PALUBA
March 29, 2024, 06:58:53 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 574699 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #390 on: November 03, 2012, 04:12:07 pm »

Prvo ce zabraniti pecenje rakije za svoje potrebe a posle toga? Mozda jednog dana pod plastom higijene i ko zna cega zabran i spremanj npr. hrane za svoje potrebe. Nije spremljeno u sterilnoj atmosferi, od kuvarice i sa radnih povrsina  nije uzet bris, sta ce da rade firme specijalizovane za ketering, sta da rade restorani...

Apsolutno nemam nista protiv zabrane da neregistrovani peku i prodaju rakiju samo zbog poznate zozovace i slicnih  tvorevina ali da za svoj cef ne mogu da ispecem kvalitetnu rakiju (kakvu uostalom ne mogu kupiti u prodavnici) to nije uredu. Ili je taj deo neko od nadleznih dopisao pa to predstavio kao zahtev EU.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #391 on: November 03, 2012, 05:13:51 pm »


 Ako propisi postoje onda treba da se primenjuju na sve a ne samo na " sirotinju". Ja naprimer pečem rakiju od svog voća, prodajem med od svojih pčela. To mi je nuz redovan posao( kad ga imam ). Da li mene neko pita koji su troškovi, kada uopšte stignem da uradim sve što treba da se uradi?  Po tim " novim " propisima neću smeti da vršim prodaju pošto nisam platio porez ili paušal i nisam registrovani proizvođač.  A " veliki" proizvođači koji rakiju prave od etil i metil alkohola i truju narod mogu da rade svašta pošto " plaćaju porez"  . "Med" prave od uvoznog šećera pošto nemaju pojma ni kako košnica izgleda ili su je eventualno videli na TV-u. E, pa, EUROPO neću te! Ni tebe, ni tvoje zakone. Dobri su nama i naši, samo da se striktno primenjuju na sve.

EU nije nikakva prisila. Obično države raspišu referendum. Ljudi imaju mogućnost vidit šta se nudi, pa onda, ko voli nek izvoli. Slažem se, da bi se zakoni terbali važiti za sve. Pa i sada za neke važe više nego za druge(pišem za Sloveniju). Ima država, koje neće u EU, pa žive, ima koje neće euro (a u EU su), pa ga nemaju. Za sada nije izmišljeno ništa  pravednije od referenduma. Kako se izvodi referendum, koliko birača treba izaći i koliko treba biti za, da bi važio (50%+1 glas ili 2/3 birača...), određuju države same. Predstavnike naroda biramo sami....

Kile, vjerujem, da med i rakiju ne prodaješ ispod cijene, jer bi onda bio na gubitku (jedino ako ti je to hobi). Ja med kupujem kod pčelara (cvjetni 6 Eura  900gr). 
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #392 on: November 03, 2012, 05:19:53 pm »

Ma dobro, nikad nije bilo da nekako nije bilo. Ako nas Turci nisu odvikli od pečenja rakije, neće ni ovi lezilebovići, dangube i razbojnici iz Bruxellesa (Brisela).
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #393 on: November 03, 2012, 06:55:31 pm »

Ma dobro, nikad nije bilo da nekako nije bilo. Ako nas Turci nisu odvikli od pečenja rakije, neće ni ovi lezilebovići, dangube i razbojnici iz Bruxellesa (Brisela).
Како да нас Турци одвикну, кад смо преко њих добили и технологију, а богами и назив.
Код нас пре Турака није било "жестине" (Марко Краљевић и Шарац су пили рујно вино, шта би тек чинили да је било ракије).
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #394 on: November 03, 2012, 08:38:27 pm »

Zanimljiva teorija. Znam da i Česi prave šljivovicu. Ako su Turci doneli tehnologiju na ove prostore, pretpostavljam da su onji opet nju primili iz Persije  Smiley
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #395 on: November 03, 2012, 09:38:06 pm »


 Kod nas u Vojvodini više ide: Dunja, Kajsija, Trešnja, uostalom, sve aromatičnije voćne rakije. I siguran sam da su retki od vas pili rakiju od Duda. Da nepričam sada o pečenju " rakije lebare" odnosno kukuruzne prekrupe
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #396 on: November 03, 2012, 10:35:01 pm »

Zanimljiva teorija. Znam da i Česi prave šljivovicu. Ako su Turci doneli tehnologiju na ove prostore, pretpostavljam da su onji opet nju primili iz Persije  Smiley
Не из Персије, него из Арабије. Арапски алхемичари су први дестиловали алкохол (и њихов назив је Ал кохл - есенција).

