PALUBA
March 29, 2024, 11:13:08 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 574740 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1065 on: October 28, 2014, 12:22:01 pm »

Vozila Hitne pomoći moraće plaćati putarinu u Hrvatskoj

Izvor: www.nezavisne.com FENA - 27.10.2014

ZAGREB - Hrvatski zavod za hitnu medicinu (HZHM) sazvao je za sutra u podne hitni sastanak u povodu najave Hrvatskih auto-cesta (HAC) da će vozila hitne medicinske službe od sutra morati plaćati putarinu za vožnju autoputevima, upozoravajući da je Hitna pomoć specifična djelatnost u kojoj je svaka minuta ključna za spašavanje života pacijenata.
HZMH je informaciju o početku naplate cestarina dobio u petak, 24. oktobra, u popodnevnim satima, tako da su praktički dovedeni pred svršen čin. Ističu kako bi svaki zastoj prouzrokovan eventualnim kvarom ENC uređaja ili sistema naplate mogao dovesti do kobnih posljedica za zdravlje i život unesrećenih.
Situacija je apsurdna, kažu u HZMH-u, jer bi Hitna pomoć, koja obavlja hitne medicinske intervencije na autoputevima, tim istim autoputevima sada trebala plaćati putarinu. S obzirom da država zbog znatno većeg prometa tokom ljetnih mjeseci pojačava timove hitne medicinske službe na autoputevima, hoće li i HAC morati platiti usluge Hitnoj pomoći, pitaju u HZMH-u.
Kako bi se situacija razriješila na sastanak su pozvani i resorni ministri zdravlja i pomorstva, prometa i infrastrukture, te čelnici uprava HAC-a i Auto ceste Rijeka-Zagreb.
Iz HAC su pak saopštili da će od sutra u 6 sati ujutro evidentirati svaki prolazak vozilima s pravom prednosti prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, među kojima su i vozila hitne medicinske službe.
Prikupljene podatke dostaviće Ministarstvu pomorstva, prometa i infrastrukture na daljnji postupak. Računi za korištenje autocesta ispostavljali bi se mjesečno nadležnim tijelima koja bi ih bila dužna podmiriti.
U HAC-u ističu kako pitanja vezana za plaćanje putarine uređuje Zakon o cestama koji propisuje oslobađanje od plaćanja putarine samo za vozila osoba s određenim stupnjem invaliditeta. Za vozila s pravom prednosti prolaska oslobođenje od plaćanja putarine nije propisano.
Ističu kako će vozila s pravom prednosti prolaska, poput Hitne pomoći, sanitetskog prijevoza, vatrogasne službe, policije itd., ako budu opremljena uređajem za elektronsku naplatu putarine (ENC), od sutra moći ulaziti i izlaziti s autoceste brže nego do sada i bez zaustavljanja radi neposrednog kontakta s blagajnicima na naplatnim stanicama.
Ako ta vozila nemaju ENC uređaj, prilikom ulaska na autoput će, kao i do sada, na ulaznoj naplatnoj stanici uzeti magnetnu karticu iz automata, koju će na izlaznoj naplatnoj stanici predati blagajniku, a blagajnik će prolazak evidentirati. Vozila koja zbog  hitne intervencije neće moći preuzeti i predati magnetsku karticu biće propuštena a njihov prolazak evidentiran, navodi HAC.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1066 on: October 28, 2014, 12:41:40 pm »

Ovako se to radi u Šangaju:
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #1067 on: October 28, 2014, 12:54:51 pm »

He, he. Treniranje strogoce na nekoliko vozila hitne pomoci dnevno koja imaju posebni interes i za auto-ceste i imidz zemlje.

A, usporedimo ovo: do pred koju godinu, vikendom, praznikom nisu smjeli voziti kamioni preko 7,5 tona nosivozti na relaciji drzavne ceste D1 (uglavnom se toce dionice Karlovac-Split).

Ako se putnik namjernik sada vozi u to vrijeme, vidi -  posebno u ljetno vrijeme mnogo stranih i domacih putnickih automobila i naravno mnogo teskih kamiona dugoprugasa (iskljucivo domacih (HR) ili BiH registracija) koji masovno voze.

Ocito je kamionski lobi izvrsio takav pritisak na drzavne organe da su potiho promijenili zakon.

Razlog je jednostavan - auto cesta oz KA do ST je duza od D1 i placa se za razliku od D1.  Neka se sleperi koji idu iz Ljubljane do Maribora probaju voziti lokalnim cestama.  Smiley. Ili u Italiji, Austriji, Njemackoj...........

Sleper koji vozi dva puta na relaciji Karlovac - Split starom cestom "ustedi" na gorivu i cestarini godisnje oko EUR 19.000. (Samo  cestarina bi ga kostala oko EUR 15.000).

