PALUBA
March 28, 2024, 10:28:18 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 574620 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #2010 on: October 23, 2018, 08:21:32 pm »

U razgovoru sa ljudima koji su iz muslimanskih zemalja, pokusali su da mi objasne (mada ja nisam najbolje razumeo) da ne regulise Kuran vecinu stvari, vec fatve, koju su pisali razni visoki verski poglavari, kroz godine iza. Od toga, kako da peru guzi*u, pa do gomile drugih stvari. Vecina muslimana, makar onih sekularnih ne postuju vecinu toga, isto kao sto se vecina hriscana, ne pridrzava 10 bozijih zapovesti. Ja svaku religiju vidim kao  efikasan nacin za kontrolu sirokih narodnih masa. Ne sporim da je SPC imala veliku ulogu u odrzanju nacionalnog indentiteta kroz vekove, ali gledajuci danasnjicu mislim da rade jako malo (ili cak nimalo) ono sto bi trebali, pomoc ugrozenima. Katolicka crkva, koliko god je mi pljuvali zbog svoje krvave istorije, danas ima mnogo bolje programe za pomoc ljudima kojima je ona neophodna. Mozda to samo ima veze sa svescu ljudi u nekim drugim, razvijenijim zemljama.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2011 on: October 23, 2018, 08:34:30 pm »

Pa da li mi pričamo ovde istim jezikom?Meni je jasno da onaj ko ne zna da sabira i oduzima, nema šanse ( ili neće iz ko zna kakvih pobuda) da shvati šta je to kvadratna jednačina. Nivo osnovne škole...

Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #2012 on: October 23, 2018, 08:40:53 pm »

ah da, zaboravih, i da se izviniš džumba forumašima što si ih doveo u zabludu da kuran propisuje da religija = vlast pa da nastavimo dalje. Čak i da ti se poveruje da si zaboravio da napomeneš da si mislio u prenesenom značenju evo ja sam stvarno pomislio da je to onako kako si napisao jer nisam čitao Kuran.

@tihi

ja sam kad je ISIS nastajao malo gledao o šerijatskom zakonu i tada sam pročitao da on nema veze sa kuranom nego je kasnije nastao. Naime dok je Muhamed bio živ a njihova država relativno mala ljudi bi njega pitali da im tumači poruke od boga, kad je on umro tu ulogu su preuzeli najbliži rođaci a posle njih kada više niko nije imao tako jak autoritet napravljen šerijatski zakon od pitaj boga koga da se "raja" dotera u red.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #2013 on: October 23, 2018, 08:47:58 pm »

Слушај ти некултурни човече. Заобиђи ме. Први следећи твој коментар који нема везе са темом биће обрисан а ти трајно избачен са форума.
« Last Edit: October 23, 2018, 08:53:10 pm by dzumba » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #2014 on: October 23, 2018, 09:15:04 pm »

S obzirom da Direktor ipak nije odoleo da nekulturno odgovori dobio je zabrana rada na forumu. Banovan je.
Logged
jugins
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 81


« Reply #2015 on: October 23, 2018, 10:14:42 pm »

Covek sazetim i jasnim jezikom objasnjava islam, prof. dr Miroljub Jevtić, profesor Fakulteta političkih nauka. Treba imati strpljenja i saslusati do kraja njegovo izlaganje.

https://www.youtube.com/watch?v=ohFBdqC438A&index=3&list=LLGYY8L6hDRJCVGGIyWU_caw&t=3s

vrlo jednostavno
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2016 on: October 26, 2018, 06:51:37 pm »

AMERIČKI PILOT TUŽIO SRBIJU: Traži odštetu zbog traume iz 1999. godine!?

Pre nekoliko dana se pojavila vest da je pilot američkog vazduhoplovstva u penziji, Stiven Monagan, tužio Srbiju i traži od države Srbije 2,15 miliona dolara zbog trauma koje je zaradio tokom učestvovanja u bombardovanju Beograda 1999. godine.

Njujork Tajms piše da je Monagan okrivio Srbiju da ne može da spava. Monagan je uverio lekare da je uznemiren, ima povećanu anksioznost i da je nervno iscrpljen.

„Kada sam otišao u vazduhoplovstvo nisam planirao da učestvujem u stvarnoj borbi, pa mi je bilo jako teško. Bila je to velika odgovornost i u početku sam bio nervozan u svakom napadu. Zbog protivvazdušne odbrane Srbije postojao je stalni rizik da će moj avion biti srušen, sanjam to noću i nakon rata.“

Sudija se složio sa Monaganom i dodelio mu je naknadu od 2,15 miliona američkih dolara – 650.000 dolara više nego što se zahteva u tužbi.

Srbija bi trebalo to da plati – prema odluci suda, kao pravni naslednik Jugoslavije, zvanično je odgovorna za rat i kriva za njegovo izazivanje.

Prema pisanju NJT, srpske vlasti imaju 15 radnih dana da plate kompenzaciju, nakon čega će državni računi, pod kontrolom banaka Sjedinjenih država, automatski biti blokirani i sredstva će se sakupljati nasilno. Operacije za povlačenje tih sredstava već su suspendovane.

Izvor: https://www.intermagazin.rs/americki-pilot-tuzio-srbiju-trazi-odstetu-od-traume-1999-godine/
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #2017 on: October 26, 2018, 07:42:53 pm »

Vest je izmisljena - imaju i drugi sajtove poput domaceg Njuza ili Informera. A ima puno nelogicnosti koje ukazuju na to.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2018 on: October 27, 2018, 09:13:43 am »

Toplo se nadam da vest jeste izmišljena, jer, ako nije, to je onda vrhunac besčašća i licemerja nakon kojeg ljudska civilizacija može samo u sunovrat...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #2019 on: October 27, 2018, 09:57:53 am »



Ма јок, Боро, то је типична "патка".
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2020 on: October 27, 2018, 11:35:21 am »



Ма јок, Боро, то је типична "патка".

