PALUBA
March 28, 2024, 10:10:03 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 636989 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1125 on: October 26, 2012, 02:54:33 pm »

evo još i marinade od viška sardele....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ja pravim marinadu od skuša (kad nađem na ribarnici koje nisu smrznute). Fenomenalno, ko nije probao ne zna šta je propustio...

  Ja sam probao. Prvi put napravio sirove al nije uspjelo, pa onda ih malo popečem i stavim u marinadu. Naime, skuše su prevelike, pa zbog debljine mesa ne uspiju sirove ali sitne ribe može se ovako praviti.
  U nekom restoranu sam jeo marinirane trilje (blatarice, male) i rekao mi vlasnik, da je to sirovo. Staviš u kis i u hladnjak preko noći. Ocetna kiselina oksidira meso i dodje kao kuvano, nema ni boje od sirovog mesa. Sardone ipak ne pravim ih ovako, nego ih na brzaka pokuvam u vodi i kisu, te onda marinada. Odlične sam jeo na Hvaru, jednostavno ali vrlo efikasno. A baš danas me zvao moj ribar i idem kod njega po orade. Sve će ići u pečnicu ali pola se pojede odmah i ostalo će ić u marinadu. Pitao me ćovek, dal nije šteta orada za marinadu. E pa nije. Barem meni, i da ne jedem samo pečene. Pravio sam marinadu iz orade, brancina, pica i sve je bilo odlično. Samo da nam zdravlje služi, pa možemo uživat u malim stvarima....
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1126 on: October 26, 2012, 03:00:16 pm »


to onako, direkt iz mora - neočiščeni?




Neočišćene nego kako, sa svim crnilom i butargom, kažu da su u ovo doba najbolje ( meni su dobre uvjek ).  Smiley


I to je pravo. Kad sam prvi put ovo napravio, ljutila se žena, šta sam to stavio na stol ali ja sam mazao ono crnilo....raj gurmanski.  jedanput sam veliku sipu neočišćenu napravio i takodjer je bio raj. A onda sledeći put nikakvo...zašto, ne znam, tak ti to dojde.

   Je li ko primjetio, da je jednaka riba nekad odlična a nekad nikakva ? Ja npr. uzmem liste kod mog ribara - znači pouzdan izvor, garantirano friško, istog dana iz mora na pjat. A razlika može bit neverovatna, list a ponekad bez baš onog pravog ukusa. Ko zna zašto.....doba, luna (mjesec), šta je jeo, gde je živio...?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1127 on: October 26, 2012, 03:59:47 pm »

Ja obožavam npr. lososa ili losos pastrmku blago usoljenu. Natrlja se očišćena riba dobro spolja i iznutra morskom solju, najbolje krupnijom. U so se doda i malko šećera. Doda se i mirođije, ili peršuna, pa se ostavi poklopljeno prekonoć u tavi. Ujutro je gotovo, može se oljuštiti koža izvaditi kičma i rezati na listiće ili na kockice. Isto se može uraditi i sa bilo kojom morskom plavom ribom.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #1128 on: October 26, 2012, 04:07:13 pm »

Sad baš mariniram mandarine.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1129 on: October 26, 2012, 04:33:33 pm »

Sad baš mariniram mandarine.

nadam se, da neretvanke.  kupujem ih ovih dana u našem Mercatoru, dok ima. kad nestane, nema više, a ne traje dugo. onda samo klementine i naranče iz španjolske isl.  ali neretvanke su zakon.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #1130 on: October 26, 2012, 04:57:42 pm »

Sad baš mariniram mandarine.

nadam se, da neretvanke.  kupujem ih ovih dana u našem Mercatoru, dok ima. kad nestane, nema više, a ne traje dugo. onda samo klementine i naranče iz španjolske isl.  ali neretvanke su zakon.
Ove su iz Rogotina. Imaju specifičan okus, lako se ljušte i poprilično su sočne. Sada su 4 kune i nama treba dnevno oko 4 kila.
U Portorožu je bio jedan vozač Slavnikova autobusa koji je posadio mandarine s Krima. Govorio  mi je da stabla odlično podnose klimu u Portorožu.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #1131 on: October 26, 2012, 06:21:00 pm »

Ja ih imam na dohvat ruke, direktno sa prozora, najbolja solucija. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSCF9300.JPG (168.4 KB, 800x578 - viewed 267 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #1132 on: October 26, 2012, 06:46:28 pm »

Ja ih imam na dohvat ruke, direktno sa prozora, najbolja solucija. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ta je prava.
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #1133 on: October 26, 2012, 10:06:10 pm »

Ja ih imam na dohvat ruke, direktno sa prozora, najbolja solucija. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

jesu to male sitne tačkice desno na fotografiji kapar?
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #1134 on: October 27, 2012, 04:17:19 am »

Ja ih imam na dohvat ruke, direktno sa prozora, najbolja solucija. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

jesu to male sitne tačkice desno na fotografiji kapar?
Nije kapar, to su kapljice kiše, to je slikano juče uveče kad je padala kiša. A kapar je prisutan, naročito u živoj ogadi, naročito na lovoru.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1135 on: October 27, 2012, 12:50:41 pm »

