PALUBA
April 19, 2024, 06:19:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 577704 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #615 on: August 28, 2013, 11:42:35 am »

Meni na fejsbuku jedno vrime reklamiralo "“NDH Reljefni ručni sat, remek djelo koje će se prenositi s koljena na koljeno” 
Logged
atomex
mornar
*
Offline Offline

Posts: 49


« Reply #616 on: August 28, 2013, 11:54:52 am »

To je jedna dosadna knjiga, teška za čitanje. Ne verujem da je iko, osim profesionalaca (istoričara, psihijatara i td.) stigao dalje od prvih par stranica. Ne verujem čak, ni u ono vreme nacizma da je bila mnogo čitana, ali bila je obavezna u svakoj kući (kao danas Biblija, Kuran i sl.- svi imaju ali niko u stvari ne čita). Uostalom, neka se javi neko ko ju je pročitao od korica do korica.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #617 on: August 28, 2013, 03:53:59 pm »

Znači trebalo bi da kod nas stave upozorenje da čitaoci mlađi od 18 godina istu mogu da čitaju samo u pratnji modertora sa "Palube" ili "jednog od roditelja".  Wink
Paluba u celini je nešto drugo, eh, sada, da sam nastavio da nabrajam gde bi se zaustavio...
Inače, ne zbog nekih pravila, već zbog klime na Palubi, imamo izuzetno malo mlađih čitalaca u odnosu na druge forume slične tematike.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #618 on: August 28, 2013, 10:26:15 pm »

To je jedna dosadna knjiga, teška za čitanje. Ne verujem da je iko, osim profesionalaca (istoričara, psihijatara i td.) stigao dalje od prvih par stranica. Ne verujem čak, ni u ono vreme nacizma da je bila mnogo čitana, ali bila je obavezna u svakoj kući (kao danas Biblija, Kuran i sl.- svi imaju ali niko u stvari ne čita). Uostalom, neka se javi neko ko ju je pročitao od korica do korica.

Ja bih je možda uzeo iz biblioteke , ali blam me da bibliotekari vide šta uzimam.
To me je sprečilo da uzmem Markiza de Sada  Embarrassed
Logged
atomex
mornar
*
Offline Offline

Posts: 49


« Reply #619 on: August 29, 2013, 10:14:08 am »

Ima "Mein Kampf" na netu u elektronskom obliku (pdf, epub) pa volja ti čitanje na monitoru, volja ti štampanje. Mislim da vlasnik autorskih prava neće uložiti prigovor. Ako stigneš (sa čitanjem) dalje od pedesete stranice častiću te pivom!
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #620 on: August 30, 2013, 07:00:24 am »


Ja bih je možda uzeo iz biblioteke , ali blam me da bibliotekari vide šta uzimam.


Ma ja sam uzeo iz biblioteke, ali dzaba, ne ide, pa ne ide.

Ima "Mein Kampf" na netu u elektronskom obliku (pdf, epub) pa volja ti čitanje na monitoru, volja ti štampanje. Mislim da vlasnik autorskih prava neće uložiti prigovor. Ako stigneš (sa čitanjem) dalje od pedesete stranice častiću te pivom!

Apsolutno tacno, ja nisam niti do pedesete strane stigao, zamorno, nerazumljivo, glupo, i jos desetak losih karakteristika koje mogu nabrojati sada. Jednom recju necitljivo.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #621 on: September 04, 2013, 05:41:15 pm »

Da nije tragično, bilo bi urnebesno smešno ... Ko zna kako li bi planeta izgledala danas da je ovaj čovek predsednik SAD.


Mekejn uhvaćen kako igra poker na "ajfonu" tokom rasprave o Siriji u Senatu


04.09.2013.

Američki senator Džon Mekej, jedan od najglasnijih zagovornika vojne intervenciji SAD u Siriji, tokom debate u Senatu o toj operaciji igrao je poker na svom "ajfonu".

Fotografiju Mekejna kako igra poker na mobilnom na svom nalogu na Tviteru objavio je i novinar "Vašington posta" Dejvid Bird.

U raspravi su učestvovali državni sekretar Džon Keri, ministar odbrane Čak Hejgel i načelnik generalštaba Martin Dempsi.

Republikanski senator Mekejn je, sudeći prema fotografiji koju je objavio Vašington post, igrao poker.
 
Busted: Džon Mekejn
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Skandal! Uhvaćen kako se igram na ajfonu tokom više od tri sata salušanja u Senatu - najgore od svega je što sam izgubio", naveo je na svom tviter nalogu Mekejn, koji je bio i kandidat za predsednika SAD.

