PALUBA
March 29, 2024, 12:48:42 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 637110 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #90 on: July 23, 2010, 05:01:36 pm »

Di je ova bikarija? Lipo izgleda i to je najbolja turistička baketina. Odredište za pet. Danas su nam otvorili u Šibeniku deponij smeća. Mc Donalds je stigao u Dalmare. To je hereza, bogohulništvo, grijeh do neba. U Šibeniku otvoriti nešto takvo. Sad očekujem samo trgovine s majicama XXXXXXXXLLLLLLL.
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #91 on: July 23, 2010, 05:06:30 pm »

Di je ova bikarija? Lipo izgleda i to je najbolja turistička baketina. Odredište za pet. Danas su nam otvorili u Šibeniku deponij smeća. Mc Donalds je stigao u Dalmare. To je hereza, bogohulništvo, grijeh do neba. U Šibeniku otvoriti nešto takvo. Sad očekujem samo trgovine s majicama XXXXXXXXLLLLLLL.

Ma nije to bas tako...To je zdrava i sveza hrana  Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* mc.jpg (41.5 KB, 468x698 - viewed 189 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #92 on: July 23, 2010, 05:18:35 pm »

Ja ne znam ko uopšte može da se zasiti od recimo jednog hamburgerčića iz Mc-a.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #93 on: July 23, 2010, 05:47:02 pm »

Ja ne znam ko uopšte može da se zasiti od recimo jednog hamburgerčića iz Mc-a.
Oni koji mogu jesti štogod takvo mogu se i zasititi time. Istina, na reklamama je jesno a uživo tek blijeda slika. Većina onih koji konzumiraju McD. ni ne znaju jesti na žlicu ...

Ćaća - 89 godina, sve mu uredno u pogonu - jučer dobio nalaze krvne i ostale slike. Sve besprijekorno, "školski". A pije i jede za dvojicu (redovno), a može i više po potrebi ... Ali taj u životu nije ni ušao nit zna što je hamburger ...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #94 on: July 23, 2010, 06:21:47 pm »

Zadnji put sam u McD bio u Engleskoj i Španiji pre 5 godina - interesovalo me da li su cene iste kao u Bgd (nisu) i uzeo sladoled. Sad u Italiji nisam ni ušao, a vidim da zvrji prazan iako je u glavnoj ulici Livorna (U Firenci i Pizi nisam ga uočio). Pa ko je lud pored 100 restorana i picerija da jede đubre?!
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #95 on: July 23, 2010, 06:38:57 pm »

Nemam tu sreću da se hranim u MD ili KFC i sličnim firmama. Kad bih vam pričao o teletini ispod sača u Banja Luci, ćevapima itd. U Banja Luci ima čevapđinica kod Muje koja je hvaljena na daleko. Ali ne od mene. Zadnji put i poslednji i nikad više je kad sam čekao oko pola sata, dobio neljubazno osoblje i masnu času za pivo.

Dakle, teletina ispod saća. Br 1.

Kum mi je rekao da će kad izađem iz bolnice donijeti planinsko janje negdje od Zvornika, pa ćemo ga ja i on uništiti. Bolujemo od iste bolesti, ne smijemo ništa jesti, sem supice na kašikicu, ali kad je merak neka je.

 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #96 on: July 23, 2010, 06:44:48 pm »

Hranu iz Kentucky Fried Chicken sam probao samo jednom, u Pragu pre 6-7 godina. Ništa posebno, moja mama bolje pohuje piletinu.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #97 on: July 23, 2010, 06:46:44 pm »

Vlado, u priči o hrani iz B. Luke zaboravio si krpice!?
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #98 on: July 23, 2010, 06:53:27 pm »

Peku ( saće ) sam naručio od jednog tipa po mjeri. Za 200 kuna će napraviti lipu peku. Materijala ima svake vrsti. Od grabovine, rastovine, smrike itd. Žerava mora biti prava.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #99 on: July 23, 2010, 07:04:36 pm »

Vidim da se ovde fino krka i još bolje pije.

