PALUBA
April 26, 2024, 12:16:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Turska vojna pomoc za Armiju Republike Makedonije  (Read 28524 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #15 on: December 09, 2012, 08:32:31 am »

Shooter
A ko brani nasima da vozilo ispitaju i ako im se dopada nabave sami jos nekoliko ?? Za takvo vozilo ima mesta kao izvidjacko vozilo u oklopnim jedinicama, narocito u EUBg gde Makedonija ima prijavljeno (nervira me ono "deklarirano") bataljonsku grupu (ili po naski ojacan mehaniziran bataljon), ili u tenkovskom bataljonu.
Ovakvo vozilo moze da ima i ulogu u jedinicama vojne policije kao vozilo za pratnju konvoja i patroliranje.

Na kraju-krajeva, donacije se dogovaraju unapred, znaci ne poklanja nam Turska ono sto ona zeli, vec ono sto smo unapred dogovorili. Wink
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #16 on: December 09, 2012, 03:58:53 pm »

Ako opet pažljivije pročitaš to što sam napisao,videćeš ironiju u tome!AhAhAh
MOMO znam da si se salio, I ja Sam isto Smiley
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #17 on: December 09, 2012, 04:07:01 pm »

TRPE neka je I tako kako kazes (mada se sumnjam): neozbilno je da trazis test vozilo preko donacije. Test vozilo se trazi po specifikacijama I po tenderu. Inace mislim da nam je cobra ponudjena u nekoliko navrata I odbili smo je. Zasto - ne znam. Sve su ovo ad hoc potezi TRPE, ne vidim ja nista seriozno u ovo. Ali evo hvala im, necu da izadje da Sam nezahvalan.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #18 on: December 09, 2012, 10:05:59 pm »

Ne radise o zahvalnosti ili ne,već o tome kako se menjaju ministri,tako se menjaju i prioriteti u opremanju,a neki su čak svoj-ARM-dio kolača dali MVR,milom ili silom!
I tako prolaze godine............................................
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #19 on: December 10, 2012, 08:39:54 am »

Znaju Turci šta rade. Milionska armija i jaka tehnika. Šta je njima ta donacija.
Kap u moru, a dobitak veliki. Još je najveći dobitak školovanje Makedonskih
oficira. To ostavlja traga na ljudima, koliko god to hteli ili ne......
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #20 on: December 10, 2012, 06:27:22 pm »

Imaju vrlo djelotvoran sistem školovanja i obuke i svi koju su bili tamo nose dobre uspomene i što je važnije-mnogo znanja i prakse!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #21 on: December 10, 2012, 06:55:53 pm »

Imaju vrlo djelotvoran sistem školovanja i obuke i svi koju su bili tamo nose dobre uspomene i što je važnije-mnogo znanja i prakse!

Licno i vjerujem da je tako. Turci sa malo ulaganja i pravom prigodom ponovo se okrecu
ka centralnom Balkanu i vrlo uspjesno prodiru prema Zapadu vec vidjenom transverzalom.
Pametni ljudi. Samo rata da ne bude, pa makar ti akademci i ostali bez posla, Uvijek
postoji resenje, predjimo na proizvodnju duvana... Grin
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #22 on: December 10, 2012, 07:13:35 pm »

e, ciro, ne moze - "duvan je stetan i ubije mnogo vise ljudi nego rat"  Grin (a ja kao zakleti lulas bi voleo da se pojaca proizvodnja tuskih duvana jer su oni vrlo kvalitetni)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #23 on: December 10, 2012, 07:19:11 pm »

Quote
........a ja kao zakleti lulas bi voleo da se pojaca proizvodnja tuskih duvana jer su oni vrlo kvalitetni.

A i sa pusenjem i duvanom i tu su znalci. Mora im se priznati... Wink
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #24 on: December 10, 2012, 07:22:50 pm »

Она "Кобра" већ има постављена плава ротациона светла. Дакле, највероватније иде у војну полицију. Усоталом мени то возило не изгледа лоше управо за ту намену. Зашто их је Македонија до сада дбијала ка могућу варијанту за набаваку?
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #25 on: December 10, 2012, 10:16:35 pm »

Ne izgleda I meni lose - Mene buni sto je jedno vozilo. Pretpostavljam da nismo ih kupili zato sto onda se malo drugacie razmisljalo: falila su malo vise robustna vozila (pricamo rani-sredni 90tih). Nije Bilo tenkova do 99te pa vise se gledalo na btr; tako je I Bilo - prvo su dosli btr 80 (12 kom - kupljeno) I posle donacija btr 70 iz njemacke. Rupa se definitivno zatvorila sa hermelinima njemacke policije koji po nameni su priblizno slicni kobre. Mozda gresim u analizi Ali fakti su ti.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #26 on: December 10, 2012, 10:19:49 pm »

Opet kazem: dobar deo nase opreme je donacija ili druga ruka...stavka za nova oprema u budzetu retko prolazi 20-25 miliona ( ako I toliko )
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #27 on: December 11, 2012, 11:16:01 am »

I opet Shooter, donacija se dogovara, ko kaze da sledece godine nece biti tri Kobre bez Land Rovera ?? Ove godine su nasi trazili takvu donaciju, i takvu su je dobili, kako ce se dogovoriti za sledecu godinu, to cemo tek videti (verovatno da je dogovor za sledecu godinu vec postignut, pa samo pretpostavljam kakav ce biti oblik donacije za sledecu godinu).
Uglavnom, godisnja donacija iz Turske iznosi oko 1 milion dolara, deo ide na obuku i skolovanje oficira i vojnika, a deo na tehnicku opremu.
Ranije smo uglavnom dobijali tehnicke radionice, a pre toga sisteme za vezu. Sada su na redu ova vozila.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #28 on: December 11, 2012, 01:01:08 pm »

TRPE I ja opet Ono moje: ko gradi armiju na donacije Cheesy? Mislim ozbiljno Smiley Ali dobro, evo cekacu sledecu godinu da mi poklone jos 3 kobre pa da imamo 4 Smiley ne znam stvarno kako se dogovara donacija - ja Sam mislio da donator nudi a druga strana to primi ili odbije. Nisam znao da mozes da biras. Ali ako je tako, zasto nisu uzeli 8 dzipa ove godine, I 4 kobre sledece? Moja dilemma I dalje ostaje. Logisticki kosmar - odrzavam jedno vozilo. TRPE da ga ne tupim ja previse - neka rade kako hoce, oni resavaju. Mi SMO Samo gledaoci I komentatori. Zivi bili pa videli Smiley
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #29 on: December 11, 2012, 03:27:24 pm »

TRPE I ja opet Ono moje: ko gradi armiju na donacije Cheesy? Mislim ozbiljno Smiley Ali dobro, evo cekacu sledecu godinu da mi poklone jos 3 kobre pa da imamo 4 Smiley ne znam stvarno kako se dogovara donacija - ja Sam mislio da donator nudi a druga strana to primi ili odbije. Nisam znao da mozes da biras. Ali ako je tako, zasto nisu uzeli 8 dzipa ove godine, I 4 kobre sledece? Moja dilemma I dalje ostaje. Logisticki kosmar - odrzavam jedno vozilo. TRPE da ga ne tupim ja previse - neka rade kako hoce, oni resavaju. Mi SMO Samo gledaoci I komentatori. Zivi bili pa videli Smiley
Vjerovatno to i plačate, ne mislim ovu donaciju, nego poslije trebaju rezervni dijelovi, pa obuka ....... Wink



Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.