PALUBA
April 26, 2024, 03:29:46 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 579117 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #495 on: January 30, 2013, 07:58:29 pm »

Birokracija - zašto jednostavno kad može komplicirano.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* birokracija.jpg (71.87 KB, 804x645 - viewed 282 times.)
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #496 on: January 30, 2013, 09:14:12 pm »

Birokracija - zašto jednostavno kad može komplicirano.
Доле лево је стара лична карта, што ће рећи да је ово стара слика и стари прописи.

Али оно што је посебно иритирајуће код оваквих послова је то што морате да носите папире од шалтера до шалтера.
- заказивање свадбе: одемо на шалтер у приземљу, тамо одштампају крштеницу и држављанство, одемо на први спрат код матичара, он то стави у фасциклу (?)
- добијање једнократне помоћи за дете: узмете један папир, однесете га на једно место. Онда чекате неколико дана, па нови папир однесете на друго место. Па после неколико дана нови папир на треће место. И ајд сад у овој ери рачунара и електронске поште да ми неко објасни зашто мора да изигравам поштара од једног државног шалтера до другог, да цела процедура траје неколико недеља?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #497 on: January 30, 2013, 09:24:17 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Upe27qFIG94?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #498 on: January 30, 2013, 09:38:29 pm »

A, gde je pečat?
Majstorski!
« Last Edit: January 30, 2013, 09:49:24 pm by jadran2 » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 989


« Reply #499 on: February 04, 2013, 08:59:59 am »

No comment:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Zdor_-hsm0w?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #500 on: February 05, 2013, 02:18:05 pm »

PODVALA: Prodavac prevarant vraća Nenadu pare za cepanicu


Prevarant iz Bačke Topole rekao da je i on bio žrtva slične prevare i da je na nagovor prijatelja odlučio da i on nekome podvali



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


BEOGRAD - Posle teksta o prevarenom kupcu Nenadu Petroviću kome je umesto netbuka na kućnu adresu stigla cepanica, prodavac – prevarant, očigledno uplašen, javio se Petroviću i obećao da mu vraća novac.
Zanimljivo je objašnjenje koje je mladiću dao prevarant iz Bačke Topole.

Naime, rekao je da je i on bio žrtva slične prevare i da je na nagovor prijatelja odlučio da i on nekome podvali.
"Siguran sam da se uplašio nakon što je cela priča dospela u medije i da mi se zato javio. Obećao je da mi danas šalje novac post ekspresom", kaže Petrović i dodaje da mu se juče javio i vlasnik sajta "Kupujem-prodajem", preko koga je i obavljena kupovina.

"Rekao mi je da je kupovina preko njegovog sajta bezbedna i da je prevaranata malo, ali da, ipak, moram da budem obazriviji prilikom kupovine na internetu.

Objasnio mi je da postoji upustvo za bezbednu kupovinu na sajtu i da je trebalo da ga pročitam. Međutim, iako sam to pročitao ništa osim toga da je prodavac od skoro član nije mi delovalo sumnjivo", kaže Petrović i ističe da mi je posebno drago što su mu bar mediji pomogli.

A mi se nadamo da će Nenad od sada biti obazriviji prilikom onlajn kupovine, ili možda više i neće kupovati iz fotelje!?


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



izvor:kurir

Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #501 on: February 05, 2013, 03:46:28 pm »

Nešto slično sam i ja našao... Grin


* paznjak.jpg (26.18 KB, 640x329 - viewed 74 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #502 on: February 05, 2013, 08:26:10 pm »

čim li se ovaj trovao???

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/mqORtBW210U?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #503 on: February 05, 2013, 08:48:47 pm »

U slučaju da imate sudar sa pijanim vozačem koji je kriv, ne možete naplatiti osiguranje (štetu) od osiguravajuće firme. U tom slučaju može se naplatiti šteta tako što ćete tužiti sudu vozača tog vozila. Vi, a ne osiguravajuće društvo. A to košta jako puno.

Zato kad se sudarite sa pijanim vozačem molite boga da mu policija ne utvrdi da je pijan.

Pozdrav

Vlado
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #504 on: February 05, 2013, 10:11:27 pm »

Ovo što Vladimir piše - prvi put čujem!

Osiguravajuće kuće - banda hoštaplera i lopova - su se osigurali od pijanih vozača! Dobra fora!
Pa čemu onda oni služe? Čemu služi osiguranje vozila?

Moj komšija je pre 4 godine kupio novo auto (opel Corsa) i od tada ima CASCO osiguranje. Da skora nije imao nikakav udes, a osiguranje je redovno plaćao.
Pre nekoliko dana ga je neko zakačio na parkingu. Šteta oko 80 E.
Kada se obratio osiguravajućem društvu da naplati štetu, oni mu odgovoriše da mu se to ne isplati, jer zbog isplaćene provizije od 80 E, u buduće će mu osiguranje biti daleko skuplje nego do sada. Mislim da mu je tarifa oko 300 E na godinu dana - to znači da im je do sada iskeširao najmanje 1200 E.
Donesite sami zaključak i prosudite!

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #505 on: February 06, 2013, 06:41:06 am »

Imam drugara sa kojim nedeljom idem na kafu. Nas pet šest. Jedan (ovaj ) radi u osiguravajućem društvu na osiguranjima, pa nam tako ponekad priča detalje. Ako auto parkirano na nizbrdici i samo krene, otkaže ručna ili mjenjač, i udari neko auto niko nije kriv. To mi je bilo čudno, pa sam prije neki dan za to pitao kuminog oca, koji je bivši advokat, sadašnji državni tužioc i bivši sudija ustavnog suda. Dakle, čovjek zna pravo i zakone. I rekao mi je da je to tačno. Kao i za ovo ako je vozač pijan. Kad vam pukne cijev u stanu, pa poplavi vas i komšije ispod, takođe po zakonu niste obavezni da nadoknadite komšijama ispod štetu. To je po zakonu, ali nije po običajima.

Pozdrav

Vlado
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #506 on: February 06, 2013, 07:08:33 am »

Drugar je prije neku godinu imao saobraćajku, bio je pijan i bio je kriv... Njegovo je osiguranje isplatilo štetu, pa ga je poslije toga tužilo za naknadu štete...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #507 on: February 06, 2013, 07:16:18 am »

Danas zovem drugara iz osiguranja da mu ovo kažem.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #508 on: February 09, 2013, 09:06:54 am »

Bar u Srbiji važi da oštećeni naknadu dobija od obaveznog osiguranja a posle osiguravajuća kuća naplatu vrši od onoga koji je štetu pričinio kao pijan ili drogiran.Mnogi su pijanci za volanom tako ušli preko noći u velike dugove.

Postoji i garantni fond od koga se mogu naplatiti štete od neosiguranih i vozila sa isteklom registracijom ali samo po sudskoj odluci o krivici.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #509 on: February 09, 2013, 09:29:49 am »

Ispravka krivog navoda. Pitao sam drugara iz osiguranja. Ispalaćuje se šteta iako je vozač pijan.
Logged
Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.