PALUBA
April 26, 2024, 06:36:11 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 579020 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1935 on: June 26, 2018, 12:34:08 pm »

Nejasno mi  je ovo vegetarijansko razmišljanje!

Ne smeš da jedeš životinje - jer ne smeš da ih ubijaš. A smeš da jedeš biljke, koje isto tako moraš ubiti da bi ih jeo.

Ako bukvalno usvojimo njihovu logiku, oni bi trebali da jedu samo pesak i kamenje - na taj način ne bi remetili prirodnu ravnotežu ubijanjem živih bića.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1936 on: June 26, 2018, 02:02:46 pm »

То је ствар душе. Животиње имају душу, а биљке немају.

Не може се поредити прасе и кромпир.

Мислим да су та правила исхране заснована на метафизичким системима Индије и Тибета. Лоша карма.

 
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1937 on: June 26, 2018, 03:13:56 pm »

...a šta je to duša? I šta onda ako sve ima veze sa vodom ,odnosno kristalima molekula H2O i njihovoj uzajamnoj elektromagnetnoj korelaciji .Flora i fauna je 80% sačinjena od vode.Možda treba vegetarijance ili mesojede ovde na Palubi , tražiti u Kabala tablicama , razvrstati po krvnim grupama....
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1938 on: June 26, 2018, 03:24:23 pm »

Душа је скуп осећања.
Појединачно осећање је последица скупа нагона.
Појединачни нагон је последица потреба.
Појединачна потреба је последица неравнотеже унутар живог организма.

Интелект се посматра одвојено од душе, али је граница танка, није лако одредити где нешто завршава а друго почиње.

На тој истој линији се сусрећу две науке о души, религија и психологија, а свако бира шта му више одговара и колико може да разуме.

Док се дође до тога каква је аква је треба много воде да протекне.

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1939 on: June 26, 2018, 08:18:35 pm »

Nejasno mi  je ovo vegetarijansko razmišljanje!

Ne smeš da jedeš životinje - jer ne smeš da ih ubijaš. A smeš da jedeš biljke, koje isto tako moraš ubiti da bi ih jeo.

Ako bukvalno usvojimo njihovu logiku, oni bi trebali da jedu samo pesak i kamenje - na taj način ne bi remetili prirodnu ravnotežu ubijanjem živih bića.

Svako ima pravo da bira svoj zivot, pa i ti vegani , i vegetarijanci, i ostali ljudi, ali ne smeju svoju volju da namecu drugima. Na mene su neki vegetarijanci uticali na to da sam postao umereni mesozder, jedem meso par puta nedeljno i to iskljucivo za rucak. Ne jedem vise nikakve mesne preradjevine, a i to sam uradio vise iz svojih zdravstvenih razloga nego iz moralnih. A vegeterijanka koja je uticala na mene me je pozvala par puta na veceru, spremivsi mi fenomenalnu vegeterijansku hranu...tako se to radi Smiley
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #1940 on: June 26, 2018, 08:38:05 pm »


Није проблем у вегетаријанству, већ у томе, што поједини намећу свима осталима своје виђење света. Исто важи и за педере и неке агресивне непушаче. Иначе, пробавни систем човека има дуга црева, што говори да сасвим добро може живети и без меса. Човек је сваштојед.
Logged
chombe
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 341



« Reply #1941 on: June 26, 2018, 09:10:06 pm »


Није проблем у вегетаријанству, већ у томе, што поједини намећу свима осталима своје виђење света. Исто важи и за педере и неке агресивне непушаче. Иначе, пробавни систем човека има дуга црева, што говори да сасвим добро може живети и без меса. Човек је сваштојед.

Kad već spominješ ove tri agresivne skupine, imam odlično rješenje za sve njih -
Neka pederi popuše,
neka pušači pređu na travu
a vegetarijanci nek se j.bu.  Grin Grin Grin.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1942 on: June 26, 2018, 09:16:29 pm »


Човек је сваштојед.

Upravo tako: čovek je svežder i da bi bio kompletno ishranjen i uhranjen treba da jede hranu i biljnog i životinjskog porekla.
Naši preci su kroz istoriju bili lovci, lovili su životinje i hranili se mesom da bi bi opstali. Da su se naši preci kojim slučajem opredelili da jedu samo biljnu hranu, mi nikada ne bi bili tu gde sada jesmo. Izgubili bismo se u bespućima evolucije i verovatno bi izumrli kao vrsta.
Uveren sam da je upravo hrana životinjskog porekla stvorila današnjeg čoveka od naših predaka.

