PALUBA
March 29, 2024, 05:50:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 574689 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #135 on: November 25, 2011, 03:44:15 pm »

Previše je ovih stvari oko njih, jednostavno na ovo gledaju kao sredstvo za preživljavanje.
Bit će ovakvih vjesti još dugo u ovim krajevima.

Na zalost.
Meni ona dvojica "umova" nikad nece biti jasni.....
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #136 on: November 29, 2011, 12:53:14 am »

Kako se poigrati sa svojim životom ili ...

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/oHGAHVdfSvE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #137 on: December 14, 2011, 07:33:23 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/jsiR6B9jb94?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

 
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #138 on: December 16, 2011, 02:36:38 pm »

Otvoreno pismo Raiffeisen banci: nebriga i neprofesionalizam


Kao veomo ogorčen građanin, bloger, kolumista, novinar, otac, vozač, ... pišem ovo otvoreno pismo rukovodstvu

Raiffeisen banke


Danas sam na telefonu dobio SMS poruku od Raiffeisen banke:

"Postovani, banka je iz bezbednosnih razloga izvrsila privremenu blokadu Vase platne kartice . Kontakt centar 011/3202800"






Naravno SMS je stigao kada više nisam imao šanse da odem do banke da podignem novac. U džepu imam 300 dinara, a planirao sam da kupim neko pecivo za večeru, da sipam gorivo u rezervoar pa da odem na koncert Kerbera. Posle toga sam hteo i nekoliko piva da popijem u gradu. Ništa od toga ne mogu sada da uradim. Ali sam dobio SMS sa obaveštenjem koji je broj uvek zauzet.


Šta zameram banci brenda Raiffeisen?

1. Gde je tu "Najtoplije se izvinjavamo za neprijatnost" ili "Iako je problem međunarodne prirode daćemo sve od sebe..."? Nema. Pa nema. Gospodo vi iz Raiffeisen banke očigledno nas ne vidite ne samo kao klijente od kojih živite nego nas ni ne doživljavate kao kao ravnopravna bića već kao totalno nebitne društvene pojave. Najosnovniji red je da se barem izvinite. Bespogovorno.

2. Kontakt centar 011/3202800
Osim što ne umete da se izvinite ne umete ni da me pozovete da mi kažete da sam u glupoj situaciji vašom krivicom. Dajete mi broj telefona koji je (za)uvek zauzet pa sam da se informiše.  Kao klijent vaše banke očekujem minimum poštovanja a to je da me pozovete i saopštite šta treba de mi saopštite. Smatram da je drskost da pretpostavite da ja treba da zovem banku. U normalnim zemljama banka zove klijenta da se izvini i objasni stanje u koje smo zapali i iznese procene do kada nećemo imati kartice. Ne interesuje me što imate samo dve studentkinje u kol centru koje rade do 18 sati. Angažujte još ljudi. Neka niko ne ide kući dok se problem ne reši.

3. Da vam je briga o klijentima makar malo na duši imali bi ste DEŽURNU BANKU 24 sati dnevno dok se.problem sa karticama ne reši.  Da mogu ljudi nesmetano da podižu novac u vreme koje im odgovara. Pretpostavljam da će sutra u 8, 9 kad se već otvaraju šalteri biti gužva i da ću morati da izgubim barem 2 sata svog vremena zbog bezidejnosti i neuslužnosti vašeg menadžmenta.


Uvažena gospodo sa one strane mojih interesa od vas očekujem javno izvinjenje za neprijatnost kojoj ste me izložili u najskorijem roku kao i da me informišete o toku rešavanju problema moje kartice.

Da napomenem još da mi ovo nije prva neprijatnost sa VISA karticom i vašom bankom. Pre par meseci u ekspozituri vaše banke u Nišu u ulici Svetozara Markovića sam imao problem zbog koga sam bio preko desetak dana bez kartice. Kada sam od službenice (ime i prezime i fotografiju iste posedujem) zatražio da mi izda novu karticu, jer mi se stara usled nošenja postojeća iskrzala, nisam ni slutio da će mi istog trenutka jedina kartica koju posedujem biti blokirana. Službenica nije našla za shodno da me obavesti. Verovatno je podrazumevala da znam. Ne da ne znam nego smatram da je to nelogično jer, recimo u zemlji u kojoj sam živeo do nedavno mogu da imam koliko god poželim kartica po računu bez ukidanja validnosti prethodnih. Bolnu istinu sam saznao, pogađate, sutradan, na autoputu sa praznim rezervoarom. Pretpostavljam da vas nije briga ali da kažem da sam imao ogromne neprijatnosti. I ako je službenica rekla da će kartica biti u sredu (sedam dana kasnije), pa u petak a onda i u ponedeljak ja karticu nisam dobio. Svaki put sam uredno sa sa drugog dela grada dolazio do banke, čekao red, razgovarao sa službenicom, čekao da proveri... Na moje insistiranje da proveri telefonom u centali saznali smo da je kartica uredno poslata ali u drugu filijalu par stotina metara udaljenu od one u kojoj sam podneo zahtev. Rečenica koja je usledila me je prilično iznervirala:

"Moračete da odete u našu drugu filijalu jer je greškom Vaša kartica poslata tamo."

