PALUBA
March 29, 2024, 08:30:08 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 299   Go Down
  Print  
Author Topic: Zanimljivosti  (Read 1122464 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #195 on: May 07, 2010, 11:59:45 am »

Intervju proslavljenog pevača Ekrema Jevrića, nisam siguran da li je ovo za smehoteku ili zanimljivosti, ali sam ipak stavio ovde:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Cztz_1SGdo0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #196 on: May 07, 2010, 04:23:42 pm »

Evo ga, rekao bih ti da uživaš, ali to je nemoguće uz ovu stvar, tako da se nadam da će ti ovo naneti minimalan duševni bol i patnju Grin

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/MgNkJfTfHa4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #197 on: May 07, 2010, 04:25:43 pm »

Ja sam se zrtvovao za dobrobit drugih i evo prvo tekst te ``pesme`` cisto da vas postedim slusanja


Tekst:

Evo, zivim u Njujorku gradu
zivim, radim, a i samo radim

REF.
Kuca – pos’o, pos’o – kuca
kuca – pos’o, pos’o – kuca
eto, sta znam – nista ne znam
a dje da znam

Kuca – pos’o, pos’o – kuca
kuca – pos’o, pos’o – kuca
eto, sta znam…

Oj, Njujorku, ubila te tama
sto dozvoli zena da vam vlada
u tebi je pas do pasa, beton do betona
kroz ulice zena bataljona
kroz ulice zena bataljona

REF.
Kuca – pos’o, pos’o – kuca
kuca – pos’o, pos’o – kuca
eto, sta znam – nista ne znam
a dje da znam

Kuca – pos’o, pos’o – kuca
kuca – pos’o, pos’o – kuca
eto, sta znam…

Jooj, Njujorku, budi svijetli grade
izbaci sve zene sto rade
izgubise djecu, to imanje
oj, Njujorku, ti veliki grade
oj, Njujorku, ti veliki grade

REF.
Kuca – pos’o, pos’o – kuca
kuca – pos’o, pos’o – kuca
eto, sta znam – nista ne znam
a dje da znam

Kuca – pos’o, pos’o – kuca
kuca – pos’o, pos’o – kuca
eto, sta znam…


a evo i video klipa te ``pesme``.

P.S Reklo bi se da je to novi ``biser domace muzike``.
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/MgNkJfTfHa4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #198 on: May 07, 2010, 07:02:37 pm »

Lik je ladno od obicne kamionske Garetove turbine napravio mlazni motor !!!!!
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/6hmEoAwrPt8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/_J_OlhlXoQ8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: May 07, 2010, 07:10:32 pm by zeljko011 » Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #199 on: May 08, 2010, 01:36:05 am »

Evo ga, rekao bih ti da uživaš, ali to je nemoguće uz ovu stvar, tako da se nadam da će ti ovo naneti minimalan duševni bol i patnju Grin

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/MgNkJfTfHa4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Ja sam mislio da je najgori ali sam se ubrzo uverio u suprotno,poslusaj ovog sabana!   Grin Grin
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/P9pjPIiUTVY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #200 on: May 08, 2010, 10:54:23 am »

Evo ga, rekao bih ti da uživaš, ali to je nemoguće uz ovu stvar, tako da se nadam da će ti ovo naneti minimalan duševni bol i patnju Grin

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/MgNkJfTfHa4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Ja sam mislio da je najgori ali sam se ubrzo uverio u suprotno,poslusaj ovog sabana!   Grin Grin
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/P9pjPIiUTVY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Dragi zeljko011, ne znam da li si čuo nekad za izraz parodija kao i njegovo značenje. Goran Biševac 'Biške' koji peva u ovom spotu, ujedino i pevač grupe 'Perro Defformero' je vrlo talentovan muzičar. Konkretno na ovoj pesmi je on svirao liniju bubnjeva i, jelte, pevao, u grupi 'Horor Piknik' svirra bass gitaru.
Lično sam se upoznao sa njim, čak i slikao i bio na jednoj njihovoj svirci koju su bolje odradili neko mnogi izvikani hard rok bendovi (kako strani tako i domaći) a o energiji koju Biške svojom harizmnatičnom pojavom prenosi na publiku da ne govorim.
I za razliku od ovog ganfera (i grandovaca) Biške ZNA da peva. E sad što jeovo što peva zajebancija to je druga stvar.
Iskreno ti savetujem da ako voliš tvrd gitarski zvuk i dobru zabavu sledeći put odeš na svirku 'Perro Defformero', nećeš se pokaćati, poz! Wink
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #201 on: May 08, 2010, 12:56:52 pm »

Biške je car!!!

