PALUBA
March 28, 2024, 06:22:45 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk T-54/55  (Read 510513 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #30 on: January 17, 2011, 06:37:37 pm »

Jel može objašnjenje za "lomi vagon"?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #31 on: January 17, 2011, 06:39:19 pm »

Ne silazi na rampu već na zemlju. Čim tenk tako silazi vagon se obavezno lomi na mestu silaza.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #32 on: January 17, 2011, 06:56:04 pm »

Čelik je to, veoma jak. Ne verujem da bi se slomio, verovatno bi se iskrivio i iskliznuo sa šina, možda i prevrnuo na bok, ako nije zakačen za ostale vagone. To je opcija ako se silazi bočno, kao što je Vlada rekao. Ako bi tenk pokušao da siđe pravo napred preko odbojnika vagona, tu bi moglo da dođe i do oštećenja hodnog dela tenka, kada bi naglo udario o šine i betonske pragove. Čak i ovo prinudno silaženje na bok vagona nije baš lako ako se radi na otvorenoj pruzi, jer kolosek nije u ravni sa ostalim zemljištem, kao što je u stanici. Na otvorenoj pruzi kolosek je izdignut, a sa strane su kanali, ne preterano duboki, ali kada se tenk od 42 tone obruši sa vagona naglo na dole, nije sve jedno.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #33 on: January 17, 2011, 07:10:10 pm »

Lomi se samo onaj deo gde silazi, znači ne ceo vagon i to samo jedan tj. prvi ili zadnji.
Pošto je cev španovana na 180 stepeni, onda i nema potrebe da se okreće.
Barem su meni tako objasnili.

Ne znam gde je to i da li je u ex YU igde barem jednom probano, ali ta iskustva mora da potiču od nekuda, možda iz SSSR-a.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #34 on: January 17, 2011, 07:21:41 pm »

Čuo sam i ja za to prinudno silaženje sa vagona, ali verziju koju je Vlada opisao. Deluje mi logičnije, jer kao što rekoh, ako tenk krene pravo preko odbojnika vagona, završava na koloseku. Šine su dosta žilave, a pragovi su od prednapregnutog betona. Ne znam kako bi hodni deo tenka podneo udarac o njih. Mislim da je bezbednije i lakše okrenuti tenk za 90° i udariti tenkom u tucanik i zemlju.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #35 on: January 18, 2011, 11:00:04 am »


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* T-55 ,.jpg (209.12 KB, 1156x676 - viewed 449 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #36 on: January 18, 2011, 11:47:00 am »

Jedna od lepših  Smiley


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 55.jpg (183.56 KB, 1190x561 - viewed 521 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #37 on: January 18, 2011, 11:56:36 am »

Stvarno je lepa.
Znaš li gde je slikano.
Na Pasuljaskim nije sigurno.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #38 on: January 18, 2011, 12:01:09 pm »

Snimak je iz perioda 75-80, dakle može da bude dosta mesta u pitanju. Možda Krivolak?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #39 on: January 18, 2011, 12:09:37 pm »

Znaće neko straiji sigurno.

Na poligonu na Pasuljanskim nema kuća, barem ne ovako blizu, ovakav poligon me podseća na jedan manje poznat poligon na Pešterskoj visoravni, ali ipak nije ni on, zbog vegetacije je preopznatljivo.
Nije ni Međa, to je sigurno. Na Krivolaku nisam bio nikada, ali ima ko jeste. Smiley
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #40 on: January 18, 2011, 01:09:15 pm »

Obišao sam skoro sve poligone u bivšoj nam državi. Ona kuća mi je nejasna. Možda je bila prije, davno, pa je srušena. Liči mi na Manjaču pored Banja Luke.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #41 on: January 18, 2011, 01:52:55 pm »

...  Manjaca, u okviru Skolskog Centra "Petar Drapsin" iz Banja Luke ... mada, i na Pasuljanama ima kuca, mada  Wink ... sto se onog prinudnog silazenja tice, to je prema Ruskim pravilima, i za to sam samo cuo od nekih matorih i debelih zastavnika u svoje vreme, ali nikada nisam to ni video, niti doziveo, a s'obzirom na samostalnost u radu danasnjih "rukovodecih i komandujucih struktura", tesko da ce se tako nesto i odigrati, pa makar bilo i ratno stanje ... sto se navodjenja i parkiranja T-55 tice, uopste nije problem, naravno, kada se udje u stos ... manji je, uzi  laksi od M-84, tako da sam ih maltene sam uparkiravao na vucni voz i na vagone ... sad zavisi, ako je u pitanju vucni voz "pravi" , kao sto su GAZ,MAZ,KRAZ,UAZ i ostale varijacije na datu temu, cini mi se da je u pitanju 357, gde je "Ruska" rampa  koja je niza, tako da tu nema problema, ili je u pitanju "Goricina", tj. "labud" gde je kosina maltene duplo veca, i gde onaj koji navodi stoji na kabini da bi ga vozac video ... najbolji deo je kada se tenk na "Gorici " propne na zadnje tockove i kada ljuljne o sasiju  ... varijacije na datu temu su FAP-ovi, 2235 ili 2538 sa 4 vuce, vise se i ne secam , gde su pokusavali da imitiraju vucne vozove i isli na remont non-stop ... sve u svemu, kada su komande hidraulicne, kao kod "Poljaka", petica se vozi kao bicikla ... ako je u pitanju "Rus" , pa ako jos nema hidraulike, onda ako nemate 100 kila zive vage, ne vredi ni sedati za mesto vozaca ... nebrojeno puta sam bio i vozac tenka, i vozac vucnog voza, tako da je feeling vrhunski , narocito ako se radi o 357 ...
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #42 on: January 18, 2011, 02:43:06 pm »

@tpku_2b mala ispravka mislim da su u upotrebi bili MAZ- 537 vučni traktori (ili ti kamioni, vozovi).
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #43 on: January 18, 2011, 03:06:28 pm »

Слика оних "педесетпетица" личи као да је са Мањаче, али тамо нема баш толико кућа (било је некад напуштених, али без кровова, близу Стражбенице), па бих проценио да је у питању Пештер, вежба "Голија 76" (или тако некако).
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #44 on: January 18, 2011, 03:15:49 pm »

@tpku_2b mala ispravka mislim da su u upotrebi bili MAZ- 537 vučni traktori (ili ti kamioni, vozovi).

... u pravu si , MAZ 537 ... vreme je proslo, tako da ...  Wink

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/xVge53reHV0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/u8YFl_jJGZQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: January 19, 2011, 10:19:48 am by MOTORISTA » Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.