PALUBA
March 28, 2024, 10:42:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk T-54/55  (Read 510550 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #960 on: July 19, 2017, 08:28:47 pm »

Pa ovaj Tiger puno manje dimi od svih Yugo tenkova. Fantastičan stroj!

Da nije možda benzinac?
Ne znam da li se šališ ili ne ali Tigar i jeste koristio benzinski motor,Panteri takođe. Mislim da su samo rusi koristili tenkove sa dizel motorima.
https://en.wikipedia.org/wiki/Maybach_HL230

Logged
Snowy
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181



« Reply #961 on: July 20, 2017, 07:48:09 am »

Sad si sav pametan kad si pogledao na wikipediu...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #962 on: July 20, 2017, 10:10:27 am »

Mislim da su samo rusi koristili tenkove sa dizel motorima.

I japanci. Svi japanski tenkovi su imali dizel motore, sem tanketa Type 94.

Sad si sav pametan kad si pogledao na wikipediu...

Snowy druže, nemoj to da radiš, niti je lepo, niti je pristojno.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #963 on: July 20, 2017, 10:45:15 am »

Mislim da su samo rusi koristili tenkove sa dizel motorima.

I japanci. Svi japanski tenkovi su imali dizel motore, sem tanketa Type 94.

Sad si sav pametan kad si pogledao na wikipediu...

Snowy druže, nemoj to da radiš, niti je lepo, niti je pristojno.

I Englezi su koristili leyland dizele na pešadijskim tenkovima. I Amerikanci su imali par modela, ali nedovoljne snage i pouzdanosti. Poljski 7TP je koristio Saurer VBLD dizel. Od nemačkih je bilo prototipa Panthera sa dizelom, ali nije dočekao. I jedan od dva Mausa je imao MB507 dizel.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #964 on: July 20, 2017, 11:12:46 am »

Šerman je bio benzinac a i samohotka M36-Džekson.

Kosa mi se dizala na glavi od tih motora i pomisli na pogodak.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #965 on: July 20, 2017, 11:14:24 am »

Verovatno i Paton.
Logged
Snowy
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181



« Reply #966 on: July 20, 2017, 11:46:28 am »

Mislim da su samo rusi koristili tenkove sa dizel motorima.

I japanci. Svi japanski tenkovi su imali dizel motore, sem tanketa Type 94.

Sad si sav pametan kad si pogledao na wikipediu...

Snowy druže, nemoj to da radiš, niti je lepo, niti je pristojno.







Imaš pravo, malo prebrzo sam se razp....o, vručina i to..

Poz...
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #967 on: July 20, 2017, 02:05:36 pm »

Šerman je bio benzinac a i samohotka M36-Džekson.

Kosa mi se dizala na glavi od tih motora i pomisli na pogodak.
Pa da. Dizel je neuporedivo bezbedniji kako za manipulaciju tako i za korišćenje u borbenim i neborbenim vozilima. E posle su se još pokazala neka ekonomična svojstva, ihaj!
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #968 on: July 20, 2017, 02:32:06 pm »

Ne znam da li se šališ ili ne ali Tigar i jeste koristio benzinski motor,Panteri takođe. Mislim da su samo rusi koristili tenkove sa dizel motorima




Nisam se šalio, samo nisam pretpostavio da nekome nije poznato da su u WWII njemački tenkovi išli na benzin, iako su njemci imali vrhunske diesel motore, krivac je naravno ludi kaplar po struci soboslikar, koji je forsirao benz jer su motori brži pa će brže stići do Moskve i jedana opaska USArmy je koristila petrolej, a ne benzin.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #969 on: July 20, 2017, 07:07:56 pm »

Били су на неком руском сајту мемоари совјетских тенкиста, не могу да се сетим ком јер сам давно читао.
Занимљив је био коментар чиче који је возио и Т-34 и Шермана. Примера ради, хвалио је на ”ЕмЧи” лако управљање и гумене наплатке на гусеницама за вожњу по путу, али није био задовољан топом. Што се тиче паљења возила, истина је да се дизел гориво теже пали - али када граната погоди тенк пали без проблема и дизел и бензин.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #970 on: July 20, 2017, 07:52:40 pm »

Moj stari bio tenkista i uvek bio oduševljen patonima više nego T-34. Uvek govorio da se voziš ko gospodin i da se možeš posvetiti zadatku, dok si na T-34 se više bavio tenkom nego zadatkom (menjanje čekičem i slične stvar).
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #971 on: July 20, 2017, 08:04:22 pm »


I u knjizi Milorada Dragojevića i u opštem tenkovskom uputstvu CVVŠ u Beogradu iz 50ih godina pominje se kako su američki tenkovi bili udobniji, kako je upravljanje bilo lakše, vožnja mekša zbog bolje transmisije,  a oštri ćoškovi u unutrašnjosti bili tapacirani. T-34 imao je bolji top i uopšte bio bolji kao surovo ratno oružje.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #972 on: July 20, 2017, 09:46:43 pm »

Godinama sam radio na T seriji tenkova. Ali kad sam ušao u M60 osjećao sam se kao u Ševrletu. Udobnost i komocija. A T55 istrese bubrege na 3 kilometra vožnje.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #973 on: July 21, 2017, 12:19:38 am »




   O razlikama dve škole: Američkoj i Sovjetskoj smo više puta pisali na ovom forumu i tu je sve više-manje rečeno. Razlog zašto su Sovjeti koristili dizel motore mi je nejasan, naročito zbog sklonosti nafte ka stinjavanju pri niskoj temperaturi koja je svojstvena upravo na njihovom prostorima. Međutim, sve ostalo je na strani dizela: 1.Najveći stepen iskorišćenja goriva a time i znatno manja potrošnja, veći radijus uz manju težinu 2.Manja zapaljivost prilikom pogotka rezervoara koji su raspoređeni okolo i unutar samog tenka 3.Jednostavnija izvedba i lakše održavanje (zamislite samo razvodnu kapu benzinskog motora od 12 cilindara sa sve kablovima i svećicama !) 4.Robusnost i daleko manja osetljivost na nečistoće u gorivu, vazdušnom filteru i sl. 5. Lakša manipulacija i dotur goriva koje ne isparava i nije u velikoj meri zapaljivo itd.

   Kod Šermana nije bio problem benzinskog motora što se tiče njegove lake zapaljivosti, već smeštaj municije van mokrih spremišta. Inače, Nemci su ih u Africi prozvali ‚‚Ronsoni‚‚ po marki upaljača ili ‚‚Peć za Tomija‚‚ zbog sklonosti ka paljenju pri 90% pogodaka u telo tenka.

   Udobnost i bezbednost (sada se to kaže ergonomija) posade nikada nisu bili jača strana Sovjetske tehnike pa tako ni kod T-55. Naročito kod sovjetskih verzija koje su sve imale mehaničke komande za razliku od čeških i poljskih sa hidrauličnim. Jednostavno, tenk je za vojsku a ko hoće da se vozi komforno može da poruči Čajku. Ona je u klasi sa Ševroletom.


Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #974 on: July 21, 2017, 01:14:03 am »

Тачно, али опет лоша ергономија и неудобност доводе до замора посаде, а замор чини да посада лошије управља тенком. Са друге стране руски тенкови су робуснији и издржљивији, а и мање коштају од западних/немачких. И то што сте рекли за дизел све стоји и уопште дизел мотори су бољи за тешка возила јер пре свега велики обртни момент је доступан при нижим обртајима док код бензинског мотора број обртаја мора да се повећа што доводи до трошења квачила и самог мотора.

Logged
Pages:  1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.