PALUBA
April 25, 2024, 02:14:39 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Emisija "Dozvolite.." na RTS2  (Read 61854 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
sremac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42


« Reply #45 on: February 17, 2013, 03:35:39 pm »

Pa kome treba na forumu da čestitamo na odlikovanju ?Čemu tajnovitost kile zr?
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #46 on: February 17, 2013, 04:02:08 pm »


 Čovek je izjavio da je greška u pitanju i ja se ovom prilikom izvinjavam svima. A ni nisam rekao da je odlikovan nego samo da sam video da je bio prisutan tamo. Izvinite još jednom.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #47 on: February 17, 2013, 04:17:48 pm »

Prihvatam izvinjenje.   Smiley
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #48 on: April 28, 2013, 08:46:38 am »

Gledam današnju emisiju ove sapunice u produkciji Novo Beogradskog klana..

I reklamiraju Bumbara. I Bumbar gađa tenk T55. Modifikovani. Ja sam ga lično i personalno pravio u Banja Luci. Baš taj tenk. U Čajevcu. I ono na kraju malo kadrova u fotošopu. Kao da su ga pogodili.

Predstava za domaćice. Ide opasan tenk, a vojska ga uništava.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/9X3e6TJy_J8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Inače je ovo repriza reprizne reprize. Po stoti put.

U ovoj emisiji su korišteni snimci sa Youtube-a. I podvučeni kao domaća vojna industrija. Gatling mitraljez, koliko ja znam, se ne pravi u Srbiji. Korišteni su dijelovi baš ovog snimka ispod.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/WwYjNTNB2TQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Pozdrav

Vlado
« Last Edit: April 28, 2013, 09:08:36 am by vladimir_16 » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #49 on: April 28, 2013, 08:49:59 am »

Reprize... okosnica programske šeme RTS.
"Vaše pravo da pogledate sve... po više puta."
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #50 on: February 17, 2014, 08:31:25 pm »

Šta je ovo na samom početku priloga?

Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #51 on: February 17, 2014, 08:55:30 pm »

Pretpostavljam da je SH Soko 105 mm, ovako spreda baš liči na neki OT  Grin
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #52 on: February 17, 2014, 09:06:58 pm »

To je to, hvala wermez.
Logged
nelsa
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


WWW
« Reply #53 on: February 19, 2014, 01:06:23 am »

Izvinjavam se ako je neko več pomenuo,ide li još emisija "dozvolite" i ako neko zna u kojem terminu.

hvala
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #54 on: February 21, 2014, 02:19:19 pm »

RTS2 nedelja u 7.56. Tako bar piše na teletekstu.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #55 on: July 20, 2014, 08:15:46 am »

Današnja emisija  20.07.2014

Gašić posjetio Krušik Valjevo. Nisu naveli da je Krušik dobio novog direktora. Rođak žene predsjednika Nikolića. Bivši direktor Jovan Davidović, a koji je, da bi obezbijedio platu radnicima,  prodavao zeljište na kojem je Krušik SDPR-u koji je i najzaslužniji za uništenje Krušika, smjenjen je sa mjesta generalnog direktora i postavljen na mjesti mlađeg konstruktora, dakle, početničko mjesto u firmi, da bi kasnije dobio otkaz iz Krušika.

Što niko ne napiše, ili izgleda da nikog nije briga, da je SDPR najzaslužniji za uništenje vojne industrije Srbije. Mjesto da prodaju namjensku opremu i naoružanje, SDPR od MUP i PUP (malo upotrebljivi penzioneri i polu upotrebljivi penzioneri) prave firmu u Velikoj Plani mjesto da te poslove daju  u firme koje već rade taj posao, a koje SDPR inače zastupa. Ali o tome drugom prilikom.

Nakon toga ide reklama za Bumbara koji gađa tenk T55 na koji sam ja ugradio SUV Igman. I lansira Bumbara iz neke prostorije. Nisam vidio koliko mu je zid iza leđa, a li znam za nekoliko slučajeva (Član 11) gdje su ispaljivali neku od raketa iz zatvorenih prostorija, pa ih je povratni plamen spržio. Amaterska animacija se vidi na ovome snimku. Zaista amaterska.



