PALUBA
April 19, 2024, 08:32:04 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 577666 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1095 on: November 14, 2014, 08:09:11 pm »

DA bave se time velike firme sto znaci da bi to bio jos jedan udar na one male. Uostalom ko ce to da satelitski prati neki tamic ili zastavicu? I to su kamioni?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1096 on: November 14, 2014, 08:15:32 pm »

Kuzmo ala si naivan formira se državana agncja za praćenje i gubljenej vreman, koja raspiše tender za nabavku softvera i hardvera itd. i na kraju mjseca ko telekom samo pošalje račune i to ti je to...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1097 on: November 14, 2014, 08:17:53 pm »

Jes i to sto kazes.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1098 on: November 14, 2014, 08:41:41 pm »

Dosta privatnih firmi je samo postavilo uredjaje na kamione i kombije da se vozila van radnog vremena nebi zlouptrebljavala,to sam licno osetio na svojoj kozi jer sad kad trebam nesto da prevezem moram da platim 20 evra a ne tri piva koliko sam obicno davao komsiji  Embarrassed

Ovo za vinjete nije losa stvar,glupst je sto opet ostaju naplatne rampe na kojima cu morati da cekam red!
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1099 on: November 14, 2014, 08:55:54 pm »

Vidis, neko kaze da nije losa stvar, ministarka tvrdi da ce na taj nacin duplirati prihode od naplate u odnosu na sadasnje stanje a drugi tvrde da je dovoljno pogledati da je Madjarska u prvoj godini uvodjenja vinjeta imala prihod koji je bio svega 19% dotadasnjeg prihoda. Da li je tacno i koliko ne znam ali sam siguran da ne pije vodu prica da ce biti vise novca za ulaganje u puteve. Pre bih rekao da ce i ako bude vise novca taj novac otici na krpljenje ne puteva nego raznih budzetskih rupa i na licno bogacenje pojedinaca. Isto kao sto odlazi i novac od akciza za gorivo, i tzv. drumarina prilikom registracije i onaj odredjen procenat od naplacenih kazni.
U svakom slucaju meni te vinjete nece nesto posebno smetati posto bih kao RVI trebao da podnesem zahtev i dobijem karticu za besplatno koriscenje puteva. Nisam je koristio do sada posto retko koristim autoput (1-2 puta godisnje) pa nemam posebnu potrebu da trazim, ali ako ovo bude usvojeno sigurno cu takav zahtev podneti.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #1100 on: November 14, 2014, 09:21:14 pm »

Савки предлог, ако се спроведе може бити добар. Проблем је што се одмах нађе сто разлога да се то не примењује, односно праве изузеци, као и то што се одмах траже "рупе" како би се заобишла обавеза или нешто украло. Вињете, плус наплатне рампе где би се очитавале (аутоматски) могле би да повећају приход.

Када би наплату путарине препустили приватној фирми и која би се издржавала из процента наплате, укупна наплате би била близу апсолутној. Овако, они што тамо раде, као и њихови шефови су државни службеници (пардон, службеници у јавном предузећу) који ем примају солидне плате, ем мало крадуцкају. Те што крадуцкају нема шансе да отпустиш (синдикат, колективни уговор, дисциплинска комисија, рокови, угрожена права јадних радника , олакшавајуће околности, самилост итд. и сл.). Код приватника летео би "као куфер".
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1101 on: November 14, 2014, 09:31:50 pm »

Isto kao sto je APEX povecao naplatu i prihod GSP-a?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #1102 on: November 14, 2014, 10:02:25 pm »

Pa nije jer je celi sistem odmah obesmišljen, pozivom na "građanska prava". Umesto obaveznog validiranja prešlo se na "ko hoće", a to znači malo ko. A to opet znači "zašto bih kupovao kartu" kad ne moram. Na pomen ulaska na prednja vrata, a izlazak na srednja i zadnja digla se revolucija.

A u isto vreme u Novom Sadu ulaz u gradske autobuse je samo na prednja vrata (platiš kartu pa ideš dalje), a izlazak na srednja i zadnja (koja se otvaraju 10-15 sekundi nakon prednjih). I niko se ne buni. Ako neko pokuša drugačije vozač stoji i čeka (ne kreće) i svi te gledaju. I plaća se karta.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #1103 on: November 14, 2014, 10:21:46 pm »


Ovo oko plaćanja je jasno, ali oko ulaska na jedna vrata je problem, ne zato što tako treba ili ne treba, već bi se dužim zadržavanjem busa na stanici napravio totalni haos. U Novom sadu su gužve u prevozu daleko manje nego u Beogradu. Ipak, i u moskovski nadzemni prevoz se ulazi na prednja vrata, tj. sačekaš, uđeš ... sedneš na sedište. Sedneš na sedište ... e to u Beogradu ne može, sve je najverovatnije zauzeto.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1104 on: November 14, 2014, 11:26:13 pm »

Greškom je mami poslala golišavu sliku, ali ovakav odgovor nije očekivala

Ako vam se nekad desilo da greškom pošaljete poruku onome kome nije namenjena, onda sigurno znate kako to ume da bude neprijatno. Posebno ako je u pitanju seksi, golišava slika. I ako je umesto dečku - pošaljete mami! Upravo to se desilo ovoj nesrećnoj devojci.

