PALUBA
March 29, 2024, 02:49:06 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 75   Go Down
  Print  
Author Topic: Raketna fregata (Ex- Veliki patrolni brod VPBr) klase "Koni"  (Read 455871 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #585 on: May 27, 2012, 10:46:31 am »

Jedan alzirac [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* koni-alzir.jpg (23.09 KB, 476x269 - viewed 761 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #586 on: May 27, 2012, 10:49:48 am »

E, to je tip 1159TR. Šteta što oblak izduva pokriva mesto gde bi trebalo da su torpedni aparati.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #587 on: June 23, 2012, 01:40:20 pm »

Jos uvijek je "skoro" netaknut (sa izuzetkom AK 230 i topova kalibra 20 mm i nekih sistnica u unutrasnjosti), ali nece jos dugo biti tako jer ga je kupila neka firma iz Albanije za 509 hiljada eura radi rezanja u staro zeljezo. Fotografije su stare dvadesetak dana a izvor je www.shipspotting.com



* Fregata SPLIT u Pristanu 1.jpg (391.19 KB, 800x535 - viewed 159 times.)

* Fregata SPLIT u Pristanu 2.jpg (376.3 KB, 800x535 - viewed 143 times.)

* Fregata SPLIT u Pristanu 3.jpg (377.93 KB, 800x536 - viewed 189 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #588 on: June 29, 2012, 10:23:13 am »

Kad bi pare od prodaje makar otišle na osnovne popravke i pituranje nekoliko najosnovnijih plovila, ili nabavku dve bolje pilotine, mogla bi biti i neka korist. Ipak, čisto sumnjam, "burazeri" su se  verovatno već dogovorili ko će i šta dobiti.

Ja sam prekjuče dao svoj mali doprinos ovom fotkom. Sliakno je iz daljine, pa baš i nije nešto. AK-230 su skinuti, a izgleda kao da su i AK-726 srezanih cevi na prvoj trećini, ili mi se samo čini. Ajte neko ko je tamo sa barkom da napravi mali walkaround s nekoliko slika.


* 31 poslednji dani (bez odbrane).JPG (218.93 KB, 1537x649 - viewed 171 times.)
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #589 on: July 03, 2012, 01:19:20 pm »

Sa neta,Arsenal...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* arsenal2.jpg (132.43 KB, 960x640 - viewed 563 times.)
Logged
Snowy
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181



« Reply #590 on: July 17, 2012, 06:35:05 pm »

Alžirski?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* MouradRais1986.jpg (282.14 KB, 1024x648 - viewed 458 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #591 on: July 17, 2012, 06:37:15 pm »

Alžirac, "Mourad Rais".
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #592 on: July 19, 2012, 10:21:50 am »

Tekst Miroslava Lazanskog iz danasnjeg dnevnog lista Politika (19.07.2012):

Понос морнарице, фрегата „Сплит”, продата Албанији
Новинару „Политике“ није дозвољено да се попне на брод о коме је први писао а ових дана одлази у резалиште

 
Ракетна фрегата „Сплит” неколико година лежала је укотвљена у Боки КоторскојКао и људи и ратни бродови имају душу. На њима су радиле и живеле генерације морнара, морнаричких подофицира и официра. Причали су ми неки од њих да по тешком мору скоро емотивно осећају како се брод мучи, како стење, када шкрипе лимови и цвили бродска оплата. Или, када им је брод свеже „испитуран“, када је потпуно опремљен и спреман за задатке поносно лежи привезан уз моло, или је укотвљен на сидришту мамећи погледе знатижељника са обале. Или онда, када је брисан са флотне листе, па стоји у неком забитом делу луке, или увале, са мрљама рђе, нафте, масти, онако немоћан попут старог слона осуђеног на лагану смрт.

