ekspert u PP dejstvima.
Što se tiče pomenute ruske elektronike, da ništa nije valjala ne bi je koristili ni sami Rusi. Tehnologija elektronskih cevi možda jeste još tada bila zastarela po zapadnim merilima, najviše zato što traži mnogo veći prostor i troši više struje, ali je bila pouzdana. Osnovno je to da su uređaji sa lampama mnogo manje osetljivi na "EMP - elektromagnetni puls" kod nuklearne eksplozije.

Topovi AK-726 su odlični, kao uopšte sva ruska artiljerija, mada jedan takav kompleks ima 26 tona bez b/k, što je 3-4 puta više od OTO 76 compact ili SAK 57 L70, dok je vatrena moć vrlo uporediva. Ovi topovi su „pojeli“ prilično deplasmana.
AK-230 i dan danas koristi pola sveta.
RBU 6000 "Smerč" je stajao na stotinama brodova, a koristi se i danas. Šteta što njegova upotreba protiv kopnenih ciljeva nije bila bolje razrađena.
Sistem PVO "Osa-M" ugrađivan je na sve ruske brodove od 800 tona naviše, sve do "Kijeva" i "Kirova". Vrlo ambiciozno zamišljen i uveden u upotrebu ВМФ 1971., nije opravdao očekivanja. Borbene mogućnosti sistema su zbog primenjenog KIS-a i tipa lansera bile skromne. Sistem je težak i složen i ne može se koristiti u protivraketnoj borbi. Daleko je slabiji od "Sea Sparrow", Seawolf" ili "Crotale". Ovde su Rusi omanuli!
Rakete P20/21/22 su bile jedino što su Rusi predlagali za izvoz u to vreme, a pošto su Francuzi zacepili cenu za "Exocet" i jedini nama dostupan sistem. Jasno je da je posle Foklanda borbena vrednost ovog sistema postala u najmanju ruku sumnjiva zbog grozničavog razvoja sredstava i taktike PEB, raznih sistema mamaca i artiljerijsko-raketnih sistema bliske odbrane broda. Učinak bojne glave od 500kg na cilju je nesumnjivo spektakularan!
Da je na brodove bio integrisan RBS-15, priča bi bila drugačija.

Opšteprihvaćena poslovica je da se današnji generali (i admirali) spremaju za jučerašnji rat. Razvoj vojne tehnike i vojne veštine mogu svako oružje, njegovu namenu i vojnu doktrinu svake zemlje prekonoć učiniti zastarelim i neupotrebljivim. A šta ako se raspadne zemlja!? - nestane i oružanih snaga u obliku u kome su postojale. RM kao izrazito tehnički rod tu prva strada i njeni brodovi postaju nepotrebni i beskorisni.

Sve pomorske zemlje slične SFRJ i uporedivog geografskog položaja imale su sličnu doktrinu RM i tipove brodova uporedivih karakteristika. Lake fregate/korvete su tip višenamenskog ratnog broda koji i danas najviše odgovara zemlji kakva je bila Jugoslavija - dok se ne dokaže drugačije. Razvoj tehnike i doktrine daje naznake da su ovde moguće promene u budućnosti, ali do sada nije bilo oružanog sukoba koji bi doneo očekivani prelom - potvrdio ili negirao ulogu višenamenskih lakih fregata/korveta kao najvećeg tipa broda za zatvorena mora.

