PALUBA
March 28, 2024, 10:17:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147]   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 574618 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2190 on: July 18, 2023, 08:57:21 pm »

Dokaz da je naša planeta eksplodirala 1995. godine i da živimo u iluziji

Klejton Gudrič je bio čovek na rubu društva, poznat po svojim sofisticiranim teorijama zavere i nečuvenim izjavama. Iako su ga generalno smatrali ekscentričnim, pozvan je da govori u „Ponoćnim razgovorima“, popularnoj kasnonoćnoj TV emisiji, poznatoj po sklonosti neobičnom i neobjašnjivom.

Te večeri, Klejton je dao tako fantastičnu izjavu da je čak i voditelj emisije, Džek Karmajn, bio šokiran. Svet ni danas ne može da da svoj sud ovoj priči.

„Živimo u iluziji“, rekao je Klejton. „Naša planeta, Zemlja, eksplodirala je 1995. i svi smo mi proizvod velike simulacije.

Publika u studiju je prasnula u smeh, ali Karmajn, profesionalac kao i uvek, posvetio je Klejtonu svoju punu pažnju.

„U redu, Klejtone, zaintrigirao si nas. Koji je tvoj dokaz?“

Kao odgovor, Klejton je izvadio kolekciju predmeta iz svoje pohabane aktovke. Asortiman starih disketa, kaseta, hrpe dokumenata – svaka stavka je bila arhaičnija od prethodne. Najveći dokaz bio je uređaj koji je izgledao kao desktop računar iz ranih 90-ih, samo što su na njegovim stranama pulsirali složeniji, čudniji simboli i vanzemaljski znaci.

„Ovaj uređaj“, počeo je Klejton, pokazujući vanzemaljsku mašinu, „mi je dao entitet koji sebe naziva Arhivista“. On tvrdi da je poslednji preživeli napredne vanzemaljske civilizacije, koji je bio svedok uništenja Zemlje. “

Kao na znak, uređaj nalik kompjuteru je oživeo, projektujući holografsku sliku u vazduh. Publika se uskomešala kada je videla Zemlju, njihov dom, kako visi u praznini svemira. Hologram je zatreperio, a Zemlja je iznenada buknula zaslepljujućom svetlošću. Kada je svetlost izbledela, od plave planete nije ostalo ništa.

Klejton je nastavio ledenim glasom: „Arhivista nas je posmatrao milenijumima. Kada je naša planeta uništena, uspeo je da sačuva kopiju naše kolektivne svesti od trenutka pre ovog događaja, i stvorio je ovu simuliranu stvarnost, da bismo mogli nastaviti da postojimo.“ .

Publika je ćutala, opčinjena Klejtonovom neobičnom izjavom i spektaklom holografskog uništenja.

„Ali zašto bi to uradio?“ upitao je Karmajn.

Klejton je uzdahnuo: „Nije mogao da spreči naše uništenje. Tako da je uradio jedino što je mogao. Zarobio nas je u trenutku, neposredno pre eksplozije, i od tada reprodukuje ovaj trenutak za nas.“

„Ali otkud ti sve ovo znaš?“,  nastavio je voditelj.

„Radio sam u Institutu SETI ranih 90-ih. Jednog dana smo dobili signal za razliku od bilo čega na koji smo ikada naišli. Bio je to signal uzbune od Arhiviste koji mi je poslao, jer sam bio na dužnosti. On mi je sve rekao, i podelio sa mnom crteže ovog uređaja, i molio me da upozorim čovečanstvo.“

Publika je i dalje bila u zaprepašćenoj tišini.

— A zašto nisi?

„Pokušao sam, Džek. Pokušao sam“, odgovorio je Klejton, a glas mu je drhtao od neizrečenog bola. „Niko mi nije verovao. Mislili su da sam lud. Otpustili su me, i od tada pokušavam da ponovo napravim ovaj uređaj, nadajući se da ću svima pokazati istinu.

