Automatske puške i puškomitraljezi 7,62 mm M70 i M72

<< < (70/148) > >>

proxy1969:
Quote from: kaiser0591 on April 21, 2012, 09:19:29 pm

Pročitaj članak, i ovaj Irački Tabuk je u stvari naš- Zastavin M72 sa malo kraćom cevkom i opcijom za samo pojedinačnu paljbu, i optika je Zrakova......


a evo i optike:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kolekcionar 08:
ja ipak mislim da je tabuk kopija naseg M76 ?

milena braco:
Pise "Tabuk" na onoj M70AB2.

kaiser0591:
Quote from: Kolekcionar 08 on May 05, 2012, 06:29:28 pm

ja ipak mislim da je tabuk kopija naseg M76 ?

Ne, on je 100% M72, sa malo kraćom cijevi i polu-automatskim režimom paljbe....
Ali isti je princip rada kao i na M76, kao i ostalih iz naše porodice sistema Kalašnjikov.....

dzumba:
Као што сам обећао ево у најкраћем сажетка искустава из коришћења АП М-70 и пушкомитраљеза М-72 7,62мм у војној полицији. Мислим да се то може пренети и на све остале саставе.

Ово је извод из магистарског рада: "Искуства из употребе војне полиције и правци даљег развоја". Рад је урађен 1995. године.

" Аутоматска пушка је најпоузданије лично наоружање. Основне примедбе односе се на тежину, велики габарит, што отежава манипулисање у затвореном простору - зграда, борбена возила - као и када се употребљава приликом рада на контролном пункту, обезбеђењу личности и сл. Ремник пушке је крајње неподесна за ношење у борби и подешавање за брзо "потезање оружја" и отварање ватре, што је од важности у полицијским дејствима. Даљина отварања ватре је ретко прелазила 200м.

Пушкомитраљез М-72 7,62мм се показао недовољно моћним средством пордшке, јер је по борбеним особинама исти као аутоматска пушка. Митраљез - пушкомитраљез М-84 7,62мм представљао је право средство подршке које је уливало поверење, како због ватрене моћи, тако и по прецизности ватре и поузданости. Употребаљван је искључиво без постоља. Постојање оптичких нишана на једном броју пушкомитраљеза - митраљеза М-84 знатно је доприносило прецизности ватре."

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

На основу спроведене анкете међу више стотина припадника војне полиције урађен је овај график учесталости коришћења наоружања и опреме. Уочљиво је да је по учесталости коришћења на првом месту АП М-70, док је пушкомитраљез М-72 међу последње рангираним. Под коришћењем се није подразумевало само отварање ватре, већ пре свега оно што се носило у борби.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page