PALUBA
March 29, 2024, 05:53:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 108   Go Down
  Print  
Author Topic: MiG-21  (Read 774665 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #570 on: January 25, 2012, 01:13:23 am »

Ево мали допринос, слике кабинског дела тог специфишног МиГ-21МФ

Да ли је сваки од њих имао стандардни Р-13Ф-300 мотор, или ће то бити куриозитет, за неку изнимку, верујем да ће ова дискусија на то  дати одговор

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Љуба

Niti jedan MF nije imao R13F-300 niti je imao preklopnik za posebni rezim forsaza. Neznam odakle ti sada to?

MF je bio sa R13-300!!! E sad ako rusi neznaju sopstveno tehnicko uputstvo da napisu, na sopstvenom jeziku... onda neka bude!!
Ja ti ovde predocabam originalnu tehnicku dokumentaciju i izvode iz iste, kao i fotografije, a to kako ces ti to da obradis i shvatis... tu vec nemam uticaja. Ovo sto sam sada ovde prezentovao iz knjige o izd 50, neces naci nigde siguran sam! I ovu knjigu sam dobio pod uslovom da ne sirim dalje... knjigu naravno, ne podatke!

Moram priznati da me cela ova situacija malo zbunjuje iako nemam blage veze o avionima,ti tvrdis da taj mot nije nosio MF a ovde pise da ga je nosio!
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ajd reko slovackii sajt ne razumem,i onda neletim na ovo dok sam trazio podatke o motoru,otkud sad to?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* motor R-13F-300 (1)1.jpg (339.87 KB, 902x759 - viewed 150 times.)

* bmk.ipmssrbija.com.jpg (98.66 KB, 821x410 - viewed 164 times.)
Logged
Danko SVIK VRS
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 80


« Reply #571 on: January 25, 2012, 01:39:38 am »

Znam da je moje pisanije izazvalo mnogo konfuzije i nejasnoća. Uostalom i cela priča o sovjetskim avionima pomalo ima prizvuk konfuzije i nejasnoće.
Nas trojca knjigu pišemo od 2010. obrađujemo mlazne lovce od Me-262 pa do ovog zadnjeg J-20. To sve treba da stane u oko 300 strana. Knjiga već sad ima 166 strana i 73 fotografije. Naziv knjige je radni, zvanično naziv još nije utvrđen.
Da li je naša greška što smo se priklonili jednom od izvora ili ne, tokom obrade lovca MiG-21?
E o tome se da polemisati, dosta podataka je bilo iz ruskih (tačnije sovjetskih) izvora, zatim tu su i zapadni izvori, časopisi Narodna armiija, Front, GRV i PVO, Aerosvet, Aeromagazin i sl.
Knjiga je namenjena široj populaciji, stoga baš zbog ograničenog prostora, odustali smo od detaljisanja recimo o MiG-21, ali i o F-4 Phantom-II i sl.

Stoga, malo odahnite i nemojte baš sve primat k srcu. Ipak nije toliko bitno da li je izostavljeno slovo F ili nije namerno ili ne.

Pozdrav
Logged
bungynik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22


« Reply #572 on: January 25, 2012, 03:06:00 am »

Ево мали допринос, слике кабинског дела тог специфишног МиГ-21МФ

Да ли је сваки од њих имао стандардни Р-13Ф-300 мотор, или ће то бити куриозитет, за неку изнимку, верујем да ће ова дискусија на то  дати одговор

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Љуба

Niti jedan MF nije imao R13F-300 niti je imao preklopnik za posebni rezim forsaza. Neznam odakle ti sada to?

MF je bio sa R13-300!!! E sad ako rusi neznaju sopstveno tehnicko uputstvo da napisu, na sopstvenom jeziku... onda neka bude!!
Ja ti ovde predocabam originalnu tehnicku dokumentaciju i izvode iz iste, kao i fotografije, a to kako ces ti to da obradis i shvatis... tu vec nemam uticaja. Ovo sto sam sada ovde prezentovao iz knjige o izd 50, neces naci nigde siguran sam! I ovu knjigu sam dobio pod uslovom da ne sirim dalje... knjigu naravno, ne podatke!

Moram priznati da me cela ova situacija malo zbunjuje iako nemam blage veze o avionima,ti tvrdis da taj mot nije nosio MF a ovde pise da ga je nosio!
attachment=1

Ajd reko slovackii sajt ne razumem,i onda neletim na ovo dok sam trazio podatke o motoru,otkud sad to?

attachment=2




To sto su napisali Cesi u vezi sa njihovim MF avionima je cisto neznanje i glupost. Papir sve trpi. To necu ni da komentarisem!!
Jedino da dopunim da je kod Su-15 u upotrebi bio R13F2-300 motor... eto da i to preciziramo!

