PALUBA
March 28, 2024, 06:07:30 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 636936 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1545 on: December 13, 2014, 08:02:35 am »

Najbolje su kobasice od konjskog i zečijeg mesa izmešanog u odnosu 1:1 to jest:
1 konj - 1 zec Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1546 on: December 13, 2014, 01:21:41 pm »

...


* 10341840_814736341922023_4759899010685551611_n.jpg (71.81 KB, 539x799 - viewed 156 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1547 on: December 13, 2014, 01:40:36 pm »

Najbolje su kobasice od konjskog i zečijeg mesa izmešanog u odnosu 1:1 to jest:
1 konj - 1 zec Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Ne valja - i konj i zec imaju jako suvo meso. Treba tu dodatni malo masnijeg od svinje ... tek da poveže sastojke!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1548 on: December 13, 2014, 03:50:08 pm »

Najbolje su kobasice od konjskog i zečijeg mesa izmešanog u odnosu 1:1 to jest:
1 konj - 1 zec Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Ne valja - i konj i zec imaju jako suvo meso. Treba tu dodatni malo masnijeg od svinje ... tek da poveže sastojke!

Konjetina je odlična, ali samo za šnicle, i to kad je mlađa.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1549 on: December 13, 2014, 07:42:11 pm »

ČVARČIJADA KOD NEĐE DEBELOG – JER U MASNOĆI JE SPAS: PRIJEDOR DOMAĆIN PRVOG SVJETSKOG PRVENSTVA U BRZOM JEDENJU ČVARAKA
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Nakon sjajno organizovanog prvog „Neđzit festa“ koji je održan 1. avgusta ove godine i koji je pokupio sve simpatije javnosti, najdraža krčma u univerzumu, a bogami i šire, „KOD NEĐE DEBELOG“ spremna je za novi antologijski spektakl.

Naime, u petak 12. decembra od 21 čas, „Kod Neđe Debelog“ će biti organizovano, ni manje ni više nego Prvo svjetsko prvenstvo u brzom jedenju čvaraka, narodski i krmokoljski rečeno u pitanju je popularna „Čvarčijada“.

-Mnogi „ranjenici“ su ranije nego što sam planir`o platili glavušom, samo da bi mi mogli zajedno uživati u takmičenju za najbržeg žderača ove plemenite sirovine. Zato, ako istinski cijenite svinjski rod i ako ste hedonistički ljubitelj krmeće masnoće, očekujem vas bar kao gosta, a zašto ne i takmičara u ovom epskom savršenstvu nadmetanja koje se održava pod sloganom „JER U MASNOĆI JE SPAS“ – poručio je gazda Neđo.

Iz Organizacionog odbora „Čvarčijade“ je najavljeno da će tu noć bubnjara (VJEČNA VATRA) nesmetano goriti svojim punim kapacitetom, jer komuše već od preklani vape da budu naložene. Od stalnih gostiju, Gane će to veče zaboraviti na svoju vjeru i ritualno pristupiti obredu kađenja čvarcima, dok će ga svojim rendžerskim šeširom cjelivati elokventni šeširdžija Prica. Biće tu i niz drugih osamdesetogodišnjih pubertetlija, koji će svojim likom i djelom oživjeti slike iz Prvog srpskog ustanka i Prve sjednice SKOJ-a, a očekuje se i vječito p`jani Pećko, treći najbolji fudbaler Prijedora svih vremena, kako on sam (ne)odgovorno tvrdi.

Gazda Neđo takođe obećava spektakularne nagrade za prvu trojicu najbržih žderača čvaraka, koje će za sada ostati obavijene velom misterije.

Ono što organizatori ovog Svjetskog prvenstva sigurno garantuju, jeste to da će jedan od takmičara dobiti krajnje avangardnu nagradu u vidu polovnih priglavaka, koji su (istini za volju) izuzetno očuvani. Biće tu još utješnih nagrada, a izdvajamo: frtalj propire, naramak komuša i šampon od koprive.

Nemojte sumnjati, da će ovolika količina masnoće biti automatski podmazana enormnim količinama pivurne i rak`jetne brlje, koje će se točiti bez prestanka… ili bolje rečeno dok nam do zadnjeg ne pozli!

Dođite da zajedno stvaramo istoriju!

U svakom smislu Vaš – NEĐO DEBELI

VAŽNA NAPOMENA ZA SVE GOSTE:
SOKA nema i nikada ga neće ni biti dok će se ostali artikli za svakodnevnu upotrebu moći pronaći po izuzetno pristupačnim, takozvanim „akcijskim“ cijenama. Piva – 1,50 KM, rakija – 0,70 KM i krmatna – 13 KM za kilogram.