Kakvo loše tretiranje klijenta. Pa ja kao klijent ništa ne moram. Mogu samo da odaberem banku pa da promenim svoj izbor. Ali da me službenica banke maltretiraju ostavljajući me 12 dana bez kartice usmeravajući me da ispravljam njenu grešku... Zaista smatram da je to vrhunski bezobrazluk i nepoštovanje odnosa klijent - banka.
Na moju opasku službenici da greška nije moja i da, kao klijent očekujem, da je banka ispravi, službenica je svim svojim delovima tela, gestovima i pogledima jasno stavila do znanja svima u banci da me doživljava kao izuzetno nepoželjnu osobu. Sedeo sam još sat vremena dok je gospođa gunšajući obukla kaput, otišla do filijale u Obrenovi
evoj ulici, vratila se, skinula kaput, otišla na sprat banke na 10 minuta, vratila se, sela i vrlo neljubazno rekla
"Evo Vaše kartice".

Za ovo ne tražim nikakvo izvinjenje jer smatram da se takve stvari dešavaju. Eto to sam oprostio. Ako vas interesuje na mom tviter nalogu ima više detalja o tome jer sam očekivao da eventualno neko iz rukovodstva vaše banke poseduje tviter nalog pa da se cela stvar malo profesionalnije uradi.

Milan Jovanović Strongman
Blog: b92.net
Kolumna: kurir-info.rs, trojka.rs
Tviter nalog: @milan_strongman
email: powerm500@gmail.com

 

 

EDIT:

 

profesor nsarski ima interesantno objašnjenje:

"Ja mislim da je u pitanju scam (scam=prevara, sibicarske vrste). Oni blokiraju veliki broj kartica na 7-10 dana, sluze se tim novcem kao orocenim ulogom za to vreme, pokupe profit, i onda odblokiraju. Nadam se da ima neki zakon koji bi mogao na ovakav bezobrazluk da se primeni. "



Ma to je obicna bankarska gamad,imali smo nase banke ali navodno nisu valjale  pa su ih kao likvidne ugasili 
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #139 on: December 16, 2011, 06:27:04 pm »

   Prošle nedalje sam imao isti problem sa Visa karticom kod PŠ . Prilikom podizanja gotovine na bankomatu kartica mi je bila zadržana iako sam bio solventan i nisam pogrešio pri unosu PIN a . Kasnije te večeri sam nazvao Call centar ( oko ponoći, a rade 24h non stop) gde mi je ljubazno saopšteno da je moja kartica označena kao žrtva provale podataka prilikom plaćanja u inostranstvu , u mom slučaju u Grčkoj i da postoji mogućnost da kriminalna grupa u inostranstvu podiže novac bez mog znanja . Pošto surfujem na gornjoj granici dozvoljenog minusa svakodnevno proveravam stanje i znam da mi niko do sad nije skinuo pare na taj način, srećom . Službenik mi je saopštio da mi je nova kartica već poslata a da pare mogu podizati osnovnom Dina karticom koja nije blokirana . Nova Visa je stvarno stigla u ponedeljak ( nemio slučaj zadržavanja se desio u petak posle 20 h) , bez naplate izdavanja nove sa pismenim obaveštenjem da se nova kartica izdaje zbog provale podataka prilikom plaćanja u Grčkoj . Danas čujem na TV-u da i druge banke izdaju nove inostrane platne kartice zbog istog slučaja u Rumuniji pa pretpostavljam da je to slučaj i sa tobom . Mada mi to pomalo smrdi na ujdurmu jer se predviđa uvođenje novog evra tokom božićnih praznika u zemljama EU koje nisu prezadužene, dok ćemo mi ostali slepci ostati na starom evru koji će polako kliziti i obezvređen potonuti sa ekonomijama zemalja koje se ne pridržavaju Merkelinog diktata . To ja kao ljubitelj teorija zavere . Što se tiče PŠ kao banke, svi komplimenti sa moje strane za profesionalnu i ekspresnu uslugu . Mada mi ponekad smeta što ne daju stambene kredite ( možda je i bolje za mene pošto bih sada ovo kucao iz internet kafea jer bih bio na ulici ) i gužve na šalterima kad cigani dobijaju socijalu , još uvek sam njihov komintent . A ti druže vidi koja ti je banka bolja pa prebaci račun gde ti odgovara . Dobro je znati da je Raiffeissen trula a isto sam imao priliku i da se uverim za EFG bivša Dinkić nacinalna štedionica . Oni čak nemaju čekove kao sredstvo plaćanja pošto ih zamara njihovo praćenje i obračun , a kredit uplaćuju po donjem bančinom kursu dok se mesečne rate obračunavaju po gornjem kursu  koji je višlji od zvaničnog kursa NBS za nekoliko dinara . Sa Solomonovim sinovima nema sreće ali kad već moramo da primamo plate kod neke banke , iako kod njih ne radimo , onda bar da proberemo koji će nas manje oderati .
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #140 on: December 16, 2011, 06:35:26 pm »

