PALUBA
March 29, 2024, 04:13:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk T-54/55  (Read 510810 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
relja
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 595


« Reply #1170 on: May 08, 2020, 09:35:36 am »

https://anna-news.info/serbskie-t-55h-dlya-armii-pakistana/?fbclid=IwAR3H1l0bHSnuRZhmHGJEMrbR3_EdBGwHP9jD36Xo7qgoNcqqrRXVwot_fNU

Srpski T-55 u Pakistanu?
Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #1171 on: May 08, 2020, 11:43:43 am »

T-54 na Kurilskim otocima (otok Šikotan), Rusija

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Da li je ovdje stvarno u pitanju kupola od T-54.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #1172 on: May 08, 2020, 12:39:59 pm »

Je, T-54-1 inačica 1946.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* yjab0aj2ia3x.png (719.64 KB, 1229x486 - viewed 44 times.)

* MiniArt T-54-1 1946 mod (4)a.jpg (69.59 KB, 1024x469 - viewed 41 times.)

* T-54-1.jpg (293.25 KB, 1280x818 - viewed 44 times.)

* MiniArt T-54-1 1946 mod (4).jpg (116.55 KB, 900x600 - viewed 38 times.)

* MiniArt T-54-1 1946 mod (3).jpg (150.74 KB, 834x506 - viewed 47 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1173 on: May 08, 2020, 12:55:53 pm »


Obr.1946, još uvek sa satrom kupolom, sa "zamanom". 1949. - konačna verzija, bez evakuatora gasova na ustima cevi., koji se pojavio na verziji B. Mislim da su YU primerci svi bili verzije B, koja je imala i stabilizator topa.
Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #1174 on: May 20, 2020, 11:39:53 am »

Ovaj kao da mu fali kupola nisandzije, ili se to meni pricinjava.



* 20200508_183245.jpg (1138.09 KB, 1471x1258 - viewed 43 times.)
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1175 on: May 20, 2020, 12:33:07 pm »

To je turela komandira.

Nišandžija je još niže.
Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #1176 on: May 20, 2020, 01:03:50 pm »

Izvinjavam se za gresku. 
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1177 on: May 20, 2020, 06:18:29 pm »





Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #1178 on: May 21, 2020, 04:00:00 pm »




   Dosta realan prikaz uz dosta manjkavih informacija komentatora. Očito, na zapadu još uvek ne poznaju ovaj tenk i njegove mogućnosti. TT karakteristike su dosta šturo prezentovane i tu bi se moglo još dosta dodati.

    Zadržao bih se na drugom delu gde se opisuje borbeno odeljenje tenka. Taster na rukohvatu komandira koji se nalazi na periskopu ne služi za komunikaciju, kako spiker pretpostavlja, već omogućava da se kupola okrene horizontalno u pravcu koji komandir osmatra. Praktično kada uoči cilj komandir pritiskom na ovaj taster preuzima kontrolu nad električnim pokretanjem kupole EPK i okreće celu kupolu u tom pravcu. Ostaje da nišandžija kada uoči i on cilj zauzme elevaciju pomoću već opisanog pulta upravljanja i dejstvuje. Kod ovog tenka ubačen je noćni periskop komandira koji se napaja pretvaračem visokog napona dok na tom mestu unače stoji komandirov periskop sa dve ručke kojima se lakše ulazi i izlazi iz kupole (naročito nišandžija koji sedi komandiru između nogu) i pomoću kojih komandir okreće turelicu komandira čime je omogućeno osmatranje  u krugu 360 stepeni, što je i napisano u komentaru crvenim slovima a komentator isto nije znao. Na dnevnoj spravi komadira na drugoj ručici se takođe nalazi taster kojim se otvara elektropneumatski ventil kojim se pomoću vazduha čisti periskop od prašine, blata, kiše i sl.

   Cilindar ispod nogu komandira koji komentator opisuje je u stvari grejač kojim se zagreva eksploataciona tečnost u motoru pre startovanja na niskim temperaturama. Nešto poput Webasto grejača kojim se prvo upali nafta električnim putem pomoću žarnice ili zapaljenom krpicom koja se ubaci unutar gorionika. Kada se nafta zapali uključuje se el. pumpa koja omogućava cirkulisanje zagrejanog antifriza kroz motor i njegovo zagrevanje do 20 C čime se omogućava uspešan start.

   Pošto je ovo rana verzija T-55 sa rupom za čeoni mitraljez SGMT koji nije u kompletu ima i stari radio-uređaj R-113. Ovaj tenk je modernizovan pošto se uočavaju i davači požara (crvene kutije) kao i tasteri za aktiviranje uređaja za gašenje požara koji nisu bili u osnovnoj varijanti.

   Rezervoar HUNT-S ulja (ili Steola) desno iznad glave nišandžije je prazan što ukazuje da je HES neispravan a top neupotrebljiv, što je možda i namerno urađeno.

   Otkrio je ručicu za mehaničko okidanje topa ali nije taster za el. okidanje spregnutog PKT-a na ručici za ručno okretanje kupole, poput tastera za preuzimanje komande kod komandira. Ovo dugme se koristi kada se ne koristi EPK i stabilizator, pa samim tim ni KBN već se ručno okreće kupola i daje elevacija topu, što je lepo prikazano.