Tekst i foto – Organizacioni odbor ČVARČIJADE i Aleksandar Drakulić – www.prijedordanas.com


* cvarcijada-plakat1.jpg (199.94 KB, 1000x750 - viewed 92 times.)
« Last Edit: December 13, 2014, 07:53:06 pm by Trifko » Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1550 on: December 13, 2014, 08:01:30 pm »

A evo i konačnog epiloga

POBJEDNIK „ČVARČIJADE“: PRESUDILI SU MOJ APETIT I ŽELUDAC-NIKO MI NE ZAMJERA ŠTO JEDEM ČVARKE
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Sigurno već znate ko je prvi svjetski prvak u brzom jedenju čvaraka i ko su njegovi prvi pratioci, ali sigurno vas zanimaju i njihove izjave nakon „Čvarčijade“ pa vam ih u nastavku teksta donosimo.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Mirso Mrkalj iz Bišćana je rekao da se na takmičenje prijavio zbog dugogodišnjeg poznanstva sa gazdom kafane, Neđom Debelim.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
„Ja sam u ovoj kafani na svakoj svečanosti, bilo šta da se organizuje. Prijavom na ovo takmičenje želio sam da pokažem nekim pojedinim ljudima da drukčije razmišljaju o nama muslimanima, da mi nismo Turci, da smo mi samo muslimani i živimo na ovom području i družimo se sa Neđom i ovim ljudima i sarađujemo s njima. Ja bih jedino molio politiku da nas pusti kraju. Hoću reći da je nama stalo do našeg života, našeg druženja. Ovi priglavci su meni drag poklon i ja ću to rado u srcu nositi i biti na nekakvoj manifestaciji, bilo u Neđinoj kafani ili mojoj kafani. Bitno je da zajedno živimo na ovim prostorima, tako smo živjeli prije rata a tako ćemo živjeti i dalje“, rekao je pobjednik.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Mirso je odgovorio i na pitanje novinara o kvalitetu čvaraka.

„Čvarci su bili super mada i ja znam praviti čvarke i više puta sam pravio. Super su i vjerovatno sam zato i odnio prvu pobjedu. Konkurencija je bila jaka, ali moj apetit i moj želudac je to pobijedio“, dodao je Mirso Mrkalj.

Na pitanje novinara našeg portala, da li mu drugi Bošnjaci zamjeraju što jede čvarke, Mirso se zahvalio na postavljenom pitanju i odgovorio odrično.

„Ne zamjeraju mi. Mi smo takva nacija da ne gledamo šta ko drugi radi. Svako živi svoj život i svako jede ono što njemu odgovara. Muslimani ne jedu svinjsko meso ne iz vjere već iz zdravstvenih razloga, ali ja, dok god mi zdravlje dozvoljava, to konzumiram i niko mi ne zamjera to, ni u familiji, ni u mojoj vjeri, niko me zbog toga ne progoni niti me šikanira“, rekao je Mirso Mrkalj, prvi svjetski prvak u brzom jedenju čvaraka.

Prijedorčanin Emir Hodžić svjetski je viceprvak.

Bilo je prilično napeto u jednom trenutku ali ponosan sam na drugo mjesto. Drago mi je da sam u svom gradu na svjetskom takmičenju te vrste. Mnogi ljudi će imati kritike prema ovakvom jednom okupljanju zbog raznih razloga, vjerovatno zaštita životinja i tako dalje, ali meni lično je bilo drago biti dio ovoga u svom gradu Prijedoru sa svojim ljudima a sad se želim vratiti u kafanu i družiti s njima“, rekao je svjetski viceprvak i dodao nije znao da će biti drugi jer je mislio da će biti peti ili šesti.

„Želio sam samo učestvovati i bio sam iznenađen drugim mjestom. Mislim da mi je falilo nekih šest sekundi. Od nagrada sam izabrao komušu, jer u našem narodu, pogotovo danas u ekonomskoj krizi, mislim da je ovo jedna simbolična nagrada i da ću ja ovo čuvati dugo dugo vremena kao simbol našeg naroda u 21. vijeku“, dodao je Emir Hodžić.

Goranu Gavriću Grgi iz Banjaluke ovo je bilo prvo učešće na jednoj ovakvoj manifestaciji.

„Osvojio sam treće mjesto ali naredne godine dolazim 20 kila teži i pobjeđujem Mirsu sigurno. Za takmičenje sam saznao od kolege preko društvenih mreža, on mi je javio. Skupila se u Banjaluci ekipa od nas sedam i došli smo sa dva auta“, rekao je Grga naglasivši da je bitno druženje, muzika, rokenrol.

„Za treće mjesto sam uzeo navrijedniju nagradu, All Star patike iz 1994. godine, izgleda da su original. Pokloniću ih djevojci, broj su 37, mislim da joj odgovara“, dodao je uz osmijeh ovaj Banjalučanin.

Tekst i foto – Aleksandar Drakulić – www.prijedordanas.com


* cvarcijada-foto-1.jpg (104.3 KB, 800x530 - viewed 84 times.)