Koliko je gubitak za auto cestu, a pogodovana "usteda" za transportere: ako ima samo 1500 kamiona koji tako voze samo 2 x tjedno = EUR 22.000.000 manji promet auto cestom. A, vjerojatno je usteda i puno veca. Kolika - to znaju faktori koji su promijenili zakon i pogodovali kamiondzijama.

Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1068 on: October 28, 2014, 02:45:24 pm »

@jadrane pitanje ako si upućen šta sve plaćte prilikom registracije vozila u HR-u Osim obaveznog osiguranja?
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #1069 on: October 28, 2014, 02:55:30 pm »

@jadrane pitanje ako si upućen šta sve plaćte prilikom registracije vozila u HR-u Osim obaveznog osiguranja?
Evo tih davanja; 1 EUR = 7,65 Kn
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Jos se placa ekstra usluga oko EUR 30,00 za obavljanje tehnickog pregleda.


* IMG.jpg (345.93 KB, 1276x880 - viewed 145 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1070 on: October 28, 2014, 06:18:26 pm »

I koliko otprilike izađe godišnja registacija za automobil srednje klase (napr. 1.5 ccm, 90 HP), bez casco osiguranja?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1071 on: October 28, 2014, 06:58:42 pm »

@lovac u BiH bi te to došlo oko 460 KM ~ 230 € ako imaš 50% popusta na polisu (ako nisi imao šteta u toku protekle godine) i ako je automobil stariji od 5 godina. Ako je malđi od 5 godina palaćaš punu cijenu poreza na luksuz...


« Last Edit: October 28, 2014, 07:10:10 pm by Trifko » Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1072 on: October 28, 2014, 07:19:32 pm »

Kod mene u Cg više nema popusta na polisu osiguranja - a ta kompletna zabava me na auto staro 3 godine košta 270 €.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #1073 on: October 30, 2014, 11:32:10 am »

I koliko otprilike izađe godišnja registacija za automobil srednje klase (napr. 1.5 ccm, 90 HP), bez casco osiguranja?

S maksimalnim popustom na obavezno osiguranje - 400-500 EUR-a; tu racunam i dopunski porez od oko 40 eura na automobil do 10 godina.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #1074 on: October 30, 2014, 11:34:34 am »

Htio sam postaviti onaj tipicno americki video gdje osam policajaca ispaljuje 45 metaka u i prema bolesnom mladicu (crncu) koji ima dzepni nozic, ali je prestrasno i prezalosno - ali tipicno americki.
I jos ga vezu mrtvog lisicama i vuku, usput i sutnu......
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1075 on: November 01, 2014, 05:50:50 pm »

Tenkovi nisu igracke.  Roll Eyes

Quote
Soldier Crashed by T62 Tank Against Truck that was to be Towed

Footage of an incident in Yemen, where a tank has reversed into a soldier, and appears to crush the upper body and head into the front of the disabled truck they were trying to tow ..... skip to 1:30

Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1076 on: November 07, 2014, 02:04:17 am »

AUUU koja budala

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/X282f0fjSGo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1077 on: November 07, 2014, 08:56:59 am »

Žao mi je što sam sprečen da šire prodiskutujen neke stvari.

O registraciji bih mogao navesti da se sjećam da se u to vrijeme mogao kupiti reno 4 za 50 e.Istina tribalo je dosta raditi na njemu naročito na podu jer je trebalo mijenjati skoro cijeli pod.Uporedite sad visinu registracije i cjenu polovnog vozila.Nisam prošao obavezni liječnički pregled kod 65 godina i ako su mi neki prijatelji iz SUP-a govorili,da što se nisam njima obratio.Koliko sam glup vidi se i iz toga što sam smatrao da zaista nisam za učešće u saobraćaju,jer nisam siguran koliko ugrožavam druge.Međutim,ne da mi je trebalo,jer nemogu da se krećem po prostoru,a Bogami koliko sam video i iz sredstava informisanja(ljudi umiru za volanom autobusa),dok ja i dalje živim ali ne mogu da se krećem bilo koju dužu rutu.

@SOLARIS i @Željko su dali priloge koji su potrebni ali meni su toliko mučni da mi je užas i da ih sanjam.Otac mi je radio na željeznici,pa mi je pričao o tim nesrećama kod kačenja vagona.

Poz.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1078 on: November 07, 2014, 03:07:18 pm »



@SOLARIS i @Željko su dali priloge koji su potrebni ali meni su toliko mučni da mi je užas i da ih sanjam.Otac mi je radio na željeznici,pa mi je pričao o tim nesrećama kod kačenja vagona.

Poz.

Ovi prilozi su dokaz da se najveći broj nesreća dešava zbog ljudske bahatosti i nepažnje!
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1079 on: November 10, 2014, 02:08:54 pm »

Ko tu koga...


Logged
Pages:  1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.