Sto se tice ovog drugog, naseg MiG-a evo kako stvari stoje. Kao prvo nije u pitanju MiG-21MF 22813 nego je u pitanju MiG-21M 22823 (964806). Navodno su ti avioni M verzije u toku remonta dobili R13F-300 motore, ali ja o tome nemam precizne i sigurne informacije. Mnogo mi logicnije deluje da su ugradjeni R-13-300 motori i time prakticno dovedeni na MF standard. Ni M ni MF letelice koje smo dobili, nisu imali mogucnost niti instalaciju za ukljucivanje dodatnog stepena forsaza, sto je zapravo i glavna razlika izmedju motora Izd. 95F i Izd. 95, pa ne vidim potrbu niti razlog za ugradnju R13F-300 umesto R13-300 motora. Jedino ako su naknadno ugradili instalaciju za dodatni forsazni stepen, sto bas i ne verujem.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.jpg (179.63 KB, 1060x1500 - viewed 190 times.)

* 2.jpg (176.03 KB, 1060x1500 - viewed 180 times.)
« Last Edit: January 25, 2012, 03:39:45 am by bungynik » Logged
bungynik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22


« Reply #573 on: January 25, 2012, 03:46:23 am »

A evo mozes uporediti slike njihovog Ceskog "R13F-300" (JASNO JE DA JE U PITANJU R13-300) i pravog R13F-300.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* MiG-21SMT R13F-300 Forsaz.jpg (219.49 KB, 699x681 - viewed 158 times.)

* motor R-13F-300 (4).jpg (570.1 KB, 1122x758 - viewed 163 times.)
« Last Edit: January 25, 2012, 08:51:16 am by rasho, Reason: ubačena slika u atačment » Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #574 on: January 25, 2012, 12:07:06 pm »

Mali doprinos temi, poster s označenim razlikama među inačicama, nije nešto, ali.....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* MiG 21.jpg (530.78 KB, 1000x1293 - viewed 261 times.)
« Last Edit: April 12, 2012, 03:44:36 pm by dexy » Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #575 on: January 25, 2012, 12:51:24 pm »

A evo mozes uporediti slike njihovog Ceskog "R13F-300" (JASNO JE DA JE U PITANJU R13-300) i pravog R13F-300.


Уважени "bungynik" очигледно је твоје перфекционистичко познавање овог авиона и његових мотора. Нећу то да спорим, чак истичем.
Дивота је што се ова расправа води у једном толерантном тону. Као таква она доприноси актуелности и атрактивности теме. Рецимо да си и ти сам томе допринео.

Ипак, увек има „ипак“, онo је донекле лепше од "али", твој наступ је у неку руку интригантан.

Још чланак није постављен, а ти си већ био нашао грешку у означавању мотора
Odgovor #548 poslato: juče u 02:15:48 pm »

Interesantna knjiga, ali sam odmah znao gde da pogledam i pronadjem gresku Smiley!

SMT i MT verzije su bile pogonjene R13F-300 motorima, koji su i razvijeni za njih. U knjizi se navodi R13-300.

Nisam dublje zalazio u tekst, ali ako se nesto naziva Enciklopedija, moralo bi da sadrzi potpune i tacne podatke. Nadam se da je ovo samo radna verzija, te da ce biti mesta za ispravke. Nisam podrobno procitao ostatak, ali ako uocim jos neku gresku, napisacu ovde.
Odgovor #549 poslato: juče u 02:20:43 pm »
Време, када је чланак дефинитивно постављен:

Дакако да си се оградио, чињеницом, да ниси погледао чланак, али си се одмах декларисао речима: „......odmah znao gde da pogledam i pronadjem gresku“ – која и какава намера ти је била у свом обраћању била.

Лично себе, не сматрам експертом за авионе МиГ-21, посебно не за његове моторе.
Када сам на оном (да ли чешком или словачком) сајту нашао твој коментар, дао сам себи за право, да помислим, да цела ова прича има неку другу димензију.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Могуће је, да је књижица, коју поседујеш (свакако као аутензични примерак) допринела да изградиш себе као неприкосновеног ауторитета у овој области, али не мора да значи. Биће да имаш још те релевантне литературе.