 Eeee, kad bi ja mogao dobiti negde mandarinu iz Krima, pa da probam i nju saditi ! Ovako: Portorož je najbolja moguća lokacija u Slovenskom Primorju. Južna lega, sunce cijeli dan i malo više zaštiteno pred buro. Ja sam do pre 3 godine živio u Izoli. I tamo isto može, sadio je moj otac davno neretvanku i bogato radja, ove godine je nešto loše ali tu je. Onda gde sad živim, to je samo 12km od Izole prema sjeveru ali klima je sasvim druga, za nevjerovat. Obožavam citruse - kao drvo, svidja mi se kad cvitaju, kad su plodovi ili samo lišće. Ali nije baš jednostavna biljka, traži odredjene uvjete. I ovde sa otvorenom pogledom prema Slavniku, najvišem našem brdu (1.028m), pozimi duva bura da zamalo nas ne odnese, a temperatura je često 2* niža nego u Kopru (4km), nemam te sreće ni sa citrusima, ni sa palmama, ni agavama t.j. mediteranskim biljkama. Mandarine smo sadili više pute i sve je krepalo, a bile su Talijanske, kažu neretvanka bolje podnosi zimu ali kod nas nema sadika. U zimi sam zavijao s koprenom, možda bi neku drugu zaštitu trebao ili pak nije šansi, ne znam. Za novu godinu 2000, bio sam na Korčuli i donio sjeme od palme (phoenix canariensis) i posadio u lončiće. Pored toga tek tako za štos, sadio sam sjemenke od naranća iz trgovine i gorke naranće, takodjer iz Korčule. Sve je izraslo, 10 godina, dok sam u Izoli bio, sve je raslo i već došlo do nekih 1,5-1,8m u loncima. Onda sam se selio na "sjever".  I tuje u prvoj zimi (mada je bila stvarno jača od prijašnjih) sve krepalo, osim jedne palme koja je u stanu i jedne naranće, koja je ostala u Izola, a sad je u vrtu ovde, dal če preživjet ovde ne znam. Tužan sam bio, kad sam vidio propale biljke...
  Išli smo u off ali mislim da ne škodi.  Lp,
 


* zima 09-2010 019.jpg (390.7 KB, 1638x1229 - viewed 125 times.)
« Last Edit: October 27, 2012, 01:24:27 pm by galeb » Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1136 on: October 27, 2012, 08:04:43 pm »

Marinirane orade s crvenim lukom


* DSCN4710.JPG (432.9 KB, 1638x1229 - viewed 128 times.)
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #1137 on: November 24, 2012, 12:01:40 am »

Ko bi ovo probao?

Quote
Hrvati upecali kuglakožu, ribu otrovniju od cijanida

Sluzava, buljava riba, čiji je latinski naziv sphoeroides pachygaste, prepuna je tetrodotoksina, otrova 1.250 puta jačeg od cijanida, čiji jedan gram može da ubije 30 ljudi


CAVTAT- Primerak kuglakoža, jedne od najotrovnijih riba na svetu, uhvaćen je ribarskom mrežom ispod Konavoskih stena u Hrvatskoj.

Sluzava, buljava riba, čiji je latinski naziv sphoeroides pachygaste, prepuna je tetrodotoksina, otrova 1.250 puta jačeg od cijanida, čiji jedan gram može da ubije 30 ljudi. Ova riba u subotu uveče uhvatila se za udicu parangala bračnog para Mata i Julijane Brautović. Ulov je bio težak 2,5 kilograma.

Kuglakož je, kako navode hrvatski mediji, poslednji put viđena devedesetih godina prošlog veka na području srednje Dalmacije.

"Kako nismo znali o kojoj vrsti se radi, nazvali smo Institut za more i priobalje pa su je oni preuzeli i obavljaju dalja istraživanja. Kazali su mi da je do Cavtata doplivala najverovatnije iz Indijskog okeana preko Sueckog kanala", izjavio je Brautović.

Ova riba je pravi specijalitet u Japanu, ali se kuvari posebno edukuju da bi znali kako da je pripreme, odnosno šta se iz kuglakoža može jesti a šta se mora odstraniti, piše hrvatski 24 sata. Godišnje 200 ljudi umre jedući ovu ribu, čija jetra sadrži tetrodotoksin. Primerak, uhvaćen kod Konavala, završiće u muzeju, piše sajt Dubrovnik.hr.


Izvor; Kurir.rs

A evo i fotografija osumnjicene

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



danas je jedna takva završila u mreži piranskog ribara
završila je prodor u severni jadran
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #1138 on: November 29, 2012, 11:51:56 pm »

I onda kreće udri brigu na veselje  Smiley

poz.

Ako me nije ubila JNA, ubiče me ova debata (a tek sam na strani 37) 

Čestitam majstori na ukusnim slikama.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1139 on: November 30, 2012, 12:31:17 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* er.jpg (100.36 KB, 717x960 - viewed 167 times.)
Logged
Pages:  1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.