PALUBA
April 24, 2024, 04:11:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornarički nastavni centar Pula  (Read 65057 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #75 on: January 03, 2016, 10:12:35 am »

Pula 1989. MNC mornari JRM ispred kasarne, na igralištu. Vjerovatno pregled opreme i odjeće.


* Pula 1989. MNC mornari JRM.jpg (280.25 KB, 1076x779 - viewed 847 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #76 on: January 03, 2016, 10:16:32 am »

Adresa MNC Pula, na svakom je katu u zgradi ex Mašinske to pisalo, pa neka se mnogi prisjete.


* Adresa MNC Pula.jpg (50.68 KB, 640x480 - viewed 337 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #77 on: January 06, 2016, 06:51:38 am »

Adresa MNC Pula, na svakom je katu u zgradi ex Mašinske to pisalo, pa neka se mnogi prisjete.

A ovako je ta adresa izgledal 2013. kada sam u je prolasku fotografirao, kada sam prolazio početkom jeseni 2015. još je bila tamo ali
tada nisam fotografirao.


* Pula 2013. Mašinska ADRESA iz ere MNC-a 1974.jpg (579.74 KB, 1600x1200 - viewed 339 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #78 on: January 07, 2016, 08:44:15 am »

Adresa MNC Pula, na svakom je katu u zgradi ex Mašinske to pisalo, pa neka se mnogi prisjete.

A ovako je ta adresa izgledal 2013. kada sam u je prolasku fotografirao, kada sam prolazio početkom jeseni 2015. još je bila tamo ali
tada nisam fotografirao.
Samo mala korekcija datuma sa fotografije. MNC je ušao službeno u zgradu ex Mašinske negdje sredinom prvog mjeseca 1975. pa su i ovi
natpisi tada ispisani, a ne 1974. kako je to napisano uz fotografiju.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #79 on: January 10, 2016, 07:47:32 pm »

Adresa MNC Pula, na svakom je katu u zgradi ex Mašinske to pisalo, pa neka se mnogi prisjete.
Druga zgrada, treči sprat... signalisti.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #80 on: January 11, 2016, 07:19:14 am »

Adresa MNC Pula, na svakom je katu u zgradi ex Mašinske to pisalo, pa neka se mnogi prisjete.

A ovako je ta adresa izgledal 2013. kada sam u je prolasku fotografirao, kada sam prolazio početkom jeseni 2015. još je bila tamo ali
tada nisam fotografirao.
Samo mala korekcija datuma sa fotografije. MNC je ušao službeno u zgradu ex Mašinske negdje sredinom prvog mjeseca 1975. pa su i ovi
natpisi tada ispisani, a ne 1974. kako je to napisano uz fotografiju.
Gde je bilo sedište V nastavnog bataljona pre preseljenja u "Mašinsku" ili  "Rojc" kako ga ja pamtim iz 79?
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #81 on: January 11, 2016, 09:00:07 am »

Adresa MNC Pula, na svakom je katu u zgradi ex Mašinske to pisalo, pa neka se mnogi prisjete.

A ovako je ta adresa izgledal 2013. kada sam u je prolasku fotografirao, kada sam prolazio početkom jeseni 2015. još je bila tamo ali
tada nisam fotografirao.
Samo mala korekcija datuma sa fotografije. MNC je ušao službeno u zgradu ex Mašinske negdje sredinom prvog mjeseca 1975. pa su i ovi
natpisi tada ispisani, a ne 1974. kako je to napisano uz fotografiju.
Gde je bilo sedište V nastavnog bataljona pre preseljenja u "Mašinsku" ili  "Rojc" kako ga ja pamtim iz 79?

Prije preseljenja MNC-a u kasarnu Mašinske 1975. sjedište je moglo biti ili u kasarni prekoputa Mašinske (ex Ivan Goran Kovačić) ili na
Muzilu. Ne bih mogao točno tvrditi na kojoj od te dvije lokacije.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #82 on: January 11, 2016, 09:04:50 am »

Bilo bi dobro ako nas prati neko ko je tada bio u JRM pa da nam razreši dileme.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #83 on: January 14, 2016, 09:50:08 am »

Adresa MNC Pula, na svakom je katu u zgradi ex Mašinske to pisalo, pa neka se mnogi prisjete.

A ovako je ta adresa izgledal 2013. kada sam u je prolasku fotografirao, kada sam prolazio početkom jeseni 2015. još je bila tamo ali
tada nisam fotografirao.
Samo mala korekcija datuma sa fotografije. MNC je ušao službeno u zgradu ex Mašinske negdje sredinom prvog mjeseca 1975. pa su i ovi
natpisi tada ispisani, a ne 1974. kako je to napisano uz fotografiju.
Gde je bilo sedište V nastavnog bataljona pre preseljenja u "Mašinsku" ili  "Rojc" kako ga ja pamtim iz 79?

