PALUBA
March 29, 2024, 01:33:57 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 32   Go Down
  Print  
Author Topic: Yu Supersonik ili projekat Novi Avion  (Read 212972 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
majsta
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20


« Reply #75 on: August 23, 2010, 10:08:11 pm »

A ebem ti zivot ja nisam ni znao da je to sad hemofarm. Zar nisu odatle za Srbiju odvezeni neki kalupi za kupole za M84? Ja sam tu bio na praksi proizvodili brojila i stop palice za policiju. Majko moja kad sam usao gore na sprat kad sam vidio racunare i ooogromne monitore, pa one dole masine, tad sam shvatio koliko je 286 mocna masina, pa liniju za izradu stampanih ploca(krajnje lijevo od ulaznih vrata) Pa onda dole glavnom dijelu cajevca meni najduza poznata BNC mreza, ni danas mi nije jesno kako je gurala u komadu preko 100m, pa projekti koje sam gledao(neki dekoderi komunikacija za Libiju). Pa ovaj polupismeni idiot (BELTV) je sigurno bacio projekte u kontejner, a vrijede vise nego sto je platio za taj prostor u cajevcu. Jel taj sto je radio sa fiskalnim kasama isprojektovao sistem pracena NATO aviona (negde oko 1994) povezan sa sistemom radara i Kozarom, pomocu koga se telefonskim linijama 9600 bps modemom moglo pratiti preletanje nato avijacije iz bilo kog dijela RS, nesto kao danasnji VOJIN u Srbiji. Izvinjavam se za OFF ali nisam mogao izdrzat izbilo me ovo sve!
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #76 on: August 23, 2010, 10:19:25 pm »

Vladimire,ajmo mi negde na pivo dok je jos lepo vreme,moze negde uz Vrbas.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #77 on: August 23, 2010, 10:34:35 pm »

M88 teško da su mogli biti motori M88, oni su poleteli na prototipu rafala tek 1989., nešto mi je malo verovatno da su ih slali nama u tako ranoj fazi razvoja, ako je i bilo francuskih motora ovde, verovatnije je da su to bili M53. Oni su za prototip Rafala koristili američke General Electric F404-GE-400.
Pri prezentacije francuskg GIFAS u novembru 1986 ,koja je odrzana u fabrici SOKO-Mostar ,prestavnici francuske SNECMA su eksplicitno kazali da njihov M88 koji je u razvoju idealan za nas projekt.Oni su naime sami izjavili da ce M88 stici tek za RafaleB,sto po njihovoj proceni,ce taman stici na vreme za nas NA.Oni su za taj,kako su kazali"najbolji na svetu" spremni osim prodaje ponudili da izrade i procenu za moguceg  proizvodstva nekih delova i komponenti u jugoslovenskim fabrikama.
 Motor F404-GE-400 je bila americka ponuda za NA,dok britanski RolsRojs ponudio motor R100 iz Tornada.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #78 on: August 23, 2010, 10:45:54 pm »

Momak o kojem nisam pričao, a koji je sam (SAM, U PREVODU SAM) napravio taj sistem VOJIN je tražio stan od firme. Moj i njegov tadašnji direktor p.puk.....  mu nije dao. Nije bio član .... Kasnije je otišao od nas i osnovao svoju firmu koja se bavi softverom.

Dakle, on je preko telefonskih linija, tj modema, uvezao sve tadašnje radare, sve komandne centre, sve PVO sisteme. Uvezivanje se je moglo vršiti i sa radio opremom. Na ekranu tadašnjeg 286 mogla se je vidjeti slika neba od juga Italije do Češke i od francusko-italijanske granice do Rumunije. Dakle svi radari su davali svoju sliku koja se je kasnije sklapala u jednu veliku sliku neba. Na karti su bili ucrtani položaji PVO. Svi položaji su dobijali ovu zajedničku sliku. Sjećam se da je radar na, mislim, Blizonjskom visu, kod Šabca, imao grešku od 20 metara pa mu je posalo signal za korekciju koordinata. U komandnim centrima su se mogli nakačiti na signal i imati ga na ekranu. Komandujuće starješine su imale svoje šifre za aktiviranje PVO sistema. Dakle, nije mogao niži starješina da lansira raketu i sl, ali je mogao PVO top. Svi PVO sistemi su dobijali od sistema koordinate za gađanje. Sve elemente.

Volio sam da sjedim u komandnoj sobi, tj sprat više od moje kancelarije, i da gledam kako sa nosača aviona, negdje kod Splita, polijeću dva aviona F16 brzinom..., azimutom, uspinju se na visinu...... Stotine malih tačkica na ekranu, svaka ima pripadnost, brzinu, visinu, kurs, azimut itd. Razvojem Kalmanovog filtra, a koji je napravio Ante Anušić o kojem sam već pisao, sistem je mogao da istovremeno obrađuje 16 letilica. Sve ove podatke. I to na 286, bez koprocesora. Neki su imali aritmetički procesor. Na 66 megaherca. A radilo je.

O tome za Libiju nisam pričao. O ometačima radara, komunikacija, prislušnoj opremi ...

One kupole za M84 su odvezene na otpad i kasnije pretopljene. Sad je tu magacin. U hali pored rađene su Žirafe i radarski ometači S i L opsega.

Možda je ovo OFF. Svih nas.

