PALUBA
March 28, 2024, 06:10:50 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 574593 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #480 on: January 28, 2013, 09:25:55 am »

Svaka čast za motoristu.

A za disko klub ista stvar kao i kod nas.Kontroverzni klubovi istih takvih biznismena.Svašta može da prođe a posle kad ljudi pogube glave nikom ništa.A sve u cilju demokratizacije društva i seče propisa radi podupiranja preduzetništva.

Nekada se bar kod nas za ugostiteljski objekat (dozvolu za rad) prvo tražila overa-saglasnost građevinskog projekta od: sanitarnog,protiv-požarnog i inspektorata zaštite na radu.Pa su potom komisije tih istih inspektorata izlazile da utvrde izradu objekta shodno overenim projektima, tzv. saglasnost na izvedeno stanje.Pa tek potom je budući privrednik mogao da podnese zahtev po kome je komisija opet izlazila da mu da konačnu dozvolu za početak obavljanja delatnosti ako ispunjava sve uslove propisane u više zakona.

I onda je u cilju podrške divljem kapitalizmu sprovedena seča zakona.I dovoljno je da dođeš u opštinu prijaviš radnju i potpišeš izjavu da si ispunio sve zakonom propisane norme.Ovo važi za sve osim za industrijske objekte proizvodnje hrane i medicinskih sredstava-lekova.

Pa kad inspekcija dođe u redovnu kontrolu i utvrdi da npr. određeni objekat ne ispunjava uslove niti ih ikako može ispuniti, ne može da ga osim u teoriji zatvori, jer niko nema petlju da zatvori disko klub koji radi već par godina a sve uz kuknjavu da bi time mnogi zaposleni ostali bez posla pa čak i kontroverzni vlasnici bi ostali na belom hlebu itd..

Bezakonje na sve strane.

A nedužni ljudi i dalje gube glave dok "kontroverzni" prave profit.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #481 on: January 28, 2013, 10:38:12 am »

Onaj tko ima 35.000 zaposlenih na ovim podrucjima - mijenja ministre i zakone kao od sale. Pa i norme ponasanja.....
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #482 on: January 29, 2013, 07:11:44 am »

"Večernji list" Zagreb
http://www.vecernji.hr/

Ne da im se strugati
Kako bi ukrali vinjetu, izrezali i komad vjetrobranskog stakla!
Samo u Ljubljani tijekom siječnja prijavljena su tri slučaja krađe vinjeta, od čega je u dva slučaja bilo oštećeno i prednje staklo
 
U najgoroj su poziciji, naravno, vlasnici vozila koji, osim što moraju kupiti novu vinjetu, moraju zamijeniti i oštećeno staklo. Sama pomisao na kupnju vinjete u susjednoj Sloveniji brojnim vozačima "diže tlak" pa pokušavaju na razne načine doći do ovog papirića, a da ga ne plate.

Iz Slovenije je tako stigla fotografija vozila čiji je vlasnik postao žrtva kradljivaca vinjete, no nije mu ukradena samo naljepnica na prednjem vjetrobranskom staklu nego i komad stakla!

Da stvar bude gora, slovenska policija objavila je da ovo nije jedini slučaj ovakve krađe vinjete. Samo u Ljubljani tijekom siječnja prijavljena su tri slučaja krađe vinjeta, od čega je u dva slučaja oštećeno i prednje staklo.

U najgoroj su poziciji, naravno, vlasnici vozila koji, osim što moraju kupiti novu vinjetu, moraju zamijeniti i oštećeno staklo.






Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #483 on: January 29, 2013, 07:48:55 am »

Bolesno. Je li ijedan od tih lopova-kriminalaca uspio takvu vinjetu premjestiti na svoj automobil.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #484 on: January 29, 2013, 09:49:16 am »

Ako je deo stakla nad vinjetom ostao neoštećen,uspeo je.

Vandalizam do krajnjih granica ali i bezobzirnost države koja zloupotrebljava svoju poziciju i naplaćuje harač mimo zdravog razuma.

Sve će više biti ovakvih slučajeva.Hajdučija će da cveta.Samo što će u ovoj savremenoj hajdučiji koja neminovno sledi da počne da otima siromah od siromaha a ne kao nekad siromah od haračlija.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #485 on: January 29, 2013, 06:09:30 pm »

Zar je te vinjete moguće skinuti i ponovo zalepiti bez oštećenja? Ove naše registarske nalepnice su napravljene tako da se žestoko oštete pri pokušaju skidanja.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #486 on: January 29, 2013, 06:16:43 pm »

Baš mi je ova vinjeta dala ideju. Mogao bih ja naplaćivati vinjete za prolaz kalelargom angel
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #487 on: January 29, 2013, 11:29:55 pm »

Vinjete se kod skidanja cepaju, ali ima ljudi koji to znaju uraditi. Ako se menja šofer-šajba na autu, ima par radiona koje sa starog stakla uklone vinjetu i postave je na novo staklo.

