PALUBA
April 19, 2024, 04:15:33 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Go Down
  Print  
Author Topic: Utvrđenja na ulazu u Boku Kotorsku  (Read 186094 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #195 on: February 11, 2014, 07:21:19 pm »

Vjerujem da je pisano iz srca
Znam novinara...problematičan lik... kako je nastavio završiće u "apsani",ako bude imao sreće  Wink
mada i Moša je bio tamo... Grin Grin Grin Grin
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #196 on: February 11, 2014, 07:48:23 pm »

Jeli to naručen tekst za široke narodne mase i kulturnu revoluciju?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #197 on: February 11, 2014, 10:13:57 pm »

Tekst sigurno nije naručen, već izražava razmišljanje većine stanovnika Boke.
Ovih dana se potpisuju raznorazne peticije, održavaju se okupljanja sa ciljem da se nadležnima stavi do znanja da Mamula mora ostati ono što jeste: spomenik istoriji, a ne izolovani ekskluzivni kupleraj za bogate!

Autor teksta nije ni po čemu ''problematičan lik'' kako je kazao mali od palube. On u slučaju Mamule otvoreno piše o tome šta narod želi. Nije isključeno, da je zbog svojih ranijih tekstova u nemilosti kod vladajuće elite u CG, ali to nije potvrda njegove ''problematičnosti'', već dokaz njegove novinarske hrabrosti.

Probleme očito treba tražiti na drugom mestu!

 
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #198 on: February 11, 2014, 10:29:54 pm »

Onda će se desiti neke promjene.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #199 on: February 11, 2014, 10:54:39 pm »

@ lovac kada ja kažem da je autor "problematičan", to je onda pohvala  Cool
sam autor teksta me najbolje razumije  Wink
ovim postom želim da se izvinim i autoru i onima koji ga/mene ne poznaju pa bi stekli neku drugu sliku osim one koja je realna...

A promjene... biće ih... uvijek ih i bude ...
ali za one odozgo...
za nas sa dna kace ostaju forumi da se "junačimo" (blagosloveni internet  angel)
Nego ima li neko recept za onaj koktel od ministra inostranih poslova SSSR iz vremena Staljina Huh?
Čuo sam da "Greje dušu"... Wink
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #200 on: February 12, 2014, 09:38:01 am »

Nego ima li neko recept za onaj koktel od ministra inostranih poslova SSSR iz vremena Staljina Huh?
Čuo sam da "Greje dušu"... Wink

Imam ja... Wink
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #201 on: February 12, 2014, 04:51:42 pm »

Vjerujem da je pisano iz srca
Znam novinara...problematičan lik... kako je nastavio završiće u "apsani",ako bude imao sreće  Wink
mada i Moša je bio tamo... Grin Grin Grin Grin

Ako mora u pržun, autor bi najradije da "guli na Mamuli ! Grin Wink
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #202 on: February 12, 2014, 05:05:40 pm »

Vjerujem da je pisano iz srca
Znam novinara...problematičan lik... kako je nastavio završiće u "apsani",ako bude imao sreće  Wink
mada i Moša je bio tamo... Grin Grin Grin Grin

Ako mora u pržun, autor bi najradije da "guli na Mamuli ! Grin Wink
Da se autor veže lancima za seke na Lastavici, kao Prometej.
Nijedan strateški investitor se ne bi usudio nogom da kroči na ostrvo dok je autor tu.
U tom cilju treba:
1. Napraviti nadstrešnicu da autora čuva od kiše
2. Postaviti nekoliko vrša oko Lastavice iz kojih bi on hranio i dušu i tjelo
3. Napraviti roštilj gdje bi se hrana pripremala
4. populaciju zečeva na tom ostrvu smanjiti i obezbjediti autoru jedan kazan, dosta krtole, luka, mrkve i paprike za paprikaš od pomenutih zečeva
5. Subotom organizovati autoru doturanje svih brojeva dnevne štampe i jedno jagnje cca 35kg, zaklano i spremno za ražanj
6. Akumulator za ražanj i pet džakova ćumura
7. Dnevno sledovanje vina po proračunu autora pominjanog teksta
8. Uplatiti mu 100 eur kredita na račun za mobilni
9. Reći njegovoj ženi da je otišao na službeni put  Grin
10. Onim curama što vrše promociju jegera po noćnim klubovima reći da je on potencijalni investitor i milijarder pustolov i da mu je dosadno samome i vezanom na tom ostrvu... Grin  Grin  Grin
11. ....Mene zvati u goste kao moralnuu podršku  Wink
 
« Last Edit: February 12, 2014, 05:33:32 pm by mali od palube » Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #203 on: February 12, 2014, 05:08:29 pm »

Vjerujem da je pisano iz srca
Znam novinara...problematičan lik... kako je nastavio završiće u "apsani",ako bude imao sreće  Wink
mada i Moša je bio tamo... Grin Grin Grin Grin

Ako mora u pržun, autor bi najradije da "guli na Mamuli ! Grin Wink
Da se autor veže lancima za seke na Lastavici, kao Prometej.
Nijedan strateški investitor se ne bi usudio nogom da kroči na ostrvo dok je autor tu.
U tom cilju treba:
1.
Odabrati prave sindžire i bukagije. Hraniti ga slanim srdelama, bajatim hlebom i ustajalom vodom.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #204 on: February 12, 2014, 05:13:25 pm »

Vidim da se neće morati tražiti ko će pred ovu sezonu raskrčiti rastinje i odvesti smet sa ostrva barkom,iz nekoliko puta  Smiley
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #205 on: February 12, 2014, 05:16:45 pm »

