PALUBA
March 28, 2024, 08:55:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojno zdravstvo  (Read 47857 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #30 on: November 15, 2010, 10:39:21 pm »

Nerazumem zasto se cudite pa drzave nam se raspadaju zasto onda ne bi i zdravstvo!Prosle godine sam dobio uput za gastrologa jer su smnjali da imam cir,dobijem uput za gradsku bolnicu,ja odem tamo bio je 17-ti juli ona neka .adrkana lekarka kaze mi mladi gospodine dodjite 11-og oktobra,ja reko i sta dotle trebam da crknem a ona kaze imate alternativu a  to je da uplatite 7500rsd i dodjite sutra i 11h prepodne, i ja stacu uplatim lovu za to dobijem uredno priznanicu uradili to sto su trebali i to je to!!E onda sam posle toga postavio sebi pitanje zasto ja placam porez i naravno odjavio radnju!!!i sad gledam da .ajebem drzavu gde god mogu i kako mogu,a nezelim da znam kako je obicnim smrtnicima koji moraju da cekaju 11-ti oktobar.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #31 on: November 15, 2010, 10:41:53 pm »

Predlazem da se otvori topic vojno zdravstvo i da se diskusija na tu temu nastavi tamo..
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #32 on: November 15, 2010, 10:45:43 pm »

Lekari vremenom oguglaju na bolesti, jer nemaju dovoljno emotivne snage ni vremena da se posvećuju svakom pacijentu. To nažalost pacijentu smeta, jer svaki pacijent očekuje nekakav specijalni tretman i imaju privid da su oni najgori slučaj za lečenje. Ako uzmete u obzir da je posao monoton, svakog dana, svakog meseca,... onda dobijamo lekare koji se u većini slučajeva prema pacijentima ophode kao mehaničar prema mašini. Šta da se radi, surova istina.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 317


« Reply #33 on: November 15, 2010, 11:00:27 pm »

Браво Перо. Мислим да ти је анализа одлична. Још бих додао још нешто. По мом суду већина лекар мисли да су малкице изнад осталих. Сматрају се помало изабранима и одабранима, а и да им по том основу припада свега мало више, од пара до славе.
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #34 on: November 15, 2010, 11:40:13 pm »

Hvala Džumba. Gledano u sociološkom i profesionalnom smislu, među lekarima i među svim drugim ljudima ima dobrih i loših. Tako da svako ima pravo da bude onakav kakav želi, tj. da nosi svoje vrline i mane sa sobom. Nažalost sujeta ne bira svoje žrtve, nego žrtva bira svoju sujetu. Mada tome ne treba pridavati pažnju, tuđa mana - tuđ teret.
« Last Edit: November 15, 2010, 11:52:19 pm by Pera » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #35 on: November 18, 2010, 11:38:52 am »

Čitam ovaj Radetov tekst

Ko god se od mojih kolega i poznanika ozbiljnije lečio na VMA, nahebo je...

- moj pok. otac, zastavnik u penziji, na operaciju srca je čekao par meseci dok su civili "defilovali" pored njega i odlazili na operaciju. Kada je došao red na njega, tresnuli su mu anesteziju kao za zdrave ljude a on je bio šećeraš... ishod: infarkt na stolu.


pa da dodam sa moje strane
.
-moj pok. otac, zastavnik u penziji, na operaciju je čekao.....   ...tresnuli su mu anesteziju kao za zdrave ljude a on je bio šećeraš... ishod:

Izgleda da naši očevi, zastavnici, šećeraši nisu imali sreće na VMA.

A imao sam i jednu operaciju u Vojnoj bolnici u Zagrebu. Na Šalati. Ni tamo nije bilo bolje.

Imao sam jedan sistematski u Vojnoj bolnici u Sarajevu. E tamo nisam imao zamjerki.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #36 on: November 18, 2010, 07:41:39 pm »

Da ne bude bas sve toliko crno, posle ranjavanja sam lezao u VB Nis, iako su po opremljenosti daleko ispod VMA, strucnost ljubaznost i sve ostalo na ortopediji i traumatologiji je bilo za 10. Takodje par puta sam kasnije kod njih isao na kontrolu i dalje je sve bilo na visokom nivou. Dakle ovo je moje iskustvo sa njima, mozda neko ima neko drugacije iskustvo, mozda je to razlicito od odelenja do odelenja...

P.S
I zahvaljujuci preporuci ortopeda sam protetisan u najkracem mogucem roku i nikada nisam imao problema sa protezom koju mi je izradila firma po preporuci dr.Scekica i ostalih sa ortopedije VB Nis.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #37 on: November 18, 2010, 07:48:19 pm »

Ja se sećam dosta dobre hrane na VMA i higejene koja je bila na visokom nivou, mada sam odavno ležao još dok nije bilo civila.
Osoblje ko osobllje. Mada i nemam sa čim da uporedim.
To mi je Bogu hvala bila jedina hospitalizacija u životu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 317


« Reply #38 on: November 20, 2010, 10:27:52 pm »

Када смо код војног здравства ево једне здравствене књижице из "50-и неке":
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Можда ће Упутство бити неком занимљиво.


* zdravstvena knjizica_0001rz.jpg (298.38 KB, 1200x711 - viewed 387 times.)