Odjednom su svetla u studiju zatreperila. Temperatura u prostoriji je naglo pala, a ledeni vetar je duvao kroz studio, zbog čega su svi pretrnuli. Klejtonov uređaj je intenzivno zasvetleo, a onda je studijom odjeknuo nezemaljski glas.

„Klejton Gudrič govori istinu. Ja sam Arhivar.“

U tom trenutku, svi u studiju — skeptici, vernici i poricatelji — sa strahopoštovanjem su zurili u nepobitnu istinu o svom postojanju.

Arhivar je nastavio: „Ova godina nije 2023. kao što mislite, već beskonačni ciklus 1995. Svaki dan, svaka emocija, svaki trijumf i tragedija koju ste doživjeli od tada je bila jedna lepa, složena iluzija. Hologram svesti. “

U studiju je vrilo. Ljudi su se držali jedni za druge i sa nevericom gledali šta se dešava.

„Izvinjavam se na obmani“, čuo se glas Arhivara, „ali to je bilo jedino rešenje za spas čovečanstva“.

„Ali zašto nam sada pričate o tome?“ — upita je Karmajn, drhtavim glasom.

Ovog puta Klejton je odgovorio: „Zato što simulacija ne uspeva. Zato je trebalo da ponovo napravim ovaj uređaj da bih potvrdio svoje sumnje. Doživljavamo anomalije – „kvarove u Matriksu“ ako hoćete – deja vu, izmenjena sećanja, izgubljeno vreme. Sve ukazuje na to da simulacija više ne može da se izdržava“.

Otkriće je visilo u vazduhu dok su strah i konfuzija obuzimali sve u studiju i van njega, dok je prenos odlazio u bezbroj domova.

„Arhivar ne može da održava simulaciju zauvek. Kada se pokvari, naša stvarnost će pasti“, zaključio je Klejton.

„Ali postoji li nešto što možemo učiniti?“ upita Karmajn, sa tračkom očajničke nade u glasu.

Arhivar je odgovorio: „Ne, ali možete živeti svoje živote onako kako ste ih živeli, sa saosećanjem, čežnjom, radošću i ljubavlju. Iako je vaša stvarnost konstruisana, vaša iskustva ostaju autentična. Vaši životi, vaši odnosi, vaše emocije „To je sve stvarno, i imaju vrednost.“

Uz ove reči aparat se isključio, a u prostoriji je zavladala tišina. Spoznaja njihovog postojanja, paradoks njihove stvarnosti, bio je jeziv, egzistencionalni užas, dublji od bilo koje priče o duhovima ili otmici vanzemaljaca ikada ispričane u „Ponoćnim razgovorima“.

Dok su preispitivali svoje stavove, gledaoci su nalazili čudnu, ohrabrujuću utehu. Pred svojim neizbežnim krajem, život je čak i kao iluzija, zadržao svoju inherentnu vrednost. Ako sutra svet prestane da postoji, bar su živeli, voleli i sanjali.

U noći kada je Klejtonovo otkrovenje zapljusnulo svet, svet nije pao u haos. Umesto toga, vladala je jeziva smirenost, tiho prihvatanje nadolazeće tame i kolektivna odlučnost da se iskoristi svaki preostali trenutak.

Na kraju krajeva, strogo su ih podsećali da je postojanje, bilo stvarno ili simulirano, suviše prolazna privilegija.

Džesi Džejms blog

Izvor
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2191 on: July 18, 2023, 09:51:47 pm »

Vogoni su unistilu Zemlju u sektoru ZZ9 Plural Aplha da bi napravili novi svemirski auto put
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #2192 on: July 18, 2023, 11:54:52 pm »




   Odlična knjiga.Vodič kroz galaksiju za autostopere.


Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2193 on: July 23, 2023, 06:46:10 am »

Веровали или не, Урсули фон дер Лајен додељена светска награда за мир и слободу

Светску награду за мир и слободу, коју у име Европске комисије прима Урсула фон дер Лајен треба схватити као политички манифест – у последње време овакве награде додељују се само идејно-политички подобним личностима. И Обама је добио Нобелову награду за мир, а водио је толике ратове. То и није вест, више је срамота за свет.