Pitao sam neke ljude koji su tada bili u službi i oni su mi rekli da su u V bataljonu bili motoristi i da je po njihovom sjećanju sjedište tog V
nastavnog bataljona bilo u zgradi ex Mašinske, kasarna Karlo Rojc. Tako prenosim što mi je rečeno, za sada nisam o tome našao drugi
pisani trag.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #84 on: January 14, 2016, 09:52:42 am »

Ja sam bio motorista u V bataljonu maj-avgust 1979. Mene zanima da li su mornari motoristi bili u Mašinskoj i u vreme kada
je to bila vojna škola.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #85 on: January 14, 2016, 01:35:16 pm »

Ja sam bio motorista u V bataljonu maj-avgust 1979. Mene zanima da li su mornari motoristi bili u Mašinskoj i u vreme kada
je to bila vojna škola.

U Mašinskoj je bilo nešto mornara (straža, kuhinja, i ostala logistika).
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #86 on: January 24, 2016, 08:46:00 am »

Ja sam bio motorista u V bataljonu maj-avgust 1979. Mene zanima da li su mornari motoristi bili u Mašinskoj i u vreme kada
je to bila vojna škola.

U Mašinskoj je bilo nešto mornara (straža, kuhinja, i ostala logistika).

Koliko se ja sječam u Mašinskoj je bilo nešto "običnih" mornara i vojnika kako je već naveo poštovani kolega Duje, imali su do nekog vremena
i jednog ili dva trubača. Bilo je tu i završenih inženjera strojarstva i elektrotehnike koji iz nekih razloga nisu otišli u ŠRO ali su učestvovali u
održavanju nastave iz stručnih predmeta i u u srednjoj MT školi ali i kao neka vrsta asistenata na Akademiji. Konkretno znam da su i meni
1973. kada sam imao neki složeniji crtež iz Tehničkog crtanja u tehničkoj školi pomagali i objašnjavali neke detalje što mi je naravno koristilo.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #87 on: January 24, 2016, 08:59:59 am »

Ja sam bio motorista u V bataljonu maj-avgust 1979. Mene zanima da li su mornari motoristi bili u Mašinskoj i u vreme kada
je to bila vojna škola.

U Mašinskoj je bilo nešto mornara (straža, kuhinja, i ostala logistika).

Koliko se ja sječam u Mašinskoj je bilo nešto "običnih" mornara i vojnika kako je već naveo poštovani kolega Duje, imali su do nekog vremena
i jednog ili dva trubača. Bilo je tu i završenih inženjera strojarstva i elektrotehnike koji iz nekih razloga nisu otišli u ŠRO ali su učestvovali u
održavanju nastave iz stručnih predmeta i u u srednjoj MT školi ali i kao neka vrsta asistenata na Akademiji. Konkretno znam da su i meni
1973. kada sam imao neki složeniji crtež iz Tehničkog crtanja u tehničkoj školi pomagali i objašnjavali neke detalje što mi je naravno koristilo.

Da, to sam već negdje napisao, ti mornari, inženjeri strojarstva i elektrotehnike, bilo je profesora matematike... bili su nam na raspolaganju kada nam je bilo potrebno nešto dodatno objasniti....

Sjačam se jednog (mislim baš profesor matematike), bio je izrazito visok, pa su mu morali prodižiti vojnički krevet.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #88 on: January 24, 2016, 07:05:12 pm »

Ja san uMNC [IGK,I-vi bataljon,IV četa'palubarci-došao 10.08.75-47klasa.URojcu su bili mašinisti.a najpoznatiji medju njima je biio svakako Lucijano Susanj,njega ne trebam posebno predstavljati.Mi-IGK i KarloRojc smo imali zajedničku stražu i naizmjenično smo je davali.Čudilo me je što na krovu Roj'ca je bio radar sa TČ,ali pošto je tamo bio i vod telegrafista,nismo obracali,a i bogme ni vrimena nismo imali.Sigurno j taj radar služio pitomcima koji su već bili u Splitu,a neki mornari iz te kasarne zaduživali delove uniformi sa pitomačkim oznakama
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #89 on: February 02, 2016, 04:41:25 pm »

Ja san uMNC [IGK,I-vi bataljon,IV četa'palubarci-došao 10.08.75-47klasa.URojcu su bili mašinisti.a najpoznatiji medju njima je biio svakako Lucijano Susanj,njega ne trebam posebno predstavljati.Mi-IGK i KarloRojc smo imali zajedničku stražu i naizmjenično smo je davali.Čudilo me je što na krovu Roj'ca je bio radar sa TČ,ali pošto je tamo bio i vod telegrafista,nismo obracali,a i bogme ni vrimena nismo imali.Sigurno j taj radar služio pitomcima koji su već bili u Splitu,a neki mornari iz te kasarne zaduživali delove uniformi sa pitomačkim oznakama


Radari su koliko se sjećam bili na krovu iznad petog kata, to je bila nekada zgrada Akademije. Ispod su bile učionice za pitomce i radariste.
Pretpostavljam da su ih koristili i mornari nakon odlaska Akademije i srednje škole u Split.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.