PALUBA
April 27, 2024, 04:49:19 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Galerija fotografija koje se ne objavljuju u medijima u SAD  (Read 17798 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #15 on: May 04, 2008, 09:46:36 pm »

Ljudski je zaplakati u veoma teskim trenucima...ko se nasao u pribliznoj takvoj situaciji, razumece...Nije normalno od nekog praviri "Herkulesa" i ako nije! Nasa vojska je prosla kroz jos gore (cak se za mnoge stvari i nezna) i nikoga nije bilo briga... tako da me za americku vojsku zabole...kao i vecinu...Iskreno siptari su bili jos gori! Ali cak i za to njihovo je amerika kriva, u suprotnom nista nebi napravili...Mnogi su od nas zbog njih izgubili nama drage osobe, tako da... oprem im dobro! (izvinite svi na ruznim recima (ko zna sta znace) ali je to jace od mene! Admirale izvini za ovo...Ako hoces banuj me i pusti mi PP da znam, nemam nista protiv... bilo je jace od mene! Hvala svima na razumevanju! Jedino sto mogu da obecam da se nece ponoviti! Pozdrav svima!

"Oprem dobro" nisu uspeli ni Nemci da prevedu (serija "Više od igre") tako da.... nema frke Smiley.

Ne brini se Nele, znamo svi o čemu se radi.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #16 on: May 05, 2008, 01:58:23 am »

Znam ja i prevod, ali...nema smisla! Wink Bitna je poenta koja je shvacena!
Logged
sunburn
mornar
*
Offline Offline

Posts: 34



« Reply #17 on: May 14, 2008, 06:47:28 pm »

Soliders returned from Iraq

Naslov teme sve govori a oni su pristali da poziraju....

http://funnytogo.com/pictures/soliders-iraq/iraq.htm

PS - pogledajte komentare na dnu stranice


edit by Broker: premeštena i spojena tema, editovan naslov
« Last Edit: May 14, 2008, 11:09:58 pm by Broker » Logged
Kibo
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 166



« Reply #18 on: May 20, 2008, 05:28:44 pm »

Iskreno receno, svakom je svoja muka najteza. Ovo sto SAD rade sa njihovim vojnicima je gore nego sto se nama desavalo. Pazi, kao sto je neko vec spomenuo prave od njih supermene ali i oni su sasvim obicni ljudi koji imaju emocija. E sad razlika je da li si vojnik po profesiji sto znaci ti mozes i da biras ili eto recimo kao sto je kod nas. Ti si obican regrut ili rezervista koji mora (treba) da ide kada ga zemlja pozove. Zapravo kod nas je to zakonska obaveza dok eto recimo u njihovoj vojsci to nije. Pa sad se i pitam, zasto place kada su u principu placeni za tako nesto? Mozda su prvo trebali da se suoce sa nekim stvarima pa tek onda da je jave kao profesionalni vojnici. Izgleda da im je propaganda napunila usi kako su eto oni najjaci i niko im nista ne moze a trebali su se samo setiti Vijetnama i to bi im bilo dosta tako kada se setim sta su oni nama ucinili onda mi nije zao ni jednog od njih, ma nimalo. Sami su krivi, po principu trazili ste gledajte. Kod nas je to bio potpuno drugaciji slucaj. Na pocetku raspada SFRJ raspala se i vojska oni koji su bili tada u vojsci znace o cemu pricam jer se nije znalo ko pije a ko placa. Posle toga sta se desavalo i da ne komentarisem a mi nismo isli u nijednu zemlju gde nema naseg naroda i nismo napadali nikoga kako se to predstavljalo u medijima sirom sveta. I tako dok smo mi cinili ratne zlocine kao i druge strane Ameri cine "samo" koleteralne stete.
Logged
Barkman
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 378



« Reply #19 on: September 16, 2008, 08:12:02 pm »

O ucescu americkih snaga u iraku ne treba trositi reci. Kako su i zasto poslati tamo svima je jasno bas kao i cinjenica da Sadam nije imao oruzije za masovno unistenje.
Potpuno je drugacija naravno prica za javnost u Americi. Odavno su shavtili da je prosecnom gradjaninu mnogo bitnija percepcija realnosti nego sama realnost. Nije li povlacenje iz Vijetnama bilo uslovljeno reportazama americkih TV stanica koje su stvorile snazan pritisak javnog mnjenja? Zato su se potrudile da svojim ljudima serviraju slike i price koje ovi zele cuti uz nezaobilaznu americku zastavu u krupnom kadru. Deluje sarkasticno da najveci borci za demokratiju krse sva nacela iste kao sto susloboda medija, sloboda govora, pravo na privatnost poste i tel razgovora, osnivanje tajnih zatvora, hapsenje bez optuznice, drzanje u zatvoru beskonacno dugo bez pocetka sudjenja, agresija na suverene zemlje i sl.
Ostaje nam da pratimo razvoj dogadjaja na terenu i poteze koje ce vuci americki saveznici.
Logged
SIRIUS
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 60


« Reply #20 on: September 26, 2008, 06:34:11 pm »