Logged
Gazda
zastavnik
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 1 486



« Reply #488 on: January 29, 2013, 11:53:14 pm »

Može se,ali jako jako pažljivo,skalpelom.Problem je kod lijepljenja nazad na staklo(radio sam to u slučaju loma stakla,da ne bude zabune),jer se ljepilo uništi.Inače u nas u HR,za one vinjete koje se dobiju prilikom registracije automobila,mislim da je moguće dobiti novu naljepnicu,uz nadoplatu od oko 4 eura.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #489 on: January 30, 2013, 02:13:04 am »

Inače u nas u HR,za one vinjete koje se dobiju prilikom registracije automobila,mislim da je moguće dobiti novu naljepnicu,uz nadoplatu od oko 4 eura.
Slična je situacija i u Srbiji, isto se za tako neke sitne pare može dobiti nova nalepnica u slučaju oštećenja postojeće, ali to samo uz saobraćajnu dozvolu, tako da lopovi nemaju načina da zamene staru. Ne znam kako vinjete izgledaju kod vas, ali ove naše imaju neke holograme koji se vrlo lako kidaju pri pokušaju skidanja, tako da ih je nemoguće skinuti bez oštećenja. Sad, možda ih je moguće nekako "okrpiti" da izgledaju kao da su jednom lepljene, ali to samo nagađam, ne znam ništa o tome.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #490 on: January 30, 2013, 07:24:22 am »

Skidao sam stare i prastare tjedne i godisnje vinjete (sa svoje sofer-sajbe  Grin ) - to je mukotrpan posao; naravno da se sve raspada na mnogo komadica.
SLO godisnja vinjeta kosta blizu EUR 100, pa netko zbog toga i ide u takav unistavacki pohod.

 
Logged
vandrej
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #491 on: January 30, 2013, 07:39:43 am »

Skidao sam stare i prastare tjedne i godisnje vinjete (sa svoje sofer-sajbe  Grin ) - to je mukotrpan posao; naravno da se sve raspada na mnogo komadica.
SLO godisnja vinjeta kosta blizu EUR 100, pa netko zbog toga i ide u takav unistavacki pohod.

Upotrebi nešto ovakvo:



Meni sličan pripomočak služi več više od 10 godina. Cool

Inače je ona slika sa izrezanom vinjetom fejk i stara barem 3 godine. Kroz izrezano mesto se ne vidi unutrašnjosti, a kroz staklo se. (Barem se tako piše po slovenačkim forumovima.)

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #492 on: January 30, 2013, 08:00:26 am »

Svet je stvarno prepun ludaka:

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/288450/Silovao-Sneska-amputiraju-mu-polni-organ
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #493 on: January 30, 2013, 06:13:44 pm »

Inače Austrijske vinjete su puno prijaznije do koristnika os SLovenskih. Puno lakše se skidaju (iako se kod toga unište).

LPB
Logged
Gazda
zastavnik
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 1 486



« Reply #494 on: January 30, 2013, 06:22:07 pm »

Inače u nas u HR,za one vinjete koje se dobiju prilikom registracije automobila,mislim da je moguće dobiti novu naljepnicu,uz nadoplatu od oko 4 eura.
Slična je situacija i u Srbiji, isto se za tako neke sitne pare može dobiti nova nalepnica u slučaju oštećenja postojeće, ali to samo uz saobraćajnu dozvolu, tako da lopovi nemaju načina da zamene staru. Ne znam kako vinjete izgledaju kod vas, ali ove naše imaju neke holograme koji se vrlo lako kidaju pri pokušaju skidanja, tako da ih je nemoguće skinuti bez oštećenja. Sad, možda ih je moguće nekako "okrpiti" da izgledaju kao da su jednom lepljene, ali to samo nagađam, ne znam ništa o tome.
Isto kao i u nas dakle.Za potrebu se može zalijepit sa lijepilom za retrovizore(tanak sloj namazati kistom,a kasnije skidaš kako znaš).Ja sam inače skidao vinjetu za trajekt,ako si otočanin imaš jeftiniju kartu. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* brodic1412.jpg (6.91 KB, 240x256 - viewed 141 times.)
Logged
Pages:  1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.