PALUBA
March 28, 2024, 01:33:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 108   Go Down
  Print  
Author Topic: MiG-21  (Read 774431 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #405 on: September 15, 2011, 02:28:12 pm »

Ako već znaš detalje iznesi ih, ovakav odnos prema drugim kolegama neću tolerisati, i to važi za sve. Dozvoljena je isključivo argumentovana diskusija, bez nipodaštavanja sagovornika!
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #406 on: September 15, 2011, 02:35:51 pm »

E moj druskane vidim ja ti ti nisi cuo za cuveni okrsaj ruskih Top gun pilota i izraelskih fajtera na nebu iznad Egipta 30. jula 1970. godine,idi malo prelistaj istoriju ,pa se onda javi.Znam detalje te i jos nekih bitki,inace ne bi pricao ovde napamet za razliku od nekih.

Druskane......ponasaj se, ako ne kulturno onda bar kolegijalno.
Mnogo citas zapadnu literaturu kad ruske pilote nazivas Top gun pilotima.
Za dogadjaj o kojem pricas ja veoma dobro znam kao i svi ovde koji prate konflikte aviona o kojim se prica.
Tvoje znanje o detaljima necu da komentarisem.....posto je tebi detalj takticka upotreba aviona...
Imao bih jos municije da pucam.....ne zelim da me optuze za prekomernu upotrebu sile.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #407 on: September 15, 2011, 02:50:06 pm »

@80sBoy

Vjerovatno si mislio na ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Rimon_20 ?

Ako je i istina ovo što piše u članku (a pisan je jednostrano), mislim da je neozbiljno izvlačiti zaključke o kvalitetu nekog aviona na osnovu jednog okršaja koji, ruku na srce, i nije završio toliko katastrofalno kao što kažeš. Ima sijaset primjera koji bi nam možda dali drugačiju sliku. Zar ne misliš da bi, istine radi, valjalo nekako saznati i šta Rusi kažu o tome...
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #408 on: September 15, 2011, 04:47:02 pm »

kad je rat , ratuje se onim sto se ima. Arapi su imali 21-ce, avion koji jeste lovac, ali presretac namenjen prvenstveno za presretanje jurisnicke aviacije, bombardera i helikoptera. Koliko znam u uputstvu za borbenu upotrebu MiG-21 stoji da ukoliko MiG-21 dolazi u situaciju da se susretne sa neprijateljskim lovcima takvu situaciju ako je moguce treba da izbegne.
 Jednostavno ovaj avion nije pravljen za dog fight. To je laki frontovski presretac koji zavisi od navodjenja sa zemlje. Brzo stici na liniju, uci u napad neprimecen iz zadnje polusfere i nazad na sletanje.

Jedan nas pilot sa Pristinskog aerodroma je napravio detaljan plan da obori 2 A-10 koji su preletali svakodnevno preko aerodroma i to u pravcu piste. Poletanje pod forsazom i odmah po uvlacenju tockova, posto lansiranje nije moguce dok su tockovi izvuceni, da lansira u rep po dve R60 i zaokret na sletanje. Trazio je avion, malo goriva i odobrenje. Nasoj aviaciji i narodu bi dosta znacio takav uspeh a i zasto ne lupiti protivnika po usima ako se vec moze.

 Naravno da je dobio grdnju, odlazak na raport pisanje izvestaja, otkud mu pravo i ideja da tako nesto i pomisli a od akcije nista.

Svako sretstvo ima svoju namenu i pravilnom upotrebom se mogu ostvariti rezultati sve ostalo prodje kako je proslo.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #409 on: September 15, 2011, 08:04:38 pm »

ja rekoh da na mcm u temi o izraelsko arapskim ratovima ima mnogo slika i snimaka koji daju i drugu stranu medalje. ispada da ti izraelci i nisu bas tako nedodirljivi ko sto pricaju. jesu ozbiljna nacija sa ozbiljnom vojskom, najozbiljnija drzava na svetu koja zna sta zeli, ali sa druge strane, nista cudno nije da u ratu trpis i gubitke. to vazi i za ruse i za amere, i za arape i za izraelce. problem je samo sto smo mi na rodjenoj kozi osetili kojiko je zapadnjacko izvestavanje istinito, pa ako si toliko zaludjen da verujes njima umesto sopstvenim ocima, veruj, tvoja stvar...
Logged
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #410 on: September 16, 2011, 07:18:35 am »

Quote
Pecat su na kraju dali sami rusi i priznali koliko je superioran F-5 u odnosu na Mig21

F-5 superioran u odnosu na MiG-21?

