PALUBA
April 20, 2024, 02:05:00 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 577859 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #345 on: September 18, 2012, 07:42:38 am »

SMRDLJIVI RAT: Tenk koji na neprijatelja ispaljuje – fekalije!

Dobijate top punjen specijalnim projektilom koji može da izazove nesagledive posledice po neprijatelja

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 
Ljudi u tenku pod neprijateljskom paljbom ne mogu samo da stanu i izađu napolje da bi se “olakšali”. Oni moraju da drže njihov “otpad” unutar tenka. Ali to bi moglo da se promeni, zahvaljujući patentu Aleksandra Georgijeviča Semenova.

Kako funkcioniše ovaj patent opisuje gornja slika, sa brojevima koji objašnjavaju kako ovaj proces teče.

Vojnik (3) odlaže “otpad” ( 8 ) u skladište (7) direktno ili u dva koraka. Kada završi sve to skladište se zatvara i priprema otpad za ispaljivanje.

Ono što je naglašeno u opisu je da dobijate top punjen specijalnim projektilom koji može da izazove nesagledive posledice po neprijatelja.

Kako projektil napusti tenk, on otklanja ono što bi na kraju postalo izvor odvratnog smrada za jadnog vojnika, koji bi u borbi morao ponekad da ostane u vozilu čak i nekoliko dana.

Izvor: Telegraf.rs


* tenk-ispaljuje-fakalije.jpg (50.46 KB, 680x408 - viewed 340 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #346 on: September 18, 2012, 05:12:13 pm »

http://www.vecernji.hr/vijesti/mirno-urinirao-drvo-dok-je-50-metara-dalje-obama-drzao-govor-clanak-454575
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #347 on: September 27, 2012, 10:32:24 am »

Novinari!!!!!

"Slobodna Dalmacija"

http://www.slobodnadalmacija.hr/default.aspx

DUHOVI PROŠLOSTI
Split: pronađen sanduk iz II. svjetskog rata krcat eksplozivom
  
FOTO: Ilustracija / CROPIX
U Spinutskoj ulici u Splitu, prilikom građevinskih radova, u srijedu oko 18 sati, pronađen je sanduk s više komada eksplozivnih sredstava, koji najvjerojatnije potiču iz II. Svjetskog rata.

U sanduku je bilo 20–ak bombi, 10 eksplozivnih punjenja, te sporogoreći štapić.

Pirotehničari splitske policije preuzeli su eksploziv i pohranili ga do uništenja.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #348 on: September 27, 2012, 09:29:40 pm »

Ја бих пре рекао да је грешку начинио лектор.  Шта зна лектор шта је "штапин" и логично је да помисли да је грешка, па напише "штапић".
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #349 on: September 27, 2012, 09:44:43 pm »

Piše gluposti. Da je napisao '' korda '' i malo dite bi znalo o čemu se radi. Ovako, stručnjak za MES kiksa. Po Milošu Obrenoviću onaj tko se pravi pametniji od ostalog naroda dobije 25 udaraca po tabanima. Ovi iz SD bi svaki dan mogli dobiti obilatu porciju po tabanima.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #350 on: September 28, 2012, 02:25:30 pm »

Ја бих пре рекао да је грешку начинио лектор.

Ne znam kakva je situacija u Hrvatskoj, ali kod nas većina dnevnih novina uopšte i nema lektore i text pre štampe pročita samo urednik, a i to ne uvek.

Koliko je samo "bisera" u Blicu npr. i pravopisnih grešaka koje su na nivou nižih razreda osnovne škole.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #351 on: September 28, 2012, 06:32:18 pm »

Значи "штедња". Онда се још чудимо шта и како деца науче да говоре? Мада, кад погледам нека лекторисња где се избацује (барем у Србији) сваки ијекавски облик (па се напише Осек уместо Осијек, Река уместо Ријека), понекад је и боље без њих.

