PALUBA
March 29, 2024, 10:20:53 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 574728 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #645 on: October 15, 2013, 10:18:29 am »

Na svadbi u Hrvatskoj pucali iz topova, troje povređeno

Srna 14.10.2013.

Hrvatska policija podnela je krivičnu prijavu protiv dvojice muškaraca koji su iz topa ručne izrade ispalili hitac ispred jedne kuće na području opštine Oriovac u trenutku kretanja svadbene povorke. Tom prilikom su dve osobe teže, a jedna lakše povređena.

Muškarci od 47 i 32 godine su osumnjičeni da su hicem iz topa kojeg su napunili barutom i papirom oštetili dve porodične kuće, dva automobila i motocikl, saopštila je danas slavonsko-brodska policija. Hrvatski mediji, pozivajući se na nezvanične izvore, javili su da su muškarci i nekoliko dana ranije na momačkoj večeri koristili vatreno oružje i pucali u vazduh, a svedoci napominju da se toliko pucalo da je zvučalo kao na ratištu. Jedan od počinilaca je policajac koji ima opomenu. Pretragom porodične kuće u kojoj živi 47-godišnjak pronađena je veća količina municije i oko 100 grama baruta. Policija je podnela krivičnu prijavu za krivično delo dovođenje u opasnost života i opšte imovine opasnom radnjom ili sredstvom.

Izvor: Blic

Daj detetu igračku pa sedi i plači.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #646 on: October 31, 2013, 12:06:46 pm »

Kada dođe šlep - služba da pomogne posle udesa:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/KBxSntGGm8U?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #647 on: October 31, 2013, 01:14:44 pm »

Na svadbi u Hrvatskoj pucali iz topova, troje povređeno

Srna 14.10.2013.

Hrvatska policija podnela je krivičnu prijavu protiv dvojice muškaraca koji su iz topa ručne izrade ispalili hitac ispred jedne kuće na području opštine Oriovac u trenutku kretanja svadbene povorke. Tom prilikom su dve osobe teže, a jedna lakše povređena.

Muškarci od 47 i 32 godine su osumnjičeni da su hicem iz topa kojeg su napunili barutom i papirom oštetili dve porodične kuće, dva automobila i motocikl, saopštila je danas slavonsko-brodska policija. Hrvatski mediji, pozivajući se na nezvanične izvore, javili su da su muškarci i nekoliko dana ranije na momačkoj večeri koristili vatreno oružje i pucali u vazduh, a svedoci napominju da se toliko pucalo da je zvučalo kao na ratištu. Jedan od počinilaca je policajac koji ima opomenu. Pretragom porodične kuće u kojoj živi 47-godišnjak pronađena je veća količina municije i oko 100 grama baruta. Policija je podnela krivičnu prijavu za krivično delo dovođenje u opasnost života i opšte imovine opasnom radnjom ili sredstvom.

Izvor: Blic

Daj detetu igračku pa sedi i plači.

A ja sam čuo da su nekada davno u nekoliko seoskih kuća našli zazidane topove Škoda 37mm (onaj protivkolac "krnjo", što ga Boris Dvornik u "Kapelskim Krijesovima nikako nije mogao opaliti). Ne opaliti njega, nego nije hteo on (da opali).
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #648 on: November 04, 2013, 10:29:14 am »

Bez komentara.

Quote
HUSBAND SETS WIFE ON FIRE AT PUMP!!! 

Surveillance footage captured the terrifying moment. Police said 37-year-old Austin Dawkins held up a cigarette lighter too close to the gas pump as he was filling up his truck at a Gulf Food Mart on Grant Street. An explosion erupted, engulfing Dawkins' 30-year-old wife Jessica in flames.

« Last Edit: November 04, 2013, 10:45:50 am by SOLARIS 1972 » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #649 on: November 04, 2013, 10:47:41 am »

Slično ovome kad je jedan poznanik išao upaljačem pogledati koliko ima goriva u rezervoaru APN-4.  Tongue

poz.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #650 on: November 06, 2013, 01:53:51 pm »

Stvarno ima dokonih i glupih ljudi.

Covek pokusava da pobedi zamku za medvede.