* zdravstvena knjizica_0002rz.jpg (306.22 KB, 1280x772 - viewed 453 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 317


« Reply #39 on: November 28, 2010, 10:38:28 pm »

Ево и здравстене књижице за активне старешине ЈА (ЈНА)
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG zdravstvena knj_0001rzc.jpg (71.58 KB, 436x609 - viewed 355 times.)

* IMG zdravstvena knj_0002rzc.jpg (106.55 KB, 835x606 - viewed 342 times.)

* IMG zdravstvena knj_0003rzc.jpg (111.39 KB, 812x602 - viewed 335 times.)

* IMG zdravstvena knj_0004rzc.jpg (144.59 KB, 842x597 - viewed 277 times.)

* IMG zdravstvena knj_0005rzcz.jpg (114.47 KB, 843x595 - viewed 311 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #40 on: March 11, 2012, 02:16:55 pm »

Malo da osvezim temu.

Pre nekoliko dana isao na VMA kod ortopeda. Prethodno na VMC N.Beograd dobio uput. Tamo sam trazio uput za ortopeda i za strucnjaka koji ce me pregledati zbog bolova u sakama. Doktorka me savetovala da s ei za to javim ortopedu pa da me on posalje medjukabinetskom uputnicom kod neurologa posto cu tako brze doci na red umesto da me ona salje kod neurologa. Okreni obrni tako i bese sve osim ovog da cu stici pre. Zakazano mi tek za 19.04.

Pitam ortopeda (tako sam i poslednji put radio 2002.godine)  da mi da predlog za banju. Secam se prvi put kada sam dobio taj predloge rekose mi da kao RVI imam pravo svake godine po 21 dan i to do kraja zivota Nisam bas bio azuran iz raznih razloga pa eto 9 godina nisam trazio banju.

E sada ja iako vojni osiguranik nemam pravo da trazim na VMA da me upute u banju nego kao RVI treba da idem na civilnu komisiju u 27.marta pa oni ako smatraju da treba da idem onda ce mi odobriti. Sve ovo uz opasku da samo mogu da pogubim zivce sa tom procedurom.
 
Doslo neko vreme u kome vise ne znam gde koje pravo mogu da pokusam da ostvarim. Sve su izmesali - nesto na VMA, nesto u FSOVO, nesto na toj civilnoj komisiji, nesto u Opstini. Katastrofa, a posebna prica je sto mi svojevremeno rekose u Opstini da je izgleda drzavni cilj da se za pojedine kategorije sve sto vise zakomplikuje kako bi ljudi jednostavno u startu odustajali od svojih prava.


A na VMC drugarica koja radi u kartoteci na prijemu knjizica se cudi kako to da nisam bio kod stomatologa od pre bombardovanja i nije joj jasno kako nemam pojma gde mi je stomatoloski karton. I jos se ljuti. Na kraju je pristala da otvori nov kada sam joj rekao da sam od `98 imao mnogo vaznijeg posla od posete stomatologu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 317


« Reply #41 on: March 11, 2012, 05:04:25 pm »

Госпође на пријемном шалтеру ВМЦ Нови Београд су познате по "љубазности". Заказивање прегледа се обавља телефоном и то тако што најчешће добијаш сигнал заузећа, а када зазвони нико се не јави. Мораш бити врло упоран да ти се неко јави. Истина, овај ВМЦ је најоптерећенији због великог броја пацијената који се "ослањају" на њих, али ипак, мало смешка, љубазности и боље организације не би шкодило.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #42 on: March 12, 2012, 02:33:19 pm »


 Moj brat( p. pukovnik u penziji) je operaciju žučne kesice uradio u zrenjaninskoj bolnici. Rekao mi je da mu je tako bolje. Da ne ulazimo u raznorazne dokaze zbog čega!
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #43 on: March 12, 2012, 02:36:24 pm »

Ipak nije sve tako crno. Na tom istom VMC ali na salteru gde se predaju knjizice za lekara opste prakse taj dan je radila jedan veoma ljubazna sestra.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #44 on: May 27, 2015, 07:44:00 am »

Nekada je vojni zdravstveni sustav u bivšoj državi bio pojam u usporedbi s civilnim uz rijetke izuzetke. Mi u Puli smo uvijek nastojali dobiti
smještaj u Vojnoj bolnici. A VMA je bila nešto posebno i ako je i u Zagrebu bila izgrađena nova i odlično opremljena "zelena" Vojna bolnica
u Dubravi.

I u današnje dane imao sam priliku preko prijatelja konsultirati neke doktore na VMA u vezi dijabetesa i moram priznati da sam zadovoljan
tretmanom i pristupom tih ljudi, osobito što sam ja sada stranac. Uz njihove preporuke i neke lijekove razinu šećera sam doveo skoro u
normalu. Mislim da imaju razvijenu suradnju s vojnim zdravstvom u Rusiji (svakako i s drugim zemljama) i da su za dijabetičare od njih
preuzeli neke postupke u liječenju.

Zato mislim da je VMA još uvijek vrhunska zdravstvena institucija, ne samo u Srbiji već i puno šire, na Balkanu rekao bih. Dobro je da je dio
kapaciteta otvoren i za civile, pa u pojedinim slučajevima i za strance. Postoji i mogućnost lječenja za građane iz dijaspore.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.