PALUBA
March 28, 2024, 08:11:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Sudbina P915 Vardar  (Read 9731 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #15 on: December 23, 2010, 07:48:38 pm »

Malo skretanje sa teme:

To bi trebao biti taj svetionik:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Mada se bavim mobilnim telekomunikacijama, ali kako znamo uništiti lepe stvari antenama

LPB




* Savudrija.jpg (182.94 KB, 1712x2288 - viewed 186 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 13 147



« Reply #16 on: December 23, 2010, 07:57:54 pm »

Sve prema Marxu  .. "KAPITAL"
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #17 on: December 23, 2010, 09:37:33 pm »

Skoro bi nesto rekao oko imena, ali necu  Wink Grin
Ni ja, mada se hvatam za hlače da ne počnem.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #18 on: December 24, 2010, 10:39:45 am »

Kažu, da Splošna plovba nema puno posla, pa neka se dogovore, da kad prođe neki njihov brod koji ima mesta, pokupi uzputu u Boki podmornicu.Samo stvar organizacije. Ako nekome treba, mogu mu dat broj Inereurope ili neke druge špedicije  Grin Grin Grin
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #19 on: December 24, 2010, 04:31:35 pm »

Brodovi tipa PO mogu obaviti ovaj transport bez problema. PO je 1991. iz Pule na svojoj palubi prebacio jednu BM koja je potonula usled prodora vode nakon sudara sa LR-om. Dizalica digla barkasu na PO, i ovaj je preneo u Boku. Pitanje - dali je PO-91 u stanju uopšte uputiti motore? Ako jeste - eto šanse da MCG (ako još postoji) zaradi neku paru.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #20 on: December 24, 2010, 06:28:32 pm »

Barkasa koju FF pominje bila je ronilačka, tip BRM 41. Barkasom je komandovao pokojni Predrag Milosavljević Peđa, dobrovoljac (umro u snu pre 5-6 godina, nije imao ni 50), a LR-om tada svIk Kovačević Dragan, sada zastavnik I klase u penziji. Čitav manevar u kojem je došlo do sudara zamislio je i naredio kf Izudin Šljivo, sada živi u Puli, ne znam čime se bavi.

Na žalost, barkasa je trunula na suvom u Arsenalu u Tivtu nekoliko godina (odmah iza sinhro-lifta), dok joj nije pukla kobilica te je prodana u furdu. Moja muka je bila prvo pokušaj čišćenja a kada to nije uspelo. rashodovanje ličnog naoružanja koje je bilo na barkasi, provelo par sati u moru i nepovratno "pocrvenelo" od korozije.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #21 on: January 23, 2018, 10:11:13 am »

Boro, možeš li malo podrobnije da opišeš šta se tada tačno dogodilo sa BRM-41. Gde je ona bila na vezu u Puli?
Možda bi bilo najbolje u temi o barkasama da nastavimo priču o tome.

Hvala unapred
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #22 on: January 23, 2018, 07:57:55 pm »

Uhhhh. Prvo, prošlo je mnogo godina, a drugo, kad se to dogodilo bio sam na DTM na Lastovu. Pokojni Peđa bio je dobar pomorac, ribar, imao je svoj ribarski čamac u Puli (koji je potonu da PDS kod Tajerske sestrice). Upravljao je barkasom BRM 41, a sada, na žalost pokojni, Dragan Kovačević LR -om (i Dragan je bio dobar pomorac, iako mašinac, upravljao je mnogim brodovima pre ovog događaja, nije bio neiskusan). Šljivo je bio na obali i komandovao brodovima. Šta se tačno dogodilo više se ne sećam, iako sam oko Nove godine 1992. znao priču od obojice pomenutih do detalja.

Sećam se da je barkasa oštećena udarom remorkera, pristala i vezana uz obalu. Tada je Šljivo, umesto da preduzme sve da se spreči prodor vode, nekako dopustio da barkasa "sedne" na dno u Vargaroli. Žao mi je ali detalja se stvarno više ne sećam.

Molim moderatore da ove postove prebace u neku od tema o barkasama.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #23 on: January 24, 2018, 12:03:43 am »

Boro,ako me sećanje dobro služi, Peđa se ukrcao na PDS-107 dok smo još bili na Katarini negde u oktobru . Znam dobro to vreme kada je z.II kl. Bogdan Darko otišao i na brodu su ostala dva vodnika. Dragan Ilić i Saša (naravno ti dobro znaš o kome je reč). Peđa je neko vreme sa čamcem bio oko Katarine i raspoređen je kod nas. Vodnik Saša iz Bg-a je preuzeo kormilo a malo kasnije prekomandovan na onu nesrećnu barkasu i Peđa je vozio našu baržu dok se nije pojavio Šljivo pred polazak konvoja.U to vreme (kada je stigao Peđa)  ukrcao se još jedan kao civilno lice ( sećam se face ali ne i imena),a kasnije ostao na obezbeđenu Katarine (u Kumboru priveden zbog onih brodskih motora sa Katarine  Wink  , pričali smo o tome . Znam kad su ga priveli sa barže bagera (komandant barže z.II.kl. Jović) u Kumboru , gde je posada PDS-107 bila raspoređena posle svega krajem novembra.

Znam kao sada da gledam kada se Peđin čamac otkačio sa palube barže onaj dan,ali to su druge teme. Odoh u debeli off....

Boro, kada se desio incident sa BRM-41? Pre petog konvoja Pula-Vis-Kumbor ili posle? Nešto mi se ne uklapa jer je Peđa sa nama došao u Kumbor. Na kraju krajeva da li govorimo o istom čoveku!?



« Last Edit: January 24, 2018, 01:18:25 am by Milan (longtrip) » Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 25 queries.