* cvarcijada-foto-3.jpg (97.71 KB, 800x530 - viewed 104 times.)

* cvarcijada-foto-4.jpg (110.46 KB, 800x530 - viewed 82 times.)

* cvarcijada-rezultati-7.jpg (119.9 KB, 800x530 - viewed 123 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1551 on: December 14, 2014, 08:43:03 pm »

Tlačenke
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Krvavice
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pripremljene kosti za juhu
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Špeh..  ovaj još ide na sušenje.. Smiley
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_6147.JPG (398.44 KB, 1500x1125 - viewed 76 times.)

* IMG_6148.JPG (495.41 KB, 1500x1125 - viewed 142 times.)

* IMG_6149.JPG (429.3 KB, 1125x1500 - viewed 192 times.)

* IMG_6152.JPG (524.83 KB, 1500x1125 - viewed 206 times.)

* IMG_6153.JPG (389.2 KB, 1125x1500 - viewed 87 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1552 on: December 14, 2014, 08:45:06 pm »

Pljuča, srce i želudac.. kuhani.. za kiselu juhu
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Ocvirki..
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

I pripemljeni Smiley
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_6154.JPG (395.33 KB, 1125x1500 - viewed 121 times.)

* IMG_6155.JPG (450.67 KB, 1500x1125 - viewed 122 times.)

* IMG_6156.JPG (442 KB, 1500x1125 - viewed 77 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1553 on: December 14, 2014, 08:46:58 pm »

Šta su Tlačenke i Ocvirki?
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #1554 on: December 14, 2014, 08:53:06 pm »

Ako se ne varam - hladetina i čvarci.  Smiley
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1555 on: December 14, 2014, 08:56:23 pm »

Hvala jadrane. Smiley
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #1556 on: December 14, 2014, 09:03:48 pm »

Nije hladetina/aspik nego svargla/prezvurst.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1557 on: December 14, 2014, 09:04:16 pm »

Ocvirki su čvarci, dok Tlačenka nije hladetina. Hladetina je "žolca".

Mada izgledaju slično. U tlačenku ide malo špeha, meso i svinska koža. I to se onda kuha oko 3 sata, tako da mastnoča ispliva na vrh creva, a koža unutra omekša i postane delomično prozirna. Odlična stvar, ako se to voli. I domača.

Odvisno od toga gde se pravi, može varirati veličina mesa, dali je rezano ili mleveno na največu šajbu i slično.

Kad se sretnemo iduči put u ZG (ili na kom drugom mestu), dobivate svaki komad. Smiley



Edit:
Milena Braco, hvala, to je to. Švargla. i imam komad viška Smiley
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1558 on: December 25, 2014, 07:32:45 am »

Evo jednog recepta pa probajte, meni je ludilo kao meze uz razna pića.

KUPUS sa ljutom paprikom, mera za kantu od farbe za krečenje. (kantu prvo oprati  Grin Grin Grin)

5-6 srednjih glavica kupusa
1 l ulja
1 l sirceta
1/2 kg sargarepe (seckati na kolutove, može i rendano)
5 glavica belog luka
2 veze lista persuna
1 veza lista celera
17-18 supenih kasika soli
1 konzervans
100-150 gr tucane ljute paprike (ko ne voli ljuto može i sa običnom crvenom paprikom)

Kupus seći na kolutove, začine i povrće iseckano staviti u jednu posudu i redjati red kupusa pa red zacina. Svaki četvrti
dan sve promesati (mešanje ručno da se tečnost ravnomerno rasporedi) i nakon 15 dana spremno za konzumaciju.

PS: ako je neko u bg izvolite na degustaciju
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #1559 on: December 25, 2014, 09:08:22 am »

Evo jednog recepta pa probajte, meni je ludilo kao meze uz razna pića.

KUPUS sa ljutom paprikom, mera za kantu od farbe za krečenje. (kantu prvo oprati  Grin Grin Grin)

5-6 srednjih glavica kupusa
1 l ulja
1 l sirceta
1/2 kg sargarepe (seckati na kolutove, može i rendano)
5 glavica belog luka
2 veze lista persuna
1 veza lista celera
17-18 supenih kasika soli
1 konzervans
100-150 gr tucane ljute paprike (ko ne voli ljuto može i sa običnom crvenom paprikom)

Kupus seći na kolutove, začine i povrće iseckano staviti u jednu posudu i redjati red kupusa pa red zacina. Svaki četvrti
dan sve promesati (mešanje ručno da se tečnost ravnomerno rasporedi) i nakon 15 dana spremno za konzumaciju.

PS: ako je neko u bg izvolite na degustaciju



Ajde sve ovo... al' gde nadje meru-kantu od farbe za krečenje !!!!
Logged
Pages:  1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.