Beta


* poker-01_ff.jpg (25.74 KB, 470x391 - viewed 73 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #622 on: September 04, 2013, 08:03:47 pm »

А шта раде ови наши по парламентима? Колико видим на снимцима Скупштине Србије сви нешто врте мобилне телефоне, читају новине, дремају и сл. Ни Мекеј-а, као и ове наше дискусија не занима. Они имају "став", било да су га заиста сами формирали (реткост), било да су га добили од "надлежних" или оних који их "спонзоришу", било од шефа партије (посланичке групе). Уосталом сви се они држе познатог става: "е је народ ка остала марва"...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 951


« Reply #623 on: September 06, 2013, 02:35:53 pm »

Odgledajte do karaja:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/w0LbfxjrCY4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #624 on: September 18, 2013, 11:12:00 am »

Tinejdžerka zbog zavisnosti od blogova skoro umrla od anoreksije

Grejn Bins (17) iz Dablina postala je zavisna od blogova na kojima su joj govorili da je debela, pa je u jednom trenutku imala samo 38 kilograma. Tek kada je pala od iznemoglosti, shvatila je koliko je bolesna.

Tinejdžerka iz Dablina skoro je umrla.
"Provodila sam mnogo vremena na sajtovima za mršavljenje gledajući fotografije mršavih devojaka kojima su štrčale kosti. Mislila sam da su prelepe, pa sam pokrenula sopstveni blog, gde sam postavljala svoje fotografije kako bi ih drugi komentarisali. Govorili su da sam predebela, pa sam htela da smršam kako bih im udovoljila. Tek nakon što sam pala od iscrpljenosti, potražila sam pomoć. Bila sam zgrožena kada su mi pokazali fotografije onoga čemu sam do tada težila" – priča Grejn.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Sve je počelo kada je kupila haljinu u koju nije mogla da uđe i zbog nje je odlučila da smrša malo.

Potražila je savete na internetu, naišla na ove blogove i krenula da se pridržava saveta koje je dobijala.
"Lako sam gubila kilograme, ali sam se osećala debelo u poređenju sa ostalim devojkama na tim sajtovima. Želela sam da izgledam kao one. U mojoj školi jedna devojka je bolovala od anoreksije. Čula sam ljude kako govore da je jako mršava, pa sam poželela da to kažu i za mene" – kaže devojka.
Pre nego što je počela sa mršavljenjem, bila je teška 56 kilograma. Za 12 meseseci izgubila je trećinu svoje težine. Bez obzira na desetonedeljni boravak u bolnici i podvrgavanje intenzivnom lečenju, ostala je odlučna da izgubi još kilograma.

"Bila sam bolesna oko godinu dana kada su me mama i tetka odvele kod doktora. Doktor me je pogledao i rekao mi ‚‚Grejn, umrećeš ako nastaviš ovako.” Kada sam videla mamin izraz lica, shvatila sam da ne bih trebala da nastavim da je mučim na ovaj način. Oporavak je trajao dugo. Obrisala sam svoj blog i otvorila novi – o zdravom životu: dobrim obrocima i vežbanju. Posle nekog vremena mogla sam da se družim sa svim prijateljima i pratim njihov ritam – mogla sam da živim normalnim životom. Pila sam milkšejkove i jela sladolede. Konačno sam se vratila na staru težinu. Želim da svi ljudi koji pate znaju da je moguće da promenite svoj život u potpunosti" – poručuje Grejn.

Izvor: bravo.rs

Video prilog sa njenog (Grainne Binns) jutjub kanala
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/aeEzshvHBTk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


* Grejn Bins.jpg (27.27 KB, 300x396 - viewed 106 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #625 on: September 18, 2013, 01:34:37 pm »

Za neke vesti vise nisam siguran gde im je mesto da li ovde, da li u Smehoterapiji ili na nekom trecem mestu. Evo jedne takve.

Najvaznije da je stigao gde je krenuo.  


Quote
"BRZE" PRUGE SRBIJE

Voz iz Beograda putovao 32 sata, stao u pustoši i udario ga grom!

Autor: Vijesti.me / Blic / | 18.09.2013 - 11:12:00h
  
Međunarodni voz koji je krenuo preksinoć iz Beograda za Bar na odredište je stigao tek jutros u četiri sata, nakon putovanja od rekordnih 32 sata.
 
Voz je već iz stanice u Beogradu krenuo sa 80 minuta zakašnjenja, da bi se prvo pokvario u Barajevu, gde je ostao do sedam ujutro, a u Kolašin stigao tek juče u 22.50, pišu podgoričke "Vijesti".
Tada je počela još veća muka putnika, jer su ubrzo opet stali u tunelu kod Kolašina i tu ostali gotovo sedam sati. Tek oko 23 sata sinoć su krenuli za Podgoricu iz Kolašina, a na odredište su stigli već potpuno iscrpljeni jutros u četiri.
Jovan B. iz Beograda je sa porodicom krenuo za Crnu Goru preksinoć, jer je trebalo da bude u Podgorici juče ujutru. Međutim, kako kaže, voz se pokvario u Barajevu i ostao na stanici.

