PALUBA
March 29, 2024, 04:01:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 574795 times)
 
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #555 on: May 02, 2013, 08:29:15 am »

Quote
Petogodišnjak svojom puškom ubio mlađu sestru

Jedan petogodišnji dečak igrajući se svojom napunjenom puškom ubio je danas svoju dvogodišnju sestru u saveznoj američkoj državi Kentaki. "Roditelji nisu znali da je metak u cevi".

"Dečju" pušku kalibra .22 (6 milimetara) je od roditelja dobio na poklon.

Policija je saopštila da se majka dvoje dece, u vreme kada se incident dogodio, nalazila na tremu kuće i da je, pošto je čula pucanj, odmah utrčala i pronašla devojčicu koja je prevezena u bolnicu.

Međutim, lekari su samo mogli da konstatuju smrt dvogodišnjeg deteta.

Dečak je dobio pušku na poklon prošle godine, a oružje je držano u ćošku jedne sobe, dok roditelji nakon incidenta ističu da nisu znali da se u cevi nalazi metak, javio je AP.

Reč je o manjem modelu oružja, koje se pod sloganom "Moja prva puška" reklamira kao oružje za decu na vebsajtu proizvođača Kriket.

Predsednik SAD Barak Obama neuspešno pokušava da pokrene inicijativu da slobodarski nastrojenim Amerikancima ograniči pristup oružju.

Izvor: www.mondo.rs

Decja puska Huh? 

P.S
Ostali mediji pisu - 
Quote
dok se igrao 22-kalibarskom puškom
- ispada da je to puska koja ima 22 kalibra. Valjda po potrebi 
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #556 on: May 02, 2013, 08:40:48 am »

Pogrešno napisano .22LR
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #557 on: May 02, 2013, 04:28:03 pm »

Još ako je zrno bez košuljice, to je prava "dečja" puška. Ili bolje anti-dečja. Ko još detetu od 4 godine kupuje pušku i ostavlja je na dohvat ruke. Nekim ljudima zaista treba zabraniti da odgajaju decu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #558 on: May 02, 2013, 04:45:46 pm »


Ko se puške laća...

Još nije u SAD zrelo za ograničavanje kupovine oružja. Treba još par desetina masovnijih slučajeva.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #559 on: May 02, 2013, 04:58:46 pm »

Decje cose na sajtu firme Kriket 
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #560 on: May 02, 2013, 06:06:39 pm »

Link ne radi...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #561 on: May 02, 2013, 06:09:19 pm »

Idi na http://www.crickett.com a tamo ima odeljak KIDS CORNER.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #562 on: May 05, 2013, 05:09:55 pm »

Živa je istina da ljudska glupost nema granice...

Lokalni supermarket iz lanca "Roda", prije neki dan, preturam po horizontalnoj rashladnoj vitrini sa ribom i morskim plodovima, pogled mi zastaje na pakovanjima očišćenih liganja težine 500 gr, robna marka "Ledo", a na pakovanjima jasno i vidno naznačeno: ULOVLJENO U MORU.(?!)

Zlokobna najava budućnosti koja nas čeka, ima da stvore od nas stada brava potrošača.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #563 on: May 05, 2013, 06:14:42 pm »

Prije par tjedana kupim (prvi i zadnji put)
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
da voluminozno i financijski popunim smrznuti bakalar - red ribe red krumpira.

I kad se sve to prigotovilo, bakalar izmedju redova krumpira vidim - ALI,  gdje je ovo drugo. Sto bi rekao Orwell - isparilo. Ni najmanjeg traga osim tekucine.
Polako, ali sigurno nas pripremaju.

----

I da dodam, kako svasta reklamiraju preko telefona, zove jedan umilni glas i predlaze smrznute proizvode renomirane firme. U anketama ne ucestvujem, ali ajde.....
Imate li smrznuti...hajde --  bakalar i losos. Kako ne, imamo.  Vidi se da ste znalac, laska mi ona, a takve ne podnosim.

Pa, koliko to kosta, pitam. Ma nista gospodine, skoro pa nista. A, koliko je to... Ne odgovara - nabraja sva vrline tih proizvoda: ma ukusno, ma tecno.....socno....mi smo firma s renomeom.....svaka treca rijec gospodine..........

