PALUBA
April 20, 2024, 04:40:50 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 300   Go Down
  Print  
Author Topic: Zanimljivosti  (Read 1130057 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #300 on: July 22, 2010, 11:35:58 am »

Za pirane nema opasnosti da bi se razmnožile jer im je za život potrebna veča temperatura vode nego što je imaju rijeke naših krajeva.
Opasnost je kada se unose neatohtone ribe kojima uslovi odgovaraju, pa one u potpunosti naruše ekološku ravnotežu.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #301 on: July 24, 2010, 06:46:45 pm »

Putin na čelu kolone bajkera

24.07.2010.

Sevastopolj - Premijer Rusije Vladimir Putin pojavio se danas na godišnjem festivalu
motociklista u Sevastopolju, vozeći tricikl "Harli Dejvidson", na čelu kolone
.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Putin je izjavio je da uživa što može da podeli svoju strast za čelikom i točkovima, objavljeno je na vebsajtu "Raša tudej".

U ukrajinskom gradu okupilo se nekoliko hiljada motociklista i gledalaca koji učestvuju u dvodnevnom festivalu dvotočkaša.

To je 14. put da se održava ovakva manifestacija, a ove godine je posvećena 65. godišnjici pobede nad nacističkom Nemačkom.

Tokom festivala biće održana i komemoracija u znak sećanja na branioce Sevastopolja. Na prošlogodišnjem okupljanju učestvovalo je 5 000 bajkera.

Ruski premijer će se danas u Kijevu sastati sa ukrajinskim predsednikom Viktorom Janukovičem.


Izvor: Tanjug


* Vladimir Putin na čelu kolone bajkera.jpg (27.6 KB, 450x342 - viewed 181 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #302 on: July 24, 2010, 10:31:59 pm »

 Putin s bajkerima

  <iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/ogrwZv8N7TA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #303 on: July 28, 2010, 10:23:49 am »

 
 10 najbizarnijih narodnjačkih stihova
 
Još od vremena kada su Lepa Brena i Slatki greh palili i žarili sve od Vardara pa do Triglava, u svijetu narodnjaka koji diraju u srce u zadimljenim birtijama nije se puno promijenilo. Brena je došla do svoje suknjice od svile 'kao ona dama iz Londona', a ništa manje svijetla budućnost s obzirom na ukus prevelikog dijela publike ne čeka ni ostale curice koje traže svoje mjesto pod suncem 'Narodnjak ante portas', upozoravali su mnogi, ali ta je zvijer već odavno ušla u velikom stilu. Na pozornici je ključna riječ mini, iako se narodnjaci grčevito bore za kvalitetu svojih umotvorina. Lako pamtljivi, obavezno rimovani i uvijek aktualni stihovi nekoga će dirnuti u srce, nekoga nasmijati, a nekoga šokirati. Gdje vi spadate?
______________________________________________________________________

Lepa Brena, Madonna turbo folka:
 
Kuče laje, a ja mislim ti si,
otišo si, sarmu probo nisi!


Ljubav, posebno ona nesretna, jedna je od najčešćih tema turbofolka.
Ovaj stih spada među klasike narodnjačke poezije, a povrh toga što je pisan u desetercu, odražava duboku ljubavnu bol ne samo zbog rastanka, već i zbog praznog želuca. Pjesnik je očito imao nameru poigrati se s dobro poznatim putovanjem ljubavi kroz unutarnje organe. A možda jednostavno ništa pametnije nije smislio...

Moja mala nema prednji zubi,
kad me ljubi, jezikom me ubi...


U ovom je slučaju iznimno bitan efekt melodije i atmosfere jer ako neko slučajno odluči vizualizirati ovu žalosnu priču, moglo bi mu se smučiti. Kakvu je bol proživeo ovaj pjesnik, nije nam poznato, ali pretpostavljamo da mu je u životu bilo teško čim mu ovakve stvari padaju na pamet.

Ti ode na zeleno, ja osta na crveno,
rastavi nas semafooor...


Ovo je zasigurno jedan od originalnijih stihova u svijetu narodnjačke glazbe. Prva stvar koja fascinira je izostanak rime, ali, usprkos tome, lako se pamti. Jer tko bi mogao zaboraviti ljubavnu priču u kojoj je glavni krivac semafor? Ali McGraw i Ryan O'Neal mogu se sakriti pred ovim izljevom tuge...

