PALUBA
March 28, 2024, 08:03:09 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 46   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojna policija  (Read 430036 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 316


« Reply #180 on: July 19, 2011, 09:38:15 pm »

Моторолина радио-телефонска станица коју су користили војни полицајци на сајму "Партнер 2011".

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC08939rz.jpg (457.32 KB, 900x1200 - viewed 401 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #181 on: July 19, 2011, 10:17:32 pm »

Vidim da koriste Tetra sistem komunikacije. Dali se zna, koliki deo Srbije je pokriven Tetra signalom?

LPB
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 316


« Reply #182 on: July 19, 2011, 10:23:40 pm »

И српској штампи је писало о томе. Систем је поставио МУП, а војска га користи на основу договора два министарства. Мислим да покрива највећи део територије,али шта не покрива не знам. Војни полицајци ми поменуше да су пар дана пре сајма били на обезбеђењу траспорта у једној "селендри" и да је веза без проблема функционисала.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #183 on: July 19, 2011, 10:28:22 pm »

U Sloveniji koriste ga i Vatrogasci i Gorrska reševalna služba, ali svi kažu, pošto su navikli na "motorole" (cb stanice) da je lošije pokriveno.

Hvala na odgovoru Dzumba.

LPB
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #184 on: July 23, 2011, 07:05:35 am »

Интересантно је да се у Тетра систему може даљински укључити предаја на некој од станица које су укључене, што може бити корисно у некој ванредној ситуацији када је припадник који је носи у проблему, или погођен...али се то итекако може злоупотребити за прислушкивање потчињених.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 316


« Reply #185 on: July 23, 2011, 10:00:36 am »

Ту око прислушкивања грешиш ако под тим подразумеваш кршење неког права. Ако власник уређаја каже корисницима да је забрањено вођење приватних разговора и да ће пратити саобраћај из безбедносних разлога, онда нема прислушкивања као угрожавања права грађанина и човека. Службени уређај се користи за вођење службених разговора и користи у службене сврхе. Дакле, шта би претпостављени могао да сазна слушајући разговоре потчињених службених лица који обављају службени посао? Само како добро раде или не раде тај посао.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #186 on: July 23, 2011, 10:07:31 am »

Dzumba ako sam ja dobro skontao Machak-a, to prisluškivanje se ne odnosi na razgovorkada koristiš uređaj nego na prisluškivanje razgovora između dvalica koja su fizički prisutni jedno pored drugog, dakle svako ko nosi ovaj uređaj može biti ozvučen bez svog zanja.
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #187 on: July 23, 2011, 10:35:12 am »

^ управо тако, најбаналнији пример би био да претпостављени може да слуша да ли га потчињени оговарају. Дакле, не говоримо о томе да корисник злоупотребљава станицу говорећи у етар оно што не би требало, већ да неко даљински активира предају на његовој станици, а да он о томе нема појма. С обзиром да се ради о дигиталном систему, такође је могуће да само једна, тј. управна станица слуша шта емитује та даљински активирана.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 316


« Reply #188 on: July 23, 2011, 11:03:58 am »

Да, схватио сам и мој одговор обухвата и то. Дакле, шта службена лица раде на службеном задатку? Ваљда раде службени посао. За то су плаћени. У то сигурно не спада оговарање шефа, препричавање швалерских подухвата и сл.  У свакој приватној фирми се "оговарање" (шефа, колега) сматра непословним, супротним кодексу пословног понашања. За то се може добити отказ. Критике шефу се могу упутити, али њему лично. Зашто би у државним, па и у војсци било другачије.

Друго, неће бити да немају појма да могу бити "прислушкивани". Ако то не знају, онда стварно немају појма (не познају систем који користе) и треба их отпустити. Па, сваки мобилни телефон, приватни и службени  може у начелу бити "озвучење" (уз потребну опрему оног ко прислушкује). И опет их сви користе и где треба и где не треба.

Треће, који је интерес шефа да било кога "прислушкује"? Нема друга посла него да прати шта ко каже или ради. Ако то ради, шеф ће кад тад доћи на тапет и проћи као ови Мардокови "прислушковачи" у Британији. Он може  и мора да прати рад потчињених. Као што је и сам Мацхак рекао та опција (преузимања предаје) може бити корисна опција и ту сврху је и постављена а не због прислушкивања разговора.

Четврто, изношење приватних разговора добијених службеном активношћу је кривично дело. Ако бих тужио шефа, не за прислушкивање, је то може да ради док користим службено средство телекомуникација, него због јавног изношења приватних ствари до којих је дошао службеним послом, одрао бих га на суду и кривично и парнично (повреда угледа, психичке патње и сл.), односно новчано. Дакле, ако шеф и дође до неких података о мом приватном животу на тај начин, у интересу му је да то не обзњањује. Ипак, он би могао да ми скрене пажњу да мало више радим, а мало мање ширим аброве, па чак и да ме отпусти, али без помињања садржаја разговора. Ако би дошло до суда, сада  би он тај мој разговор могао употребити против мене (да се не бавим службеним послом већ траћим време на недозвољене активности).