Prvo to su avioni sasvim druge namene u odnosu jedan na drugoga.

Drugo sasvim drugacije su koncipirani.

Trece F-5 je dosta slabiji ako pricamo o presretackim misijama.

 
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #411 on: September 16, 2011, 09:15:25 am »

Jedan nas pilot sa Pristinskog aerodroma je napravio detaljan plan da obori 2 A-10 koji su preletali svakodnevno preko aerodroma i to u pravcu piste. Poletanje pod forsazom i odmah po uvlacenju tockova, posto lansiranje nije moguce dok su tockovi izvuceni, da lansira u rep po dve R60 i zaokret na sletanje. Trazio je avion, malo goriva i odobrenje. Nasoj aviaciji i narodu bi dosta znacio takav uspeh a i zasto ne lupiti protivnika po usima ako se vec moze.

 Naravno da je dobio grdnju, odlazak na raport pisanje izvestaja, otkud mu pravo i ideja da tako nesto i pomisli a od akcije nista.

Svako sretstvo ima svoju namenu i pravilnom upotrebom se mogu ostvariti rezultati sve ostalo prodje kako je proslo.

Moguce je da je njegov plan bio izvodljiv ali pre je moguce da su ti A-10 namerno preletali preko aerodroma da bi isprovocirali bas takvu nasu reakciju.

Nisu ameri svemoguci ali su prilicno dobro organizovani i iskusni u upotrebi avijacije.

Tesko je ljudima padala ta situacija (pogotovu pilotima) da nemaju sa cime da se suprostave neprijatelju. Bilo je tu raznoraznih ideja.
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #412 on: September 16, 2011, 09:32:06 am »

@rotring

Prvo kazes da tako necega nije ni bilo

Quote
Kad su rusi ulazili u borbene situacije sa migovima 21 nasuprot americkih fujova (Izrael)!?
I ti jedva ostajes ziv ovakvim izjavama.

,a onda nagli zakret ipak jeste bilo i naravno ti znas sve o tome.

Quote
Za dogadjaj o kojem pricas ja veoma dobro znam kao i svi ovde koji prate konflikte aviona o kojim se prica.

Nebitno,vazno je da drugi razumeju sta si hteo reci,za mene manje vise.

Rusi su imali obuku slicnu USN TopGun-u,ali nazalost nisu iz nekog razloga snimili i film o njemu,valjda Tom Cruise nije hteo da glumi u slicnom filmu po drugi put,a mozda je i razlog sto nisu imali tomketa.

No,da se vratimo na 135.lovacko avijacijski puk koji je bio baziran na 2 Egipatska aerodroma Beni Suef 180 km juzno od Kaira i Kawn Ushim 120 km JI od Kaira.Puk je u svom sastavu imao 40 migova i 60 pilota.Uostalom ,najbolje je da procitate knjigu Borili smo se u Egiptu i xx ruskog pilota koji je bio svedok tih okrsaja sa IAF,a ne da slusate moje price posto ja samo izmisljam/citam americku propagandu.
Tokom 1970. rusi su imali nekoliko okrsaja sa fantomima i neserima,a najkatastrofalniji po njih je bio taj 30.jula.Moracu razaocarati one koji misle da sam zagrizeni korisnik zapadne literatur,ali o svemu ovome sam saznao upravo iz ruskih izvora.Posle sam malo zavirio u dve knjige Sholom Alomia i potvrdio ono sto su vec rusi izneli.
Krajnji skor 4 oborena Mig21MF i jedan tesko ostecen koji se jedva domogao baze,izraelci tvrde da je i on oboren medjutim to nije tacno.
Poginuli su:Capt. Vladimir Zhuravlev ,Capt. Nikolay Yurchenko,Capt. Evgeny Yakovlev je nekako iskocio iz aviona,medjutim njegovo telo je nadjeno na zemlji potpuno izgorelo-nepoznato je sta se s njim u stvari desilo.Jedni koji se uspesno katapultirao je Capt. Georgy Syrkin,to je ovaj brkica dolje drugi s leva.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kako su izraelci prosli-jedan ostecen Mirage III kojim je pilotirao Asher Snir,njega je zakacila raketa Yurcenka R-3S,na kraju je uspeo da sleti na aerodrom Refidim.
Ako ni ovo nije dovoljno pogledajte dokumentarac (ne nije americki )Triumf_Letuchix_lisic_MiG-25 imate tu osvrt na ucesce mig21,i misljenje Maksima Garaeva nacelnik staba glavnog vojnog staba u Egiptu 1970-1971,zasto su izraelci bili bolji.

