PALUBA
March 28, 2024, 07:34:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk T-54/55  (Read 510521 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #195 on: January 14, 2012, 03:25:22 pm »


U bivšim ratovima, a da ne uđemo u Član 11 najbolje se pokazao top sa tenka T34. Ispaljene hiljade granata bez pada početne brzine. Bez proširenja kalibra.


за ово и других причају да е граната испаљена из топа Т-34 је имала добра брзина и је био много прецизнији од граната испаљена из т-55
« Last Edit: January 14, 2012, 04:24:04 pm by SOLARIS 1972 » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #196 on: January 14, 2012, 04:36:56 pm »

Evo listam malo po kompu pa naletim na ovo, davno skenirano.
Slovenska modernizacija T-55.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Neznam dali je ovo realizirano, od opreme se spominje :

-Izraelski top 105 mm
-SUP SGS-55 Fotona
-COMTOS-55
-Super Blaser reaktivni oklop

poz.


* SLO T-55.jpg (161.78 KB, 1017x768 - viewed 494 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #197 on: January 14, 2012, 04:41:05 pm »

Evo listam malo po kompu pa naletim na ovo, davno skenirano.
Slovenska modernizacija T-55.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Neznam dali je ovo realizirano, od opreme se spominje :

-Izraelski top 105 mm
-SUP SGS-55 Fotona
-COMTOS-55
-Super Blaser reaktivni oklop

poz.


Je realizirano, ali stoji na "klocnama"! Potrošene pare......
« Last Edit: January 14, 2012, 04:43:10 pm by Broker, Reason: ispravljen cictat » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #198 on: January 14, 2012, 04:52:22 pm »

Zar nije jedan bataljon T-55S i dalje operativan.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #199 on: January 14, 2012, 05:20:19 pm »

@Solaris

Imamo i temu.. Wink

Jedna od prvih mojih tema na Palubi...

@Kumbor

Nije oprativan, konzerviran i "na klocnama", kako kaže Duje. Jedina operativna jedinica u SV (45. oklepni bataljon iz Pivke) koristi modernizirane M-84.

Sečam se,  95 ili 96, bio sam u rezervi kada se provozao pored.. Nisam ni znao da je modernizacija u teku i stojao još pola sata šokiran..

LPB
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #200 on: January 14, 2012, 06:21:17 pm »

@Solaris

Imamo i temu.. Wink

Jedna od prvih mojih tema na Palubi...


Vidi stvarno,   Cheesy  ljepo napravljena tema.

poz.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #201 on: January 14, 2012, 07:46:35 pm »

Imaš Fiću.
Prepraviš Fićin motor. Pa ide malo brže.
Dodaš mu onaj poznati Abart. Pa mu digneš poklopac motora da se bolje hladi.
Pa mu staviš bolje gume.
Pa bolja sjedala i tako redom.

Podvuci i saberi.

Uložio puno para i  imaš opet Fiću.

Imenica Fićo može se zamijeniti sa imenicom Yugo.

Sad se vratimo nazad.

Koliko je vrijedio Fićo.  Za koliko si ga mogao nekome uvaliti na pijaci. Koliko si uložio u Fiću.

Saberi to i kupi nekog polovnog Golfa.

Ali ako država hoće da sačuva zanimanje automehaničar i njegovu firmu onda će da ulaže u modernizaciju Fiće.

Fićo kad se prepravi fino izgleda, ali ne može da ide preko 100 na sat. Onda ga konzerviraj i stavi u muzej. Lijepo izgleda.

Ovo je tekst za onu "Temu".


Svaka sličnost je namjerna.