Da li su neki brod, klasa ili tip broda opravdali postojanje, može biti vrlo diskutabilno. Ima odlična knjiga "The World Worst Warships", mada se ne slažem baš sa svime što je tamo napisano. Evo mojih primera.
1. Italijanski bojni brodovi drednoti su ceo rat od 1915-1918. presedeli u lukama bez ispaljenog metka, jedan je eksplodirao u luci zbog lošeg artiljerijskog punjenja, ostali su za skupe novce pregrađeni pred drugi rat, u kome su se takođe pokazali nikako.
Desetak italijanskih junaka je na dva bedna drvena kaića sa dva torpeda potopilo Szent Istvana, a dva diverzanta su na diverzantskom sredstvu "Maiale" (Krmača) digli u vazduh veličanstveni Viribus Unitis. U ratu na Jadranu 1914-1918., žali Bože novca, znoja i pogibija za bilo koji brod veći od male krstarice!
2. 1918-21. Britanci su milion tona bojnih brodova isekli u eksere. Sjajni Vanguard je plovio od 1946-1958. Korišćen je kao komandni brod, a najviše kao najveća kraljevska jahta u istoriji. Isečen u špenadle 1960.
3. Scharnhorst i Bismarck su držali engleski admiralitet u strahu, a sve se okončalo njihovom epskom pogibijom jer nije ni moglo biti drugačije. Sami protiv svih. Šteta što Nemci nemaju gusle, a jodlovanje u desetercu ne ide. Karijera Tirpitza je bila vrlo dosadna, kratka i sa logičnim krajem - razvaljen bombama i izvrnut u norveškom fjordu. Da su Nemci umesto bojnih brodova odmah forsirali podmornice u rat bi ušli ne sa 57 već možda sa 157 podmornica i ko zna kako bi rat na Atlantiku tekao.
4. Yamato i Musashi. Najveći BB ikada sagrađeni. Fantastično brodograđevno dostignuće. Nikada nisu učestvovali u bici sa drugim bojnim brodom, nikada nisu ispalili nijednu granatu iz oruđa glavnog kalibra u borbenoj akciji, osim protiv američke transportne flote i eskortnih snaga u zalivu Leyte. Nikada nisu pogođeni granatom sa neprijateljskog broda. Potopljeni su bombama i torpedima sa aviona. Njihova gradnja koštala je nepojamno mnogo i ostavila je Carsku mornaricu bez eskortnih jedinica i bez mnogo čega drugog što se posle u ratu pokazalo kao neophodno.
5. „Bojni krstaši“ klase „Kirov“. „Skupe igračke admirala Gorškova“. Veoma fantastični i sumnjivo upotrebljivi još u sovjetsko vreme. Danas rđaju na mrtvom vezu. „Petar Veliki“ plovi i pokazuje zastavu, jer je Rusima žao da ga iseku. Stvar ponosa – pa neka košta šta košta, nema veze što „ne radi“!

Ako naši VPBR nisu opravdali postojanje, onda su bar u dobrom društvu.

Da zaključim - VPBR su bili odlični i vrlo uspeli brodovi svoga tipa, naročito tip 33, otprilike najviše što je JRM bilo potrebno. Imajmo u vidu da su ti brodovi sagrađeni između 1979. i 1988., dakle pre najmanje 22 godine. Imali su jasno mesto u sistemu doktrine JRM. Ovi su brodovi bili skupi. Verovatno bi eventualni sukob pokazao i njihovu taktičku ranjivost. Verovatno bi RTOP, naročito one malo veće, sa poboljšanom PVO, bile bolja vrednost za novac.
A da su sagrađene nove podmornice umesto ovih brodova? A eskadrila aviona „Jaguar“ sa Exocetima ili „Gripen“ sa RBS-15 umesto brodova? Utvrđena ostrva sa artiljerijom, raketama i elektronikom mogu biti od presudnog značaja, ali tek sa odgovarajućim brodovima to predstavlja potpun sistem.
Da li je doktrina bila pogrešna drugo je pitanje. U novim okolnostima posle 1991., bez eventualne rekonstrukcije ovi su brodovi svakako postali beskorisni.
Njihove borbene mogućnosti nisu proverene u borbenim dejstvima, jer 1991. nisu mogli da se koriste svrsishodno, a 1999. bi njihova prva borbena vožnja bila i poslednja - a uz to kratka i bez učinka. To je svakome bilo jasno i vojnički i ljudski.
Logged
Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 75   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.