Bez obzira na sve rusi su se borili hrabro i odvazno,to priznaju i izraelci,medjutim bolji avioni,taktika i iskustvo izraelskih pilota na kraju je odnelo pobedu.
Po mom misljenju,da je bio ne znam ko na mestu rusa(amerikanci,englezi,francuzi) isto ili slicno bi prosli,tako da ja njima s te strane ne mogu nista da zamerim.Posle ovog okrsaja nakon 4 dana nastupilo je primirje u americkoj reziji,sto je dobro doslo svim ucesnicima.
Rusi su na kraju uvideli da nije faktor "arapski pilot" jedini krivac za neuspeh njihovih migova,vec da ima nesto i do aviona i njegovog naoruzanja koje se pokazala kao beskorisno.

Prica o Mig21 se tu ne zavrsava,onaj mali video o sovjetskoj evaluaciji F-5 dobar je uvod da se malo ispita i ta prica,i kako su kinezi reagovali na sve to.Buduci da ruski sajtovi pokrivaju ovu temu (provereno) pogledajte najbolje iz prve ruke sta oni o tome pisu ili prelistajte knjigu od Gordona o Mig21,gde su takodje iznete analize i prednosti F5 u odnosu na Mig21bis.
U vazdusnim duelima F5 je dobio Miga svaki put-kao osvrt na ta ispitivanja najbolje se moze sagledati koliko je bilo mocno JRV cija lovacka avijacija se u potpunosti oslanjala na Mig21 sve do kraja 80tih.
Broz je to znao kao i njegovi generali,tako da u nekom napadu bilo sa istoka ili sa zapada ocekivalo se da ce ravnicarski predeli biti brzo pregazeni i lovackoj avijaciji nisu davali sanse da ce preziveti vise od dve sedmice.Lovacko bombarderska je trebala da se otima nesto duze,nakon cega bi piloti okacili pusku o rame i izigravali Tihog i Prleta po bosanskim brdima,jer se ocekivalo da ce se tu davati glavni otpor.
Ko zeli da veruje u mitove i legende i gleda samo slike migova (posto je to ovde zavladalo) neka izvoli  veruje i dalje,ko zeli cinjenice neka proveri ovo sto sam do sad naveo.


@Kljun
apsolutno se slazem s tvoj pricom-svaka cast.Prvo treba  krenuti od zacetka Mig21 ,koja je bila namena,kakve nedostatke je trebao otkloniti u odnosu na prethodnike Mig17 i Mig19,sta s njime htelo postici,sve to imate u knjizi od Gordona koju sam vec naveo.Kada se upoznamo s tim stvarima onda mozemo pricati o air combat,avionici,naoruzanju i svemu ostalome.

@ssekir75

Quote
@80s
znam za one koji vise vole rusko g od americke torte, ali ti ga brate pretera u kontra stranu. ispada da sem amera niko drugi nista ne zna da napravi. negde si pomenuo odnos kvaliteta i kvantiteta i ko je kako proso.

Slobodno izvoli i citiraj moje dosadasnje izjave,daj svoju kontraargumentaciju u vidu cinjenica/detalja,nemojte samo pricati uopsteno od toga nema vajde.


@zixo
Posto Mig21 ne moze da se poredi s F-5 ti ga onda poredi s F15,F16 mozda je  to logicnije.Izgleda da su rusi onako po inerciji izabrali da ga uporedjuju bas sa Mig21Bis.



____________________






* piloti.jpg (63.37 KB, 640x434 - viewed 376 times.)
« Last Edit: September 16, 2011, 09:43:18 am by dexy » Logged
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #413 on: September 16, 2011, 10:27:12 am »

Gde sam ja rekao da F-5 ne treba da se meri sa MiG-21?