Pa recite mi..... Ali, to su vam veliki stekovi ribe, svjeze zamrznuti, bas za znalce.....to je tako socno.

Na jedvite jade izmolim cijenu - preracunato - samo EUR 30/kg.

Pa, kazem dami - znate li sto govorite, pa mene ste nasli .....(nisam joj ipak rekao), na sto se dama ne da smesti - to vam se puno isplati kada uzmete jedno dvije godine svaki mjesec, to su vam veliki socni, ali gospodine veliki socni komadi............

Ludilo. Sigurno me izbacila s popisa potencijalnih musterija.


* Aljaska kolja.gif (134.81 KB, 750x750 - viewed 129 times.)
« Last Edit: May 05, 2013, 06:33:43 pm by jadran2 » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #564 on: May 05, 2013, 06:36:11 pm »

.......................
Pa, kazem dami - znate li sto govorite, pa mene ste nasli .....(nisam joj ipak rekao), na sto se dama ne da smesti - to vam se puno isplati kada uzmete jedno dvije godine svaki mjesec, to su vam veliki socni, ali gospodine veliki socni komadi............

Ludilo. Sigurno me izbacila s popisa potencijalnih musterija.

Navlačenje naivaca, ja se držim mog seljačkog, dok ne prepipam ništa od pazara... Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #565 on: May 05, 2013, 07:44:25 pm »

Živa je istina da ljudska glupost nema granice...

Lokalni supermarket iz lanca "Roda", prije neki dan, preturam po horizontalnoj rashladnoj vitrini sa ribom i morskim plodovima, pogled mi zastaje na pakovanjima očišćenih liganja težine 500 gr, robna marka "Ledo", a na pakovanjima jasno i vidno naznačeno: ULOVLJENO U MORU.(?!)

Zlokobna najava budućnosti koja nas čeka, ima da stvore od nas stada brava potrošača.

Rašo, a kud se dede Novska pijaca sa onom lepom salom za ribu zdesna, a ako ne to, onda kašete pored kola u Zelenici? A robna marka Ledo je u BG poznata po skupoći. Cena je skoro jednaka taze ribi. To i jeste za ludake. ULOVLJENO U MORU piše valjda da se razlikuje od gajenih liganja, koje se love meredovom iz bazena.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #566 on: May 05, 2013, 07:58:32 pm »

U budućnosti će nas hraniti koncentratom.  Lips Sealed
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #567 on: May 06, 2013, 12:12:42 pm »

Rašo, a kud se dede Novska pijaca sa onom lepom salom za ribu zdesna, a ako ne to, onda kašete pored kola u Zelenici? A robna marka Ledo je u BG poznata po skupoći. Cena je skoro jednaka taze ribi. To i jeste za ludake. ULOVLJENO U MORU piše valjda da se razlikuje od gajenih liganja, koje se love meredovom iz bazena.

Tu je i novska peškarija i kašete pored puta u Zelenici, gdje najčešće i kupujem. Ili direktno iz gepeka od ribara koji ranom zorom kruže kroz mjesto. Smrznutu ribu nikako ne kupujem. Imao sam i priliku da vidim kako u jednoj ovdašnjoj firmi, koja je uvoznik i distributer, manipulišu smrznutom ribom i šta rade s njom. Da poželiš da je više nikad ne okusiš.

Nisam imao pojma da se i lignje uzgajaju u bazenima?! Huh?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #568 on: May 06, 2013, 12:26:11 pm »

Nisam ni ja, a bazeni su zapravo ograđeni delovi mora, tako se uzgajaju brancini i orade koje možeš kupiti po 5-6 Eur kila. Naravno, ukus je vrlo različit od onog koji je slobodno plivao.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #569 on: May 06, 2013, 02:33:13 pm »

U budućnosti će nas hraniti koncentratom.  Lips Sealed

Hrane i sada, ali ce uznapredovati. Kaze osoblje u bolnicama da se umrli vise ne raspadaju. Toliko su impregnirani svakim aditivima iz hrane.....To vazi i za one koji su zivi  Wink
Logged
Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.