PALUBA
March 28, 2024, 11:57:43 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 108   Go Down
  Print  
Author Topic: MiG-21  (Read 774584 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #90 on: January 11, 2011, 10:30:49 pm »

Imam podatak za 556.
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #91 on: January 11, 2011, 10:42:20 pm »

Znate šta vas dvojica, to nije naš problem nego vi lepo da, zajedno sa Motoristom, razrešite našu z..c..u pa da vas uramimo a o tome nek razmišljaju Poljaci, Česi, Nemci i ostali.
Na dobrom ste putu i nemojte da se rasplinjavate. Treba da rešimo pitanje i sa Orlovima, i sa Galebovima i sa Jastrebovima, i sa Sejbrovima, i sa Mi 8, i sa Mi 4 - jel treba da dalje da nabrajam ?
Logged
TNT024
Prijatelj foruma
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 689


« Reply #92 on: January 11, 2011, 10:52:18 pm »

Znate šta vas dvojica, to nije naš problem nego vi lepo da, zajedno sa Motoristom, razrešite našu z..c..u pa da vas uramimo a o tome nek razmišljaju Poljaci, Česi, Nemci i ostali.
Na dobrom ste putu i nemojte da se rasplinjavate. Treba da rešimo pitanje i sa Orlovima, i sa Galebovima i sa Jastrebovima, i sa Sejbrovima, i sa Mi 8, i sa Mi 4 - jel treba da dalje da nabrajam ?
U pravu si, e .... ga, MiG-21 je čudo kako zna da ponese tamo gde ne treba (puno primera iz proslosti). Od sada samo o našim avionima. A orlove je rešio Novosađanin ogjavljivanjem "knjige". Ja mogu da pomognem oko udesa, fabričkih brojeva itd.
 Undecided
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #93 on: January 11, 2011, 10:59:39 pm »

 Nije Novosađanin nego Zrenjaninac na " Privremenom radu" u NS Wink
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #94 on: January 11, 2011, 11:11:03 pm »

Znate šta vas dvojica, to nije naš problem nego vi lepo da, zajedno sa Motoristom, razrešite našu z..c..u pa da vas uramimo a o tome nek razmišljaju Poljaci, Česi, Nemci i ostali.
Na dobrom ste putu i nemojte da se rasplinjavate. Treba da rešimo pitanje i sa Orlovima, i sa Galebovima i sa Jastrebovima, i sa Sejbrovima, i sa Mi 8, i sa Mi 4 - jel treba da dalje da nabrajam ?
U pravu si, e .... ga, MiG-21 je čudo kako zna da ponese tamo gde ne treba (puno primera iz proslosti). Od sada samo o našim avionima. A orlove je rešio Novosađanin ogjavljivanjem "knjige". Ja mogu da pomognem oko udesa, fabričkih brojeva itd.
 Undecided


Nemoj molim te, 21 mi je omiljeni mlazni nadzvučni avion, daj da rešimo misteriju oko naših lepotana. 
Logged
TNT024
Prijatelj foruma
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 689


« Reply #95 on: January 11, 2011, 11:20:12 pm »

Nije Novosađanin nego Zrenjaninac na " Privremenom radu" u NS Wink
Nije šija nego vrat. Šalim se naravno. Banat - Bačka.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #96 on: January 12, 2011, 01:19:19 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Naoružavanje MIGA 21.jpg (108.74 KB, 648x848 - viewed 680 times.)

* Migovi na stajanci.jpg (61.85 KB, 658x463 - viewed 654 times.)

* nl16_178.jpg (94.33 KB, 700x442 - viewed 628 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #97 on: January 12, 2011, 02:53:14 pm »

Negdje sam pročitao da je Hrvatska 2002. godine od Poljske kupila 4 MiG-21UM koji su godinu poslije blago modernizirani na UMD standard te se i danas nalaze u službi u HRZ i PZO.
Da li vi imate saznanja o tome i ako može par informacija o njima.
Logged
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #98 on: January 12, 2011, 03:21:44 pm »

Jeste to je tacno.
Logged
Gazda
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 489



« Reply #99 on: January 12, 2011, 06:08:24 pm »

točno,to su avioni rednih brojeva 164,165,166 i 167.Avion broj 165 je "kockica" (obojen u crveno bijele kocke).
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #100 on: January 12, 2011, 08:20:35 pm »

Znate šta vas dvojica, to nije naš problem nego vi lepo da, zajedno sa Motoristom, razrešite našu z..c..u pa da vas uramimo a o tome nek razmišljaju Poljaci, Česi, Nemci i ostali.
Na dobrom ste putu i nemojte da se rasplinjavate. Treba da rešimo pitanje i sa Orlovima, i sa Galebovima i sa Jastrebovima, i sa Sejbrovima, i sa Mi 8, i sa Mi 4 - jel treba da dalje da nabrajam ?
U pravu si, e .... ga, MiG-21 je čudo kako zna da ponese tamo gde ne treba (puno primera iz proslosti). Od sada samo o našim avionima. A orlove je rešio Novosađanin ogjavljivanjem "knjige". Ja mogu da pomognem oko udesa, fabričkih brojeva itd.
 Undecided

Aman,ko Boga Vas molim,okanite se udesa i smrti-morbidno je-ima lepsih tema o MiG21,delta lepotanu!
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #101 on: January 12, 2011, 09:27:58 pm »