Vlado
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #202 on: January 14, 2012, 09:30:41 pm »

Petica je odlično oružje za građanske ratove , još uvek, mnogo bolje od novijih tenkova. Adekvatno naoružan za bratsko klanje, ne traži suviše nauke, dovoljna je osnovna škola i još malo tehničke kulture pride. Može se popravljati i krpiti do besvesti.  Međutim, tu se njegove mogućnosti iscrpljuju. Prototip je napravljen 1944. ili 45. To je dovoljno za ceo ljudski vek, nekmoli za  tenk. Na kraju opet imaš Fiću, ili Yugo - jer ne traje Dugo.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #203 on: January 14, 2012, 09:54:56 pm »




   Ne znam zašto Ameri onda toliko modernizuju svoja sredstva ? Čuo sam da su za amfibijska vozila do nedavno koristili vozila iz II sv. rata koja su više puta modernizovana i modifikovana . Pa i za Abramsa sam čuo da se svaki kome se vrši generalni remont po isteku resursa, modernizuje i konvertuje u napredniju varijantu . Znam da je npr. puška M-16 pretrpela desetine prepravki do izbacivanja iz upotrebe , ali su one morale biti izvedene zbog krupnih nedostataka koje je imala od početka . Moguće je da to rade zbog upošljavanja remontnih kapaciteta , ali oni bar mogu da uvode nove borbene sisteme svakih 5 godina jer stare imaju kome da prodaju . Mislio sam da je za siromašne zemlje koje posle raspada matičnih država imaju potrebe za modernizacijom, a nemaju više mogućnosti da same proizvedu kompletno sredstvo, jeftinije da postojeće modifikuju . Pod uslovom da za to imaju znanje i tehnologiju .
   Sa te strane oklopne jedinice su specifične zato što veliki procenat težine vozila čini oklopno telo koje nije podložno propadanju, dok se motor, transmisija, naoružanje i elektronika mogu menjati . Primećujem da se to radi i pri proizvodnji novih vozila (naročito vozila demonstratori koja se predstavljaju na izložbama ) gde možemo videti razne bastarde . Rusko vozilo , nemački top , švedski SUV , izraelske komunikacije ili čak se može ugraditi komplet kupola od drugog proizvođača u zavisnosti od želje kupca . Zašto se ne bi u radioničkim uslovima mogli otklanjati uočeni nedostaci tokom eksploatacije , naravno na osnovu dokumentacije i novih sklopova dobijenih po ispitivanju u ovlaštenom institutu ?
   Konkretno T-55 je 70-tih godina nabavljen iz Čehoslovačke ili Poljske , eksploatisan tokom 35 godina intenzivno u ratu i miru i na kraju isečen i kao staro gvožđe dimenzija 1,5x0,5x0,5 m vraćen u Slovačku gde će se od njega dobiti pancirni čelik za neko drugo oklopno vozilo , a da na njemu nije izvršena nikakva modifikacija! A svaki koji je isečen je samohodno došao do svoje poslednje stanice i bio potpuno operativan .
   Sretao sam se svojevremeno sa T-55A u koji je bio ugrađen SUV švedske proizvodnje ( čini mi se Ericsson ) i ispitivan na poligonu Nikinci . Ali samo jedan primerak . Da se opštoj modernizaciji ovog tenka pristupilo pre 20-tak godina verovatno bi bio još uspešniji u upotrebi tokom čl.11 i drugih članova , a sada bi se tako unapređen verovatno lakše prodao i to za više od 2500 evra koliko je otišao kao staro gvožđe .
   Znam da se velika većina ovih tenkova koji sada trunu na livadi i čekaju kraj, posle popune eksploatacionim tečnostima verovatno može startovati i provozati, a posle remonta i potpuno osposobiti zato što su petice izuzetno robustne i ne traže tepih i radijator da bi vas verno služile . Možda sam emotivno vezan za ove kornjače ali mi se čini da nisu zaslužile takav kraj posle svega što su prošle sa svojim posadama . Nadam se samo da neću i ja završiti kao i one ostavljen na nekoj livadi .


   Btw , ne znam da li je to slučaj i kod vas , ali ja sam do nedavno često viđao na putu fiće generalno sređene, u odličnom stanju . Izgleda da je postao miljenik skromnijih ljubitelja oldtajmera ali je uvođenje novih tablica izgleda odvratilo vlasnike od skupe registracije .
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #204 on: January 14, 2012, 10:20:12 pm »

Pa Micha, ako si bio na ispitivanjima tog tenka u Nikincima možda smo se sreli.

