PALUBA
April 20, 2024, 05:36:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Antonov AN-225  (Read 9237 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #15 on: May 12, 2016, 03:02:31 pm »



@Solaris, zna li se koliko je ovih aviona u letnom stanju? Ja mislim jedan, eventualno dva.

Читав један комад.
Ja sam procitao Kumborovo pitanje i mislio sam da je neka fora!Jedan u letnom stanju a drugi je nedovrsen i prosto mi je neverovatno da Kumbor to nije znao laugh
« Last Edit: May 12, 2016, 03:07:54 pm by švercer011 » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 483


« Reply #16 on: May 12, 2016, 03:11:05 pm »



@Solaris, zna li se koliko je ovih aviona u letnom stanju? Ja mislim jedan, eventualno dva.

Читав један комад.
Ja sam procitao Kumborovo pitanje i mislio sam da je neka fora!Jedan u letnom stanju a drugi je nedovrsen i prosto mi je neverovatno da Kumbor to nije znao laugh

Pa i ja mislim da je dovršen samo jedan, ima tome 28 godina, kad je "piggyback" nosio Burana. Pitam da proverim... što bih ja znao sve!? Nije valjda ... "Ko pita... otpala mu...  Cool").
« Last Edit: May 12, 2016, 03:16:27 pm by kumbor » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #17 on: May 12, 2016, 03:49:03 pm »

Pitanje je koliko bi uopce bilo isplativo radit drugog.

Ne raspolazem podacima ali sumnjam da bi Ukraina samostalno bila sposobna dovrsiti takav posao.
U ovoj konstrukciji je sudjelovalo vise biroa i tvornica bivseg SSSR- tako da sam skeptican po tom pitanju.

Sa druge strane postoji ona stara "para vrti di ..." tako da vjerujem da bi financijski interes prevagnuo i naslo bi se nacina za suradnju.

Znaci vracamo se na isplativost ovog specijaliziranog aviona, za jednog vjerovatno postiji trziste ali kad bi bila dva to vec postaje upitno.
Ovo su skupi transporti koji se koriste kad sve druge opcije zakazu (transport sa Plesa je izazvala havarija glavnog trafoa negdje doli).

Nisam strucan ali mislim i da nema previse aerodroma sposobnih primiti ovu grdosiju.
Lijepo je to i spektakularno ali na kraju price neko treba zvati konobara i podmiriti racun, kao uvjek u zivotu, nazalost.

mho poz.



Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #18 on: May 12, 2016, 04:00:24 pm »

Кад је отказан "Буран", истог тренутка је и Ан-225 постао сувишан. Зато други није ни завршен, а и овај један се није налетио превише у своме вијеку, користи се ту и тамо за баш неке посебне и специјалне терете. Чак сматрам да га је спасило управо то што је "нај" у много чему па опстаје престижа ради. Да није, одавно би га рециклирали...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 483


« Reply #19 on: May 12, 2016, 04:05:17 pm »

Ovoj grdosiji treba "više kilometara" piste i za poletanje i za sletanje. S obzirom na starost i odsustvo remonta usled velike brige Ukrajine za svoje čedo, pitanje je koliko će još moći da leti taj najveći avion u istoriji. Ukrajinski biro Antonova je objavio bankrot još zimus, a Vlada časne i poštene Ukrajine saglasna je da firma " propadne dibidus", tj. izgleda da neće ni pokušati da je prodaju, revitalizuju ili bilo kako spasu. Prosto će zamandaliti vrata, otpustiti radnike, a mašine prebaciti u druge fabrike ili prodati "s čekića". Usput će pola imovine naravno "ispariti".  Ruski pogon Antonova istovremeno se "davi u poslu" i "ne postizava" da odgovori na narudžbe.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #20 on: February 11, 2018, 09:47:14 am »




« Last Edit: April 28, 2020, 01:45:33 pm by Dreadnought » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #21 on: April 28, 2020, 01:48:52 pm »



Quote
The world's largest and heaviest cargo plane, the Antonov An-225 Mriya, landed at Leipzig/Halle Airport bearing medical supplies as part of efforts to curb the COVID-19 outbreak on Monday.

The plane, along with two Antonov An-124s, is set to bring a total of 25 million face masks, along with other supplies, ordered from China by the German government, with the final delivery flight expected to land on Wednesday.

German Defence Minister Annegret Kramp-Karrenbauer met the shipment at the airport.

The Antonov An-225 is the world's largest operational cargo plane. With a wingspan of 88 metres (288 feet), the aircraft has the capacity to transport up to 250 tons of cargo.







Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.