Морам ти рећи да сам се у каријери сусретао са доста (рецимо 4-5) Правила са видним грешкама у писању. Па је долазило касније до Допуна и Измена, управо на основама сугестија нас корисника.

Опет, не тврдим да је књижица коју ти поседујеш са грешкама, али је много литературе и материјала који овај мотор Р13 Ф-300, молим те обрати пажњу на писање, поистовећују са Ф-13-300.

На крају, што је и циљ ове писаније, једна молба:
Желео бих да, направиш један сажетак о моторима, који су уграђивани на авионе типа МиГ-21, укажеш на њихове карактеристике и специфичности по варијантама. То би био твој велики допринос теми. Сматрам широко прихваћен од свију нас.

Љуба


* bungynik motor R-13F-300 (7).jpg (103.13 KB, 514x578 - viewed 189 times.)
Logged
babcia131
mornar
*
Offline Offline

Posts: 10



« Reply #576 on: January 25, 2012, 01:25:18 pm »

Quote
Ni M ni MF letelice koje smo dobili, nisu imali mogucnost niti instalaciju za ukljucivanje dodatnog stepena forsaza, sto je zapravo i glavna razlika izmedju motora Izd. 95F i Izd. 95, pa ne vidim potrbu niti razlog za ugradnju R13F-300 umesto R13-300 motora.
Fotografija iz kabine češke 21MFN. Svjetiljka signalizacija "II FORSAŻ"

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Spaljivanje II [II FORSAŻ] na motor R-13 nije isto što i CzR [Izvanredni režima - Dodatne spaljivanje] u motor R-25.
 MiG-21MF da su II FORSAŻ ne treba nikakve dodatne instalacije. II Spaljivanje uključite automatski u V> 1,5 Ma.
Ispričavam se za pisanje. Ja sam koristeći Google Translate.


* iiforsasilnikr13300nacz.jpg (26.19 KB, 800x500 - viewed 404 times.)
« Last Edit: January 25, 2012, 01:31:16 pm by KUZMA®, Reason: fotografija prebacena u attachment » Logged
bungynik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22


« Reply #577 on: January 25, 2012, 03:55:48 pm »

Quote
Ni M ni MF letelice koje smo dobili, nisu imali mogucnost niti instalaciju za ukljucivanje dodatnog stepena forsaza, sto je zapravo i glavna razlika izmedju motora Izd. 95F i Izd. 95, pa ne vidim potrbu niti razlog za ugradnju R13F-300 umesto R13-300 motora.
Fotografija iz kabine češke 21MFN. Svjetiljka signalizacija "II FORSAŻ"

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Spaljivanje II [II FORSAŻ] na motor R-13 nije isto što i CzR [Izvanredni režima - Dodatne spaljivanje] u motor R-25.
 MiG-21MF da su II FORSAŻ ne treba nikakve dodatne instalacije. II Spaljivanje uključite automatski u V> 1,5 Ma.
Ispričavam se za pisanje. Ja sam koristeći Google Translate.

Pozdrav babcia!! Posle Ruskih, Ceskih i Poljskih foruma evo da se nadjemo i ovde! Smiley

Чрезвычайный режим - posebni rezim forsaža, je karakterističan za R13F-300 i za R25-300. On je mogao da se koristi najduže do 3 minuta, a nakon njegovog isključenja, moralo se čekati najmanje 30 sekundi pre ponovnog uključenja. Posebni Režim Forsaža se može koristiti do maksimalno 4000 metara visine. Povecanjem visine iznad 4000m, Posebni Režim se isključuje i prelazi na Prvi Forsaž.


Љубо, извињавам се ако сте све ово схватили на тај начин, али ми намера ни у једном тренутку није била да се поставим са висине и да на препотентан начин дискутујем. Због тога сам и ставио онај смајли, да би то изгледало више као духовита опаска. Ево ја вас позивам да се првом приликом, пошто смо Нишлије, нађемо негде на кафи и да видите да нисам ни близу онакав, какву сте слику изгледа створили о мени. Послаћу вам своје телефоне на ПМ и кад ухватите слободног времена позовите ме!

Поздрав!
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #578 on: January 25, 2012, 04:05:59 pm »



Љубо, извињавам се ако сте све ово схватили на тај начин, али ми намера ни у једном тренутку није била да се поставим са висине и да на препотентан начин дискутујем. Због тога сам и ставио онај смајли, да би то изгледало више као духовита опаска. Ево ја вас позивам да се првом приликом, пошто смо Нишлије, нађемо негде на кафи и да видите да нисам ни близу онакав, какву сте слику изгледа створили о мени. Послаћу вам своје телефоне на ПМ и кад ухватите слободног времена позовите ме!