A, holesterol, trigliceridi i ostale karakondžule....

Najbolje povrće je jagnjetina, a odmah zatim i jaretina. Smiley

Osim ovoga valjaJu : lignje, dagnje i PRA(se)(jag)NJE
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #100 on: July 23, 2010, 07:07:15 pm »

Stari moj kad dođeš na blitvu bez soli, ražovi kruv ( tanka feta u 3 dana ) i golu vodu sitićeš se ligNJE i NJE.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #101 on: July 23, 2010, 07:32:32 pm »

Kad već brodarski spominje sač(peku) pade mi na pamet da je imam negdje i to ni manje ni više nego proizvođač je "Đuro Đaković" S.Brod Cheesy
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #102 on: July 23, 2010, 08:23:56 pm »

Kad ja i ćerka izađemo u grad ona jede krpice, a ja ćevape. Ima ko da za mene misli.

Brodarski, znam kako ti je. Sličnih smo godina, doduše ti si stariji tri godine, sličnih smo struka i zanimanja, bili smo u istom ratu, imamo nekoliko istih bolesti, ja sam kupovao poštanske marke od čovjeka kojem si ih ti prodavao, znali smo iste starješine, ja sam sa nekim radio prije rata, a kasnije su ti isti prešli u Dalmaciju (znaš oficira koji je imao problema sa izrekom "ljubi bližnjeg svog, a naročito ako je muško"), i da ne nabrajam više. Moraćemo se naći negdje i vidjeti kako izgleda to ispod saća, pa kud puklo da puklo. Sad sam i ja na strogoj supici, kupusu i mrkvici. I jednoj šniti hljeba. Razmišljam da li da svratim na jedno piće. Ćerka kaže ili na dva.

LPV
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #103 on: July 23, 2010, 08:40:52 pm »

Vlado umjesto industrijskih pića pijem kiselo ljuti sok od divljih šljiva. Jučer sam napravio desetak litara. Nema konzervansa tipa E 300,500,600  i onda ga zamrznem. Odličan je kad ne smiješ ništa bolje. Odličan je uz jamničku. Nabavio sam vreću crnog  brašna, ko da su mlili auto gume, tako se crni. Kad ne možeš bili kruv, kusaj najcrnji. Onda se neko žali na dvopek iz SDO. To je bio kolač za kraljeve. Prvo sam u tog čovika kupio roštilj. Ima nogare, gradelje s dvi ručke. Onda sam mu kazao da mi napravi peku koja ide u taj roštilj. Sad samo moram kupiti šamot od 2, 5 cm debljine. Šećer je bio danas famozan, nikad kao dosada. Samo 6,1. Kakav će sutra biti kad se susretnem s bližom rodbinom mogu misliti. Sigurno 75. Čuvaj se svoga, a od tuđeg se možeš i sam sačuvati.
Saće ćemo probati, a i red je. Priživiti ćemo mi to sve. Ljudi umiru od Žuje, Laškoga i sličnih kemikalija. Od janjetine i crnog niko nije umra.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #104 on: July 23, 2010, 10:50:28 pm »

@barbakan Srećan rođendan.
što se tiče ovčetine, jeli Kuvana (barena), pečena na ražnju ili ispod sača?
 i da Koja je cijena čisto da u poredim sa cijenam ovde.
             Preziveh ovcetinu , ali tek se sad opravljam vino me malo ubilo .  Za trifka 86 , ovcetina pecena i nije skupa 600 dinara ili 6 eura  kilogram stvarno povoljno. Hvala svima na cestitkama , Bori , Patriotu, Jadranu 2, Trifku 86, Trpetu , Zastavniku , Zeljku 011 i ostalim . Ipak ne treba preterivati ali merak je merak ili kako se kaze gust je gust valjda tako bese . Ne mogu ni da palubarim mora da se spava malo .
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.