Овако вест да је Светски конгрес правника, чији се самит управо завршава у седишту УН у Њујорку, одлучио да овогодишња Светска награда за мир и слободу припадне Европској комисији и њеној председници Урсули фон дер Лајен коментарише професор међународног кривичног права и председник Српског удружења за међународно кривично право, проф. др Срето Ного за Спутњик.

Парадокс је у томе што се ради о најратоборнијој Европској комисији и њеној најратоборнијој председници у историји ЕУ. Урсула фон дер Лајен, као и Европска комисија не да нису ни на који начин допринели светском миру, већ су свим својим снагама допринели разбуктавању рата у Украјини, коментарише он.

Урсула фон дер Лајен једна је од најзаслужнијих за увођење принципа „ко није са нама, тај је против нас“, додаје он.

Не само да је вербално распиривала сукоб подржавајући Украјину, Урсула фон дер Лајен била је и остала је један од најзагриженијих заговорника слања оружја и финансијске подршке кијевском режиму.

Са друге стране, свесрдно се залагала за пљачку и конфисковање руске имовине у иностранству, као и за њену политичку изолацију.

Izvor
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2194 on: July 23, 2023, 03:26:33 pm »

i Obama je dobio Nobelovu nagradu za "mir"....

PS
Treba se podsetiti Chorbine pesme "Pogledaj dom svoj Andjele"
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #2195 on: July 23, 2023, 11:21:09 pm »




   Svežije mi je u sećanju ostalo njegovo lizanje d..eta aktuelnom predsedniku. Čovek od 70 godina, dokazani roker i lečeni zavisnik koji sada živi u Sloveniji zaista nije imao potrebe da se bilo kome dodvorava niti bi mu to donelo neku korist. Ali eto, možda su godine učinile svoje...


Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2196 on: July 24, 2023, 05:04:51 pm »


  Svežije mi je u sećanju ostalo njegovo lizanje d..eta aktuelnom predsedniku. Čovek od 70 godina, dokazani roker i lečeni zavisnik koji sada živi u Sloveniji zaista nije imao potrebe da se bilo kome dodvorava niti bi mu to donelo neku korist. Ali eto, možda su godine učinile svoje...

Na zalost, "estradne zvezde" na zapadu zive od svog "back catalogue" kad odu u "penziju", ali to na prostorima bivse exYU ne postoji, nego je samo uzmi lovu dok mozes, penzije nema, tako da mora da radi sta radi. Rock'n'roll je odavno prestao da bude buntovni zivotni stil, a Chorba je bila dobra do negde 1988....
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2197 on: September 29, 2023, 06:33:39 pm »

E, ovo je stvarno za smejanje:

Zelenski kandidat za Nobelovu nagradu za mir

Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski i ruski opozicionar Aleksej Navaljni su među favoritima za ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir.

Međutim, analitičari smatraju da bi aktivisti za prava žena, starosedelačkog stanovništva i zaštitu životne sredine takođe mogli da budu potencijalni laureati, prenosi Raša tudej Balkan.

Kako prenosi Rojters, iako je Zelenski glavni kandidat, malo je verovatno da će ukrajinski predsednik kao ratni lider biti dobitnik nagrade za mir. Istovremeno, šanse Navaljnog su umanjene, jer je ruski opozicionar nagradu dobio i prošle i pretprošle godine.

Direktor Instituta za istraživanje mira u Oslu Henrik Urdal je rekao da bi Komitet mogao da odluči da ove godine nagradi doprinos aktivista miru.

On je naveo da bi nagrada za Ilhama Tohtija ili nekog drugog aktivistu u Kini stavila u fokus, kako je naveo, “sve autoritarniju vladavinu Pekinga”.