Поздрав!

Ма све  је у реду.
 

Ово постаје занимљиво. Имамо још један прилог о варијанти МиГ-21МФ.
Предлог за дружење прихватам.

Размисли о оном чланку за моторе свих мигова. Онај сајт (да га крстимо чешки) има доста материјала, па би било корисно у тој форми да нам направиш један јачи приказ.

Љуба
Logged
bungynik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22


« Reply #579 on: January 25, 2012, 04:26:48 pm »

Znam da je moje pisanije izazvalo mnogo konfuzije i nejasnoća. Uostalom i cela priča o sovjetskim avionima pomalo ima prizvuk konfuzije i nejasnoće.
Nas trojca knjigu pišemo od 2010. obrađujemo mlazne lovce od Me-262 pa do ovog zadnjeg J-20. To sve treba da stane u oko 300 strana. Knjiga već sad ima 166 strana i 73 fotografije. Naziv knjige je radni, zvanično naziv još nije utvrđen.
Da li je naša greška što smo se priklonili jednom od izvora ili ne, tokom obrade lovca MiG-21?
E o tome se da polemisati, dosta podataka je bilo iz ruskih (tačnije sovjetskih) izvora, zatim tu su i zapadni izvori, časopisi Narodna armiija, Front, GRV i PVO, Aerosvet, Aeromagazin i sl.
Knjiga je namenjena široj populaciji, stoga baš zbog ograničenog prostora, odustali smo od detaljisanja recimo o MiG-21, ali i o F-4 Phantom-II i sl.

Stoga, malo odahnite i nemojte baš sve primat k srcu. Ipak nije toliko bitno da li je izostavljeno slovo F ili nije namerno ili ne.

Pozdrav

Данко поѕдрав,

Извини ако је моје писање звучало претенциозно. Намера ми је била најбоља... да помогнем да не дође до грешака тамо где не мора. Ја сам по природи, на неки нацин перфекциониста и некако брзо запазим пропусте или грешке. МиГ-21 је несто сто дуго изучавам и прикупљам материјал, те размењујем информације са пар експерата за овај авион. Ја већину својих информација обелодањујем, за разлику од многих који се надају да ће на тим материјалима и-или имформацијама профитирати. Чак сам и Air Forces Monthly часопису слао фотографије које су објавили и нисам их наплаћивао.

Дакле једина намера ми је била помоћи вам у писању ове књиге информацијама и знањем које поседујем, а све у најбољој намери.

Поздрав!

Љубо, ја бих то драге воље учинио, али ми је време заиста проблем. О моторима које су користили МиГ авиони мало је и једна кнјига, а камо ли писати на сајту. Ако сте мислили на моторе које су користиле разне верзије МиГ-21, онда је то вец нешто разумно. Али сам заиста веома, веома ограничен временом.

За кафу ћу имати сигурно, само се јавите! 

Очекујем ових дана да ми пошаљу књигу до које је веома тешко доћи, а вероватно је најинтересантнија:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* R13-300_R13F-300_R25-300.jpg (49.95 KB, 420x640 - viewed 374 times.)
Logged
bungynik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22


« Reply #580 on: January 25, 2012, 04:34:53 pm »

А ево да вас не оставим у недоумици за онај формулар и да будете сигурни дафабрички број припада МиГ-21МТ авиону:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_4079.jpg (78.81 KB, 800x568 - viewed 365 times.)
Logged
Danko SVIK VRS
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 80


« Reply #581 on: January 25, 2012, 04:58:11 pm »

Znam da je moje pisanije izazvalo mnogo konfuzije i nejasnoća. Uostalom i cela priča o sovjetskim avionima pomalo ima prizvuk konfuzije i nejasnoće.
Nas trojca knjigu pišemo od 2010. obrađujemo mlazne lovce od Me-262 pa do ovog zadnjeg J-20. To sve treba da stane u oko 300 strana. Knjiga već sad ima 166 strana i 73 fotografije. Naziv knjige je radni, zvanično naziv još nije utvrđen.
Da li je naša greška što smo se priklonili jednom od izvora ili ne, tokom obrade lovca MiG-21?
E o tome se da polemisati, dosta podataka je bilo iz ruskih (tačnije sovjetskih) izvora, zatim tu su i zapadni izvori, časopisi Narodna armiija, Front, GRV i PVO, Aerosvet, Aeromagazin i sl.
Knjiga je namenjena široj populaciji, stoga baš zbog ograničenog prostora, odustali smo od detaljisanja recimo o MiG-21, ali i o F-4 Phantom-II i sl.