Momo žao mi je ali ako se držimo metodologije iz vojne istorije prvo moramo da utvrdimo sledeće stvari (kada je reč o nekom naoružanju a vezano za faktografiju)
Kada je i ko naredio razvoj nekog oružja
Kada je uvedeno u naoružanje
Isporuke (vreme i količine)
Otpis (kod aviona pre svega udesi)
Povlačenje iz naoružanja
Kod aviona i nalet (godišnji i ukupni)
Kod aviona udesi i katastrofe po godinama
Tek kada ovo utvrdimo (bar najveći deo) možemo da krenemo u koliko toliko pouzdano dalje proučavanje određenog oružja.
Što se tiče ratne istorije tj istorije ratova pouzadno utvditi gubitke zaraćenih strana je jedno od najvažnijih ali i najtežie utvdrivih činjenica. Svi skrivaju i falsifikuju podatke i o svojim i o neprijateljskim gubicima.
Da li si primetio na Amerikanci za Irak i Avganistan ne daju podatke o ranjenima u borbi. Razlog je u tome što svi oni koji umru u bolnici se kod njih (posle Vijetnama) više ne tretiraju kao borbeni gubici. Zato ih upravo njihove razne humanitarne organizacije kritikuju da kriju stvarne podatke o gubicima i da je stvarni broj poginulih i u Avganistanu i u Iraku najmanje dva puta veći.
U ostalom i kada se rade biografije prvo se pokuša utvrditi datum rođenja i datum smrti (ako je pokojna) ososbe o kojoj se piše.
Logged
TNT024
Prijatelj foruma
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 689


« Reply #102 on: January 14, 2011, 12:58:45 am »

Znate šta vas dvojica, to nije naš problem nego vi lepo da, zajedno sa Motoristom, razrešite našu z..c..u pa da vas uramimo a o tome nek razmišljaju Poljaci, Česi, Nemci i ostali.
Na dobrom ste putu i nemojte da se rasplinjavate. Treba da rešimo pitanje i sa Orlovima, i sa Galebovima i sa Jastrebovima, i sa Sejbrovima, i sa Mi 8, i sa Mi 4 - jel treba da dalje da nabrajam ?
U pravu si, e .... ga, MiG-21 je čudo kako zna da ponese tamo gde ne treba (puno primera iz proslosti). Od sada samo o našim avionima. A orlove je rešio Novosađanin ogjavljivanjem "knjige". Ja mogu da pomognem oko udesa, fabričkih brojeva itd.
 Undecided

Aman,ko Boga Vas molim,okanite se udesa i smrti-morbidno je-ima lepsih tema o MiG21,delta lepotanu!

momo PT61 meni je iskreno žao ako sam mojim učešćem u ovoj temi nekoga povredio. Nije mi to bila namera. Ali priča o avionima, brodovima, itd. je specifična po mom sudu. Kada se dogodi neki incident, i čujemo da je pao avion. Prva pomisao je šta je sa pilotom. Saznaš da se desilo što se desilo. Sledeće što se pomisli a zašto i kako se desilo. I onda dolazimo do "morbidne" teme smrt. Nažalost smrt je sastavni deo života, a samim tim i vojske.
Moje razmišljanje ide u tom pravcu da je svaka smnt koja se dogodila u JNA vredna pomena, iz prostog razloga što su ti ljudi "dali" život služeći domovini. Za mene je jednako tragično ako je neko izgubio život u avionu, brodu ili u berbernici (ubila ga struja). Svim tim ljudima treba odati počast, pošto to nije na adekvatan način učinila JNA.
Sticajem okolnosti meni je avijacija bliža nego drugi vidovi, ali to neznači da saznanje o pogibiji u drugim vidovima u neni ne izazove iskreno žaljenje. I mene je potresla priča o pogibiji mornara prilikom potonuća broda i na određeni način im je odata počast spominjanjem njihovih imena. Bez obzira koliko su priče potresne one su ipak deo istorije i vredne spomena. Zato pokušavam da saznam o poginulim pilotima što više.
A mogu da ti kažem da moj otac i dan danas spominje njegove drugove koji su poginuli na Sinaju 1957. godine u sastavu UN. Poginuli i trajni invalidi momci od dvadesetak godina a o tome ni spomena. Mislim da ni ti vojnici nisu zaslužili da budu bezimene žrtve službi otadžbini.
Znam da nije tema o MiG-21 (tu si u pravu delta lepotan) i možda jednom od najboljih aviona XX veka, ali morao sam da se "opravdam".
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #103 on: January 14, 2011, 01:42:08 am »

Moja moralna podrška kolegi TNT24.
(Uzgred, možda se govorom o nesrećama - s "čišćenjem" stanovitih baš personalnih podataka - može potaknuti na dodatna razmišljanja o izazivima i opasnostima čovjekova otiskivanja osobito u visine i u dubine. Hm, na žalost ne završi sve tako sretno kao u Deligradovoj crnohumornoj priči na ovom topicu 10. siječnja o živahnim mladim pilotima koji su se u gradu malo više odali maliganima.)         
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #104 on: January 14, 2011, 01:55:39 am »

Jeste to je tacno.

točno,to su avioni rednih brojeva 164,165,166 i 167.Avion broj 165 je "kockica" (obojen u crveno bijele kocke).

Hvala. Znam da se radi o 164/165/166/167. Zapravo me zanimala potvrda ove informacije i konkretniji podaci o tim zrakoplovima - godina proizvodnje i eventualno podaci o službi u Poljskom RZ - postrojba, oznaka itd.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 108   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.