Скупљам кутије са упутствима за употребу разних производа написана на хрватском, српском, бошњачком и црногорском језику. За сваки језик посебно. Ала ту има бисера. Поставићу неке други оут.
« Last Edit: September 28, 2012, 09:13:33 pm by dzumba » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #352 on: September 28, 2012, 06:36:03 pm »

Сутра би уз ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ требао да крене додатак у 5 наставака назван ПРАВОПИС.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #353 on: September 28, 2012, 07:28:29 pm »

Мада, кад погледам нека лекторисња где се избацује (барем у Србији) сваки ијекавски облик (па се напише Осек уместо Осијек, Река уместо Ријека), понекад је и боље без њих.

Takvi textovi videli lektora nisu, nego to radi automatski softver. Verujem da ne postoji lektor koji ne zna takve stvari. U svakom slučaju, program BFA for subtitles npr. je jedan od takvih...taj "prevodi" sa hrvatskog na srpski, pa ponekad totalno upropasti smisao rečenice. Npr. reč "postaja" prevodi kao "stanica", što je OK, ali nije OK kad npr. "zemlja postaje siromašnija" prevede kao "zemlja stanice siromašnija".
Ali kakve novine, takvi i textovi. Važnije im je narečje od pravopisa. Mada verovatno i ne znaju razliku.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #354 on: September 29, 2012, 08:23:47 am »

U mojoj firmi postoje lektori. Za hrvatski i srpski jezik. Profesori srpskog, hrvatskog i srpsko-hrvatskog jezika. Na radiju, TV-u i u multimediji (teletekst i www.rtrs.tv). Svaka vijest ili tekst koji se pročita ili emituje mora proći lektora. Bukvalno, takav je sistem, da svaka vijest koja prođe novinare, urednike i glavne urednike mora proći i lektora. Bez "kvakice" od lektora vijest stoji u sistemu i ne može ići u emitovanje. Idući u slijedu kretanja vijesti ne može dobiti vijest na svoj ekran. Obrađena vijest se automatski prosljeđuje na idući ekran (automatski refreš), te se vijest daje dalje u sistem.

Pošto svi radnici firme mogu pristupiti tom sistemu  i od kuće, odnosno bilo kog računara, da bi unijeli ili pročitali vijesti, ili vidjeli svoj raspored rada ili radne naloge, prikazujem kako to izgleda. Uzeo sam za prikaz vijesti od prije neki dan, jer su današnje (neemitovane) vijesti skupa roba.
Odsjekao sam zaglavlje stranice da se nebi vidjela adresa za pristup stranici. Uvijek ima nekih zlonamjernih.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado


* desk.jpg (218.26 KB, 1151x690 - viewed 219 times.)
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #355 on: October 01, 2012, 11:36:13 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Lxl_1nlyBc0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #356 on: October 01, 2012, 12:12:26 pm »

U mojoj firmi postoje lektori. Za hrvatski i srpski jezik. Profesori srpskog, hrvatskog i srpsko-hrvatskog jezika. Na radiju, TV-u i u multimediji (teletekst i www.rtrs.tv). Svaka vijest ili tekst koji se pročita ili emituje mora proći lektora. Bukvalno, takav je sistem, da svaka vijest koja prođe novinare, urednike i glavne urednike mora proći i lektora. Bez "kvakice" od lektora vijest stoji u sistemu i ne može ići u emitovanje. Idući u slijedu kretanja vijesti ne može dobiti vijest na svoj ekran. Obrađena vijest se automatski prosljeđuje na idući ekran (automatski refreš), te se vijest daje dalje u sistem.

Pošto svi radnici firme mogu pristupiti tom sistemu  i od kuće, odnosno bilo kog računara, da bi unijeli ili pročitali vijesti, ili vidjeli svoj raspored rada ili radne naloge, prikazujem kako to izgleda. Uzeo sam za prikaz vijesti od prije neki dan, jer su današnje (neemitovane) vijesti skupa roba.
Odsjekao sam zaglavlje stranice da se nebi vidjela adresa za pristup stranici. Uvijek ima nekih zlonamjernih.
Овакви системи постоје и за штампане медије.
Чак и без овога постоје прости начини да се све прегледа (нпр. додавање речи лект на крај назива документа, или маркирање другом бојом, или прављење посебних фолдера за лекторисан или нелекторисан текст).

Али у свим случајевима мора да се гледа текст више пута и ради. Нема аутоматике. А сваки систем може лако да закаже ако се не ради како треба.