Да, у озбиљним државама и озбиљним морнарицама, које држе до поморске традиције, ратни се бродови, по брисању са флотне листе, у резалиште увек испраћају уз одговарајући церемонијал. Достојанствено и тужно, јер то је заправо сахрана. Приликом које сви бродови поред којих пролази ратни брод који иде у резалиште спуштањем заставе и бродским сиренама одају почаст. И зато сам одлучио да се још једном попнем на палубу ракетне фрегате Ф-31 „Сплит“ некадашње Југословенске ратне морнарице. Наиме, чуо сам да ових дана та ракетна фрегата, која већ неколико година лежи укотвљена у Боки Которској, у Пристану преко пута луке Кумбор, иде у Албанију где је продата и где ће бити изрезана у старо гвожђе. Писао сам још пре 30 година у загребачком „Старту“ о том броду и цитирао италијанску војну ревију „Ривиста маритима“, која је „Сплит“ тада означила као најнаоружанији ратни брод у тој категорији у Медитерану, брод је купљен у СССР-у, али смо му ми додали и ракетне системе море–море „стикс”.

Сви ратни бродови некадашње Југословенске ратне морнарице после 1991. године у резалиште су одлазили тихо и без опроштаја. Црна Гора је три некадашње југословенске велике подморнице послала у страна резалишта попут старих шпорета. У бившој СФРЈ то није било тако.

Дакле, нађем се у Тивту, у Порто Монтенегру, са својим пријатељима подморничарима на промоцији књиге „Подморничарство Југославије“, на платоу испред зграде „Збирке поморског наслеђа“. Дошли су бивши подморнички асови, команданти југословенских подморница: из Словеније Војко Горуп, из Хрватске Фридрих Морети, Томислав Драшковић и Дамир Кларин, ту су били и Милан Јованов, Вуко Вучуровић, Јордан Јовановић, из Београда су стигли Владимир Милатовић, Драган Косановић и Милан Комар.

Људи који су југословенским подморницама ронили и до 400 метара дубине десет дана непрекидно. Без иједног озбиљног удеса, јер Југославија је била једна од 11 држава у свету која је самостално градила подморнице. У војном музеју у Пивки у Словенији годишње су имали око 5.000 посетилаца, сада када је тамо изложена подморница класе „уна“ број посетилаца је нарастао на око 70.000. Карта да се уђе у  подморницу кошта пет евра, па само на подморници војни музеј у Пивки зарађује годишње око 250.000 евра.

Ноћ над Порто Монтенегром. На платоу иза нас као музејски експонат лежи подморница 821 „Херој“. Претећи црни труп и командни мост. Иза ње, једна мала подморница класе „уна“, односно „тиса“. Стотинак метара даље најскупље светске јахте, између којих и две јахте Олега Дерипаске, мирују на везовима. Све светлуца од хромираног челика, специјалних плекси материјала, види се и дискретна патина махагонија док разнобојни светлосни ефекти шарају на палубама и по јарболима. Два света, светски џет-сет на води и асови некадашњег југословенског подморничарства поред црног „Хероја“.

– Команданте, хтео бих сутра да обиђем „Сплит“ – обраћам се команданту Ратне морнарице Црне Горе, капетану бојног брода Рајку Булатовићу, такође некадашњем подморничару.

– А шта ће ти то, опет би нас критиковао. Не може.

– Ама човече, хоћу само да обиђем брод који више није у флоти, који шаљете у резалиште, а о којем сам у СФРЈ први писао.

– Добро, иди, али снимај само извана брод. Нема пењања на брод.

Док се са некада најбољим машинистом наше подморничке флотиле Момиром Солдатом званим Чакија возим глисером некадашњег морнара подморничара Лазе Перичића према фрегати Ф-31 „Сплит“, присећам се како су ме у кафићу „Бобис“ на сплитској риви пре 30 година критиковали када сам навео цитат из „Ривисте маритиме“ о тада најбоље наоружаном броду у тој класи у Медитерану. Као да је тај брод носио име неког другог града.

На неких 500 метара од брода, иза буради и контејнера у којима су давно била торпеда искаче избезумљени старији водник Шљиванчанин и ломата рукама да станемо и приђемо обали.

– Одмах да одбијте од обале 400 метара, да се нисте усудили да приђете броду на мање од 400 метара, командант Булатовић је звао и издао строго наређење – урла старији водник Шљиванчанин.

– Чекај човече, смири се, само мало да приђемо броду –  покушава да га уразуми Чакија.

– Чакија, одбиј од обале 400 метара, ово је војни објекат, не прилазите броду иначе пуцам.

