PALUBA
March 29, 2024, 07:13:28 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Emisija "Dozvolite.." na RTS2  (Read 61524 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #60 on: November 25, 2014, 07:15:22 pm »

"Опростићу им" ако у следећој емисији прикажу дужу репортажу о посету министра Кини, али уз услов да видимо нешто од онога што је видела и наша делегација.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #61 on: March 08, 2015, 01:27:29 pm »

Gledao sam sad ovu emisiju i bio je prilog o vježbi Zima 2015. Tenkovi M84 gađaju, a uvučeni im meteosenzori. Nešto tu ne valja.

Vlado
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #62 on: March 08, 2015, 01:32:40 pm »

Zaledili Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #63 on: March 08, 2015, 01:35:09 pm »


Možda su probali da gađaju "boresight" metodom Grin
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #64 on: March 08, 2015, 02:05:34 pm »

Boresight metoda može da se koristi, ali samo kod tenka koji stoji i gađa nepokretan cilj. Inače je gadno staviti glavu iza zatvarača. Neko bi mogao pritisnuti dugme za popunu topa.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #65 on: March 08, 2015, 03:02:10 pm »

Колико су пута извели идентичну вјежбу, са истих положаја, са истом метном ситуацијом, уопште им не треба СУВ. Не би ме чудило да су у у стању и жмурећи да све то изведу...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #66 on: March 08, 2015, 03:12:08 pm »

Bio sam i ja na tri četiri ili pet, više se ne sjećam, ovakve vježbe (gađanja) osamdesetih godina prošlog vijeka na Pasuljanskim livadama. Sa beogradskom, niškom i kraljevačkom brigadom. I oni su sve radili po navici.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #67 on: March 08, 2015, 04:16:31 pm »

Тема сваке вежбе на Пасуљанским ливадама је или "Ојачани механизовани батаљон у нападу" или "Ојачани механизовани батаљон у одбрани". Репризе као на РТС-у.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #68 on: March 08, 2015, 04:32:13 pm »

Није проблем назив вежбе, већ (скоро) идентичан сценарио и идентичан простор. Полазни положаји су исти, правци изласка тенкова и транспортера су исти, положају артиљерије су исти, правиц прилаза хеликоптера су исти, линије и места са којих се отвара варта (посебно за оклопна средства) су исти. Све је исто. Проблем је сам полигон који не омогућава да се правац дејства "окрене" на другу страну, чак ни да се мало "искоси", а рекао бих и маштовитост "сеценариста" који и не покушавају да нешто друго (а реално) смисле.

Војсци очиглено треба још неки полигон који ће омогућавати разноврсна дејства, али који неће бити близу насељених места (због безбедности). Такође полигон мора бити и релативно (лако) доступан за прилаз људства и технике. Можда би се такав и нашао, али су потребна средства за уређење и откуп земљишта. Зато овај привремени полигон постаје стални.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #69 on: March 08, 2015, 04:39:10 pm »

Kada sam rekao tema mislio sam upravo na manje-više identičan scenario.

Mislim da od novog poligona nema ništa u doglednoj budućnosti. Imamo to što imamo, a scenario će se provežbati do automatizma. Još samo da neprijatelja nateramo da se uklopi u njega i pobeda je naša.  Grin
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #70 on: March 08, 2015, 07:20:23 pm »

Ево и прилога о вјежби Зима 2015 који је снимила екипа емисије "Дозволите..."...



Чини се, барем мени, да су ипак гађали са извученим метео-сензорима...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #71 on: March 08, 2015, 07:52:46 pm »

Ima kadar gdje je uvučen MS.

Ali ovdje ima jedan interesantan detalj. Na početku snimka vidi se gospodin koji telefonira.

Na https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EaPubZD_PQ4#t=39

vidi se da se koristi Ericssonov IP telefon Ericsson Dialog 4425 sa dva key panela. Što znači da imaju AAstrin telephony swith, odnosno Mitel-ov koji je kupio AAstru, a AAstra je kupila Ericssona. Najvjerovatnije je kupljen od firme Telegroup, a sada ga najvjerojatnije održava firma ICTS Beograd.  Najvjerojatnije je VS zbog svojih telefonskih potreba već prešla na TSE 6.0 softver u telefonskom sistemu inače bi gadno zaostala u bezbijednosti svog sistema.

Da li je ovo pored, sa lijeve strane od AAstrinog (Ericssonovog) telefona Thalesov telefon, odnosno Thales-ova komunikaciona oprema.

Koji može biti razlog ovog paralelnog sistema. I zašto se još ne koriste SIP telefoni.

Vlado
« Last Edit: March 08, 2015, 08:17:32 pm by vladimir_16 » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #72 on: March 09, 2015, 08:42:53 pm »

Спикер у прилогу, приликом приказа смотре учесника вежбе и приласка министар строју, каже да по војним правилима министар на овој вежби има највиши чин. Министар нема највиши чин. Чинове имају војна лица а он је цивил  (у војсци је вероватно био војник, евентуално десетар). Он има највиши ранг по положају (министар је). Дакле, он је  лице са највишим рангом (положајем) а не чином.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #73 on: March 09, 2015, 08:45:27 pm »

Kadar iz iste emisije (preuzeto sa MCMF, postavio GAMA)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1611_54840819_Zima2015.jpg (189.45 KB, 1280x800 - viewed 185 times.)
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #74 on: March 09, 2015, 09:08:48 pm »

Тема сваке вежбе на Пасуљанским ливадама је или "Ојачани механизовани батаљон у нападу" или "Ојачани механизовани батаљон у одбрани". Репризе као на РТС-у.

Možda grešim, ali mislim da poligon Pasuljanske Livade ne pruža takvu mogućnost. Bataljon, mehanizovani ili oklopni, podrazumeva učešće oko 40 borbenih vozila. Ne verujem da se na tom poligonu može razviti toliki broj borbenih vozila, pa bi stoga pre rekao da bi to bile tenkovske ili mehanizovane čete u napadu.

Ne znam kakvu mogućnost su pružali ostali veliki poligoni u SFRJ, kao što su Krivolak, Manjača i Slunj. Da li se na njima moglo organizovati dejstvo oklopnog ili mehanizovanog bataljona?
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.