PALUBA
April 18, 2024, 05:10:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Istorijska postavka Vojnobezbednosne agencije  (Read 25897 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #15 on: November 13, 2010, 10:53:32 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Лево је амблем из 90-тих година прошлог века (ВЈ) а десно амблем ВБА уведен 2003.године


* DSC00075rz.jpg (249.87 KB, 1200x900 - viewed 328 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #16 on: November 13, 2010, 10:55:18 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Нови, званични амблем Војнобезбедносне агенције Министарства одбране Србије


* DSC00076rz.jpg (256.68 KB, 1200x900 - viewed 354 times.)
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #17 on: November 14, 2010, 12:52:44 am »

pa zanimljiva postavka , jeste to donekle istorija , arhiva ili sta vec ali vredi videti  sad je tehnologija mnogo otisla napred pa nesto i izgleda smesno mada sto Dzumba kaze to je tad bilo najsavremenije tih godina . 
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #18 on: November 14, 2010, 01:11:55 am »

@Dzumba, hvala na ovome. Da je malo istinitije reko bi da je istina da ljudi imaju pogresno misljenje zbog "pojedinaca"! Samo neki "pojedinci" su lose prosli zbog "pojedinaca"!
Sve u svemu svaka cast na temi, vrhunska je. Samo nastavi... 
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #19 on: November 14, 2010, 02:30:21 am »

I ja se zahvaljujem, zaista sjajna tema! Očekujemo nastavak s nestrpljenjem! Cheesy
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #20 on: November 14, 2010, 09:46:48 am »

Odlicna tema dzumba, samo napred.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #21 on: November 14, 2010, 06:57:08 pm »

Као што сам рекао прилично слика ми није успело због одблеска стакла које је у нагибу. Нешто , као што су фотографије начелника службе војне безбедности ЈНА нисам ни сликао. Ево неколоко фотографија, онако без неког посебног реда.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Извод из Титове наредбе о организацији ОЗНЕ.


* DSC00038rz.jpg (239.81 KB, 1200x900 - viewed 332 times.)

* DSC00036rz.jpg (226.81 KB, 1200x900 - viewed 337 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #22 on: November 14, 2010, 07:01:40 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Истражни материјал Гестапоа" - извод из најстаријег досијеа КОС-а. Мало је датум (3. март 1955.године) чудан. Можда је реч о грешци. Мислим да би требало да пише 1945.


* DSC00069rz.jpg (195.91 KB, 896x1200 - viewed 328 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #23 on: November 15, 2010, 11:02:26 pm »

Ево још једног "оперативно-техничког" средства из историјске збирке

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC00059rz.jpg (235.25 KB, 1200x900 - viewed 263 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #24 on: November 16, 2010, 09:24:41 pm »

Слике заплењених средстава из 1949.године

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC00053rz.jpg (237.45 KB, 900x1200 - viewed 259 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #25 on: November 16, 2010, 09:28:42 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Упутство за примопредају порука између агента и стране обавештајне службе, наравано заплењено.


* DSC00052rz.jpg (250.6 KB, 900x1200 - viewed 265 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #26 on: November 16, 2010, 10:26:31 pm »

Gledam ove slike elektronskih cijevi i kroz glavu mi prolaze izvještaji policije, izvještaji za medije, gdje na neki sto postave zapljenjene telefone, sim kartice, hard diskove, naoružanje, municiju, noževe i ostalo u tom stilu.