- U vreme kada je trebalo da budemo u Podgorici, mi smo bili na 27 kilometara od Beograda. Niko nas nije obavestio da ćemo skoro 11 sati provesti u Barajevu - kaže Jovan. Voz s 10 vagona bio je prepun putnika.

- Nisam mogao da spavam čekajući da se nešto desi. Pitao sam konduktere, ali oni nisu znali da mi daju odgovor kada će voz krenuti - kaže revoltirani putnik.

Pokušali smo da dobijemo odgovor od „Železnica Srbija“ o kvaru voza, kao i da li će putnici imati pravo da dobiju nadoknadu zbog kašnjenja, ali do zaključenja ovog broja iz „Železnica“ nisu hteli da odgovore.

Crnogorska železnica: Za kašnjenje odgovoran udar groma, ni autobusi nisu mogli da pomognu

To je, međutim, bio samo početak mučnog putovanja, jer je voz na kraju u Bar stigao tek jutros u 4 sata, nakon 32 časa putovanja. U crnogorskoj železnici rekli su za "Vijesti" da je za sve krivo nevreme, odnosno udar groma.

Iz Železničke infrastrukture Crne Gore saopšteno je da je zbog “velikog nevremena i atmosferskog pražnjenja u ukrsnici Lutovo, u 15 i 53 došlo do havarije u energetskom postrojenju, što je izazvalo prekid železničkog saobraćaja”.
Direktorka Sektora za međunarodni saobraćaj u Železničkom prevozu Rajka Marinović rekla je "Vijestima" da je nevreme napravilo velike probleme na pruzi, da su angažovali sve ljude da se putnici prevoze autobusima, pošto je saobraćaj bio prekinut na više mesta i da se odsečenim putnicima dostave hrana, piće i mleko za decu.
- Najveći problem predstavlja međunarodni voz koji je ostao kod Trebaljeva jer je tu zbog nepristupačnosti terena nemoguće autobusima prihvatiti putnike - rekla je Marinović.
Voz je pokrenut sa mesta i u Trebaljevu kod Kolašina je došlo do kvara na lokomotivi Železnica Srbije. Iz Bijelog Polja je angažovana pomoćna lokomotiva koja je povukala voz za Kolašin.
Objašnjenja crnogorske željeznice da je voz kasnio satima u Srbiji i da je problem u Crnoj Gori nastao zbog više sile, odnosno nevremena, nisu mnogo značila iscrpljenim putnicima u vozu.
Novica Krvavac kaže da je sinoć pešice prugom došao do stanice Trebaljevo. Voz je, kako je rekao, i tada stajao u tunelu na kilometar od stanice, iako je iz ŽICG pre toga saopšteno da je izvlačenje voza dizel lokomotivom već počelo.
On kaže da su putnici u vozu ogorčeni i iscrpljeni i da je bilo bolesnih ljudi.
- Ljudi su ogorčeni, kako i ne bi kada se dešavaju ovakve stvari. Jedna žena mi je tražila mleko za dete, drugoj je bilo loše. Voz je pun premorenih ljudi. U vozu je mnogo dece, starih i bolesnih. Ovo je užasno. Nemamo nikakve informacije, kondukteri, takođe, ne znaju baš mnogo. Mnogi bi da nije nepristupačan teren sišli na magistralu da stopiraju i prebace se do Podgorice. Ovako u ovoj nedođiji stojimo satima bez ikakvih uslova i bez vode - rekao je Krvavac "Vijestima" dok je voz još bio blokiran.

Izvor: Alo.rs
« Last Edit: September 18, 2013, 02:17:10 pm by KUZMA® » Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #626 on: September 18, 2013, 01:52:35 pm »

Sto mene nemalo zacudjuje je da je kompozicija imala 10 putnickih vagona.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #627 on: September 18, 2013, 05:31:49 pm »

Али зато имамо међународни воз, Сектор за међународни саобраћај Жељезница Црне Горе (могу само замислити обим тог саобраћаја и број пруга ка разним дестинацијама) и наравно директора (директорку). А У Србији вероватно и Управу за међународни саобраћај са директорима (комада више), службеним возилима и свиме што следује. Је..еш путнике у "међународним" возовима.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #628 on: September 18, 2013, 07:50:30 pm »

Duzan sam malo pojasniti oko broja putnickih vagona - kada vidim dva-tri vagona, hvata me tuga da jedna "dizelica" vuce toliki teret. Govorim za magistralnu prugu ZG-ST. Pet vagona je velika rijetkost u putnickom saobracaju na HZ prugama.
Zato je - 10 vagona - za moja vidjenja putnickih vlakova -  Roll Eyes
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #629 on: September 18, 2013, 08:27:55 pm »


У Србији је чест случај да магистрална локомотива вуче два вагона, или некад чак само један - нпр воз за Нови Сад радним даном, осим петка.
Logged
Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.