Pa ti ćeš nam Kaćo, kao provjereni crnogorski patriota, sigurno pomoći u tome! Ili više voliš da strancima bez borbe predaš još koju desetinu hiljada kvadrata "svete crnogorske zemlje" ?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #206 on: February 12, 2014, 05:39:06 pm »


Еееј, па ово вам прераста у свађу!!!
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #207 on: February 12, 2014, 05:46:27 pm »

Ma nije svađa Kumbore, samo rasprava
Evo ja se prvi javljam da barkom iznesem smet sa Lastavice i tvrđave Mamula
U stvari ako treba i iz hiljadu puta dobrovoljno bih iznio smet i divlje rastinje bar sa ovoga djela obale Jadrana... pravo u more i na najveću dubinu  Wink
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #208 on: February 12, 2014, 06:22:27 pm »


A najveća dubina Jadranskog mora i je baš tu negde nedaleko, u visini Dubrovnika, pa pravo u kulaf oko 40NM, ili tako nekako. Stvarno bi bio zločin predati Mamulu u ruke belosvetskih. No, malo rukah, malena je snaga, ja sam daleko i nisam državljanin " malene, časne i poštene" . Ostaje na vama tamo da boj bijete, pisma pišete, itd., a ja ću vas podržavati svakako.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #209 on: April 17, 2014, 05:55:53 pm »

Prpala je e-petija,samo 1426,a potrebno je 6000 da bi uopšte razmatrala na Vladi.
Kao što rekoh,narod ovo ne interesuje,ovako je propao i referendum u Dubrovniku oko golf terena na Srđu.

Orascom želi da projekat Mamula Ostrvo Hotel&Spa doprinese unapređenju turističke ponude Boke Kotorske i Crne Gore, da bude povezano sa Luštica Bay destinacijom i bude promoter na globalnom nivou tog strateškog razvojnog projekta. Stoga će nastojati da započne obnovu Mamule čim ponuda Orascoma bude prihvaćena i nakon što budu stvoreni zakonski uslovi za to- navodi se u saopštenju ove kompanije.

Vizija kompanije Orascom je da se, očuvanjem kulturnog nasljeđa i promovisanjem istorijskog karaktera, obnovi tvrđava Mamula i ostrvo Lastavica i na taj način stvori jedna od vodećih destinacija u Crnoj Gori, kao prvi i jedini Hotel&Spa  na ostrvu.

Rekonstrukcija tvrđave Mamula i ostrva je planirana u skladu sa konzervatorskim uslovima i utvrđenim standardima  zaštite životne sredine, uz maksimalno očuvanje tradicionalne fizionomije predjela i postojeće organizacije prostora. Svaka planirana konstrukcijska intervencija biće prilagođena integralnim svojstvima objekta i arhitektonskog koncepta tvrđave.

Suprotno javno izraženim bojaznima, objekat će biti javnog tipa, u potpunosti otvoren za pristup Novljanima, građanima Boke, Crne Gore i uopšte svim gostima. Cijene usluga se neće razlikovati od cjenovne politike ostalih objekata na crnogorskoj obali, a planirano je da projekat stvori direktno i indirektno 200 radnih mjesta.

Revitalizacijom tvrđave će biti očuvano prirodno i istorijsko okruženje, ali će se ono kombinovati s modernim hotelskim sadržajima, ugostiteljskim objektima, sportskim i zabavnim sadržajima kojima će se udovoljiti zahtjevima različite klijentele. Hotel će privući sve strukture, kako domaćih i onih iz okruženja,  tako i međunarodnih turista, jer će biti jedinstven projekat koji uključuje kulturu, odmor i hotel.

Koncept obnove predviđa maksimalni napor da se zaštiti životna sredina i akvatorijum: dvije male plaže će biti sačuvane, sva otpadna voda će se prikupljati i reciklirati, modernim tehnikama izgradnje biće smanjene potrebe za grijanjem i hlađenjem.

-Orascom uvijek izvodi samo projekte s niskim stepenom zauzetosti prostora, niskim stepenom emisije ugljenika i ograničenom visinom gradnje, radi očuvanja pejzaža i prirodnog prostora. To takođe podrazumijeva korišćenje arhitekture koja se uklapa u lokalnu zajednicu modernizovanjem tradicionalne lokalne arhitekture ali i izgradnjom u skladu s najvećim ekološkim standardima. U tom pogledu reciklaža otpada i prečišćavanje voda čine osnovu za našu cjelokupnu operativnu filozofiju. Specifičnost lokacije ostrva sa tvrđavom Mamula zahtijeva pažljiv odnos prema prirodnom okruženju, prirodnim i stvorenim vrijednostima u okviru stvaranja uslova za njegovu održivu turističku valorizaciju- kaže se u saopštenju Orascoma.

Arhitektonsko-urbanistički projekat turističke valorizacije ostrva Mamula sadrži: hotel, spa, dnevni/noćni plažni bar otvorenog tipa i istorijski zaštićen prostor, koji će biti i edukativnog karaktera, kao ključne komponente uklopljene u prostornu organizaciju tvrđave i ostrva.

Izbor tehnologije gradnje i odabir materijala biće zasnovani na potrebama  očuvanja predionog, prirodnog i vizuelnog identiteta. Zahtjevi zelene gradnje koja podrazumijeva korišćenje obnovljivih izvora energije i upotrebu energetski efikasnih tehnologija, kao i građenje korišćenjem prirodnih, zdravih i nezagađujućih materijala, odrediće koncepciju, dinamiku i model realizacije arhitektonsko-urbanističkog projekta turističke valorizacije ostrva Mamula.


* mamula28.jpg (277.31 KB, 900x350 - viewed 126 times.)
« Last Edit: April 17, 2014, 06:14:27 pm by Kaćo » Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.