Ma, za njih je Juba zakon i to de luxe...
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #21 on: December 10, 2012, 10:34:52 am »

Dok je trajala intervencija 1999-te neki poznanici, Grci su mi prosledili glasinu da su mesecima posle, "zamrzivači" nekih Solunskih bolnica imali "abonente" koji su kući preko bare slani sukcesivno jedan po jedan.Nastradali navodno u raznim "nesrećnim" neprilikama.Ne znam da li je tačno ali je ipak interesantno.
Logged
desamp
mornar
*
Offline Offline

Posts: 27


« Reply #22 on: January 23, 2013, 05:32:23 pm »

Ne treba mnogo trošiti reči, ovim je sve rečeno:
http://beleznica.wordpress.com/2011/11/10/noam-comski-deset-strategija-manipulacije-stanovnistvom/
Logged
smurfer
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #23 on: May 02, 2013, 07:03:52 pm »

Ljudi ne kužim ja vas baš.Nisam nekakav NATO odvjetnik ali niste u pravu.Američke a pogotovu Britanske TV kuće uredno prate snimaju i doma emitiraju što im vojska radi po belom svetu.Postoji mali milijun dok.emisija di je snimljeno daklem dokumentirano stradanje vlastitih snaga.Veliki dio video materijala sačinjen je od zapisa sa kamera koji vojnici sami nose na djelovima svoje opreme.Može se vidjet kad budu napucani snajperom, nalete na minu , razmjena vatre ... sve vrste opasnosti.Ima jedna emisija di se nisu ustručavali prikazat kad je prilikom procedura izvlačenja ranjenika došlo do fatalne greške što je imalo za posljedicu smrt istog.Ima tu svega komentari suboraca,plač,suze reakcije obitelji.Odu im doma pa razgovaraju sa roditeljima suprugama itd... Mislim da su prilično objektivni kad se radi o tome.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #24 on: May 02, 2013, 07:12:58 pm »

Ljudi ne kužim ja vas baš.Nisam nekakav NATO odvjetnik ali niste u pravu.Američke a pogotovu Britanske TV kuće uredno prate snimaju i doma emitiraju što im vojska radi po belom svetu.Postoji mali milijun dok.emisija di je snimljeno daklem dokumentirano stradanje vlastitih snaga.Veliki dio video materijala sačinjen je od zapisa sa kamera koji vojnici sami nose na djelovima svoje opreme.Može se vidjet kad budu napucani snajperom, nalete na minu , razmjena vatre ... sve vrste opasnosti.Ima jedna emisija di se nisu ustručavali prikazat kad je prilikom procedura izvlačenja ranjenika došlo do fatalne greške što je imalo za posljedicu smrt istog.Ima tu svega komentari suboraca,plač,suze reakcije obitelji.Odu im doma pa razgovaraju sa roditeljima suprugama itd... Mislim da su prilično objektivni kad se radi o tome.

Kako bilo da bilo, nema te zemlje na svijetu koja bar u nekom smislu ne selektira informacije. Naravno one za koje smatra da su od
interesa države. Tako sigurno i NATO i Ameri to rade. Do koje granice to je drugo pitanje.

Nema razloga da Vam se ne vjeruje. Ali, uputite nas na to da se osoblje foruma razuvjeri i to je sve.... Wink
Logged
smurfer
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #25 on: May 02, 2013, 09:29:05 pm »

OK budem
evo nešto
Takvih emisija ima hrpa ..pa ću samo neke meni poznate..možda ima i boljih
sve je na engleskom al ko ne zna samo nek prati pozorno..slike vrijede tisuće riječi.

Inside Combat Rescue -- Amer.dokumentarac iz dva djela.Radi se o timovima borbenih medicinara
                                  (ne znam kak da to najbolje prevedem).Uglavnom tim za izvlačenje ranjenih i pružanje
                                  stručne prve pomoći tjekom transporta helikopterom.Prate se članovi tima što rade prije
                                  i tijekom akcije sve dok ranjenog ne predaju na daljnju "obradu" u bolnicu.Možemo lijepo
                                  vidit reakcije sudionika na događanja te njihova razmišljanja.Ne djeluju mi kao nekakvi
                                  roboti bez osjećaja.

Our War-Return To Death Valley -- britanski.Malo veći klinci odlaze u rat.Pričaju kak im
                                                je bilo i komentiraju situacije u kojima su se našli.Snimljeno kak su upali u
                                                zasjedu,razmjena vatre u jednom trenutku nailaze na mine iznenađenja doslovno su svi
                                                bili razbacani kao vreće od udara.

Our War-The Lost Platoon -- britanski .Opet klinci,Pričaju o akciji,problemi sa radio
                                       vezom,ranjavanje zapovjednika,pogrešno prenesene informacije o stradalom,greške kod
                                       slanja informacija.Tipična prava vojna priča kad sve krene naopako daleko daleko od
                                       savršenstva.Sve je prikazano točno i kao takvo preneseno javnosti.Ko radi taj i griješi.