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/PWPesn7qRoU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Vrhunska:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/2rd6pTvujp4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

U pitanju je parodija - nekome je to smešno, nekom prirodno i nije. Meni su simpatični jer na nekonvencionalan način prave sprdnju sa šudnom i kičom koji nas okružuje. Go Pero Defformero!
« Last Edit: May 08, 2010, 01:05:31 pm by FF » Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #202 on: May 08, 2010, 01:01:36 pm »

Pero Defformero  Wink

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/ahk4zVB2-c0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #203 on: May 11, 2010, 01:06:59 pm »

Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #204 on: May 11, 2010, 02:55:28 pm »

Borba je gotova, konačno imamo šampiona. Pojavila se igra koju verovatno niko, nikada neće uspeti da nadmaši, kada je u pitanju težina. Autor ovog ostvarenja je Sam Hughes, a ono se zove Hatetris. U pitanju je obrada Tetrisa, sa jednom malom, ali ubitačnom izmenom. Naime, igra će vam u svakom trenutku davati baš one figure koje su vam tada najmanje trebaju, ili čak najviše smetaju. Tako ćete doći u situaciju da ste na kraju partije očistili u proseku dva reda. Naravno, postavlja se pitanje koja je svrha ovoga, ali svakako je zanimljivo.

Link do igre: http://qntm.org/files/hatetris/hatetris.html

Izvor www.gameplay.rs
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #205 on: May 11, 2010, 07:20:33 pm »

Interesantne fotke drugova nesvrstanih na obuci kod nas.  Cheesy Cheesy

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.jpg (71.19 KB, 604x453 - viewed 219 times.)

* 2.jpg (46.73 KB, 453x604 - viewed 105 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #206 on: May 12, 2010, 07:50:37 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/S4KrIMZpwCY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #207 on: May 14, 2010, 09:30:53 am »

Verovanje u narodu koja se tiču novca:

Kako upoterbiti novac

Da bi zarađeni novac voleo Vašu kuću, dana kada dobijete platu ne treba trošiti ni jedan dinar, cela suma mora da prenoći kod kuće. Neki čarobnjaci životne mudrosti savetuju da treba sačuvati godinu dana krupnu novčanicu, koja će se, tvrde oni “napuniti” vašom energijom i počeće da privlači prema sebi novac.

Novca neće biti: ako zviždite u sobi i mrvice sa stola čistite rukom. Ne valja pozajmljivati komšinici hleb i so – obezbeđenost (u novcu) tada može da napusti vašu kuću i otići u drugu porodicu.

Da bi u kući bilo para, metlu treba postaviti ručicom na dole.

Povišicu plate najbolje tražiti u sredu po danu. Ne tražite na zajam pare u ponedeljak, ne dajte zajam u utorak i ne vraćajte dug u petak.

Davati i uzimati zajam obavezno ujutru, zato što bilo kakve operacije s parama uveče vode ka propasti.

I uopšte, trudite se da nikada ne tražite zajam, a češće dajte na zajam jer vi tada  “kao” da programirate pare, da vam se vrate.

Džepove odeće koja se van sezone veša u orman, napunite sitnim papirnim novcem, i još Da znate da pare ne vole probijene džepove ili otpalu dugmad.

Nikada ne držite novčanik prazan, neka u njemu bude makar sitna metalna moneta. Sav novac mora biti glavnom stranom okrenut prema gazdi. U najmanjoj pregradi čuvajte novčanicu od jednog dolara savijenu u trougao. Takođe u novčaniku treba da postoji i “srećna moneta”(prva zarađena ili dobijena od dobrog čoveka ili od nekog uspešnog posla i sl.). Tu monetu ne valja potrošiti – ona je srećan talisman obezbedjenosti, inače pare se mogu naljutiti, i neće dolaziti u vaše ruke.

Dobijene pare na kocki, zaradjene nepošteno, nađene, pocepane itd. ne donose sreću i zato, ne treba da se zadržavaju u vašem novčaniku. Podelite ih sirotinji ili brzo potrošite.

