PALUBA
April 18, 2024, 09:03:18 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Крупнокалиберный Пулемет Владимирова 14,5 мм  (Read 19492 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #15 on: September 06, 2009, 05:34:02 pm »

По мом суду назив "антиматеријална" снајперска пушка је исправнији због тога што се снајперске пушке већег калибра ("митраљеског") од пушчаног тешко могу користити за нешто друго, осим за гађање средстава (возила, ваздухоплова, цистерни, ракета, радара и сл.). Посебно не за непосредно гађање живе силе. За краћа одстојања подесније су стандарнде снјаперке. Снајперкама  "митраљеског" калибра, на великим даљинама (преко 800м) због балистике путање, мале циљеве је тешко погодити, а поменута материјална средства знатно лакше.Ефекат (корист) је већи. Наравно да се њима може гађати и на краћим одстојањима, посебно жива сила иза заклона (зида, у ОТ, и сл.).

Пројектил (14,5мм) испаљен из КПВТ митраљеза, колико се сећам, има веома добру балистику, чак бољу него пројектили 12,7мм. Немам таблице гађања, а у њима се то, верујем, може проверити. Зато је можда штета што није више форсиран у изради ове врсте снајперских пушака.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #16 on: September 07, 2009, 10:41:16 pm »

... OK, ali ako pricamo o kalibru, mislim da je 12,7 nesto preko cega ne treba ici kada je snajper u pitanju ... kada kazem snajper mislim na "Crnu strelu" i slicne egzibicije ... sto se mitraljeskog kalibra tice, 12,7 mm je neprikosnoven kalibar, od "Browing"-a, preko DSKM na tenku T-55, pa sve do NSV-a na M-84 ... ali ovde pricamo o sasvim drugoj koncepciji naoruzanja, pre svega automatskog, koje ima gore navedeni kalibar 12,7, sa drugacijom balistikom, i kao sto sam rece - drugacijim efektom na razlicite vrste ciljeva ... mislim da je kalibar 14,5 mm samo iskorak u tom pravcu, i da nigde vise nije primenjivan, dok se za 12,7 moze reci da je prakticno "univerzalan" ... sto se samih snajpera tice, imao sam prilike da gadjam i iz Svedskog snajpera marke "Sako", cini mi se da je u pitanju 7,9mm (ili cak verzija u kalibru 9mm )... idealna koncepcija , ali ne znam da li se moze svrstati u grupu "antimaterijalnih" ... 
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #17 on: September 25, 2009, 02:54:12 pm »

toa me intersirahe koj e maksimalnata brzina na mitrolezot kadenica...
vo praktichni uslovi

Izvini Zoki , zaboravio sam da ti odgovorim na ovo pitanje.
Po vikipediji brzina gadjanja je oko 550 metka u minuti , prakticna je mnogo manja normalno , ali nisam nasao podatak o tome.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #18 on: September 25, 2009, 03:25:52 pm »

Пројектил (14,5мм) испаљен из КПВТ митраљеза, колико се сећам, има веома добру балистику, чак бољу него пројектили 12,7мм. Немам таблице гађања, а у њима се то, верујем, може проверити. Зато је можда штета што није више форсиран у изради ове врсте снајперских пушака.
Наводно су током рата у Кореји Кинези/Корејанци користили ПТРД/ПТРС у овој улози, или као далекометни снајпер, пошто је као ПТ пушка тотално застарела.
Logged
zoranmkd
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #19 on: November 06, 2009, 01:21:57 pm »

Пројектил (14,5мм) испаљен из КПВТ митраљеза, колико се сећам, има веома добру балистику, чак бољу него пројектили 12,7мм. Немам таблице гађања, а у њима се то, верујем, може проверити. Зато је можда штета што није више форсиран у изради ове врсте снајперских пушака.
Наводно су током рата у Кореји Кинези/Корејанци користили ПТРД/ПТРС у овој улози, или као далекометни снајпер, пошто је као ПТ пушка тотално застарела.

IO te kako tachno ko0ristili su ga na daljinama do 800 metara.
toliko je bio efikasan da su generali dolazili na front bez njihovih sjajnih shlemovo jer su gubitci ppostali veoma ozbiljni.
Logged
pop75
mornar
*
Offline Offline

Posts: 14


« Reply #20 on: December 26, 2009, 03:40:45 pm »

Samo mala ispravka Sako puske su Finske proiizvodnje, jedne od ubedljivo najkvalitetnijih pusaka i kalibar na koji ciljas je 338. Lapua magnum, i nisam siguran da li je antimaterijalan  ali ga Izraelci ativno uvode u svoje oruzane snage.(procitajte clanak iz Kalibra decembarski broj 2009.god.) pravilo
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #21 on: February 12, 2012, 01:06:52 pm »

Municija.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/OY8lLoWBaT4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


* kpvt municija.jpg (55.1 KB, 550x730 - viewed 261 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #22 on: March 24, 2018, 06:48:58 pm »

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #23 on: March 14, 2019, 08:49:34 pm »

Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 300


« Reply #24 on: July 02, 2021, 04:35:11 pm »

rasklapanje:
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 22 queries.