PALUBA
April 19, 2024, 07:51:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 640372 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #45 on: July 21, 2010, 06:24:39 pm »

Patriot, odi na televiziju; sve one puste ekipe iz Vecere za 5 i drugih televizija - posramiti ce se i nestati. A sto se vina tice - tu angaziraj Brodarskog za dobavu - cijeli svijet  je tvoj.

Jedino ces morati zadrzati one filozofe koji ocjenjuju kvalitetu - bez njih ne mozes - oni su bogom dani - a i onako ce glasati za tvoje blagoutrobije.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #46 on: July 21, 2010, 07:15:20 pm »

Svaka čast Patriot. Ovo ne da izgleda nego nemam reči. Kada god uđem u ovu temu odmah ogladnim. Smiley
Hvala na uputima.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #47 on: July 21, 2010, 07:25:34 pm »

Nažalost, amater sam kojem kuhanje nije mrsko, imam jednog dobrog prijatelja koji je duže i više u tome od mene i mi znamo satima drobiti o pripremi klope. I u jednom smo jedinstveni, većina je klope na TVu (naravno, našem nesretnom, domaćem) preseravanje i prodaja magle. Dakako da ima vrhunskih kuhara od kojih su neki podlegli plaćenom medijskom promoviranju, no ako ćeš gledati kuhanje - i to izvorno, jednostavno, bez bajki i basni - onda je to Italija. Pa i njemačka s onim mladim, naoko neozbiljnim kuharim akoji rade čuda. Ovi u nas - a za što možda i nisu oni krivi - uglavnom otkrivaju toplu vodu. Koliko bi samo naših predaka - nona, baba, baka (iako je kuhanje u ozbiljnom svijetu muški posao) - da ih je pripustilo TVu moglo pokazati kako se rade jednostavna čuda ...

A raja sve to puši, očito gladna, dokona i većinom neznalačka u kuhinji. Pa - npr. - mogu se pohvalit (rekli bi na Braču "povalit" - da je više ljudi (među njima i mlađih žena, cura, djece) prvi put probalo i repetiralo tripice (fileki, škembići, vampi) kakve sam ja znao napraviti. A napravio sam ih tako jednostavno, tako obično, istina ne štedeći sastojke, posebice kockice pršuta i pancete (konfekcionirane u supermarketima) i prave, doboočišćene svježe tripe kupljene kod provjerenog mesara. I to bude najbolji kompliment, jer npr. trip eili voliš ili ne voliš, pa kad netko zavoli zbog tebe, di ćeš većeg zadovoljstva ...

Mislim da naši krajevi, bilo južni, sjeverni, istočni ili zapadniji, imaju toliko svojih autohtonih jela koja jednostavnošću, ukusom i kvalitetom mogu biti dio već ispričanih priča koje kad se radi o jelu nikad ne mogu dosaditi. Samo je štos u pripovjedačima ... (naravno, ja sam u tome još uvijek amater, no trudim se, iako - kao i u svemu - usputno ...)


* Goga_003.JPG (378.4 KB, 1072x712 - viewed 215 times.)

* Goga_114.JPG (111.19 KB, 827x549 - viewed 193 times.)

* Goga_079.jpg (242.07 KB, 1072x712 - viewed 192 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #48 on: July 21, 2010, 07:44:29 pm »

Nego, sto je to sparogoliko kod oslica ? blitva i tikvice? (oslic -- za dijetalce, za lijene, za tesko bolesne - malo sale, ali srednja Dalmacija je oduvijek bila pomalo specificna u sali, a tek fetivi Splicani... posebno izmedju dva rata).
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #49 on: July 21, 2010, 08:00:36 pm »

Sad tek vidim ono savijeno zmijoliko/sparogoliko "povrce" - krivo sam gledao - vidio nisam nikad - da nije nesto morskoga?
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #50 on: July 21, 2010, 08:05:38 pm »

Patriote,ovaj "oslic" je najbolji...Ja sam sada na poslu i momentalno sam ogladneo,svaka cast majstore !

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* skembicipatriot.JPG (174.42 KB, 1072x712 - viewed 210 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #51 on: July 21, 2010, 08:08:43 pm »

Patriote,ovaj "oslic" je najbolji...Ja sam sada na poslu i momentalno sam ogladneo,svaka cast majstore !

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Tripice, ima li koji pijat viška?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 952


« Reply #52 on: July 21, 2010, 08:50:29 pm »

Može i za mene, plaćam piće za društvo!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #53 on: July 21, 2010, 09:24:03 pm »

Патриот, свака част за слике. Као да си их радио за неку рекламну кампању за неки нови кувар. А приказана храна - "гоји, а не дебља" - што би рекао један мој другар.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #54 on: July 21, 2010, 10:14:44 pm »

Patrijot ljepi prilozi, uz napomenu da po ribu ne treba na pijacu jer je zbilja skupa, štap u ruke i mala korisna šetnja obalom, mogu se uhvatiti divni brancini.Ne treba šporkavat ruke kojekakvim ješkama, ja lovim isključivo na vještaške ribice, mogu reči dosta uspješno.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Brancin od 4.3 kg i kraj njega kontrola
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Pastrmke iz obližnje riječice Rižane i opet obavezna kontrola.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Romantika, miris mora, zalaz sunca, mir.