Drugo, "Čini mi se Ericsson". Bio si blizu. Trebao si reći: Čini mi se Bofors.

Treće: Ovu verziju T55 su u Remontnom zavodu Čačak vratili na originalnu rusku verziju, jer ovu nije niko znao da popravi, a ja sam bio, kao po običaju, negdje u Aziji.

Znaš li koliko T72 i M84 trune na livadi. A ti jaučeš za T55.

Tamo gdje sam se nekad bavio tenkovima ima spakovan čitav kontigent ove modernizacije. Trebalo ići u Indiju za modifikaciju T55, pa nas rat omeo u poslu. Još uvijek zapakovano za prekomorski transport. Za modifikaciju T55 i T72, a i dijelovi za prenos licence. Trenutno SDPR obilazi to kao mačak oko slanine. Treba im za rezervnih dijelova za Vojsku Srbije.

Možda sam ja emotivno vezan za M84. Svaki, baš svaki, ima u sebi moj potpis. Ili na sebi. Od prvog komada prototipa, pa do zadnjeg komada koji je došao u Kuvajt. Ne znam da li su zaslužili da ih SFOR sječe, da ih sjeku bez naredbe, jer je dobar "na vagi", da propadaju otvoreni na livadi na Manjači itd.

Sve se mislim, da li da vozim auto kod limara da ga radi, ili da ga prodam, pa da malko dodam, pa da kupim nešto novije.

Imao sam dobru veš mašinu. Gorenje. Radila je 20 godina. Ali proje neku godinu je počela da otkazuje. Sve po malo. Onda sam kupio novu. Beko. Radi odlično. Ne kvari se.

Može i ovako.

Odveseš neku babu kod plastičnog hirurga. Ugradiš joj sve što se može ugraditi. Našminkaš je. Središ je. Ali opet imaš babu. Zamjeniš joj kuk sa vještačkim, pa vilicu sa vještačkom, pa onda joj liječiš neku drugu bolest... Ne znam kako je emotivno biti vezan za babu.

Ili nađeš nešto što može da radi još dvadesetak godina, a ne treba mu šminka.

Više vremena potrošiš na održavanje babe nego što će baba tebi da radi.

Matematika i računica.

Pozdrav

Vlado
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #205 on: January 15, 2012, 09:41:24 am »