Posle pročitanog, verovatno ste shvatili, da je pare vrlo lako izgubiti a takođe nije složeno ni privući ih sebi.  Da nebi izgubili novac pridržavajte se više izloženih pravila.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #208 on: May 14, 2010, 11:14:25 pm »

Najmlađi Microsoftov inženjer devetogodišnji Makedonac

Devetogodišnji Marko Čalasan iz Makedonije postao je najmlađi inženjer Microsofta u svijetu i već nudi svoje projekte.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Prema tehnološkoj obučenosti Marko je definitivno čudo od djeteta,izjavio je Matej Potokar, glavni menadžer Microsofta u Sloveniji, gdje je devetogodišnji dječak ovih dana dobio Microsoftov certifikat zasistem-inženjera.

Mladi kompjutorski genij položio jezadnji ispit u Ljubljani i tako postao najmlađi Microsoftov sistem-inženjer, a tim povodom intervju s njim objavila su i dva američka elektronička medija - CNET i CBC, objavio je u četvrtak skopski dnevni list Nova Makedonija.

U izjavi za Makedonski radio u četvrtak Marko je rekao da bi želio živjeti u Americi kako bi bio blizu najnovijih tehnoloških dostignuća i blizu Microsoftu.

Kaže kako dnevno na računalu radi u prosjeku četiri sata, no ponekad je to i više od deset sati.

Ne igra igrice, jer smatra da one ne nude ništa vrijedno, a svojim vršnjacima poručuje, žele li se igrati, da iziđu vani potraže društvo svojih prijatelja.

Glavni menadžer Microsofta u Sloveniji, kazao je za makedonski radio, kako je Marku kadaje došao na studij u Ljubljanu trebalo samo pola sata da pokaže svoje vrijednosti.

Marko je s roditeljima, koji su takođesistem-inženjeri, otvorio u Skoplju informatičku školu za djecu od 8 do 12 godina. U međuvremenu radi i projekte, a najnoviji je za produkciju visokokvalitetnih HD lekcija u Full HD formatu, kao i za dizajniranje sustava za njihovo emitiranje putem mrežne distribucije.

Marko želi projekt promovirati na nekom velikom svjetskom IT skupu, a nada se da će se za njega zainteresirati i neka tvrtka u Makedoniji.

Za Marka Čalosana kao informatičko čudo od djeteta saznalo se prije tri godine, nakon čega mu je makedonsko ministarstvo obrazovanja poklonilo kompletni kompjutorski laboratorij, što mu je, kako sam kaže, puno pomoglo da uz roditelje usavrši svoje znanje.

Nekoliko zanimljivih klipova sa malim genijalcem:
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/LKZJRuRMMzQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Marko Čalasan iz Skopja je proglašen Mozartom kompjutera nakon što je postao najmlađi IT stručnjak dobivši Microsoftov certifikat za sistemskog administratora. Sudeći prema izvještaju Timesa prošle sedmice, Microsoft je nagradio malog genijalca Marka Čalasana s gomilom videoigrica i DVD-a, a Marko se zahvalio iako ga 'takve stvari ne zanimaju'. Marko je čitao i pisao sa dvije godine, a sa četiri je tečno govorio engleski. Njegov prirodni interes za matematiku i fiziku ga je usmjerio prema kompjuterskim interesovanjima.
Od prošle godine sa osam godina:
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/lzmsUFW_F_k?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

I jedan Markov How To za kraj Smiley.
Ne mogu da verujem da mali radi sve iz DOS-a. Svaka mu čast.
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/oHjVqC0SHKA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Krivo mi je što ga nisu uzeli pod svoje Linux inženjeri jel bi imao mnogo veće slobode da radi za Linux nego za Microsoft.
Mada, mlad je, polako, kada malo poraste uvideće za koju stranu treba da igra. Smiley


* marko_calasan.jpg (13 KB, 305x207 - viewed 148 times.)
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #209 on: May 15, 2010, 01:00:04 am »

Krivo mi je što ga nisu uzeli pod svoje Linux inženjeri jel bi imao mnogo veće slobode da radi za Linux nego za Microsoft.
Mada, mlad je, polako, kada malo poraste uvideće za koju stranu treba da igra. Smiley

... neka ga da malo ispece zanat, lako ce on  "izbrusiti " ivice kada  za to dodje vreme ... kada sa takvim znanjem bude imao apsolutnu slobodu u stvaranju, kreativnosti i svemu ostalom, pravice on cuda sa kompom ... a  kako je krenuo, bice to vec za 5-6 godina, ako ne i manje ... zato ...



* picasabackground.bmp (254.06 KB, 339x255 - viewed 168 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 299   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.