Rodno mesto Banja Luka,
jedem ćevap s mnogo luka,
u Beču sam gastarbajter,
u krevetu pravi fajter!


Tko uopće može posumnjati u iznimne sposobnosti ovog mladića? Iz samo dva stiha saznajemo njegovo porijeklo, trenutnu adresu i zanimanje, omiljeno jelo i seksualne sklonosti. Bez sumnje, svaka bi mu dala ...

Skočit ću sa sedmoga sprata,
rodila mi žena, a ja nisam tata!


Njemu bogami nije lako u životu... Svako tko čuje ovaj stih mora suosjećati s autorom. Ovdje više nema zezancije. Ograđujemo se od bilo kakve sprdnje, jer ipak je ozbiljna životna situacija u pitanju. A i taj sedmi kat nam ne zvuči dobro...

Ajde, Jelo, šmrči belo,
Pa nek vidi celo selo!

 
Ovdje stvarno nismo pametni. Koliko god se trudili, doista ne možemo dokučiti što je pjesnik htio reći. Ili je poanta toliko očita da ne vidimo ono što nam je pred nosom? Ma samo nek se Jela opusti i sve će biti dobro... Koga briga za zle jezike!

Šta će meni venčanje i žena
kad sa tuđom živim bez problema?


Dobro pitanje. Ima pravo i mi mu nemamo što zamjeriti. I dok neki smišljaju žalopojke kojima će izraziti nesretnu ljubav i originalne epitete koji su dostojni njegove drage, ovaj se frajer pomirio sa sudbinom i, na kraju krajeva, našao bolje rješenje.

Izvukla si ciglu iz temelja ljubavi naše,
samo deca ostaše.
Beton i malter na srcu ti piše,
stupovi od tuge se iskriviše,
vaservaga kaže da sa mnom teraš šegu,
dabogda dobila pesak u bubregu.

 
Ovako to izgleda kad zidar pati od nesretne ljubavi, ali metafore su nadasve originalne i na mjestu. Zidar nam je, naime, ispričao cijelu priču, puno kompleksniju od onih prethodnih, da bi na koncu završio nenadmašnom prijetnjom. Slatkice, slatkice, ne zbijaj s njim šale, mogle bi ti gaćice pasti na sandale!

Ja te volim, ja te obožavam,
ja bih s tobom da se razmnožavam.


Treba li nešto više dodati? Autor stihova vrlo je jasno i vrlo iskreno izrazio svoje osjećaje, toliko da ta njegova iskrenost boli. Možda nam je htio dati do znanja i svoj stav prema muško-ženskim odnosima, ali nećemo filozofirati. Nadamo se da je u međuvremenu našao partnericu za razmnožavanje, da ne kažemo - za vođenje ljubavi.

Mala moja, dođi da sviramo malkice,
ja dok sviram, ti mi skini gaćice.


Ovo je posljednji u nizu najbizarnijih narodnjačkih stihova i moramo napomenuti da je izbor bio doista težak. Za zadnje se mjesto borio i stih:

Moj se dragi u autu voza,
a ja jadna u šumi kod koza!


Svaki je poseban i zanimljiv na svoj način, a vi odlučite koji vam se više sviđa.
Melodioznosti i sadržaja ne manjka ni jednom, ni drugom, iako nam je ovaj drugi pomalo misteriozan. Zašto se ona našla u šumi kod koza, možda nema ni smisla istraživati!

Suzama sam lepio tapete,
otišla si, odvela mi dete.
Sad se vraćaš po vitrinu,
ma ajd marš u p**** materinu.
Uzela si žilet da sa njim siječeš vene,
sa čim ću da se brijem, što ne misliš na mene.

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #304 on: July 28, 2010, 10:38:36 am »

Koliko mi na prvi tren izgledala kao šala, treba priznati da su dobro odradili.

FERDINAND GT3 RS - Najsporiji Porsche na svetu


<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/GaQB_tgS7f0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #305 on: July 28, 2010, 11:48:24 am »

 
 10 najbizarnijih narodnjačkih stihova
 

Komentari su suvišni, grozota.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #306 on: July 28, 2010, 01:18:44 pm »

Svaka čast majstoru.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/RobaJKGMMiE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #307 on: July 28, 2010, 02:06:47 pm »

Svaka mu čast.

