PALUBA
April 23, 2024, 07:13:16 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Samardžić: Zadovoljan sam dosadašnjim tokom vježbe  (Read 1462 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: September 17, 2010, 06:52:58 pm »

Samardžić: Zadovoljan sam dosadašnjim tokom vježbe


16.09.2010.

Načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore obišao
pripadnike multinacionalnih snaga u Danilovgradu


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, viceadmiral Dragan Samardžić zadovoljan je dosadašnjim tokom međunarodne vojno-medicinske vježbe „MEDCEUR 2010“, koja se realizuje u kasarni „Milovan Šaranović“ u Danilovgradu.

Najveća vojna vježba koja se održava u Crnoj Gori počela je 10, a trajaće do 20. septembra.

Samardžić je juče obišao pripadnike multinacionalnih snaga angažovanih na toj međunarodnoj vojno-medicinskoj vježbi, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

- Izuzetno sam zadovoljan dosadašnjim tokom realizacije vježbe i očekujem da će visok nivo profesionalizma svih učesnika biti zastupljen do njenog kraja - kazao je načelnik Generalštaba VCG.

Načelnik je obišao poljske medicinske bolnice, u kojima se realizuje praktični dio vježbe.

Scenario predviđa uvježbavanje za djelovanje vojske u svim onim slučajevima koji su se u prošlosti dešavali u Crnoj Gori – razorni zemljotresi, jake poplave i druge masovne nesreće.

Na vježbi učestvuju pripadnici oružanih snaga Crne Gore, SAD, Jermenije, Azerbejdžana, Bosne i Hercegovine, Gruzije, Makedonije, Moldavije, Srbije i Ukrajine.

Izvor: Pobjeda


* 1284597063.jpg (15.7 KB, 300x199 - viewed 67 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.019 seconds with 23 queries.