   Na mestu poslužioca postoje tzv. nogostupi na kojima je poslužilac obavezan da drži noge pri okretanju kupole upravo da bi se izbegle povrede. U realnoj borbi se ponekad događalo da pri okretanju kupole poslužilac koji je fizički najopterećeniji zaboravi ili jednostavno ne primeti da se kupola okreće i uhvati mu nogu što osim njegove povrede blokira rad kupole, izaziva iskakanje osigurača EPK i ugrožava ceo tenk i posadu. Inače, nasuprot uvreženom mišljenju poslužilac/punilac je jako bitan član posade od čije veštine zavisi opstanak tenka u borbi, brzina kojom će top dejstvovati, uočavanje neprijatelja desno od tenka (pošto je ostatak posade skoncentrisan u liniji sa leve strane), dejstvovanje PAM-om u ovom slučaju DŠKM i kada se napušta tenk on jedini duži AP dok ostatak posade ima automatske pištolje. Da li zbog slabog osvetljenja čini mi se da ova varijanta tenka nema saće za smeštaj granata. To je unutrašnji rezervoar goriva desno od vozača u kome su ugrađena ležišta granata, poput saća u košnici. Ovakav način obezbeđuje da ne dođe do eksplozije BK prilikom pogotka jer nafta gasi vatru i ublažava udar.

   Na mestu vozača ima takođe par primedbi. Pokazao je rad parkirne kočnice a nije znao za tzv. brdsku kočnicu koja se montira na kvačilo i kočnicu i omogućava da se pri savlađivanju uspona prilikom prelaska u niži stepen prenosa kada vozač pritisne kvačilo zakoči transmisija i omogući promenu stepena. U suprotnom bi pritiskom kvačila vozilo krenulo unazad a u tom slučaju ne bi bilo moguće promeniti stepen prenosa i tenk bi se survao nizbrdo. Nije prikazao ni polugu ručnog gasa kojom se podešava ler gas a što je jako bitno kada radi stabilizator pošto je veliki potrošač struje i motor mora raditi na 1600 o/min da bi generator stvorio dosta struje. Nije objasnio ni funkciju ventila za izbor rezervoara (spoljni-unutrašnji) kao ni kutiju za priključak spoljnih akumulatora za spoljni start iznad prekidača mase.

   Ima tu još dosta sitnih primedbi ali je u principu dobar prikaz ovog tenka, mada se komentator mogao bolje pripremiti.




   
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #1179 on: May 21, 2020, 08:15:34 pm »

Sad kad si ovako lipo opisa nekoliko uređaja u ovom tenku jos mi je vise poraslo postovanje prema T-55
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #1180 on: May 21, 2020, 09:46:11 pm »




   To je samo delić u kruni ovog bisera tehničkih rešenja. Drago mi je ako sam nekome bar malo prikazao mogućnosti petice. Pominje se u ovim snimcima više puta da je tenk nastao na osnovu iskustva iz II sv. rata ali ja mislim da je tu urađeno mnogo više i da je ovaj tenk Milestone za oklopnu tehniku uopšte. Nemam saznanja u kolikoj meri su Sovjeti kopirali tuđa rešenja pri projektovanju ovog tenka ( možda Nemce) ali znam da su ovaj tenk posle kopirali mnogi. Nisam tenkista pa ne poznajem sve detalje, a i nisam radio na ovom tenku 15 godina pa me već i sećanje vara. Voleo bih da i ovaj tenk ima puno strana na forumu jer je to zaslužio najviše od svih.


Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #1181 on: May 22, 2020, 09:53:01 am »

Micha hvala na lepim infomacijama. Nisam poznavalac t-55 u tehnickom smislu pa mi tvoj text dodje kao slag na torti. Sto se tice razvoja t-55 sasvim sigurno mogu reci da je nastao iz iskustva drugog svetskog rata. Citao sam dosta o razvoju ruskih tenkova tokom rata i tu mozemo videti koje ideje su imali za t-34. Na primer, vec 1941 je napravljen zahtev za torzionu suspenziju. 1942 zahtev za prosirivanje obruca kupole i mnostvo drugih. Medjutim zbog proizvodnje i logistike je odluceno da se neprave drasticne promene. Posle Kurska inicijativa prelazi na Rusku stranu pa tako i produkcija ima bolje uslove. 1944 za samo godinu dana razvoja t-44 je dizajniran. Taj tenk predstavlja kulminaciju t-34 i osnovu za t-54, i na kraju t-55.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #1182 on: May 22, 2020, 11:05:26 am »




   To je samo delić u kruni ovog bisera tehničkih rešenja. Drago mi je ako sam nekome bar malo prikazao mogućnosti petice. Pominje se u ovim snimcima više puta da je tenk nastao na osnovu iskustva iz II sv. rata ali ja mislim da je tu urađeno mnogo više i da je ovaj tenk Milestone za oklopnu tehniku uopšte. Nemam saznanja u kolikoj meri su Sovjeti kopirali tuđa rešenja pri projektovanju ovog tenka ( možda Nemce) ali znam da su ovaj tenk posle kopirali mnogi. Nisam tenkista pa ne poznajem sve detalje, a i nisam radio na ovom tenku 15 godina pa me već i sećanje vara. Voleo bih da i ovaj tenk ima puno strana na forumu jer je to zaslužio najviše od svih.




Kratko, jasno i zanimljivo. Bas je zadovoljstvo citati ovakve napise
Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #1183 on: May 22, 2020, 01:34:04 pm »

Hteo bih jos da dodam jedan zanimljiv website. Zove se tank archives. Kanadjanin ruskog porekla prevodi dokumente iz ruskih arhiva. Uz prevode, pise clanke o razvoju tenkova i upravo je izdao knjigu dizajniranje t-34. Druga knjiga o shermanima u  sovjetskom savezu je skoro gotova. Ako do sada niste imali priliku da vidite ovaj website naci ce te pravo blago imformacija.
Postavljam link za dokument, zahtev za pocetak rada na T-54 datiran 1. novembra 1944 godine.
https://www.tankarchives.ca/2019/12/start-of-t-54-development.html?m=1
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #1184 on: May 30, 2020, 02:27:17 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kupola T-55 u ulozi obalnog topnistva u Finskoj

Logged
Pages:  1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.