Иначе у Турској се и данас пије доста алкохола. Овде сви знају за Ефес пиво, а од жестине се доста пије Yeni raki - који подсећа на нашу Мастику (грчки Узо). Једном сам пио са повећим друштвом у Истанбулу - ајд што се момци нису загрцнули на дуњовачу од 50%, него ни девојке...

---

У Северозападну Европу дестилацију су донели монаси, из Крсташких ратова.

Треба поменути да је пре дестилације у Русији кориштен метод залеђивања, чиме је вађен лед (чиста вода), и тако добијено пиће са мање воде, односно већим процентом алкохола - претеча данашње вотке.

----

Што се тиче визуелног идентитета пића, треба погледати пар примера:
- шкотски виски, осим што треба да је из шкотске, има и процедуру како се прави, шта је blended, malt, single malt.
Такође, врхунски виски долази у препознатљивој боци - округла са проширењем на грлићу (које даје онај кло-кло звук).
- амерички виски такође има процедуру прављења, а посебно бурбон. Долазе у препознатљивој четвртастој флаши, са проширењем на грлићу.

----

Код нас не знам да постоји правилник шта треба да задовољи ракија да би се тако звала. Не постоји ни заштита географског порекла. Што се тиче амбалаже, не постоје две исте боље ракије са истом флашом. А то није добро за идентитет пића. Добро пиће не продаје амбалажа.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #397 on: November 04, 2012, 11:27:46 am »

Stari, dobri B92

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/tejCKRMxTBs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

B92 Ciklotron - Pipači Hleba

« Last Edit: November 04, 2012, 11:35:34 am by wermez » Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #398 on: November 04, 2012, 08:20:08 pm »

Stari, dobri B92

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/tejCKRMxTBs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

B92 Ciklotron - Pipači Hleba


Lako je podsmevati se narodu......
Ako bih se ja podsmevao njegovom narodu bio bih izmesta razapet...

A onaj gore koji tvrdi da u EU ima neke demokratije me je slatko nasmejao EU ima uredjenje otprilike kao Sovjetski Savez a i tvorci su slicni ako ne i isti..Apsolutno se narod ne pita ni o cemu niti oni to tvrde, niti pricaju da je tako...

« Last Edit: November 04, 2012, 08:20:52 pm by Bozo13 » Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #399 on: November 04, 2012, 09:38:31 pm »

Lebac je svetinja...nije strasno sto je neko pipao..sumnjam da je iko dobio zarazu od pipanja hleba , ali nije bas po JUS-u, ako znate na sta mislim... Wink

vizant ko se podsmeva narodu? I ko tvrdi to o EU?
Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #400 on: November 04, 2012, 11:43:50 pm »

Narodu se podsmeva mali voditeljchic u pipanju hleba..
a o EU demokratiji ovde

EU nije nikakva prisila. Obično države raspišu referendum. Ljudi imaju mogućnost vidit šta se nudi, pa onda, ko voli nek izvoli. Slažem se, da bi se zakoni terbali važiti za sve. Pa i sada za neke važe više nego za druge(pišem za Sloveniju). Ima država, koje neće u EU, pa žive, ima koje neće euro (a u EU su), pa ga nemaju. Za sada nije izmišljeno ništa  pravednije od referenduma. Kako se izvodi referendum, koliko birača treba izaći i koliko treba biti za, da bi važio (50%+1 glas ili 2/3 birača...), određuju države same. Predstavnike naroda biramo sami....

evo sta kaze engleski politicar na temu demokratija u EU klip je izuzetan

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/pw7XwexR2ec?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

a evo sta kazu o "demokratski izabranom predsedniku eu"

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/lqovTGjYjM4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

hehe
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #401 on: November 05, 2012, 01:07:30 am »

Sto reci na ovo?

Da bi se ovako istupilo treba imati dobro znanje jezika, kurazu, muda i stanovitu financijsku ovisnost. Mozda treba biti iz Irske  Grin.
Kako da ovako istupe EU impresionirani "gladnusi" - bez obzira lijevi/desni koji su zemlju doveli do bankrota svojim skromnim znanjima, a zasigurno pomanjkanjem znanja koja su potrebna da se vodi drzava.