Брзо закључујем да се у великој ратној флоти Црне Горе сви међусобно познају и по надимцима, и да је старији водник Шљиванчанин заиста спреман да пуца. Можда је то убого сидриште већ база НАТО-а, старији водник Шљиванчанин припадник алијансе, стара фрегата је ту само ради камуфлаже, а ја све то нисам знао, јер је командант Булатовић то крио. И још да ме због свега тога по овој врућини упуца Ратна морнарица Црне Горе.

Окрећемо глисер, Чакија колута очима, бивши морнар Лаза понавља да је знао да ће то тако испасти. По повратку у Београд стиже ми СМС од капетана бојног брода Рајка Булатовића: „Како је било, како су испале снимке са брода?“

Шта да одговорим команданту Ратне морнарице Црне Горе? Да сада знам зашто смо прошли тако како смо прошли?

Мирослав Лазански
објављено: 19.07.2012


* Fregata-31-Split.jpg (85.18 KB, 468x329 - viewed 115 times.)
« Last Edit: July 19, 2012, 10:37:11 am by rasho, Reason: ubaivanje čitavog članka » Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #593 on: July 19, 2012, 10:26:56 am »

Možda je ovo trebalo staviti među vesti?
Ukoliko moderatori smatraju da treba, neka prebace.
Logged
nyupnik
Prijatelj foruma
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 932


« Reply #594 on: July 20, 2012, 09:14:35 am »

Sjećam se dobro članka Lazanskog iz "Starta"...

Samo, tamo nije tvrdio da se radilo o "тада најбоље наоружаном броду у тој класи у Медитерану", već o "najjačem brodu na Mediteranu"... Smiley

(Ili su mi gole tete pomutile sjećanje?)
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #595 on: July 21, 2012, 02:33:21 pm »

Malo marketinga nikad nije suvise, da se digne moral u sopstvenim ocima.  Smiley
Logged
suponik
desetar
*
Offline Offline

Posts: 137


« Reply #596 on: August 10, 2012, 10:08:06 am »

Da li su ovi brodovi prije odlaska na rezanje raspremljeni tj. da li je sa njih skinuto sve ono sto treba i moze da se skine(pomocni motori, naoruzanje, itd. itd.), a dio cega bi opet mogao da se iskoristi na Kotor klasi(ma kakva bila njihova sudbina)?
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #597 on: August 10, 2012, 11:39:07 am »

Čudno je da se zabranjuje ulazak i slikanje unutrašnjostti nečega što je delaborisano,izbrisano sa inventara i prodato u staro gvožđe.
Nešto slično se desilo i sa podmornicom "Sava" koja je u Tursku izgleda odvučena na "rezanje" sa sve inoviranim i skupim sistemom za navigaciju i praćenje ciljeva ako sam dobro razumeo ostale kolege sa Palube koji su to detaljno opisali.
Nešto je tu sve ukupno mistično.
Jer i u jednom od predhodnih komentara vidimo da bar spolja gledano osim par oruđa ništa drugo nije taknuto a već je prodato i ići će na rezanje u Albaniju a koliko iz teksta Lazanskog vidimo, pristup i slikanje nisu dozvoljeni a pitam se kakve to tajne unutra mogu da se vide ako su sa broda skinuti-demontirani svi vitalni sistemi i ostalo je samo puko gvožđe za rezanje.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #598 on: August 11, 2012, 06:32:05 pm »

Ма нема ту мистике. Ради се о томе да се прикрије брука јер би објављивање оваквих фотографија показало у каквом су стању како су одржавани и како су девастирани.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #599 on: August 11, 2012, 06:33:56 pm »

Da li su ovi brodovi prije odlaska na rezanje raspremljeni tj. da li je sa njih skinuto sve ono sto treba i moze da se skine(pomocni motori, naoruzanje, itd. itd.), a dio cega bi opet mogao da se iskoristi na Kotor klasi(ma kakva bila njihova sudbina)?

Brod bi morao da se raspremi, tj. da se povadi svo naoružanje, municija, gorivo, mazivo itd. Izgleda da su ga raspremili tako što je svaki putnik namernik skidao ono što mu je trebalo: zbono, sekstant, brodski sat i slično, dok je ono što je stvarno trebalo biti uklonjeno sa broda - ostalo.
Logged
Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 75   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.