Gašić posjetio poplavljena područja
Gašić posjetio rodnu kuću generala Mišića
Gašić primio delegaciju neke afričke zemlje
Gašić u posjeti multinacionalnoj vojnoj vježbi i daje izjave zajedno sa ambasadorom neke zemlje koja je ubila preko 2000 ljudi u Srbiji 1999 godine. I onda prikazuju Hamer dobijen od te zemlje. Sad makar znam sa kim se druži.   Tako je radio i Davinić, a i onaj uhvaćeni u kafani kod Obrenovca.

Čudno mi je to kad se ministar odbrane jedne zemlje sastaje sa ambasadorom druge zemlje. Da dobije pomoć. A nakon toga će biti zahvalan tako što će da   i da sluša   davatelja pomoći.


Kvalitet emisije malo bolji nego prije, imaju ili pokvaren mikrofon na kameri ( samo amateri snimaju ton sa mikrofonom na kameri) ili imaju preveliko predpojačanje tona. To se moglo popraviti u montaži, ali izgleda to nije nikog briga, ili ne zna.

Vlado
« Last Edit: July 20, 2014, 08:23:08 am by MOTORISTA » Logged
davi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181


« Reply #56 on: November 21, 2014, 02:25:45 pm »

Дозволите... у новом термину и новом руху

Специјализована емисија „Дозволите...“, коју заједнички реализују Радио-телевизија Србије и Војнофилмски центар „Застава Филм“ емитоваће се у новом термину, недељом на другом програму РТС од 13 часова.

Емисија „Дозволите...“ је магазинског типа и траје до 30 минута, а нови динамичнији формат представиће први пут у новом термину у недељу 23. новембра 2014. године.

Гледаоци ће имати прилику да се информишу о најзначајнијим активностима Министарства одбране и Војске Србије, о вестима из области безбедности и одбране и активностима оружаних снага из региона, Европе и света, као и да погледају репортаже и прилоге о наоружању, војној опреми, војној историји, традицији и култури и сл.

Izvor:www.mod.gov.rs

Ko voli neka izvoli
Pozdrav za Vladu
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #57 on: November 21, 2014, 03:47:50 pm »


"Bumbar" i ima tu osobinu, traženu u razvoju, da se može lansirati iz zatvorene prostorije, s tim, što prostorija mora biti minimum 50 kubnih metara zapremine, ili tako nešto, i par metara prostora iza lansera.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #58 on: November 24, 2014, 08:40:16 pm »

Odgledao sam ovu prvu emisiju u "novom ruhu". I cenim da za početak nije loše. Dosta je dinamičnije i zanimljivije urađeno nego one stare. Bile su dve veće reportaže uz kolaž kratkih vesti uglavnom o naoružanju. Najveći do zauzela je reportaža sa vežbe sa Ruskom vojskom. Lep i zanimljiv prikaz. Osim ove bila je i reportaža o životu u radi naših pripadnika u misiji UN na Kipru. Meni je ova reportaža bila posebno zanimljiva jer je moj sin bio upravo u bazi koju su snimili (radi se o bazi gde je zajedno sa mađarskom četom smeštena naša "patrola" od 6 pripadnika).

Nadam se da će nastaviti u ovom stilu.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #59 on: November 25, 2014, 06:49:07 am »

A ja prvo što sam primijetio je bila greška u realizaciji. U režiji RTS-a. Bila su samo dva priloga o Ministru odbrane, što je najmanji broj priloga o Ministru do sada u emisiji.

Ostalo je uglavnom dobro. Kamera, ton, montaža. Vidi se velika razlika u odnosnu na prijašnje emisije. Imam osjećaj da su tu urađene neke personalne promjene vezane za ovu emisiju. Nisu samo tehničke promjene.

Vlado
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.097 seconds with 22 queries.