PALUBA
April 25, 2024, 05:15:11 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 641628 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #1620 on: March 27, 2015, 10:19:23 pm »

Neki dan sam bio u Podgorici. Domaćin nas je odveo na ručak u hotel "Aria". Naručio sam teletinu ispod sača i nisam se pokajao. Porcija obilna, meso vrlo ukusno. Šopska salata je bila toliko velika da ni pola nisam pojeo. Ne znam kakve su im cene (platio je domaćin), ali za kvalitet hrane zaslužuju pohvale s moje strane.

Uslikao sam ga:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC_3401rs.JPG (612.94 KB, 1396x900 - viewed 101 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1621 on: March 28, 2015, 10:08:56 am »


Ja bez hleba ni špagete ne jedem,pre dvadesetak dana moj drugar i ja odemo u Zagreb poslovno i ajd reko da idemo negde na ručak,pitam druga koji je odande gde ima dobra kolpa,on kaze idemo kod malog mede ili mali meda,znam da je neki medved u pitanju.
Seli nas četvoro porucili neko mešano meso mislim da se porcija zvala medvedji brlog,donese konobar klopu ovi prijatelji iz Zagreba krenuli da jedu a drugar i ja se gledamo nema hleba na stolu,ja odma prokomentarišem,reko vidi šta ti je Evropa ni leba više ne jedu,drug pozove odmah konobara da donese hleb a ono u korpici 4 leserski precizno isečene kriške na 10mm,da skratim drugar i ja pojeli 5 korpi hleba,znaci po deset parčića,jedna korpica je bila na račun konobara,častio nas  laugh

Da nije možda pivnica Zlatni Medo?
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1622 on: March 28, 2015, 12:20:37 pm »


Ja bez hleba ni špagete ne jedem,pre dvadesetak dana moj drugar i ja odemo u Zagreb poslovno i ajd reko da idemo negde na ručak,pitam druga koji je odande gde ima dobra kolpa,on kaze idemo kod malog mede ili mali meda,znam da je neki medved u pitanju.
Seli nas četvoro porucili neko mešano meso mislim da se porcija zvala medvedji brlog,donese konobar klopu ovi prijatelji iz Zagreba krenuli da jedu a drugar i ja se gledamo nema hleba na stolu,ja odma prokomentarišem,reko vidi šta ti je Evropa ni leba više ne jedu,drug pozove odmah konobara da donese hleb a ono u korpici 4 leserski precizno isečene kriške na 10mm,da skratim drugar i ja pojeli 5 korpi hleba,znaci po deset parčića,jedna korpica je bila na račun konobara,častio nas  laugh

Da nije možda pivnica Zlatni Medo?

Mozda je i Zlatni Medo ali mi nije delovalo da je pivnica,dosta je malo mesto,znas i sam kolike su kod nas pivnice.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1623 on: March 31, 2015, 06:44:26 pm »

Od svih paprika na svjetskom tržištu izabrao sam ovu. Ukus odgovara. Donio mi kolega iz Beograda po cijeni od 1 eura. Žao mi je što nije pronašao onu u crvenoj ambalaži s olovnom plombom.


* 175.JPG (163.17 KB, 588x955 - viewed 92 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #1624 on: March 31, 2015, 09:28:39 pm »

Нема више паковања од 100 грама. Само 75 грама. Да се не ољутиш превише Cheesy.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1625 on: April 01, 2015, 06:22:38 am »

Од 100 грамског паковања остала је само цена Grin Grin Grin
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1626 on: April 01, 2015, 07:50:08 am »

Cijene prehrambenih proizvoda kod vas su za nas prihvatljive. Ljuta paprika koja se kod nas prodaje niti odgovara nazivu niti je cijena povoljna. Uglavnom se ta paprika niti ne nalazi na policama naših trgovina. Može se naći samo slatka.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1627 on: April 02, 2015, 07:02:34 pm »

Cijene prehrambenih proizvoda kod vas su za nas prihvatljive. Ljuta paprika koja se kod nas prodaje niti odgovara nazivu niti je cijena povoljna. Uglavnom se ta paprika niti ne nalazi na policama naših trgovina. Može se naći samo slatka.