У горњем случају се ради о стручној терминологији. Ту не помажу ни лектор ни добар уредник - мора да се покаже стручном сараднику. А у брзини и осталом за то се често нема времена. Ипак, оно горе и није толика грешка (спорогорећи штапић) - поготово ако упоредимо са честом грешком навођења калибра .50 у 50мм...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #357 on: October 07, 2012, 08:08:09 am »

Milicija trenira strogocu 

Quote
Čobanin kažnjen jer je čuvao stoku bez lične karte

SRBIJA, 06:00, 06.10.2012.62 komentara

Policajci su mi iz džepa izbili 3.000 dinara jer sam na ispašu na planinu otišao bez legitimacije, jada se Zoran Miladinović (68). Umalo prijava i zbog korpi za pse

KURŠUMLIJA - Svašta!
Zoran Miladinović (68) iz potkopaoničkog sela Sagonjevo, u opštini Kuršumlija, moraće da plati kaznu od 3.000 dinara jer ga je policija zatekla kako na planini čuva stoku bez lične karte! Starina kaže da je dobro prošao jer su mu policajci rekli da će mu napisati i prijavu što njegovi psi nemaju zaštitne korpe.

- Poterao sam stoku kao i svakog dana na ispašu prema Crnoj čuki. Tada su naišla dva policajca koji su nekim svojim poslom došla u selo. Posle kraćeg razgovora jedan od njih me je upitao da li imam ličnu kartu. Začudio sam se i objasnio da sam ja čobanin i da često za stokom pokisnem i da ne nosim ličnu kartu sa sobom da se ne bi raspala od vode - priča starina.

Policajci nisu prihvatili njegovo objašnjenje, a jedan od njih je čak ušao u vozilo i doneo svoju ličnu kartu kako bi Zoranu dokazao da lična karta mora da se nosi i na planini.

- Da je vrag odneo šalu, shvatio sam kad mi je policajac rekao da će osim za ličnu kartu da mi napiše prijavu i što moji psi nemaju zaštitne korpe i što čuvam stoku na državnom zemljištu. Rekao sam im da psi štite i mene i stoku od vukova i da ako im stavim korpe, mogu samo da se slikam s njima - nastavlja priču Zoran.

Kaže da je zaboravio na ovaj događaj sve dok mu nije stigao poziv od sudije za prekršaje. Otišao je na sud, a sudija mu je odmerio „zasluženu“ kaznu. Inače, Zoran važi za jednog od najboljih stočara u ovom kraju. Osim 20 krava, čuva i ovce i koze.

U Prekršajnom sudu u Kuršumliji potvrdili su nam da je Miladinović na osnovu prijave policije kažnjen sa 3.000 dinara, uz pojašnjenje da je to po zakonu.

(M. Đ.)


Nisu smeli da mu naplate korpe

Zoranu Miladinoviću policija nije mogla da napiše prijave za to što njegovi psi nisu imali zaštitne korpe jer to nije u njihovoj nadležnosti.

- Ako psi ne nose zaštitne korpe, prijavu može da napiše komunalna inspekcija, a takozvana popaša, odnosno naknada za napasanje stoke u državnoj šumi odavno se ne naplaćuje - kaže naš sagovornik iz inspekcije.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #358 on: October 07, 2012, 08:14:06 am »

Počela, izgleda, neka velika policijska akcija...
« Last Edit: October 07, 2012, 08:22:19 am by wermez » Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #359 on: October 07, 2012, 09:50:13 am »

---- donjeg dogadjaja se sjecam; istinit je i spominjao se u novinama prije desetak godina..............
___________

""ovo me podsjeca na umirovljenicu sa tresnjeveckog placa koja je prodavala stare hlace svog pokojnog supruga i zavrsila u Remetincu. Demonstriranje funkcioniranja pravne drzave"".  - kopirano sa interneta -

___________ 

Nasla se, medjutim, dobra dusa koja je kaznu platila za (cini mi se 5 ili 7 dana zatvora) i zenu pustili na slobodu. Inace hlace je prodala ili prodavala za manje od tri EUR-a.
Logged
Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.