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #651 on: November 06, 2013, 06:04:29 pm »

 Tongue

Quote
Zastrašujuće fotografije jelena koji je dolutao u vrt jedne kuće u New Jerseyu preplavile su internet i izazvale sveopće zgražanje javnosti. Fotografije je snimila stanovnica Susan Darrah i postavila ih na Facebook. Kako kaže, bila je šokirana prizorom jelena sa strijelom koja mu je skroz probila njušku. Pozvala je udrugu za zaštitu životinja, ali je tog dana nisu uspjeli uhvatiti. Od tada je redoviti posjetitelj njezinog vrta, gdje dolazi u društvu još četiri jelena. Savjetovali su Sarah da im ostavi kukuruza. Pripadnici Agencije za divlje životinje i dalje tragaju za jelenom i pokušavaju ga uspavati kako bi izvadili strijelu.

(Susan Darrah/Facebook)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
 
 JL


* jelen1.jpg (181.91 KB, 700x508 - viewed 72 times.)

* jelen3.jpg (257.32 KB, 700x411 - viewed 75 times.)
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #652 on: November 06, 2013, 06:11:09 pm »

A netko je samo htio napravitu ukusan gulaš  laugh
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* srneći gulaš.jpg (43.69 KB, 410x280 - viewed 252 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #653 on: November 07, 2013, 12:32:29 am »

Nažalost nije koristio pravi vrh strelice, pa se onda takve stvari događaju. Na youtube ima puno smimaka kako se to radi pravilno.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #654 on: November 07, 2013, 09:11:19 am »


Ja sam srneći gulaš prvi put jeo u ... vojsci. Neka srna sa Briona poklonjena je bila Peđi Kustecu, pa je deo gulaša dospeo i do mornara, kao što je i red.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #655 on: November 07, 2013, 09:53:05 pm »

Ја сам га јео пар пута у Моровићи. Није ми се допао ни први ни последњи пут иако су га сви хвалили.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #656 on: November 08, 2013, 07:46:58 am »

Ја сам га јео пар пута у Моровићи. Није ми се допао ни први ни последњи пут иако су га сви хвалили.

Znači da nije bio dobro spremljen. Da ti ja spremim gulaš od divljači (bilo koje), rasturio bi se od klope.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #657 on: November 08, 2013, 08:12:00 am »

Nekoliko puta sam jeo gulas od divljaci i svaki put je fantastican. Nedavno sam probao gulas u kome je bilo meso srndaca, divlje svinje i fazana od divljaci kao i meso od domace svinje i junetina. To je bio neopisiv ukus.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #658 on: November 08, 2013, 09:47:33 pm »

Мислим да је то пре ствар укуса и навика. Тај гулаш који сам јео је био спремљен за највише државне руководиоце или за стране делегације. И они су као и ви то хвалили. Мени (а и већини мојих колега, у то време обичне "бураније") се ипак више сведео онај из "дуге деветке" Wink.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #659 on: November 13, 2013, 01:07:50 pm »

Da li ste ikada čuli za za Carlosa Henriquea Kaisera? Radi se vjerovatno o najvećoj varalici u historiji fudbala. Uz pomoć šarma i „malo“ varanja, ovaj Brazilac je uspijevao biti fudbaler čak iako nije ni igrao profesionalni fudbal.

Milioni dječaka imaju san da jednog dana postanu profesionalni fudbaleri. Većina odustanu kada shvate da nemaju dovoljno talenta da uspiju. Međutim, Carlos Henrique Kaiser nije odustao.

Kaiser je koristio svoju sposobnost da lako sklapa prijateljstva, te je uz još malo dosjetljivosti napravio nešto nevjerovatno. Imao je 20-godišnju karijeru fudbalskog napadača, a nikada nije postigao ni pogodak, prenosi Source.ba.

Njegova strategija je bila jednostavna. Početkom 80-ih godina prošlog stoljeća se sprijateljio sa nekim od najvećih brazilskih fudbalera, poput Romarija, Edmunda, Ricarda Roche, Renata Gaucha ili Branca. Kada bi oni potpisali ugovore sa nekim timom, ubijedili bi čelnike svojih klubova da daju priliku „talentovanom“ Kaiseru u vidu tromjesečnog probnog ugovora. Odmah nakon što bi potpisao ugovor, Kaiser bi priznao kako mu treba nekoliko sedmica da dođe u formu. Mjesec dana bi trčao oko terena, a navečer bi uživao u blagodetima noćnog života Rio de Janeira. „Prolaz“ kod žena je imao zahvaljujući svom statusu profesionalnog fudbalera.