   Nažalost, nismo imali priliku da se sretnemo . Ja sam nešto mlađi i bila bi mi izuzetna čast da Vas upoznam i provedem što više vremena u razgovoru o ovakvim temama, jer mislim da bih imao šta da čujem.
    Nisam radio na opitovanju u Nikincima, mada poznajem starešinu koji je svojevremeno učestvovao u tom projektu o kome pričaš 90-tih godina . Ne znam da li se radi o istom tenku pošto je u jedinicu stigao jedan T-55 , negde 2002. verovatno kao zamena za uništeni tenk tokom NATO bombardovanja . Odmah po prijemu posada je prijavila neispravnost jer je pregorevao osigurač napajanja kupole. Čim sam ušao na mesto komandira primetio sam drugačiji periskop koji se razlikovao od standardnog , a nije bio ni TLD . Na ovom su bili i prekidači za unošenje u računar ( u to vreme nisam toliko poznavao M-84 pa ne znam tačno koja im je bila funkcija ). KBN je bio drukčiji nego kod obične 55-ice a i umesto Ciklona ispod topa je bila neka drugačija kutija . Osim toga primetio sam i dodatne kablove koji nisu bili sa bakarnim opletom kakva je inače instalacija na 55-ici već crne gumirane kao na 84-ci . Na jednom mestu sam ustanovio da je namerno priključeno napajanje sa kontra polaritetom što je i bio uzrok kvara . Pošto sam rešio to napajanje izvestio sam da je kvar otklonjen , međutim komandir čete mi je rekao da nisam trebao ništa da diram pošto je taj tenk doteran sa VTI-ja ( verovatno iz Nikinaca ) i da su mu rekli da ne sme iz njega da se gađa pošto je neispravan i da ne damo nikako ,, onim lopovima iz SDPR-a " da mu prilaze jer će ukrasti njihov patent ! Tada nisam znao ništa o onosima ove dve kuće i njihove uloge u vojsci pa sam samo slegnuo ramenima i otišao svojim poslom . Posle par nedelja sam opet boravio u toj kasarni i čujem da su imali neformalnu posetu jednog od prethodnih vikenda od strane ,, nekih civila" koji su došli sa džipom i kombijem van radnog vremena i doneli klope i piva za vojsku a predmet njihovog interesovanja je, pogađate bio baš taj tenk . Mislim da on još uvek stoji tamo gde je i bio a da sa njega nije skinuta oprema o kojoj govorim .
   U slobodno vreme ponekad popravljam i veš-mašine pa bih dodao nešto i o njima . Jeste Beko novija i jeftinija nekoliko puta nego što je svojevremeno bila Gorenjka ali ne verujem da ćeš se za 20-tak godina uopšte sećati koje je bila marke pošto ćeš ih do tada promeniti nekoliko . Kod novih mašina se ugrađuje plastični kazan sa ulivenim ležajem tako da je njegova zamena nemoguća bez intervencije plastičara. Programatori su sada elektronski pa je popravka veš-mašine postala multidisciplinarna jer kad on crkne treba ti programer ili bar RTV mehaničar koji će skinuti bin i  ponovo ga učitati . A za mene je mehanički programator PG-501 , bilo koja varijanta , do sada neprikosnoven jer iz mašine u kojoj je on ugrađen i posle 30 godina izlazi najbelji veš, bilo koji prašak da domaćica sipa u nju . Ne pričam o Boš-Simensu ili Miele koji su Mercedesi među njima već o low-cost proizvodima koje običan svet danas koristi . Nikako nisam pobornik da sve što je novo to je i dobro . Primera ima sijaset .

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #206 on: January 15, 2012, 02:18:27 pm »

Petica je odlično oružje za građanske ratove , još uvek, mnogo bolje od novijih tenkova. Adekvatno naoružan za bratsko klanje, ne traži suviše nauke, dovoljna je osnovna škola i još malo tehničke kulture pride. Može se popravljati i krpiti do besvesti.  Međutim, tu se njegove mogućnosti iscrpljuju. Prototip je napravljen 1944. ili 45. To je dovoljno za ceo ljudski vek, nekmoli za  tenk. Na kraju opet imaš Fiću, ili Yugo - jer ne traje Dugo.

Крајем 1943 се појавио Т-44, и био је изработуван у тенковската фабрике у Харкову после ослобођења Харков у 1944 и е  направљено само 300 до 400 комада на  Т44, али  никад ово тенк није користичен у Другог светског рата.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #207 on: January 15, 2012, 03:22:55 pm »

Крајем 1943 се појавио Т-44, и био је изработуван у тенковската фабрике у Харкову после ослобођења Харков у 1944 и е  направљено само 300 до 400 комада на  Т44, али  никад ово тенк није користичен у Другог светског рата.

Imaš o tome detaljnije na prvoj strani ove teme.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #208 on: January 15, 2012, 03:38:14 pm »

Sovjetske 54-orke na vežbi.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* T-54-2_Morozov.jpg (129.07 KB, 1414x1008 - viewed 317 times.)
Logged
pzkfwIV
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 76


« Reply #209 on: January 23, 2012, 10:15:33 pm »

napisali ste puno hvalospjeva na račun upotrebe 55-tice, ne ulazeči u član 11 ali komentirajuči upotrebu tenkova na ovim prostorima u proteklim vremenima i to uglavnom kao samohodnih vatrenih točaka s namjenom zlostavljanja slabo opremljene pješadije moram reči da je i 55-tica za to bila predobra, 34-tvorka je to obavljala jednostavnije i jeftinije. Za tu namjenu je bila puno pogodnija i zahtjevala manje obučenu "radnu snagu".
Uostalom za uglavnom prakticirani način upotrebe tenkova u "malim zemljama seljaka na brdovitom balkanu" bila bi dobra i engleska matilda s početka WWII.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.