Kažem ti, nadam se. Ako nije, onda je car svoga konja proglasio za senatora a Varvari su "ante portas".
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2021 on: October 27, 2018, 07:41:09 pm »

Banovan je.
Je li trajno ili privremeno?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #2022 on: October 27, 2018, 07:56:37 pm »

Добио је трајни бан, али можда буде и помиловања... Wink
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2023 on: October 28, 2018, 05:46:47 pm »

Činjenica da je lik često pogađao u suštinu, bilo ga je zanimljivo pratiti - ali je veoma često bio iritantan i uvredljiv.
Doduše, takvi uvek dodaju novu krv u diskusije - zato ga ne bi trebalo sasvim odbaciti!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2024 on: October 31, 2018, 08:50:53 am »

Ko govori protiv NATO-a, dobiće 12 godina robije! Niko ne sme da kritikuje bombardovanje Jugoslavije 1999.
30 oktobra 2018

Nešto je trulo u malom nordijskom kraljevstvu: danska vlada pripremila je zakon koji zabranjuje javnu kritiku liberalne demokratije i NATO-pakta, uz kazne u vidu višegodišnje robije.

Čini se da se totalitarizam u Evropi, koji je do 1990. prebivao s istočne strane „čelične zavese“, sada seli na Zapad. Inicijativa o kojoj upravo raspravlja danski parlament nazvana je „Mere za borbu protiv operacija psiholoških uticaja koje sprovode strane obaveštajne službe“. Ako zakon bude usvojen, građani Danske biće kažnjavani ako se „upliću u javnu raspravu“ i „pokušavaju uticati na proces donošenja odluka“, a vlast proceni da to čine pod uticajem ili za račun stranih obaveštajnih službi.

Konkretno, danski građani suočiće se sa kaznom zatvora do 12 godina ako se njihove izjave tokom izbornih kampanja razlikuju od službenog stava vlasti. Zakonski nacrt navodi i primere izjava i aktivnosti koje će postati nezakonite. Tako će se kazne izricati ako neko izjavi da su antiruske sankcije štetne za Dansku, a zatvor sleduje i onima koji javno pružaju podršku ruskom gasovodu „Severni tok 2“. Valja napomenuti da se ovaj orvelijanski zakon ne bi odnosio samo na klasične medije, već i na objave na Fejsbuku i drugim društvenim mrežama. Prema zakonskom nacrtu, i korisnici Fejsbuka mogu završiti u zatvoru zbog objavljivanja „neprijateljskog sadržaja o NATO paktu“.

Zastrašivanja društva

Povod za ovakav zakon je aktuelni kontekst opšte zapadnjačke paranoje od navodne ruske agresije, pa tako danska vlada kritike NATO-a smatra proruskom propagandom. „Prema rečima vlade, spoljnji uticaj, posebno iz Rusije, predstavlja sve veću pretnju Danskoj“, piše danski list Arbejderen, dok list Berlingske ukazuje da navedeni zakon „legitimna mišljenja građana smatra za propagandu“, te zaključuje da je posredi „očiti pokušaj zastrašivanja danskog društva“.

Zakon još nije usvojen u parlamentu, ali posmatrači tvrde da bi mogao proći. U Danskoj je na vlasti liberalno-konzervativna koalicija stranke Venstre koja zasad ne iskazuje protivljenje ovoj inicijativi.

„Mislim da danski parlament neće biti prepreka“, prenosi portal logično.com reči danskog sociologa Larsa Jorgensena, koji strahuje da će po donošenju zakona i sâm biti uhapšen, budući da već neko vreme sprovodi naučno istraživanje o NATO-paktu, te svoja snaznanja objavljuje i na Fejsbuku. Odnosno, objavljivao je dok mu nisu blokirali profil na toj društvenoj mreži.

‘Prekrasna laž’

– Moj Fejsbuk profil je blokiran mesecima, potom i deaktiviran, a imam oko 4000 prijatelja, uključujući akademike iz celog svijeta. Ja sam naučnik koji ima kritičko mišljenje o NATO-u. Duboko sam istražio istoriju NATO saveza, a sarađujem s velikom skupinom stručnjaka i profesionalaca. Imam informacije koje ruše pozitivan imidž NATO-a i dokazuju da je njihova verzija rata u Jugoslaviji prekrasna laž, kao i što se tiče Libije i Sirije. Za NATO je posebno važno ućutkati oponente, tako i mene – iznosi Jorgensen.

I tako smo u manje od trideset godina doživeli veliki istorijski obrt u Evropi, na relaciji Istok – Zapad. Pre 1990. godine ovakvi su zakoni na Starom kontinentu postojali samo u totalitarnim državama Varšavskog pakta, te su se smatrali reliktom staljinizma. Čak je i najliberalnija socijalistička država u Europi i jedina koja se nalazila izvan „čelične zavese“, Titova Jugoslavija, imala u zakonu taj „verbalni delikt“ – radilo se o poznatom članku 133. Kaznenog zakona. Tada je s druge strane „čelične zavese“ stajao slobodarski Zapad, sa slobodom mišljenja i izražavanja. Upravo su na toj razlici kapitalističke zemlje liberalne demokratije gradile narativ o svojoj civilizacijskoj superiornosti.

A sada taj isti verbalni delikt uvodi jedna zapadna liberalna država, i to ona iz reda nordijskih demokratija, koje se smatraju najprogresivnijim društvima na svetu. Ima li većeg dokaza da svet liberalne demokratije kakvog smo poznavali neopozivo ide dođavola?

Izvor: www.internetmagazin.rs
Logged
Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.