Ovaj ima odličnu tehniku silaženja sa kamiona
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/FE02TxLlRQU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #308 on: July 28, 2010, 11:45:40 pm »

Naučna ekspedicija na olupini "Titanika"



27. 07. 2010



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Ostaci najčuvenije brodske olupine na svetu, luksuznog "Titanika" koji se od 1912. nalazi na dnu severnog Atlantika, trebalo bi uskoro da budu virtuelno dostupni javnosti


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Trodimenzionalnu mapu "Titanik" i detaljna istraživanja olupine i umetničkih predmeta na njemu će uraditi tim naučnika koji će 18. avgusta krenuti u 20.dnevnu ekspediciju, javila je agencija AP.
Prvi put ćemo pristupiti "Titaniku" kao arheološkom nalazištu, izjavio je vođa naučnog tima naučnik Dejvid Galo (David Gallo), naglasivši da će se pažnja posvetiti stanju u kakvom se olupina i umetnine na njemu nalaze i zaštiti legata.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ekspedicija neće prikupljati umetničke predmete potopljene s "Titanikom", ali će detaljno istražiti i popisati sve što bude nađeno na mestu, promera tri puta pet kilometara, koje je na dubini od više od četiri kilometra.
Veruje se da se tu nalazi nekoliko stotina hiljada vrednih predmeta, a postoji spisak od oko 5.500 umetnina koje bi, ukoliko se razreši pitanje vlasništva, vredele na tržištu oko 110,9 miliona dolara.
Američki sudija za pomorsko pravo Rebeka Bič Smit (Rebeča Beać Smith), koja predsedava sudskim većem koje u Virdžiniji raspravlja o vlasništvu nad "Titanikom", smatra da se radi o "međunarodnom blagu".
Ekspedicija na "Titanik", koja će krenuti iz luke Sent Džon na Njufaundlendu, biće prva posle 2004. godine, a organizuju je zajedno kompanija "RMS Titanik Inc" , koja ima ekskluzivno pravo nad olupinom , i Okeanografski institut "Vuds Houl" (Woods Hole) iz Masačusetsa.
"Titanik" je potonuo 15. aprila 1912. na prvom putovanju na koji je krenuo iz britanske luke Sautemptona ka obali SAD. Na brodu je bilo 2.240 putnika.
Brod koji je važio za "čudo tehnike", udario je u ledeni breg, brzo se prepolovio i potonuo, odnoseći u smrt 1.522 putnika i članova posade, među kojima je bio i konstruktor Tomas Endruz (Thomas Andrews).
Potonuće "Titanika" je u istoriji najveća pomorska katastrofa, zbog čega je sudbina tog broda postala simbol tragičnog kraha.
Ostaci "Titanika" pronađeni su tek 1985, zahvaljujući stručnoj međunarodnoj ekspediciji koju je predvodio Robert Balard (Ballard).


Izvor:Press


* titanik.jpg (19.84 KB, 800x600 - viewed 147 times.)

* titanik2.jpg (37.95 KB, 600x450 - viewed 142 times.)

* titanic-index-image.jpg (49.13 KB, 600x355 - viewed 137 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #309 on: July 29, 2010, 04:40:20 pm »

Višenamenske stolice,klupa,sto,...

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/-WXTab1x3b4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Cv1CHQO12mE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/8EdRVl5a6ms?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #310 on: July 29, 2010, 05:38:29 pm »

Višenamenske stolice,klupa,sto,...
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/-WXTab1x3b4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Imaš možda cenu tog modela?  Wink
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #311 on: July 29, 2010, 06:27:26 pm »



Quote
Imaš možda cenu tog modela?  Wink


Sasvim slučajno ....imam cenu...na rasprodaji 1760 USD
http://www.stardust.com/MULTICHAIR.html
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #312 on: July 29, 2010, 06:49:56 pm »

Nekako mi palo interesiranje za taj stol.. Wink

Hvala longtrip.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #313 on: July 29, 2010, 07:43:11 pm »

Pronašao sam i proizvodjača tih stolova...cena je sigurno "sitnica" Tongue
http://www.dbfletcher.com/capstan-table/
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #314 on: July 29, 2010, 08:22:00 pm »

Covek je bas imao zivce  Wink


<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/1yRifXI7sYQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: July 29, 2010, 08:33:43 pm by bozo13 » Logged
Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 300   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.