Vezano za dušu: prema najnovijim istrživanjima i biljke imaju dušu, šume imaju kolektivnu dušu, sve što je živo ima neku vrstu duše ... tako da po tome ne možemo razdvajati životinje od biljaka. Zato tvrdim da i vegetarijanci jedu nešto, što je pre nego što je postala hrana, živelo i imalo dušu!

Moje lićno mišljenje je da novi agresivni klinci, ekstremno opredeljeni (u konkretnom slučaju: vegan, vegetarijanac i sl.), nemaju nikakve veze
sa prirodom i svojim prirodnim zemaljskim okruženjem, već jednostavno usvojili su nečije mišljenje putem društvenih mreža i žele nametnuti svoj stil života svima oko sebe, a da pri tome nikada nisu bili u nekom seoskom dvorištu.

Nemojte me pogrešno shvatiti: nisam isključivi mesožder. Naprotiv, volim raznovrsnu  ishranu koju podjednako sačinjavaju obroci biljnog i životinjskog porekla. I na taj način snabdevam svoje telo (i dušu) svim potrebnim namirnicima, koje su mu potrebne za zdrav život.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1943 on: June 26, 2018, 09:23:12 pm »

To ste vi pomešali sa onima što se protive ubijanju životinja zarad čovekovog provoda i modiranja. Ali čak i te organizacije nemaju ništa protiv ubijanja zarad osnovnih čovekovih potreba kao što je ishrana. Oni ogranizuju te prepade poznatih ličnosti kad ih polivaju krvlju ili drugim stvarima kao i demonstracije koje često budu praćene incidentima.

Primera radi moj komšija je vegeterijanac i lovac. Puca mu ona stvar za životinje, vegeterijanac je jer misli da je ta ishrana zdravija.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1944 on: June 26, 2018, 11:54:24 pm »


Primera radi moj komšija je vegeterijanac i lovac. Puca mu ona stvar za životinje, vegeterijanac je jer misli da je ta ishrana zdravija.

Ovo je retko ko ciganin jedinac! Grin
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1945 on: June 27, 2018, 01:38:30 pm »

 

Primera radi moj komšija je vegeterijanac i lovac. Puca mu ona stvar za životinje, vegeterijanac je jer misli da je ta ishrana zdravija.

Ovo je retko ko ciganin jedinac! Grin

Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1946 on: June 27, 2018, 01:49:21 pm »

Мислим да су та правила исхране заснована на метафизичким системима Индије и Тибета. Лоша карма.

Po Budizmu najveća kazna za loš život, odnosno loša dela u prethodnom životu, je da se reinkarniraš kao kamen.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1947 on: June 27, 2018, 01:51:05 pm »

Ако се мало размисли о ономе што сам написао у вези душе може се доћи до последичног закључка да је душа у најширем смислу скуп електрохемијских и електромагнетних неравнотежа. И наравно, то је погрешан закључак.

Потребан је минимални мисаони процес да би се нагони и пориви груписали у осећање, а даљи мисаони процес групише осећања. Биљке то ипак не могу да ураде.

ANIMA MUNDI, Геа, Геја и томе слично су се нагло појавили и то заједно са разним Њу Ејџ религијама и трансценденталним ("прелазним") учењима. То не постоји и уопште, све се то користило у сврхе ширења какве глобалистичке агенде.

Биљке су део екосистема.

Што је мисаони капацитет бића већи, то је и душа коју биће има већа.

Чули сте сви за ситне душе, зар не?



Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1948 on: June 27, 2018, 01:52:32 pm »

Мислим да су та правила исхране заснована на метафизичким системима Индије и Тибета. Лоша карма.

Po Budizmu najveća kazna za loš život, odnosno loša dela u prethodnom životu, je da se reinkarniraš kao kamen.

Да, да се неко врати на ниво минерала. Наводно од минерала почиње кармички циклус.

Мислим да су се неки реинкарнирали као клозетска шоља. Има и горе од камена.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1949 on: June 27, 2018, 01:53:35 pm »

Чули смо и за камен мудрости , мада нема везе са реинкарнацијом  Grin
Logged
Pages:  1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.