* DSCF4173.JPG (97.66 KB, 800x527 - viewed 189 times.)

* DSCF4174.JPG (85.22 KB, 800x555 - viewed 180 times.)

* DSCF4171.JPG (59.55 KB, 800x577 - viewed 161 times.)

* DSCF4172.JPG (50.02 KB, 800x565 - viewed 161 times.)

* DSCF4173.JPG (97.66 KB, 800x527 - viewed 157 times.)
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #55 on: July 21, 2010, 10:56:07 pm »

Kad ideš na pjacu sretneš uvijek nekoga i dobro se zabaviš, napričaš, našališ, nasmiješ. U ribolovu - osim što ga moraš ponešto i poznavati - sve to ne možeš ...

Tripice su zakon i znao sam da ću vas navući. Valjda je tko od vas dobio koju kaloriju, moji pajdaši i ja kad pričamo o klopi odmah dobijemo parsto kalorija.

Ono zeleno je muški izdanak jedne vrlo obične i u kuhinji nezamjenjive biljke. Koja bi to mogla biti? Da pomognem, grof Dracula zazire od nje ... a i naše bolje polovice, ma koliko bilo zdravo to konzumirati ... Inače, u cjenovnom su razredu divljih šparoga, a ponekad su i skuplje ...
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #56 on: July 21, 2010, 11:15:27 pm »

Trifko, ako se objavi, javi recepturu sastojaka po Aleksandru Makedonskom.

@Jadran2 evo ti ovde oficijelna stranica i na njoj imaš recept
http://makedonskogravce.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=55&lang=mk
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 176


« Reply #57 on: July 21, 2010, 11:22:42 pm »

Patriot,

"otkrih" ovaj topic, vjerujem da ce vrlo brzo biti jedan od posjecenijh. A na slikama se vidi da si majstor zanata. Mislim da za susret Palubaraca biti konsenzusom izabran za ceremonijal majstora.

Sve pohvale za ova otkrica, gledajuci ovo iz Afrike, samo mi idu sline.. Ali blizi se i dan posjete IKM-IZM-u, moze to biti "Boljunska konoba" kod Zrinscaka.

http://www.boljunska-konoba.com/

Sve 5 za postavke,

Pozdrav
« Last Edit: July 22, 2010, 02:24:56 am by leut » Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #58 on: July 22, 2010, 12:13:07 am »

Svaka cast , Patriot otvorio si bas ekstra topic , a i slike su ekstra samo jos da se proba a ne sumnjam u kvalitet i dobar ukus , samo nastavi
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #59 on: July 22, 2010, 12:59:33 am »

Svaka čast Patriot! Wink Imam i ja par recepata! Ako želite nešto egzotičnije, probajte korejski ili japanski roštilj, nećete pogrešiti! Wink
Iseckajte biftek, ili bilo koji komad junetine, očišćen od žila (to može da se sačuva za supu Wink ), na sitne komade, posuti šećerom i vegetom, ili kulinatom, staviti u zatvorenu posudu, i ostaviti u frižideru oko deset minuta. Za to vreme, spremiti marinadu. recept za mairnadu: u multipraktik staviti jedan kivi (očišćen), jednu šargarepu, jednu glavicu crnog luka, nekoliko čenova belog luka, jednu vezu mladog luka, i sve to samleti, dok ne postane tečno. Sve iz multipraktika pomešati se mesom. Posle pomešati u zasebnoj posudi/bokalu pola čaše sosa od soje, tri supene kašike susamovog sosa, jednu ili dve kafene kašičice šečera, malo bibera, jednu supenu kašiku susama, jednu ili dve kašike susamovog taana (u našem slučaju makedonskog), može se dodati i rakija, ili pivo, ili bilo koje drugo ulje, ili čak ajvar (u zavisnosti od ukusa Wink ). I sve to sipati u posudu sa mesom, mešati nekih 10 minuta, onda ostaviti 24 sata, da se marinira. Wink Posle sve ispeći ili na roštilju, ili na na ulju.

P.S. Ovde bi nyupnik mogao da mi pomogne! Wink



Sa druge strane, za klasičan, balkanski roštilj, mogu samo da preporučim bilo koju kafanu u Nišu! Tongue


* bulgogi.JPG (98.05 KB, 500x382 - viewed 149 times.)
« Last Edit: July 22, 2010, 01:12:10 am by ZastavnikDjemo » Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.052 seconds with 23 queries.