Urdal je kao potencijalnog dobitnika istakao i Iranku Narges Mohamadi, koja se bori za prava žena i protiv smrtne kazne, a trenutno se nalazi u zatvoru.

Među mogućim aktivistima dobitnicima Nobelove nagrade za mir je i Mahbubaj Seraj iz Avganistana koja, uprkos zabrani vladajućih talibana, nastavlja da vodi kampanju za prava devojčica na obrazovanje i druga prava žena i ne planira da napusti Kabul.

– Mislim da bi možda najverovatniji kandidati bili branioci ljudskih prava – rekao je Urdal.

Izvor
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #2198 on: October 04, 2023, 08:24:17 am »

E, ovo je stvarno za smejanje:

Zelenski kandidat za Nobelovu nagradu za mir

Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski i ruski opozicionar Aleksej Navaljni su među favoritima za ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir.

Međutim, analitičari smatraju da bi aktivisti za prava žena, starosedelačkog stanovništva i zaštitu životne sredine takođe mogli da budu potencijalni laureati, prenosi Raša tudej Balkan.

Kako prenosi Rojters, iako je Zelenski glavni kandidat, malo je verovatno da će ukrajinski predsednik kao ratni lider biti dobitnik nagrade za mir. Istovremeno, šanse Navaljnog su umanjene, jer je ruski opozicionar nagradu dobio i prošle i pretprošle godine.

Direktor Instituta za istraživanje mira u Oslu Henrik Urdal je rekao da bi Komitet mogao da odluči da ove godine nagradi doprinos aktivista miru.

On je naveo da bi nagrada za Ilhama Tohtija ili nekog drugog aktivistu u Kini stavila u fokus, kako je naveo, “sve autoritarniju vladavinu Pekinga”.

Urdal je kao potencijalnog dobitnika istakao i Iranku Narges Mohamadi, koja se bori za prava žena i protiv smrtne kazne, a trenutno se nalazi u zatvoru.

Među mogućim aktivistima dobitnicima Nobelove nagrade za mir je i Mahbubaj Seraj iz Avganistana koja, uprkos zabrani vladajućih talibana, nastavlja da vodi kampanju za prava devojčica na obrazovanje i druga prava žena i ne planira da napusti Kabul.

– Mislim da bi možda najverovatniji kandidati bili branioci ljudskih prava – rekao je Urdal.

Izvor
Ako komedijaši treba da dobijaju Nobelovu nagradu, onda su Braća Marx, bolji kandidati od ovog kretena.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2199 on: October 04, 2023, 04:45:32 pm »

i Obama je dobio Nobelovu nagradu za "mir"....

Obama je dobio tu Nobelu zbog zatvranja Gvantanama.
Tako je mogao i Bajden da dobije Nobelovu nagradu zbog okončanja američke invazije u Avganistanu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #2200 on: October 04, 2023, 08:12:00 pm »

E, ovo je stvarno za smejanje:

Zelenski kandidat za Nobelovu nagradu za mir

Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski i ruski opozicionar Aleksej Navaljni su među favoritima za ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir.

Međutim, analitičari smatraju da bi aktivisti za prava žena, starosedelačkog stanovništva i zaštitu životne sredine takođe mogli da budu potencijalni laureati, prenosi Raša tudej Balkan.

Kako prenosi Rojters, iako je Zelenski glavni kandidat, malo je verovatno da će ukrajinski predsednik kao ratni lider biti dobitnik nagrade za mir. Istovremeno, šanse Navaljnog su umanjene, jer je ruski opozicionar nagradu dobio i prošle i pretprošle godine.

Direktor Instituta za istraživanje mira u Oslu Henrik Urdal je rekao da bi Komitet mogao da odluči da ove godine nagradi doprinos aktivista miru.

On je naveo da bi nagrada za Ilhama Tohtija ili nekog drugog aktivistu u Kini stavila u fokus, kako je naveo, “sve autoritarniju vladavinu Pekinga”.