Vlado

PS

Od kako sam izišao iz bolnice na strogoj sam dijeti i ne pijem pivo. Može kafa. A može i uz Vrbas.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #79 on: August 23, 2010, 11:05:35 pm »

Rade li "pretrazivaci" svoj posao. Ako ne rade, dzaba im sve sto znaju. Valjda su se nakacili......

Taj momak i njemu slicni su najopasniji individualno kotacici - razvaljeno uspjesno. Toga se ONI najvise i plase; nikako im nije jasno kako neko moze raditi za mizeriju, a praviti takav rezultat u konacnici.

Masno se treba platiti ppuk za razbijanje tog sistema. Ironija. 
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #80 on: August 23, 2010, 11:25:32 pm »

Ima još nešto. Nešto još gore. Ukucajte na Googlu Rapajić Predrag. Prvi link vam sve kazuje.

To je tuga našeg sistema. Mlad momak došao u već navedeni OOUR RRT kao pripravnik. Završen elektrofakultet smjer računarski, prosjek 10,00 i telekomunikacije, prosjek 10,00 oba smjera prije roka. I nakon pet do šest dana počeo da crta šeme koje niko nije razumio, ali koje su genijalno radile. Radio je na sistemu SONIC, o kojem smo već pričali na ovom forumu. Za pet dana je oborio sve stare stručnjake i veličine. Nakon nekih mjesec, dva, tražio da se premjesti u odeljenje OOUR-a RRT u Beogradu jer ganja magistarski. Mladi su ga obožavali, a njegov šef, p.puk...  dosadašnja veličina, a koga je on rasturio sa znanjem, normalno nije dao saglasnost. i momak ode od nas. Nakon nekog vremena ode u vojsku. I dogodi se prvi slučaj u istoriji VTI da vojnik na odsluženju vojnog roka bude član velike komisije za prijem elektronskog sistema....., te je isti došao nama u komisiju za prijem. I otišao je u Australiju.

Ostalo je tuga i plakanje. Da takav stručnjak ode od nas. Šta da vam pričam.

Gdje bi sada bili da je ostao kod nas. On i njemu slični.

http://www.gre.ac.uk/schools/engineering/contact/staff_directory/Profiles/RapajicPredrag

Vlado
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #81 on: August 24, 2010, 07:48:14 am »

Možda je ovo OFF. Svih nas.

Na žalost Vlado, jeste ovo veliki OFF SVIH NAS.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #82 on: August 24, 2010, 08:11:19 am »

Pogledao - tuzno (ne za njega). ""Vi koji ostajete kanite se svake nade""
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #83 on: August 24, 2010, 08:39:24 am »

Oko ovog novog avijona je po mome jedina šteta, što se Juga i Švedska niso mogle dogovoriti za zajedničku proizvodnju i razvoj Gripena. To bi teoretski bio za obe zemlje pun pogodak. Vjerovatno bi največi problem bio transfer tehnologije od amerikanca u sličaju, da bi bila pored gripena i juga.

Oko 1 motornog rafaela - vjerovatno jugoslovenski NA nikad nebi imao AESA radar, a ni francuske rakete vazduh - vazduh nisu najbolje.

Inače za Jugu bi bio bolji posao modernizacija Mig21 i Mig29 na neki noviji standard, možda savremenija verzija Gleba G4 te licenčna gradnja helikoptera super puma.

Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #84 on: August 24, 2010, 09:06:55 am »

E Janezku67, baš su loše te francuske rakete i Rafali... Naročito u poređenju sa našima praćkama, borbenim slonovima i biciklističkom divizijom... Grin
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 362



« Reply #85 on: August 29, 2010, 06:12:45 am »

Evo linka za snimak koji je juce postavio na MCM forumu Mr. Majevica i hvala mu na tome  !

http://entertainment.webshots.com/video/3057431100044904253SeyBDz
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #86 on: August 29, 2010, 09:16:46 am »

Kolko znam, oznaka ovog aviona je trebalo da bude L-20, a ne L-19 kao sto pise na snimku.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #87 on: August 29, 2010, 09:33:41 am »

Pa ne znam zasto bi preskakali, Mig 29 je kod nas sa oznakom L-18, 21-ca je L-17. Logicno je da bude L-19, mada ko ce ih znati.
 Inace moj drug je u vojnoj vazduhoplovnoj gimnaziji imao priliku da posete institut i da malo probaju ovaj simulator. Tadasnja simulacija kod njega je imala kasnjenje u odzivu komandi tokom simulacije, ipak je to bilo 90-te godine.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #88 on: August 29, 2010, 09:39:15 am »

Znam da sam se i ja pitao zasto je oznaka bila L-20, i na to nikad nisam dobio relevantan odgovor. Spekulirali smo da ce se kao L-19 ubaciti MiG-29 koji je RV planiralo da nabavi u kolicni od dve eskadrile, a trbalo bi da bude sa orginalnon sovjetskom avionikom, ali nije bilo sigurnih podataka, pa je tako ostalo na spekulacijama.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #89 on: August 29, 2010, 02:00:24 pm »

Možda je modernizacija koja je kasnije nazvana MiG-21-93 trebala da dobije oznaku L-19. Pričalo se da je MiG-21-93 nastao na osnovu zahteva našeg RV-a.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 32   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.