PALUBA
April 20, 2024, 03:08:51 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Blokada pristupu dokumentima  (Read 2195 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« on: December 15, 2010, 05:42:52 pm »

Blokada pristupu dokumentima

15.12.2010.

Vašington - Američko vojno vazduhoplovstvo na svojim kompjuterima blokiralo pristup na bar 25 sajtova na kojima se prenose diplomatske depeše koje je objavio "Vikiliks".

Takođe se upozorava da bi svako ko neovlašćeno pristupi tim sajtovima sa vojnih kompjutera, mogao biti kažnjen.

Kako navode američki mediji, kada bi se pokušalo ući na sajtove "Njujork tajmsa", britanskog "Gardijana", španskog "Paisa", francuskog "Monda" i nemačkog "Špigla", otvorila bi se stranica: "Pristup zabranjen. Korišćenje interneta se nadgleda".

U vazduhoplovstvu objašnjavaju da je razlog za tu meru taj da se onemogući dostupnost materijalima označenim kao poverljivi, sa nezaštićenih kompjuterskih sistema.


Izvor: Tanjug
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #1 on: December 15, 2010, 05:53:02 pm »

A Mornarica i Kopnena - za sada - ne zabranjuju......jutros slusam na radiju.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #2 on: December 15, 2010, 07:01:56 pm »

A Mornarica i Kopnena - za sada - ne zabranjuju......jutros slusam na radiju.

Jer piloti idu brže pa bi mogli brže i tajne odnjeti?



Opet sida rađa?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #3 on: December 15, 2010, 10:43:26 pm »

Jeste, piloti su bržiji. I u Crvenoj Armiji su kažnjavali ko je slušao radio Luxembourg, a za "Slobodnu Evropu" se išlo u zatvor. Za slušanje radio Londona Švabe su mogli i da streljaju.
Sve to pokazuje koliko je demokratija napredovala za sve ove godine.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #4 on: December 15, 2010, 10:53:04 pm »

Jeste, piloti su bržiji. I u Crvenoj Armiji su kažnjavali ko je slušao radio Luxembourg, a za "Slobodnu Evropu" se išlo u zatvor. Za slušanje radio Londona Švabe su mogli i da streljaju.
Sve to pokazuje koliko je demokratija napredovala za sve ove godine.

Mi se još sječamo (barem neki) svih onih parola, kojih smo se nagledali i naslušali u svojo mladosti. Bio sam prije par mjesecu u New Yorku, Atlanti i još par gradova južneg djela SAD. Da sam bukvalno prevodio, dobio bi iste parole. Sve od unutrašnjeg neprijatelja, neprijatelja, koji vreba i nikad ne spava, nadgledaj susjeda (ok ta je još pre mene), da ne govorimo o onim partijskim, bradstvo jedinstvo, bratski narodi i truli kapitalizam (zamjeni za islam). Us to, ameri su odkrili to, što smo mi odbacili a to je samoupravljanje (da vidimo, kako če to na korporativnom tlu išlo). Pa kad tako pogledaš sve se nekako sravna, mi se kao pribljižavamo njima, to jest zapadu a oni pokupili naše preživjele fore i fazone. Ajde, sravnat čemo mi to pomalo svi.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #5 on: December 17, 2010, 10:22:42 pm »

Нема ту ништа чудно. Познато је да се историја понавља али у новим технолошко-техничким и социолошким околностима. Топла вода, па и пропаганда и контрапропаганда су већ измишљене. 

Уосталом, ко редовно прати америчке војне сајтове може да примети да је приступ подацима све рестриктивнији. Све је мање јавних података. Оно што су некад редовно објављивали (на пример, организацију команди и јединица, личне и породичне податке главног командног особља) сада више не објављују. Пре пар година сам прочитао упитник који попуњава канадски војник (војно лице) које је било у туристичкој посети Русији. Када би то код нас радиле службе безбедности невладине организације би их ставиле на колац. Ни у најраније комунистичко доба код нас то се није радило. Али, ето они раде. И то је демократски. Кад то други раде то је диктатура и кршење људских права.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #6 on: December 18, 2010, 10:14:05 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 2705_44566384_FBI.png (245.46 KB, 501x377 - viewed 106 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 22 queries.