Nakon prvog mjeseca, Kaiser bi se pojavio na terenu i tada bi uslijedio drugi dio njegovog plana.

„Neko bi mi dodao loptu, ja bih je nabio daleko. Zatim bih se uhvatio za zadnju ložu i previjao se od bolova. Narednih 20 dana bih proveo u liječenju. Tada nije bilo magnetne rezonance, pa su mi morali vjerovati“, izjavio je on u intervjuu za Globo.

Dok se „oporavljao“, činio je sve kako bi postao popularan kod saigrača.

„Tada igračima nije bilo dozvoljeno da napuštaju hotel prije utakmice. Zato sam ja nekoliko dana prije dolaska u hotel rezervisao sobe i unajmio žene da dođu. Kada bi igrači došli, ne bi morali ni napustiti hotel kako bi upoznali djevojke“, ispričao je on.

Većina trenera i doktora su smatrali da Kaiser samo nema sreće. Međutim, neki su ga „provalili“.

Devedesetih godina je boravio u Botafogu, a često je nosio veliki mobitel. Koristio bi ga kako bi vodio lažne razgovore na engleskom jeziku sa navodnim zainteresovanim klubovima. Bilo je lako zavarati saigrače, jer niko nije govorio engleski. Međutim, klupski doktor je poznavao taj jezik. Brzo je shvatio da Kaiserov engleski nema nikakvog smisla. Jednog dana, dok se Kaiser tuširao, doktor mu je uzeo telefon i shvatio je da se radi zapravo o igrački.

Nakon takvih incidenata, Kaiser bi jednostavno promijenio klub, gdje bi ponavljao svoju uspješnu formulu. Pored Botafoga, bio je član još nekoliko velikih brazilskih klubova, poput Flamenga, Vasca, Palmeirasa i Fluminensea.

Dok je bio pod ugovorom sa brazilskim klubom Banguom, još uvijek „radeći na spremi“, Kaiser se suočio sa neočekivanim iznenađenjem. Ubačen je u tim!

„Trener me ubijedio da ću samo sjediti na klupi. Međutim, ekipa je gubila i trener me poslao na zagrijavanje“, počeo je priču ovaj dosjetljivi Brazilac.

Ulazak u igru bi otkrio da zapravo i nije baš najbolji fudbaler. Morao je nešto uraditi i uraditi to brzo.

„Primijetio sam da navijači vrijeđaju svoje igrače. Popeo sam se na ogradu i verbalno vrijeđao navijače“, ispričao je Kaiser.

Naravno, zbog toga je dobio direktni crveni karton. Klupski predsjednik Castor de Andrade je bio ljut i tražio je objašnjenje.

„Prije nego što bilo šta kažeš, saslušaj me. Bog mi je podario oca, ali je on preminuo. Međutim, dobio sam novog (rekao je pokazujući na predsjednika De Andradea). Nikada neću dozvoliti nekome da govori mom ocu da je lopov. Navijači su govorili upravo to i zbog toga sam reagovao.“

Ovim je riječima Kaiser ubijedio De Andradea da mu oprosti, a kao nagradu je dobio novi šestomjesečni ugovor.

Nekoliko godina kasnije, Kaiser je granice pomjerio još dalje. Vidio je da sve velike brazilske zvijezde odlaze u Evropu. Kaiser je uradio isto i potpisao je za francuski klub Gazelec Ajaccio. Prvi je izazov imao već na premijernom treningu. Stotine je navijača došlo kako bi se uvjerili u vještine nove brazilske zvijezde. Kaiser ih nije želio iznevjeriti, ali padanje nakon prvog dodira sa loptom nije bila opcija. Umjesto toga, on je oduševio navijače šutirajući lopte među njih. Radio je to sve dok nije ponestalo lopti. Trener nije imao drugu mogućnost nego da trening preusmjeri na kondicioni.

Ostao je nekoliko godina u tom klubu, koji se takmičio u francuskoj drugoj ligi. Zabilježio je i 20 nastupa kao zamjena, a na terenu je provodio po nekoliko minuta. U konačnici se vratio u Rio i tu je okončao svoju impresivnu karijeru, tokom koje je kao napadač postigao čitavih nula golova. Od tamošnjih medija dobio je nadimak ‘brazilski Forrest Gump’.

Izvor : http://supersport.ba/ostalo/dvadeset-godina-bio-napadac-a-nije-postigao-gol.html
Logged
Pages:  1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.