Sta bi drugo moglo da se meri? F-5 je najpriblizniji MiG-21.

I naravno da sam procitao Gordonovu knjigu o MiG-21 i deo gde se poredi sa F-5. I jos dosta clanaka o istoj temi.

Zakljucak jeste da je F-5 bolji dog-fajter a MiG-21 bolji presretac, sto mu i jeste prvobitna namena.

Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #414 on: September 16, 2011, 10:43:34 am »

Jedan nas pilot sa Pristinskog aerodroma je napravio detaljan plan da obori 2 A-10 koji su preletali svakodnevno preko aerodroma i to u pravcu piste. Poletanje pod forsazom i odmah po uvlacenju tockova, posto lansiranje nije moguce dok su tockovi izvuceni, da lansira u rep po dve R60 i zaokret na sletanje. Trazio je avion, malo goriva i odobrenje. Nasoj aviaciji i narodu bi dosta znacio takav uspeh a i zasto ne lupiti protivnika po usima ako se vec moze.

 Naravno da je dobio grdnju, odlazak na raport pisanje izvestaja, otkud mu pravo i ideja da tako nesto i pomisli a od akcije nista.

Svako sretstvo ima svoju namenu i pravilnom upotrebom se mogu ostvariti rezultati sve ostalo prodje kako je proslo.
Врло занимљиво.
Имао сам прилике да видим пар А-10. Нису летели на великој висини, али верујем изван домета ЛПРС. Ишли су прилично споро, тако да ме не чуди жеља пилота да их ошури.

Што се тиче његове идеје, мислим да је била добра.
И да су А-10 имали пратњу (а није била близу), имао је времена да испали ракете и да се катапултира. Како је и сам рекао, народу би значио такав успех. Несрећни МиГ би славно завршио каријеру (уместо овако како им је данас).
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #415 on: September 16, 2011, 11:13:57 am »

Međutim, vrlo ej moguće da ih ne bi oborio i da ih je pogodio. BG R-60 ima  3 kg., što pri široko rastavljenim motorskim gondolama A-10 ne garantuje obaranje ni direktnim pogotkom u izduv motora.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #416 on: September 16, 2011, 11:22:49 am »

Sta mislite sta je bio cilj (ako je bila provokacija) 1-2 Mig-21 ili podzemni objekat na aerodromu Slatina prilikom prevlacenja aviona ?

To sto se nisu videli avioni neznaci da u krugu od 20-30 km nije bila LBA para ili cetvorka koja ce cekala da upeca nesto.

2kom R-60 bi u najboljem slucaju tesko ostetile A-10 kom je jedino islo na ruku sto je imao jako blizu prijateljski aerodrom u Skolju.

R-60 ima blizinski upaljac tako da nemoa da znaci da bi stradao samo motor.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #417 on: September 16, 2011, 11:52:08 am »

@ 80sboy

Za razliku od tebe ja zakljucke ne izvodim na osnovu jedne bitke. Neozbiljno je na osnovu jednog uzorka izvoditi zakljucke, bar meni.
A i kakve zakljucke mozes da izvuces....ponovo kazem mnogo citas zapadnu literaturu.
Bolja komparacija se moze izvuci iz sukoba u Vijetnamu i ispitivanja zarobljenih F5 aviona u SSSR-u, i Poljskoj.
Analiza koja je radjena je relativno dostupna.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Takticka prednost koju su Izraelci imali u sukobu sa neprijateljskim pilotima tako i ruskim jeste koriscenje AWACS-a. Tu takticku prednost se ne sme zaboraviti......


* f5 sssr.jpg (72.88 KB, 800x533 - viewed 350 times.)
« Last Edit: September 16, 2011, 12:10:20 pm by rotring » Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #418 on: September 16, 2011, 11:56:20 am »

Quote
Prvo to su avioni sasvim druge namene u odnosu jedan na drugoga.

Drugo sasvim drugacije su koncipirani.

U cemu je prakticna-teoretska razlika izmedju ova dva iznesena navoda ?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #419 on: September 16, 2011, 12:10:21 pm »

Kako kažu Rusi - razlika je u sledećem: "Letela dva krokodila - jedan zeleni, a  drugi na sever". Šala mala, ali odabrana.
Logged
Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 108   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.