PALUBA
March 28, 2024, 11:56:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Иран против САД и савезника  (Read 21135 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #30 on: May 07, 2008, 01:18:00 pm »

Quote
Rotax-ove motore proizvode po licenci:

          Ово ми је баш ново чути.То су додоуше мале погонске групе, али ипак мотори специјално пројектовани за летилице, типа УЛ. Видим
  да се баве само производњом мотора за летице, иако Rotax има широк дијапазон употребе и на мору, код скутера и глисера.
                 Ех да ми је доћи у неку базу за обуку на змајчекима, било би сигурно занимљиво  pilot
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #31 on: May 07, 2008, 02:05:52 pm »

Quote
Tačno,ali opet koliko su im obučeni podmorničari za napade na ratne brodove.

A ko to zna? Imaju pristup relativno modernoj tehnologiju, još od vremena šaha, pa naovamo, a i danas grade nove podmornice i kupuju ruske. Uglavnom, sigurno je da nisu mutavi i da znaju kad pritisnuti koje dugme, jer manje-više, danas se sve svodi na to...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #32 on: September 24, 2008, 06:53:17 pm »

Klip o iranskoj vojsci iz 2006. godine, ali ipak bez Amera izgleda da ne može, muzička podloga klipa je stvar jednog američkog benda. Smiley

Logged
Canaris
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17


« Reply #33 on: April 04, 2010, 01:27:16 am »

Pitanje je kako uopšte funkcionišu te budzevine.Spajanje različitih tenkova u jedan,i to još tenkova različitih koncepcija,teško da moze da prođe.Po meni bi im bilo bolje da su kupili od baćuški T-90.Ovi njihovi tenkovi su čista reklama za podizanje morala u narodu,ako se i sudare sa amerima nemaju nikakve šanse sa ovim kantama.

Ako bi im Rusi i prodali T-90, to sigurno ne bi bile verzije koje imaju Rusi vec nesto "osiromasene". Ujedno bi opet imali ovisnost o strancima. Sa druge strane da su krenuli u projekat slican M-84 mogli su bolje prosperirati nego sa ovim "krizanjem" svega i svacega. Tesko se moze dobiti izbalansirana verzija tenka ukoliko se mijesaju razliciti koncepti kao "Abrams" i "T-72". Izgleda su jos "opcinjeni" americkom tehnologijom posto su prvo vrijeme samo nju i koristili. Ujedno primjedba na oklop jer kupola izgleda kao kopija "Abramsove", mogu sve kopirati ali bi morali i da ubace komponente kao osiromaseni uranij da bi mogli parirati Abramsu.

Иранци имају и моторне змајеве у својој војсци, што мене лично одушевљава. Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Za samoubilacke napade: bilansa, dvije zrtve  Grin
« Last Edit: July 27, 2010, 09:14:47 pm by dexy » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #34 on: April 04, 2010, 02:50:04 pm »

Ne bih ja njih baš toliko podecenjivao, i Hitelorvi piloti su vežbali na jedrilicama pa su tokom Drugog svetskog rata radi šta jesu, a počinili su mnogo zla.
Srećom da Ahmadinedžad nije ni približno popularan u narodu Irana kao što je to bio Hitler u Nemačkoj pre početka Drugog svestkog rata.
Logged
PT-76
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12


covek a potom masina


« Reply #35 on: April 04, 2010, 05:03:50 pm »

Koliko god se trudio da zamislim taj sukob, uz sve antipatije prema amerima mora se priznati da je ovo sto Iranci
rade nista do plasenje mecke resetom.
Mislim da bi ih ameri na pocetku prvenstveno sa mora i iz vazduha RAZVALILI pogotovo kao tenkista to mislim kad vidim cime oni misle da se suprostave abramsu dalje ,da se nelazemo uz sav respekt prema rujama mig-29 vise nema sta da trazi protiv horneta,f-16 itd ,sem da ruje u njima sede i da ih imaju bar 300 a ne 30tak.
Da skratim mislim da bi ih ameri za 15-30 dana ptpuno iz vazduha devastirali i krenuli kopnom,e tu nastaje problem i zato ameri jos cekaju,naime onda bi morali da se sukobe sa mnogo gorom vrstom fanatizma nego u Iraku i Afganistanu zajedno, ogromna armija, zeznut teren ,veliki broj veterana rata sa irakom i sumnjam da bi se  usetali u Teheran kao u Bagdad.
Netreba zaboraviti da je Iran 9 godina ratovao sa Irakom apsolutno tehnicki inferioran i da zamalo nije porazio u nekliko faza rata Irak koji je samo ogromna zapadna pomoc spasila a i nasa namjenska industrija je radila u to vreme trecu smenu hehe.
Mislim da se zaista ameri plase sta ce biti kad zavrse sa dejstvima iz vazduha i sa mora i kad budu morali koraknuti na iransko tlo e tu lezi kvaka a ne u nekakvim camcicima, saci migova i vunder tenkovima o balistickim raketama nevredi trositi reci palo bi ih par na Izrael a ovi bi jedva docekali odavno je to nanisanjeno ceka se samo naredba PALI.
Logged
Canaris
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17