Baš nešto razmišljam i brojim aktivne sim kartice u kući. 10 komada. Pet šest sim kartica nije u telefonu. Hrvatske, srbijanske, crnogorske, njemačke. Mobilnih telefona, ne smijem ni reći. Preko 50. Fiksnih samo dva. Ima nekoliko na balkonu, ali te ne koristim. Hard diskova, nesmijem reći. Ja i sin se bavimo računarima, a usput smo administratori nekoliko velikih računarskih mreža. Zajedno održavamo preko 1000 računara. I tako dalje i tako dalje. Noževa, kašika i viljušaka nekoliko ladica. Radio stanica nekoliko. I usput radioamaterska knjižica. Naoružanje. Pa ovo je Balkan. Video kamera da ne pričam. Igala, šprica i slično nesmijem reći. Redovno u apoteci dobijem pakovanje po 100 igala uz insulin. Novac. Raznih valuta, od kineskih, američkih, arapskih (sumnjivih), kuna, dinara, i ostalog. Da ne pričam da sam postavio videonadzor, lični, u zgradi i da držim sve pod okom. Na krovu imam desetak antena, satelitskih, zemaljskih, internet, omni i jagi, na balkonu satelitsku. Usmjerene radio i računarske veze. Auta paran broj. Imam negdje u podrumu onakve elektronske cijevi. Pasoš sa slikom unutra. U pasošu puno nekih arapskih štambilja. Saudijska viza, kuvajtska viza, pakistanska...  Pun džep kreditnih kartica. Dobiću sutra još jednu. Vrata na stanu mogu se razvaliti zoljom ili nečim jačim. Puna kuća računara, monitora, elektronike.

Kad bi neki ovakvi upali meni u stan mislili bi da je ovo neko opasno terorističko leglo. I sad gledam ove fotografije elektronskih cijevi i mislim se kako to nekako nostalgično izgleda.

Stvarno mi nije jasno po kom osnovu kad budu neke racije i akcije po kom osnovu se izuzima dokazni materijal. Da li bi ja bio sumnjiv sa svom ovom skalamerijom koju imam kod kuće. Na onim pres konferencijama koje drži policija na sto se postavi sve ovo što sam nabrojao. Pa zar to nije sastavni dio svakog stana, svake kuće. Zašto postave na sto mobilne telefone, a ne naprimjer fiksne. I jedni i drugi se mogu korititi za izvršenje krivičnih djela. Kažu: "Ovo su kriminalci koristili za izvršenje krivičnih djela". Baš bi bilo dobro kad bi pokazali neki telefon, fiksni, kolutaš, kao sredstvo za izvršenje zločina. Ali ako postave telefon kolutaš na sto, onda bi morali i da postave i žice od tog telefona do telekoma. I te žice su korištene za izvršenje zločina. Pa što ne postave onda i viljuške kad su postavili noževe. Mogu i viljuške biti opasne, a i njih su sigurno koristili kriminalci. A imali su i smrdljive čarape na nogama. Njih niko nije stavio na sto.

Da li bih bio sumnjiv. U životu sam kažnjen jednom zbog sudara za koji sam kriv i dva pogrešna parkiranja. Za drugi sudar još mi nije došla kazna. Da li neko može reći da je jedan opasan tip koji ima u pasošu saudijsku, kuvajtsku ...  i jako puno telefona, stan pun elektronike, super brz internet koji koristi za izvršenje djela i komunikaciju sa opasnim... nekoliko auta na parkingu, desetine noževa  ...... Govori neke strane jezike. Ima saudijsku odjeću u ormaru...  Dokumentaciju na kojoj piše Povjerljivo i strogo povjerljivo Državna tajna ... Naoružanje municiju djelove naoružanja, šeme vojnih uređaja, softver vojnih uređaja

Izgleda da sam ipak sumnjiv sam sebi.

Ovo što sam nabrojao može biti za dest smrtnih kazni i doživotni zatvor.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #27 on: November 16, 2010, 11:59:07 pm »

Boga mi Vlado, kada bi se vratilo ono vreme ti bi bio drzavni neprijatelj broj 1.  Grin
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #28 on: November 17, 2010, 08:09:37 am »

Владо, мало си погрешио. Ти си најсумњивији својој жени, а онда тек себи. Осталима изгледа врло мало.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #29 on: November 17, 2010, 08:15:56 am »

To da sam sumnjiv ženi znam. Ne bi sad o tome.   angel

Ajde mi objasni kao čovjek iz ove struke kako se odabiraju "eksponati" koji se stave na sto kod policijskog "hvaljenja samog sebe". Malo mi je glupo kad stave mobilne telefone i stvari koje se nalaze u svakom domaćinstvu.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.