Stoga, malo odahnite i nemojte baš sve primat k srcu. Ipak nije toliko bitno da li je izostavljeno slovo F ili nije namerno ili ne.

Pozdrav

Данко поѕдрав,

Извини ако је моје писање звучало претенциозно. Намера ми је била најбоља... да помогнем да не дође до грешака тамо где не мора. Ја сам по природи, на неки нацин перфекциониста и некако брзо запазим пропусте или грешке. МиГ-21 је несто сто дуго изучавам и прикупљам материјал, те размењујем информације са пар експерата за овај авион. Ја већину својих информација обелодањујем, за разлику од многих који се надају да ће на тим материјалима и-или имформацијама профитирати. Чак сам и Air Forces Monthly часопису слао фотографије које су објавили и нисам их наплаћивао.

Дакле једина намера ми је била помоћи вам у писању ове књиге информацијама и знањем које поседујем, а све у најбољој намери.

Поздрав!

Љубо, ја бих то драге воље учинио, али ми је време заиста проблем. О моторима које су користили МиГ авиони мало је и једна кнјига, а камо ли писати на сајту. Ако сте мислили на моторе које су користиле разне верзије МиГ-21, онда је то вец нешто разумно. Али сам заиста веома, веома ограничен временом.

За кафу ћу имати сигурно, само се јавите! 

Очекујем ових дана да ми пошаљу књигу до које је веома тешко доћи, а вероватно је најинтересантнија:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ma sva je ok, kao što sam naveo do sad smo obradili oko 40 aviona i sigurno će biti manjih greškica. Pa za to služi dopunjeno izdanje isl. VELIKI POZDRAV
Logged
babcia131
mornar
*
Offline Offline

Posts: 10



« Reply #582 on: January 25, 2012, 05:29:28 pm »


Pozdrav babcia!! Posle Ruskih, Ceskih i Poljskih foruma evo da se nadjemo i ovde! Smiley

Чрезвычайный режим - posebni rezim forsaža, je karakterističan za R13F-300 i za R25-300. On je mogao da se koristi najduže do 3 minuta, a nakon njegovog isključenja, moralo se čekati najmanje 30 sekundi pre ponovnog uključenja. Posebni Režim Forsaža se može koristiti do maksimalno 4000 metara visine. Povecanjem visine iznad 4000m, Posebni Režim se isključuje i prelazi na Prvi Forsaž.


Поздрав!


Pozdrav bungynik i Drugi Ljubavnici 21
Što je "Чрезвычайный режим - posebni režim forsaža" ja znam točno. Ali svjetiljka češkog 21MFN II FORSAŻ pokazuje još Forsaż.  II Forsaż MF nije Чрезвычайный режим 21bis. MiG-21MF c motori R-13 su minimalno forsaż , pune forsaż i bilo je Forsaz II.Automatski se aktivira kada se zrakoplov prešao V> 1,5 Ma
Logged
bungynik
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22


« Reply #583 on: January 25, 2012, 07:30:46 pm »

babcia, da da... slazem se u potpunosti. Nisi me razumeo. Ja sam zapravo pokusao da objasnim u cemu je razlika izmedju II forsaza i posebnog rezima forsaza. R13F-300 je zapravo po svojoj konstrukciji mnogo slicniji sa R25-300 nego sa R13-300. R25-300 je izveden direktno iz R13F-300, uz male modifikacije.

So, I completely agree with you, in what you wrote about II afterburner stage at R13-300 and its difference with Extreme afterburner mode at R13F-300 and R25-300. Extreme afterburner is something completely different, than II stage of AB on R13-300. R13F-300 is actually constructively much closer to R25-300 than to R13-300. R25-300 is direct evolution of R13F-300 with some moderate modifications in order to increase the trust. They even share the engine installations.
Logged
babcia131
mornar
*
Offline Offline

Posts: 10



« Reply #584 on: January 25, 2012, 09:02:12 pm »

Sada sam shvatio. Ja sam malo teško za objasniti.Mnogo ljudi koji su uključeni u MiG-21 zbunjuje IIForsaż-na MF, "Wtoroj Forsaż" i "Czerezwyczajnyj režim". I kao što smo dodati na to" dodatne Forsaż "Već smo papazjanija [ galimatias ]
Logged
Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 108   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 24 queries.