PALUBA
March 29, 2024, 09:17:11 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 637073 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1230 on: April 08, 2013, 07:33:40 am »


Ako se keri otfikari glava, odrežu šape i dobro očisti od iznutrica (probavni trakt mesoždera se vidno razlikuje), mnoge rase ili avlijaneri bez problema mogu proći kao janje, ako se izabere primerak dobre telesne građe. Mogu se i meštri prevariti! Bilo je slučajova i kod nas,a u Rumuniji je to redovna pojava.

A što su digli dževu oko konjetine? Najčistije, najzdravije, ukusno i nemasno meso. A nije ni jeftino.Jednostavno, nije tradicionalno, to je objašnjenje.
Jedina razlika je u obliku (poprečnom preseku) rebara. Kod jagnjeta su pljosnata a kod psa skoro okrugla.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #1231 on: April 12, 2013, 09:00:07 am »

Dali ste krenuli u lov na ove životinje.  Smiley

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


bio...ulovio...  Wink


* š.jpg (320.72 KB, 1024x768 - viewed 146 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1232 on: April 12, 2013, 07:37:51 pm »

Dali ste krenuli u lov na ove životinje.  Smiley

poz.


bio...ulovio...  Wink

 

Ljepo, ja ih inače ne volim pre gorke su mi ali otac bi se udušio u njima.

Nego jesi uhvatio još ponešto, možda koju sličicu potkopa.  Wink

poz.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #1233 on: April 12, 2013, 09:13:04 pm »

A ne... ove sam ubrao u blizini bivse kasarne u Radovicima...
Nadam se da bih ovih dana mogao otici do pomenutog lokaliteta i "uloviti" i koju fotku Smiley
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #1234 on: April 30, 2013, 01:12:09 am »

Da li je neko probao pravi, originalni ruski kvas?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1235 on: April 30, 2013, 01:31:31 am »

Ja sam ga pio 5 godina, a pravio sam ga i sam od posebnog "susla" za kvas (to je osnova slična malteksu, tj. sladu). Taj što sam ga ja pravio bio je najukusniji, jer sam tuda dodavao i malo limuna. Ceo recept sam pomalo zaboravio, ali se mogu prisetiti ako nekome treba. Može se praviti i ovde, mada sirovine nisu najbolje. Ukusna stvar, samo od toga se dobrano goji, ali ne možeš se napiti, pa se baš i ne isplati. Ovaj kvas što ga pravi BiP isto nije loš, ali ne više od toga.

Problem je i to što kvas sadrži oko 1% alkohola, pa ako se popije litar može se naduvati preko 0,3 promila ako vas zaustavi panduracija.
« Last Edit: April 30, 2013, 01:43:32 am by kumbor » Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #1236 on: April 30, 2013, 09:50:13 am »

Kumbor, bio bih ti zahvalan ako bi napisao recept, ako se sećaš. Prošle godine sam ja pokušao da pravim u domaćoj radinosti, ali je imalo ukus i boju sličnu pivu, ali to nije bilo to. Pretpostavljam da je problem bio u ražanom hlebu, koji kod nas sadrži jako malo raži.
Bip kvas obožavam (mečku), ali problem je što zalihe  u mom gradu često nestanu tokom letnjih meseci.
« Last Edit: April 30, 2013, 10:15:31 am by wermez » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 810


« Reply #1237 on: May 08, 2013, 07:48:39 am »

Da i ja nešto priložim ovde:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Slika je mala, slikana mobilnim. Napravio je moj sin za prošle praznike u Crnoj Gori. Iako je izlov prstaca zabranjen, nije mogao da odoli da se ne podseti na stara vremena...


* prstaci.jpg (7.88 KB, 124x166 - viewed 212 times.)
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1238 on: May 10, 2013, 08:38:07 pm »

Eksperiment

ovo zaista ne deblja i puno je minerala, vitamina i antioksidanata. Sve prirodno, bez industrijske prerade i sirovo (osim kruha).

1. topinambur
2. listi cikle
3. stabla cikle
4. crni domaći kruh
5. cikla
6. šparoge (divlje)
7. sok od jabuke

add 1: nikad jeo ovo dosad, a skoro mi je pola stoljeća. Kad sam bio mali gledao sam žuto polje topinambura svakog kolovoza 50m od kuće. Sad nema više traga. Stigla civilizacija i umesto trave i topin.  sad je asfalt, te umjetna trava za fuzbal. Topin. je kao biljka blizanac suncokreta i cvijet je jako sličan, a gomolj je zvan kao divlji krumpir. Vrlo zdrav. Iznenadjen sam bio, kad sam pročitao, da je najbolji sirov, a mislio sam ga kuvati.

add 2: ovo sam seseckao na komadiće i napravio kao svaku solatu, s tim da sam umesto octa, limun stavio. Takodjer prvi put. I dobro je, nije dosta različito od obične zelene salate.

add 3: stabla cikle sam pojeo ko zec.  Onako kako su na sliki, bez ništa. Nije nešto posebno dobro ali još manje je loše.

add 4:  domaći crni Koroški kruh od seljaka. Ne znam kako se kaže kod vas, u SLO je "ržen" prema žitu iz kojeg se pravi (rž).