Tip of the Spear -- Ameri.Zapovjenik je pokušao nadmudrit talibane ali u jednom trenutku
                          sve se preokrenulo Američka minobacačka mina iz nekog razloga završi na položaju koji
                          drži dio postrojbe.Ima mrtvih i ranjenih čuje se preko veze kako jauču i zapomažu.Dalje
                          ekipa koja radi emisiju posjećuje majku poginulog,pričaju o njemu kakav je bio
                          itd.Tipična priča o životu jednog čovjeka u uniformi koji je nesretno skončao.Sve vjerno
                          prikazano i ovjekovječeno.

Frontline Medicine -- Briti.Dokumentarac o stradanjima saveznika.Posljedice ranjavanja
                             minama,amputacije udova,smrskana tjela,prikazan tijek liječenja i oporavka.U biti
                             prikazano je ono od čega najviše strahuje svaki vojnik i njegovi doma posljedice teškog
                             ranjavanje.Ovo ohladi i najratobornijeg momka al ipak se prikazuje širokim narodnim masama.

   ...ima ima toga
uredno se snima i bilježi i kad "dobri dečki" dobiju po "njonji" od talibana
Definitivno da takvo nešto loše djeluje na moral doma
Ali novinare i informacije je danas teško,gotovo nemoguće zaustavit
Njihove vlade to znaju i jednostavno su primorani popustit u toj igri.Danas TV kuće mogu pristupiti puno većem djelu vojnih institucija.Naravno neki osjetljivi djelovi zauvjek će ostati daleko od očiju javnosti ali stvari poput obuke,uvjeta života i rada,prilika i neprilika u svijetu vojske dobro su poznati javnosti.
I ono što se pokuša zataškat brzo se otkrije.Teško je danas nešto sakrit.
Puno toga rečenog na ovom pod-forumu ne drži vodu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #26 on: May 03, 2013, 10:08:21 pm »

Smurfer@ ти си делимично управу. Већина објављених фотографија је са јавних сајтова. Дакле, нису "тајне" или необјављене. Ипак, од Вијетнамског рата посебно америчка војска је велику пажњу посветила информисању са ратишта. Као прво, не може баш сваки новинар да "прође" и постане (добије војну акредитацију) дописник са фронта. Друго, воде се организовано и плански. Тачно је да се и ту има свашта и реално снимити и видети, али не баш све (посебно неки детаљи). Треће, код домаћих новинара, а посебно код уредника медија инсистира се на "патриотској" линији извештавања. То значи објавиће се то али не баш сада. Можда касније када буде време. Дакле, ипак се дозирају информације. Нема класичне цензуре, али се води рачуна о томе када се, у којој форми  и где објављује информација. Посебно се заташкавају или маргинализују злочини које њихове војске чине, а чине их.

Апсолутно се слажем да је данас тешко прикрити нешто, али се овде ради о одлагању информација и бирању најповољније прилике за то. Наслов теме је, верујем, био симболичан и не треба га тумачити дословбо (буквално).
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #27 on: May 03, 2013, 10:31:28 pm »

A i ti Novinari su postali lešinari ,danas se krv najbolje prodaje, pune su novine tih snimaka s lica mjesta nekad su i smješni s tim javljanjima uživo ,valjda i te žrtve zaslužuju neko poštovanje ,jednostavno nisam tip koji bi uz jutarnju kavu u novinama ili na tv-u volio gledati raznesene mozgove  Roll Eyes
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #28 on: May 03, 2013, 11:32:50 pm »

A i ti Novinari su postali lešinari ,danas se krv najbolje prodaje, pune su novine tih snimaka s lica mjesta nekad su i smješni s tim javljanjima uživo ,valjda i te žrtve zaslužuju neko poštovanje ,jednostavno nisam tip koji bi uz jutarnju kavu u novinama ili na tv-u volio gledati raznesene mozgove  Roll Eyes

If it bleeds - it reads...tako je od pamti veka, nije to novi fenomen nazalost Smiley Ne secam se ko je tocno bio ali krajem 19tog veka sopstvenik jednog uglednog americkog vesnika, internet za to vreme, se drao po svoje urednike i novinare 'Get me one little war so I sell my papers!!' Ovo je ziva istina, morao samo ovo polagati za ispit War propaganda. Naci cu i ime, samo da malo protaraskam svoje arhive Smiley
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #29 on: May 03, 2013, 11:47:07 pm »

Smurfer, u principu si u pravu, ima puno snimljenih strani loših strana rata. Ali to se retko predvaja u najgledanjima medijima. Po malim TV stanicama toga ima, ipak država se brine da toga ima što manje.

Recimo na Youtube je bilio puno videa o Juba sniperu, sada jih više nema. I to je tamna strana rata, ne samo ljudi da ginu, to još javljaju u nekoj statistici, več broj ranjenih i onih što su trajni invalidi je malo teže nači.

Ako je ovaj donji link previše neposredan i nije za objavu na forumu, moderatori, slobodno pobrišite. Stvarno nije baš za nežne duše i stvaro ljudi ginu.

http://archive.org/details/JubatheBaghdadSniper-Tribute

PS: pošto nije iz Youtube, neznam dali radi, pa koprajte link.
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.