Nije po euro standardima Cheesy
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1628 on: April 03, 2015, 10:53:29 pm »

Српска народна јела и пића

За љубитеље старих и заборављених рецепата .Књига је раритет ,штампана у издању Српске краљевске академије 1908.године.Посебно је интересантан прилог " о обичајима за столом" .

преузети
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1629 on: April 04, 2015, 05:05:49 pm »

Pravi clanak za ovaj topik  Smiley

Ime mi je Milorad, svi me zovu Nenajed



03. april 2015


Mićun Damljanović (48), čuveni izelica, za ručak pojede celo pečeno prase. Nikada se ne takmiči, jede obilato samo za svoj "ćeif". Potpuno sam zdrav, bez viška masnoće u krvi, holesterola, triglicerida

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
POSTOJE u bajkama likovi izelica koji se nikako ne najedu, ma koliko jeli. Međutim, apetit i gurmanluk Milorada Mićuna Damljanovića (48), koji za jedan jedini obrok posle predjela može da "smaže" celo pečeno jagnje ili prase, samo naizgled liče na takvu bajku. Jer, Mićun je stvaran, a ješan je za priču. Pravi fenomen! Kao izelica, pročuo se zavičajem, mnogim krajevima Balkana, a dobro ga pamti i Pariz, svetska gurmanska prestonica.

Na rodnom Galiču iznad Gornjeg Milanovca, gde živi sa majkom Olgom, davno su mu prišili nadimak Nenajed. "Eno ga onaj koji ne može da se najede", kažu, a on se ponosi. Naš neobični sagovornik, diplomac Više saobraćajne škole, dugo je bio auto-instruktor, vozač kamiona teškaša, sada je na birou, nezaposlen, bavi se poljoprivredom. Radio je i kao mesar u jednom restoranu, ali je taj ubrzo zatvoren.

- Ne zbog moje ishrane, nego zato što je gazda promenio delatnost - veselo priča Mićun Nenajed i nastavlja svoju ispovest neprevaziđenog sladokusca.

A ispovest seže u doba kad još bejaše petogodišnjak.

 Tada, jedno veče mati i otac Milovan postaviše na trpezu ogromno pečeno pile, rekoše tri godine starijoj sestri Violeti i meni: "Večerajte, mi ćemo kad namirimo stoku" - pripoveda Mićun. - Vrate se, imaju šta da vide: od pileta ostale samo kosti! Celog sam ga smazao, sestrica pojela malo, mi lažemo da smo dali psima, oni ne veruju. Sutradan, ispeku drugo. Naočigled svih ukućana sam smazah i to! Tako je otkriven moj "talenat". Posle, nije bilo nedelje da otac nije klao jagnje ili prase. Dođe i punoletstvo, sve u tom maniru. Jednom, čekamo goste, otac ispekao veliko jagnje, prislonio ga na ražnju uz plot. Slasno, oči mi ga "jedu"... Ne odoleh. Odsečem komadić, pa još jedan i tako redom... Kad se tata, zauzet poslom, vratio za sat i "kusur", zatekao je samo glavu i kostur! Psuje, galami, al` šta će kud će, brže-bolje kolje i peče drugo... Nisam štedeo na hrani ni kao student, ni kasnije radeći. Nikada se nisam takmičio, jedem obilato samo za svoj "ćeif".

Sestra Violeta Pantović drži restoran u Čačku, on nikad ne odbija čast u ovalima mesa. U Milanovcu, destinacija mu je restoran "Snaga", čiji gazda Slobodan Boban Čuljković ne može da se načudi kako Mićun "bataljuje" pečenje uzastopnim narudžbama "donesi još!" iako je pregrmeo bataljon mušterija velikog apetita i "kapaciteta".