На крају, нека свако на послу ради оно зашта је плаћен и нема проблема. Поштен човек се не треба се плашити прислушкивања.
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #189 on: July 25, 2011, 03:29:40 pm »

^ Потпуно сам сагласан са тобом, зна се шта се на послу ради и прича, али информацију о могућности прислушкивања и констатацију о могућности злоупотребе сам добио баш од пуковника полиције.  Grin
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 316


« Reply #190 on: July 25, 2011, 05:11:26 pm »

Па ја то знам одавно и то није никаква тајна. Зато то и причам. Зашто би се било ко, било када и било где, плашио прислишкивања? Тврдим, честити човек никад. Чак и да има швалерке. Wink Па шта?  angel Зато је информација небитна са становишта посла који се обавља. Па и овај рачунар док га сада користим може се пратити и читати. Па шта. Уоште ме не забрињава та чињеница (као ни милионе других).
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 316


« Reply #191 on: August 28, 2011, 01:58:24 pm »

Ево једне фотографије полазника курса официра војне полиције. Ради се о генерацији која је започела школовање 1. септембра 1977. а завршила 28.фебруара 1978.године. Сликано је на дан завршетка курса. са слушаоцима су и наставници и официри из команде ОБШЦ који су присуствовали промоцији.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

На слици су :

Стоје (с лева на десно):
- капетан Мацура Добривоје,тада командир чВП у Смедеревској Паланци,
- мајор Костић, наставник,
- мајор Цвејић, наставник,
- ппуковник Реља Ристић, командант Школе ВП,
- пуковник из управе ОБШЦ (не сећам се имена),
- поручник Глувић Душко, командир чВП у Сремској Митровици (са броковима, мало позади),
- капетан. 1.класе Копривица, наставник (предавао Право и криминалистику),
- пуковник Миљенко Додер, Комадант школе безбедности,
- поручник Петрушевски Солтир, командир саобраћајног вода ВП у чВП У Приштини (стоји мало иза),
- капетан 1. класе Христивоје Јоцић, настваник,
- капетан 1. класе Ратко Андрић, настваник (предавао безбедност војног саобраћаја),
- поручник Бојан Порок, командир чете ВП У Марибору (стоји мало иза),
- поручник Мех Рајко, командир чВП у Гардијској бригади,
- поручник Лаловић Драган, командир чете ВП у бВП Загребачке армије,
- поручник Хорн Данијел, командир чВП у бВП Љубљанске арамије

Чуче:
- застваник 1. класе, референт општих послова школе ВП (заборавио сам име);
- поручник Бегановић Мустафа, командир саобраћајне чВП у бВП Сарајевске армије,
- поручник Толе Жарко, командир чВП у Бања Луци,
- капетан Петровић, командир чВП у Мостару,
- поручник Марјановић радиша, командир чете у бВП Скопске армије,
- поручник Јовковић Александар, командир чВП у Зајечару,
- ппоручник Булић Сашо, командир вода у бВП Војнопоморске области,
- ппоручник Јевђовић Драгољуб, командир вода у бВП Управе безбедности ССНО, и
- поручник Докмановић Никола, командир саобраћајног вода у бВП ВПО

Навео сам дужности које су поменуте старешине тада обављали с тим да су два потпоручника то били само формално, јер су на Курс официра ВП упућени три дана након јављања на дужност после завршетка Војне Академије.


* 30.klasa kurs VP februar 1978.crrs.jpg (432.52 KB, 1521x1080 - viewed 414 times.)
« Last Edit: September 14, 2011, 09:06:01 pm by dzumba » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 316


« Reply #192 on: September 14, 2011, 08:54:57 pm »

Данас се обележава Дана војне полиције. На данашњи дан је наредбом тадашњег Врховног команданта Оружаних снага ФНРЈ формирана војна полиција ЈНА.

Ево наредбе о одређивању 14. септембра као Дана војне полиције.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 13092011153rs.jpg (216.73 KB, 900x1200 - viewed 240 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 316


« Reply #193 on: September 14, 2011, 09:04:33 pm »

Ево пар фотографија са свечаности поводом Дана војне полиције

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
На свечаности је свирао овај камерни састав. Ко каже да полиција нема осећај за фине ствари?


* 13092011139rs.jpg (309.46 KB, 900x1200 - viewed 249 times.)

* 13092011137rs.jpg (451.89 KB, 1200x1600 - viewed 253 times.)

* 13092011129rs.jpg (255.2 KB, 900x1200 - viewed 109 times.)

* 13092011146rs.jpg (450.64 KB, 1200x900 - viewed 88 times.)

* 13092011144rs.jpg (545.72 KB, 1200x1600 - viewed 62 times.)
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #194 on: September 18, 2011, 02:15:54 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* VP.jpg (35.02 KB, 421x609 - viewed 95 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 46   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.