PALUBA
March 28, 2024, 02:54:47 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 636894 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #15 on: July 21, 2010, 02:23:03 pm »

.


* Nedjelja09.jpg (190.27 KB, 1072x712 - viewed 190 times.)

* Nedjelja10.jpg (229.89 KB, 1072x712 - viewed 210 times.)

* Nedjelja11.jpg (239.23 KB, 1072x712 - viewed 228 times.)

* Nedjelja13.jpg (196.99 KB, 1072x712 - viewed 202 times.)

* Nedjelja14.jpg (224.97 KB, 1072x712 - viewed 186 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #16 on: July 21, 2010, 02:23:10 pm »

Jadrane, nastavi. Ne prekidaj.

LPV

Božo se potpisuje sa LPB  (Lijepi pozdrav Božo),  a ja LPV (Lijepi pozdrav Vlado)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #17 on: July 21, 2010, 02:25:12 pm »

Odlično izgleda, čak i riba, koju osobno ne volim previš..

LPB
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #18 on: July 21, 2010, 02:28:22 pm »

Ne zaboravi ni BRB ili BRV (Best Regards) za engleski dio foruma.. Wink


LPB
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #19 on: July 21, 2010, 02:29:16 pm »

Kako bi volio započeti i nastaviti forumsku temu o hrani (koja me, istina, već tjednima svrbi) molio bi moderatore da mi ove slike premjeste u temu koju sam otvorio na https://www.paluba.info/smf/napolitanke-i-pivo/sve-sto-valja-ili-deblja-ili-je-zabranjeno/. Hvala.

Glede hrane u vojsci, posebice u ratu, moje je mišljenje slijedeće. Vojska je jedna od dokonijih zanimacija, i u tom sveopćem višku vremena hrana (p)ostaje važnim činiocem. Obroci se čekaju kao ozeblo sunce, nikad nisu dovoljni, mladi ljudi pojeli bi vola (ako su zdravi kako se i očekuje od vojnika). Kako je neko glupo pravilo upakirano pod brigom za zdravlje vojske odredilo da se ne smije jest više i češće nego je propisano odredilo da su obroci ograničeni i količinom i sastavom, taj obrok time postaje vrijedniji i željeniji. Kažu svjedoci da u vojnim objektima - najčešće izdvojenim i usamljenim - gdje je hrana bila većini na dohvat ruke bez nekih ograničenja, nakon nekog vremena hrana postala obična priča, štoviše - dio dosade. Valjda po onoj kad nečega imaš kad i koliko hoćeš, više nije zanimljivo ...

Također, za vrije ratnih operacija hrana je bila zadnja rupa na svirali (nažalost i kuharima), nitko o njoj nije mislio, štoviše svako ozbiljan je znao da se u neizvjesnost ide u pravilu praznijeg želuca. Zašto - poznato je ...  
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #20 on: July 21, 2010, 02:32:16 pm »

Svojevremeno je Broker predlozio da se otvori ovakva tema - ali evo sad sve ide pod ovu.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #21 on: July 21, 2010, 02:32:59 pm »

Ja sam ti - usput rečeno - truba za ribe (inače, bračanin po materi). Ona mora biti ili dovoljno velika d aje čistim kako Bog zapovijeda, ili dovoljno mala da je cijelu strpam u usta. Obzirom na više nego bezobrazne cijene ribe u nas - a podjednako sumnjivo porijeklo (kupuje se riba na veleprodaji, odleđuje i prodaje po višestruko skupljoj cijeni) - dilemu sam rješio kupovinom smrznute ribe (jeftinija varijanta) ili kupovinom kod relativno pouzdanog prodavača na ribarnici (skuplja varijanta).

Zato je moj - jedan od najboljih prijatelja - inače iz kontinentalnog Ogulina, stručnjak za ribe. 
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #22 on: July 21, 2010, 02:44:49 pm »

E, Vlado, nemam puno da nastavljam.

Nakon pregleda tvrdjave sv. Nikola i mjesta snimanja filma "Kako je poceo rat....." u onu strasnu zegu, sa cevapima (koje najtoplije preporucam) popio sam tu starocesku pivu litru i pol i produzio vijugavom magistralom preko 300 km - mislim da sam od Boze bio na 20-ak km (Opatija).

Osjetio pivo nisam, al sam jos toliko popio vodurine usput.

Kad smo kod ajvara, zakon je (bar meni) bio banjalucki - Vitaminkin, ALI pojavio se nedavno ajvar blagi-uprzeni iz Gevgelije (radi firma VORI, preko naravno lanca K-Plus - znat ce kolege iz Makedonije sto je to za firmu). Em je dobar em je 30% jeftiniji od ostalih. Blagi bas nije, al je dobar.
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #23 on: July 21, 2010, 02:45:58 pm »

Ja sam ti - usput rečeno - truba za ribe (inače, bračanin po materi). Ona mora biti ili dovoljno velika d aje čistim kako Bog zapovijeda, ili dovoljno mala da je cijelu strpam u usta. Obzirom na više nego bezobrazne cijene ribe u nas - a podjednako sumnjivo porijeklo (kupuje se riba na veleprodaji, odleđuje i prodaje po višestruko skupljoj cijeni) - dilemu sam rješio kupovinom smrznute ribe (jeftinija varijanta) ili kupovinom kod relativno pouzdanog prodavača na ribarnici (skuplja varijanta).

Zato je moj - jedan od najboljih prijatelja - inače iz kontinentalnog Ogulina, stručnjak za ribe. 

Patriot,slazem se sa tobom kada je u pitanju cena sveze ribe,stvarno bezobrazno ! Ja pricam o cenama na CG primorju,i tamo ljudi pre kupuju zaledjenu u marketima nego da tri puta vise plate na pijaci...Da li zbog krize ili bezobraznih cena,ko zna ?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #24 on: July 21, 2010, 02:49:40 pm »

Bez obzira na cenu ja je baš volim, naručito morsku ribu, ali svežu morsku ribu naću u centralnoj Srbiji je gotvo nemoguća misija.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #25 on: July 21, 2010, 02:51:12 pm »

Drugi put javi, Jadrane...

LPB
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #26 on: July 21, 2010, 02:59:12 pm »

E, bas lijepo - otvorila se prava tema.

Tu se mogu postavljati zanimljiva iskustva o hrani.

Riba je opako skupa - ona bijela. O restoranima da se ne govori.

Ali, ima jeftinije plave ribe (srdela, incuni) koja je dostupna; npr u Zagrebu na ribarnicama bili nedavno svjezi incuni po 20 kn (manje od 3 EUR).

Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #27 on: July 21, 2010, 03:03:18 pm »

Kada je u pitanju Ajvar, ja obozavam onaj koji je onako pikantno ljut, ne previse, ali dovoljno da ti odvori apetit.
Mmmm, mmmmm. Grin Grin
Mislim da cu ove godine uspeti da nateram staru majku d bas takav napravi, a onda saljem Bozi barem dve tegle, jer mu duzim jos od prosle godine. Smiley Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #28 on: July 21, 2010, 03:08:38 pm »

Inače volim meso, ali u te vruče dane, više volim salatu.

Malo pomodora, krastavca, zelene paprike, sira, kislo vrhnje i malo skute...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG00302-20100717-1324.jpg (249.28 KB, 2048x1536 - viewed 231 times.)
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #29 on: July 21, 2010, 03:12:17 pm »

Svakog casa ocekujem da se kao clan Palube pojavi i Stevo Karapandza sa sve "zlicom Vegete" 
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.