PALUBA
March 28, 2024, 10:03:50 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6]   Go Down
  Print  
Author Topic: Emisija "Dozvolite.." na RTS2  (Read 61505 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #75 on: March 09, 2015, 10:21:36 pm »

To se je moglo na Manjači, Krivolaku i Kalinoviku. Na Kalinoviku se nisu izvodile vježbe takvog obima, ali zbog svoje veličine Kalinovik je bio pogodan za takve vježbe. Ne znam za ostale poligone. Bio sam na takvim vježbama na Manjači i na Krivolaku. Na Pasuljanama, Pivci i Slunju  sam bio samo na gađanjima sa tenkom. Kao i u Nikincima.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #76 on: April 14, 2015, 12:13:59 pm »

Ima kadar gdje je uvučen MS.

Ali ovdje ima jedan interesantan detalj. Na početku snimka vidi se gospodin koji telefonira.

Na https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EaPubZD_PQ4#t=39

vidi se da se koristi Ericssonov IP telefon Ericsson Dialog 4425 sa dva key panela. Što znači da imaju AAstrin telephony swith, odnosno Mitel-ov koji je kupio AAstru, a AAstra je kupila Ericssona. Najvjerovatnije je kupljen od firme Telegroup, a sada ga najvjerojatnije održava firma ICTS Beograd.  Najvjerojatnije je VS zbog svojih telefonskih potreba već prešla na TSE 6.0 softver u telefonskom sistemu inače bi gadno zaostala u bezbijednosti svog sistema.

Da li je ovo pored, sa lijeve strane od AAstrinog (Ericssonovog) telefona Thalesov telefon, odnosno Thales-ova komunikaciona oprema.

Koji može biti razlog ovog paralelnog sistema. I zašto se još ne koriste SIP telefoni.

Vlado

Analizom snimka utvrđeno je da je telefon pored u stvari interfon PUPIN 9001 nakačen na KZU. Potvrđeno iz baze Jug.

Vidi se oprema Mitel-a. Najvećeg telefonskog operatera u svijetu.

U iduću srijedu 22.04.2015. godine je u VIG Plaza, Ulica Trešnjinog cveta 1, Novi Beograd Mitel Day u Beogradu. Dolazim na događaj.

Pozdrav

Vlado
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #77 on: November 22, 2015, 01:45:06 pm »

Gledam ovu emisiju sada na TV-u.

Ide nekoliko tenkova M84. I gledam, a ne vjerujem svojim očima. Koji kreten održava ove tenkove. U ova dva tri minuta snimka gdje se vide tenkovi, negdje u dvadesetoj minuti emisije vidi se nekoliko tenkova M84. Na samom kraju snimka vidi se tenk M84 gdje trese kupola kao luda. Taj tenk je neupotrebljiv za gađanje. Može da služi samo za pokazivanje za široke narodne mase.

I uvijek se pitam koji amater dozvoljava da se ovakvi snimci objave na TV-u. A taj mora da ima neke saradnike. Oficire. A ti nemaju pojma zašto su plaćeni.

Na ovome tenku je neispravan davač brzine po pravcu. Ili mu je kriva izlazna osovina ili su mu se pojeli zubi (istrošeni) na izlaznom zupčaniku. Možda ga je čak neko i mjenjao, ali ga nije dobro uzubio sa zupčanikom na ležaju kupole.

I tako to ide godinama.

Pozdrav

Vlado
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #78 on: October 23, 2016, 11:35:48 am »

Zna li neko kad je ova emisija na rasporedu. Ne mogu je naći. Išla je na RTS2.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #79 on: October 23, 2016, 05:13:20 pm »

Није ваљда да су изгубили јединог гледаоца?

Личи ми да се више не емитује
http://www.rts.rs/page/tv/ci/series/18/rts-2/5045/dozvolite.html
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #80 on: October 23, 2016, 06:12:30 pm »

Subota, 13.30, RTS2
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #81 on: October 23, 2016, 06:18:56 pm »

Išla je nekad u nedelju, pa me je to zbunilo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #82 on: July 29, 2017, 11:27:23 am »

Gledam ovu emisiju, sada na TV-u, i idu neke strojeve radnje pitomaca Vojne akademije. Kažu pitomci, a ja prepoznao nekoliko oficira Vojske Srbije. A prepoznao sam najljepšu potporučnicu u Vojsci Srbije Tamaru Šević. Genija za matematiku koja radi u VTI-ju.

https://www.facebook.com/mata.beki?fref=ts

Davno snimano, ljetna šema, nema ko da napravi novi prilog, pa se puštaju snimci od prije koju godinu.

Pozdrav

Vlado
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #83 on: July 29, 2017, 11:57:59 am »

Gledam ovu emisiju, sada na TV-u, i idu neke strojeve radnje pitomaca Vojne akademije. Kažu pitomci, a ja prepoznao nekoliko oficira Vojske Srbije. A prepoznao sam najljepšu potporučnicu u Vojsci Srbije Tamaru Šević. Genija za matematiku koja radi u VTI-ju.

https://www.facebook.com/mata.beki?fref=ts

Davno snimano, ljetna šema, nema ko da napravi novi prilog, pa se puštaju snimci od prije koju godinu.

Pozdrav

Vlado

Аааа... па то су стари снимци када су ти официри били питомци.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 23 queries.