Jesu li ovi problemi samo sa Visa karticama ili su i Visa electron obuhvacene?
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #141 on: December 16, 2011, 09:12:00 pm »


Koliko ja znam kompletan Visa sistem je obuhvaćen. Ja sam dobio obaveštenje za Elektron.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #142 on: December 16, 2011, 10:13:19 pm »

A ja nista nisam dobio. A podizao sam novac u utorak i u cetvrtak bez ikakvih problema.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #143 on: December 16, 2011, 10:24:11 pm »


Nisi bio u inostranstvu i tamo koristio Visu. Zbog toga nisi blokiran.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #144 on: December 16, 2011, 10:27:36 pm »

E pa tako kazite, dakle u opasnosti su oni koji su trosili u belom svetu ovaj nas crni dinar pretvoren u lokalnu valutu,
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #145 on: January 03, 2012, 08:52:12 am »

  

"Slobodna Dalmacija"
03.01.2012.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Default.aspx


03.01.2012. | 09:34
KOJI LUĐAK Povukao ručnu vozaču na Masleničkom mostu i izazvao nesreću

Policija je kazneno prijavila 26-godišnjaka iz okolice Obrovca nakon što je kriminalističkom obradom utvrđeno da je krajem prosinca izazvao prometnu nesreću povukavši ručnu kočnicu u automobilu poznanika koji je u tom trenutku vozio preko Masleničkog mosta.

Nakon što je 26-godišnjak iznenada povukao ručnu, vozač je izgubio kontrolu nad automobilom i udario u kameni usjek.

Od siline udara u nesreći su teške tjelesne ozljede zadobili vozač i tri putnika u automobilu.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #146 on: January 09, 2012, 03:07:34 pm »

Poljski vojni tužitelj pucao sebi u glavu za vrijeme presice.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/aeuusZgtcP4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

 Roll Eyes
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #147 on: January 09, 2012, 03:20:07 pm »

ako nije fora (malo mi je cudna reakcija novinara) onda su stvarno lesinari u smislu prvo da snime a za pomoc, sutra...
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #148 on: January 10, 2012, 10:54:47 am »

Poljski vojni tužitelj pucao sebi u glavu za vrijeme presice.


Срећа те је био лош стрелац па је промашио витални део главе

 
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #149 on: January 10, 2012, 11:00:32 am »

Quote
Na listi invalida pedofili, kleptomani, kockari...

ATINA - Grčka udruženja lica sa posebnim potrebama izrazila su danas protest zbog odluke vlade da na listu kategorija invalidnosti doda pedofile, egzibicioniste, kleptomane, piromane, opsesivno-kompulzivne kockare, fetištiste i sadomazohiste.

Nacionalna konfederacija invalida nazvala juče je ovaj potez vlade neshvatljivim, dodajući da će pedofili od sada imati pravo na veću novčanu pomoć za invalidnost od nekih ljudi kojima su presađeni organi.

Ministarstvo rada je saopštio da su nove kategorije invalidnosti uvedene iz razloga medicinske procene i kao mera za dodeljivanje finansijske pomoći.

Međutim, predsednik Nacionalne konfederacije invalida Janis Vardakastanis, koji je slep, upozorio je da bi proširena lista mogla stvoriti nove probleme osobama sa posebnim potrebama, koje se već suočavaju sa smanjenjem beneficija zbog finansijske krize u kojoj se zemlja nalazi.

"To što se dogodilo je neshvatljivo. Mislim da je napravljena velika greška. Ministarstvo bi trebalo da ima drugačiju politiku prema invalidnosti. Ova lista sadrži velike izmene u kriterijumima za određivanje invalidnosti, što znači da bi mnogi ljudi mogli izgubiti pristup beneficijama", kazao je Vardakastanis agenciji AP.

http://www.tanjug.rs
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.