- Za krsnu slavu obavezno pečem dva najbolja jagnjeta i prase - nastavlja Mićun. - Za zimnicu sam zaklao četiri svinje od po 250 kila i dve manje, zamrzivači su puni mesa. Zaradim novca za to, imam malu kovačnicu, koljem svinje po selima, orezujem voćke, finansira me i sestra. Jedan drugar i ja leti pojedemo sira i kajmaka za predjelo, ne znam tačno koliko kila, pa celo prase od 20-22 kila, za desert lubenicu desetkilašicu. Slatko sam posrčem lonac pasulja od deset litara. Vozio sam šlepere u Pariz. Čuj, Francuzi žderonje?! Kad vide koliko brdo čalabrcnem za doručak, svi "junaci" nikom ponikoše!

Na svadbama u rudničko-takovskom kraju, zna se: Mićun je, što se potrošnje đakonija tiče, najuvaženiji gost.

- Desilo se samo jednom da mi jedan domaćin, namćor i škrt, unapred reče: "Ti kod mene na svadbu ne dolazi!" A i što bih, kad je takav - veselo zaključuje Mićun.

POTPUNO ZDRAV
- LABORATORIJSKI i drugi nalazi kažu: potpuno sam zdrav, bez viška masnoće u krvi, holesterola, triglicerida...!
Valjda zato što se stalno krećem, radim fizički. Težak sam 140 kilograma. Pijem umereno, pokoji aperitiv za bolji apetit i da gasim žeđ, ne opijam se. Gastritis, šta je to? - priča Mićun Nenajed o svojoj svakodnevici.



GENI
- BIĆE da sam za dobro "zalogajče" predodređen genetski. Jer, izuzetno dobrog apetita bio je moj deda po ocu, isto se zvao Mićun, ali je kao takav još više ostao zapamćen njegov brat Božo. E, taj bi na vašarima obavezno sam pojeo pečenu ovcu i to uvek najveću. Jednom kao gost na slavi pojede čitavo jagnje, pa mu taj domaćin smrknuto reče: "Više mi ne dolazi na slavu!" Za predjelo, na slavama bi očas posla prezalogajio pet-šest pečenih kokošaka, kao uvertiru. Oba su bili solunci, nisu više živi, umreše od starosti, nijedan nije bolovao - setno nastavlja Mićun.

Izvor:Vecernje Novosti


* rep-njupadzija.jpg (133.26 KB, 800x616 - viewed 103 times.)
« Last Edit: April 04, 2015, 05:06:40 pm by švercer011 » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1630 on: April 04, 2015, 05:14:39 pm »

Milorad SAMPRAS
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #1631 on: April 04, 2015, 05:18:41 pm »

Mi smo nekidan savladali jednog gušića, to je bilo maslo božje...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.jpg (207.36 KB, 1024x768 - viewed 90 times.)

* 2.jpg (197.87 KB, 1024x768 - viewed 111 times.)

* 3.jpg (180.69 KB, 1024x768 - viewed 84 times.)
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #1632 on: May 25, 2015, 04:55:12 pm »

Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1633 on: May 25, 2015, 07:37:02 pm »

Mi smo nekidan savladali jednog gušića, to je bilo maslo božje...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Naporan posal.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1634 on: May 25, 2015, 08:04:47 pm »

Nekad valja i nesto na kasiku pa smo mi pre neki dan uzeli kotlic i napravili gulas. Moja lepsa polovina i njen brat su bili glavni majstori za ovu kombinaciju.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Onaj deo kada je stiglo do tanjira i kasike vise mi nije bio zanimljiv za fotogafisanje. Zanimljivije je svakako bilo probati sta je i kako skuvano.


* CAM03143.jpg (815.19 KB, 1959x1469 - viewed 79 times.)

* CAM03151.jpg (921.69 KB, 1959x1469 - viewed 86 times.)
Logged
Pages:  1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.