Treba uzivati u svakom sadasnjem danu, jer su svi podaci za sutra - losiji. Ali, tko to moze.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #402 on: November 05, 2012, 06:12:11 am »

Narodu se podsmeva mali voditeljchic u pipanju hleba..
a o EU demokratiji ovde

EU nije nikakva prisila. Obično države raspišu referendum. Ljudi imaju mogućnost vidit šta se nudi, pa onda, ko voli nek izvoli. Slažem se, da bi se zakoni terbali važiti za sve. Pa i sada za neke važe više nego za druge(pišem za Sloveniju). Ima država, koje neće u EU, pa žive, ima koje neće euro (a u EU su), pa ga nemaju. Za sada nije izmišljeno ništa  pravednije od referenduma. Kako se izvodi referendum, koliko birača treba izaći i koliko treba biti za, da bi važio (50%+1 glas ili 2/3 birača...), određuju države same. Predstavnike naroda biramo sami....

evo sta kaze engleski politicar na temu demokratija u EU klip je izuzetan

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/pw7XwexR2ec?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

a evo sta kazu o "demokratski izabranom predsedniku eu"

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/lqovTGjYjM4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

hehe

Te priloge sam gledao.
Pa ja i govorim (pišem o tome). Nitko nikoga ne tera u EU. Niti ja govorim (pišem) da je EU savršenstvo demokracije. Naglašavam, kad se postigne kritična masa birača, ona mogu odlučit. A kad se prihvate uslovi, onda, mislim, da jih treba poštivat, pa sviđali se nama ili ne. To važi za sve u životu. Kako kažu, vola se drži za rogove, a čovjeka za riječ.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #403 on: November 05, 2012, 08:42:01 am »

Duje, tako je - medjutim je to u ideali. A kako biva na "terenu". Govorim za jednu "sasvim blisku drzavu - da se ne bi mislilo...."

- primjer GMO - direktor glavnog instituta zalaze se za neobiljezavanje takve hrane koja se uvozi ili proizvodi na bazi uvoznih sirovina koje GMO sadrze - ne mogu tvrditi da je za takav stav dobio naredjenje, nekakvu "potporu" ili slicno,

- primjer koristenja naftovoda u oba pravca - u novinama i TV altivno se pisalo da je to opasnost od pucanja cijevi i eko-havarije neslucenih razmjera, kad se ta nafta sjuri niz cijevi; eksplozije naftovoda u Nigeriji su macji kasalj. Pritom nisu naveli da je nafta za cca 1/3 laksa od vode i da su cijevi u volumenu barem za 80% manje od cijevi reverzibilne HE Obr.....,

Jos su dodali da ce se time kolicina prometa/transporta nafte u Sj. Jadranu povecati za 2-3 puta. Pritom nije spomenuto da u taj dio Jadrana redovito stice oko 55 milijuna tona nafte, ne racunajuci derivate. Povecanje bi iznosilo u maksimumu do 15%.

- primjer plinovoda - u tiskovinama je izneseno da bi (tranzit) Juzni tok donio ..... smijesnih desetak milijuna dolara, dok bi plinovod Nabu... donio stotinjak milijuna EUR-a.  Podrazumijevalo se da Amerika/NATO bas ne smekaju takav projekt - naravno nije u pismenom obliku nigdje objavljeno, ali....

Pritom nije receno da je i Madjarska, Slovenija, Italija i u EU i NATO-u i nitko im nije takovo nesto sugerirao - prolazi i Juzni tok, neka prolazi i onaj drugi i treci - - zasto ne..

Vladajuce se garniture sluze obmanama iskljucivo iz svojih probitaka, a ne interesa nacionalne/drzavne privrede. A same pripreme za referendum obicno su zacinjenje ucjenama koje narod ne moze prepoznati i jer jednostavno prezentacija referendumske ideje nije postena.

Narod je ne moze prepoznati - ali moze onih 200.000 mladih i obrazovanih koji, nazalost, znajuci da ne mogu nista promijeniti, odose u bijeli svijet.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #404 on: November 05, 2012, 08:24:08 pm »

Igrom slučaja,živim u ....kako kažu "demokratskom društvu",gde se veoma česta organizuju referendumi za vrlo ozbiljna pitanja.Kao i za pitanja koja bi "našem shvatanju demokratije" zvučala sasvim trivijalno.Elem,bez obzira na sve dobrobiti i ograničenja takvog života,i dalje nisam zadovoljan......opet mi fali nešto! Da li je u pitanju moj mentalitet,ili neka druga kategorija.....ostaje mi samo jedno!Srećom nisu pristupili EU .
 
Rekao je to Bećković već odavno u delu "O medjuvremenu"....:
"Demokratija je poštovanje legalno izabranih zakona glasom većine"!

I to je sve....svidjalo se to nekom,ili ne !
Ostale fikcije o demokratiji....a na osnovu načela iznad....samo su anarhija!
Logged
Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.