add 5:  pre godinu dana čini mi se, sam prvi put jeo sirovu ciklu. Nikad prije ideju dobio, dok nisam negde pročitao: "a zašto ne probate sirovu ?"  Limun, maslinovo ulje, sol. Odlično, zdravo, i dobiš osvježavajuću salatu.

add 6:  ovo je najteže....gorko (sirovo !). Ali sa kruhom nema više problema. I šta je gorko, ljekovito je, dobro za jetra. Limun, so, maslinovo ulje.

add 7: nema ribe, nema mesa, pa ne može vino. Sok od jabuke odlično išao uz ovo zelenilo (crvenilo). Domaći od seljaka, 100% jabuka, bez dodanog šećera.

A, još ovo, kad već....: sol je iz Piranskih solina, jodirana ali nerafinirana. A maslinovo ulje 2 tipa i takodjer domaće:  jedno je Piranska Buga (stara autohtona sorta), a drugo je mješano Istarska Belica i Leccino (60:40).

Eksperiment uspjeo, mada sam na kraju ipak malo kiseli bio  Smiley

P.S.: istina, riba ili janjetina je boljeg ukusa...ali bit će i toga  Grin



* zeleno-crveno.jpg (465.64 KB, 1638x1229 - viewed 132 times.)
« Last Edit: May 10, 2013, 08:43:46 pm by galeb » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #1239 on: May 11, 2013, 06:59:59 pm »

E, sada me podseti kada sam video cveklu. Inače ja je obožavam u svim varijantama salate. Elem, kada sam došao u Vojnu akademiju bilo nas je sa sviju strana. Sedim za stolom sa dva Bosanca (jedan Srbin, jedan, što bi danas rekli Bošnjak) kada nam servirka posluži salatu od cekle. Ja počeh da je jedem a njih dvojica, gledaju mene - gledaju u tanjir. Oprezno odižu kolutove cvekle pa zagledaju. Pita ju me šta je to. Ja kažem  - cekla. Ma gde se to jede, kaže jedan. To se kod nas daje stoci, kaže drugi. Ubeđujem ih ja kako je to zdravo, da je to nešto dobro. Jedva da su je "liznuli". Kasnije su se navikli jer se salata od cvekle često nalazila u vojnom jelovniku.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1240 on: May 11, 2013, 07:34:49 pm »


Dok nisam otišao u Rusiju, nisam ni ja voleo cveklu, dosadila mi je još u vojsci, iz onih limenki od 5 kila. Posle sam se navikao, a zatim i zavoleo cveklu. Može sirova, a može i barena, ne pravim problem. Obavezan je sastojak mnogih ukusnih salata. Zelene listove mogu i da obrstim, naročito ako je cvekla mlada.
Tako smo svojevremeno zezali druga. Dobro se najeo cvekle, a zatim je posle izvesnog vremena otišao do toaleta, odakle se čuo krik ... jao, krvarim, zovite Hitnu. Kad je izašao objasnio sam mu o čemu se radi, pa se smirio, ali konačno je poverovao tek sutradan, kada je telesna tečnost vratila prirodnu boju.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #1241 on: May 11, 2013, 08:34:30 pm »

Onja ko nezna zaista se uplaši kada vidi boju .... Shocked
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1242 on: May 11, 2013, 10:57:27 pm »

Jel ko jeo supu od cvekle ?  Kakva je ?  Kako se zove ona Ruska supa sa cveklom, zaboravio sam ?
    1997 bio sam u Česke Budejowice, službeno u tvornici Motor Jikow. Onda su nas vodili na ručak u grad. I ja čitam jelovnik, kad vidim ovu supu, pa pitam gostitelje šta je to. Objasne mi oni šta je unutra i nisam je uzeo. Često se sećam ovoga i žao mi je, da nisam probao. Ne znam ako ću kad u Rusiju, mada bih voleo videti Moskvu i St. Petersburg, a snovi su Bajkal.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1243 on: May 11, 2013, 11:07:35 pm »

Jel ko jeo supu od cvekle ?  Kakva je ?  Kako se zove ona Ruska supa sa cveklom, zaboravio sam ?
    1997 bio sam u Česke Budejowice, službeno u tvornici Motor Jikow. Onda su nas vodili na ručak u grad. I ja čitam jelovnik, kad vidim ovu supu, pa pitam gostitelje šta je to. Objasne mi oni šta je unutra i nisam je uzeo. Često se sećam ovoga i žao mi je, da nisam probao. Ne znam ako ću kad u Rusiju, mada bih voleo videti Moskvu i St. Petersburg, a snovi su Bajkal.

Misliš na Boršč?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Borshch2.jpg (60.32 KB, 480x359 - viewed 182 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1244 on: May 12, 2013, 11:50:22 am »


Pa nije baš supa, već gusta čorba, gde ide cvekla, kupus, krompir, šargarepa, itd. Ruski boršč može bez mesa, dok u ukrajinski obavezno ide mesište, inače, nema razlike. Kao i sarma, najbolji je kad prenoći.
Logged
Pages:  1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 23 queries.