Urdal je kao potencijalnog dobitnika istakao i Iranku Narges Mohamadi, koja se bori za prava žena i protiv smrtne kazne, a trenutno se nalazi u zatvoru.

Među mogućim aktivistima dobitnicima Nobelove nagrade za mir je i Mahbubaj Seraj iz Avganistana koja, uprkos zabrani vladajućih talibana, nastavlja da vodi kampanju za prava devojčica na obrazovanje i druga prava žena i ne planira da napusti Kabul.

– Mislim da bi možda najverovatniji kandidati bili branioci ljudskih prava – rekao je Urdal.

Izvor

Мени се чини да ће, ако се овако настави Нобелова награда, посебно она за мир, па и за књижевност превише отићи у политику (мада ју је одувек и било) те да ће она престати да буде неко опште, светско признање. Биће само обична "муниција" у пропагандном  "рату светова"....
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2201 on: October 04, 2023, 09:30:03 pm »

Trebalo bi Palubi dati Nobelovu nagradu za mir. Da svi balkanski narodi, pri tome najviše mislim na države nastale iz Jugoslavije rade i sarađuju na državnom nivou kako to mi radimo na Palubi, Balkan bi očas posla procvetao u oazu.
Otvaraj granice, šta će nam, ukidaj vize, granični prelaz na ličnu kartu. Zajednička međudržavna borba protiv kriminala, pomoć pograničnih delova zemalja u pogledu zbrinjavanja teško bolesnih ili nastradalih kojima je neophodna hitna medicinska intervencija, možda sam trebao na prvom mestu da stvaim ekonomiju i robnu razmenu, kulturne manifestacije (dobro toga još i ima).
Komšija je nekada bitniji i od rođene familije.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2202 on: October 05, 2023, 06:25:47 pm »

Ovo nije off-topic, odnosi se na jednu ozbiljnu temu ali sam rešio da pesmu postavim ovde. Nije na odmet podsetiti se lektire iz prvih razreda osnovne škole:

"Kako živi Antuntun – Grigor Vitez

U desetom selu
Živi Antuntun.
U njega je malko
Neobičan um.
On posao svaki
Na svoj način radi:
Jaja za leženje
On u vrtu sadi.
Kad se jako smrači,
On mrak grabi loncem.
Razlupano jaje
On zašiva koncem.
Da l’ je jelo slano,
On to uhom sluša.
A ribu da pjeva
Naučiti kuša.
Na livadu tjera
Bicikl da pase.
Da mu miše lovi,
On zatvori prase.
Guske sijenom hrani,
Snijegom soli ovce.
A nasadi kvočku
Da mu leže novce.
Kad kroz žito ide
On sjeda u čun.
Sasvim na svoj način
Živi Antutun."
Logged
Yugol33
mornar
*
Offline Offline

Posts: 43


« Reply #2203 on: October 05, 2023, 07:17:45 pm »

Ovo nije off-topic, odnosi se na jednu ozbiljnu temu ali sam rešio da pesmu postavim ovde. Nije na odmet podsetiti se lektire iz prvih razreda osnovne škole:

"Kako živi Antuntun – Grigor Vitez

U desetom selu
Živi Antuntun.
U njega je malko
Neobičan um.
On posao svaki
Na svoj način radi:
Jaja za leženje
On u vrtu sadi.
Kad se jako smrači,
On mrak grabi loncem.
Razlupano jaje
On zašiva koncem.
Da l’ je jelo slano,
On to uhom sluša.
A ribu da pjeva
Naučiti kuša.
Na livadu tjera
Bicikl da pase.
Da mu miše lovi,
On zatvori prase.
Guske sijenom hrani,
Snijegom soli ovce.
A nasadi kvočku
Da mu leže novce.
Kad kroz žito ide
On sjeda u čun.
Sasvim na svoj način
Živi Antutun."

Hvala puno na podsjeti 
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #2204 on: November 18, 2023, 08:21:53 pm »


Logged
Pages:  1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.