« Reply #36 on: April 04, 2010, 07:12:11 pm »

Ne bih se bas slozio da su bili potpuno tehnicki inferiorni u odnosu na Irak. Kad je poceo rat, imali su ogromne kolicine modernog naoruzanja sto je Shah jos porucio a Amerikanci liferovali planirajuci napraviti od Irana mini-supersilu na tom dijelu svijeta. Strateski dobar polozaj, na sjeveru SSSR, kontrola nad zaljevom i jako puno nafte.
Onosto im je nedostajalo, najvise u pocetku je bila nedovoljna obuka oficirskog kadra, stvaranje novog kadra po "podobnosti" a ne po znanju, odlazak mnogih oficira za vrijeme revolucije kao i odlazak americkih instruktora. Na pocetku su poptuno pogresno upotrebljavali skoro svo oruzje i tek kasnije je naislo ono cuveno "a upalis".
Inace, dan danas imaju jos toga americkog naoruzanja pa su valjda jedina zemlja koja ima u svom arsenalu F 14 i Mig 29.
Sa druge strane, sto bi bilo kad bi bilo... Recimo, za vrijeme onih demonstracija protiv Nedzada se vojska drzala po strani. Mulasi su imali dosta problema sa tim demonstracijama, izblamirali su se posteno ali je procurilo sa strane da je vojska bila pasivna i da su cekali "razvoj situacije" umesto da izvrse "paradu" sa par tenkova po Teheranu il Isfahanu. Mozda je i njima dopizdio serijat, ko zna. Sad mislim da Mulasi nisu imali nekih problema da izvedu tenkove na ulice jer ne moraju toliko da se pravdaju svetu koliko su "demokratska" zemlja i zbog toga ne bi pala vlada niti bi dobili neke nove sankcije a Amerikanci ionako imaju izgovor za napad nuklearni program.
Mislim da Amerikancima napad na Irak nije sa ekonomske strane isplatljiv. Razvuceni su po Iraku i Avganistanu, vojska im nije nesto motivirana za nove ratove, imaju demokrate na vlasti itd. Jedino eventualno "kirurski" udar po nekim postrojenjima i to je to.
Logged
herrnoj
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18


WWW
« Reply #37 on: April 04, 2010, 08:37:15 pm »

Vrlo zanimljiva i sveobuhvatna studija o eventualnom toku oružanog sukoba Izraela sa Iranom:

http://csis.org/files/media/csis/pubs/090316_israelistrikeiran.pdf
Logged
PT-76
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12


covek a potom masina


« Reply #38 on: April 06, 2010, 09:22:25 am »

Kanaris u potpunosti se slazem sa tvojim vidjenjem i ja mislim da i onda kao i sada nemaju dovoljno sofisticiran kadar pa bez obzira na fanatizam i naoruzanje nemogu da se ozbiljnije suprostave amerima.
Ono sto ih i po meni cuva i jeste upravo ekonomska neisplativost eventualne operacije i ubedjen sam da bi taj rat ako bi i bio vodjen bio dominantno vodjen iz vazduha po vojnim i industrijskim kapacitetima.
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #39 on: July 26, 2010, 03:52:33 pm »

                     Iran protiv SAD i saveznika, moram konstatovati da ovo svuci previse, cak i u najludjim snovima. Ipak salu na stranu, Iran u ovom okrsaju ima taman toliko sanse koliko je imao i Sadam Husein u sukobu sa pomenutima. Tako da bih predvideo neki da kazem slican razvoj dogadjaja u slucaju sukoba, s tim sto bi recimo sasvim sigurno bilo vise zrtava, pogotovo na iranskoj strani. Iran kao zemlja je vec duzi niz godina pod rigoroznim sankcijama, nemaju pristup najnovijim tehnologijama, zatim nemaju ni resursa, kadra da bilo sta ozbiljnije ucine. Tehnologija im je na dosta niskom nivou. Tako da sve ono sto vidimo da rade predstavlja zapravo samo neku vrstu parade, koja je vise namenjena domacoj javnosti nego sto ce recimo uplasiti amerikance i saveznike, koji imaju daleko bolji pregled situacije na terenu neko sto Ahmadinedzad i drustvo misle.
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #40 on: August 17, 2010, 08:49:58 am »

Iranci nisu nabavljali migove od rusa,to su u irački migovi koji su preleteli pre i tokom pustinjske oluje.
Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.