Blamantna greška i genijalan odgovor

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Naime, ćerka se slikala u izazovnoj pozi, noseći samo seksi donji veš. Ovaj golišavi seksi selfi je verovatno planirala da pošalje njekom dečku, ali je on greškom završio na adresi njene mame. Shvativši šta je uradila, ćerka je odmah poslala mami poruku.

- O bože mama, to nije bilo za tebe!!! - napisala je zaprepašćena devojka.

Par minuta kasnije stigao je genijala odgovor od mame.

- Ne brini, moje su svakako bolje - napisala je duhovita mama, i u to poslala svoju sliku u donjem vešu.

Izvor: www.blic.rs


* 76178_0148007.63_630x0.jpg (100.83 KB, 630x1120 - viewed 87 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1105 on: November 15, 2014, 12:43:30 am »

Vinjeta je odlična stvar za onog ko svakodnevno koristi auto put, ali z amene koji ću ga danas koristiti i eventualno u  narednu godinu dana ponovo je samo dodatni namet... Moram platiti nešto što neću koristiti.

@ Željko što se čekanja tiče kad imaš vinjetu ne čekaš ništa nego samo voziš na naplatnim rampama postoje prolazi na kojima prolaziš s vinjeto, samo si dužan da usporiš na određenu brzinu da bi te skener mogao očaitati, tako je bar u SLoveniji i Austriji, s tim da u Austriji imaš i na auto putu skener za vinjeta koji te skeniraju da se slučajno nisi provukao na put bez iste...
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1106 on: November 15, 2014, 12:53:48 am »

Vinjeta je odlična stvar za onog ko svakodnevno koristi auto put, ali z amene koji ću ga danas koristiti i eventualno u  narednu godinu dana ponovo je samo dodatni namet... Moram platiti nešto što neću koristiti.

@ Željko što se čekanja tiče kad imaš vinjetu ne čekaš ništa nego samo voziš na naplatnim rampama postoje prolazi na kojima prolaziš s vinjeto, samo si dužan da usporiš na određenu brzinu da bi te skener mogao očaitati, tako je bar u SLoveniji i Austriji, s tim da u Austriji imaš i na auto putu skener za vinjeta koji te skeniraju da se slučajno nisi provukao na put bez iste...

Trifko ovo je Srbija,ziv bio pa video bice guzve!
Sto se tice Austrije,prosli mesec sam prosao bez vinjete celu zemlju i nista,da ima skenera nagazili bi me u povratku,vozio sam do Slovenije kupio sam njihovu vinjetu , posle sam dao drugu da vozi a ja zaspao tek u Minhenu sam video da nije kupio Austrisku vinjetu da su me nagazili kazna je od 150 do 350 evra.
U vezi Slovenije i njihovih vinjeta,zaustavljaju sve strance na auto putu ne zanima ih dali imas tri ili cetiri tocka na autu dali imas haubu,krilo,vrata itd samo gledaju dal si kupio vinjetu za tih 100 km laugh
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1107 on: November 15, 2014, 01:07:16 am »

Ja sam 2011. drekno 200+ € u Austriji poslije Klagenfurta Drotovi me skinuli bili sa Civilnim Turanom koji je opremljen ko spejs šatl...
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1108 on: November 15, 2014, 06:28:45 am »

Vinjeta je odlična stvar za onog ko svakodnevno koristi auto put, ali z amene koji ću ga danas koristiti i eventualno u  narednu godinu dana ponovo je samo dodatni namet... Moram platiti nešto što neću koristiti.

@ Željko što se čekanja tiče kad imaš vinjetu ne čekaš ništa nego samo voziš na naplatnim rampama postoje prolazi na kojima prolaziš s vinjeto, samo si dužan da usporiš na određenu brzinu da bi te skener mogao očaitati, tako je bar u SLoveniji i Austriji, s tim da u Austriji imaš i na auto putu skener za vinjeta koji te skeniraju da se slučajno nisi provukao na put bez iste...

Trifko ovo je Srbija,ziv bio pa video bice guzve!
Sto se tice Austrije,prosli mesec sam prosao bez vinjete celu zemlju i nista,da ima skenera nagazili bi me u povratku,vozio sam do Slovenije kupio sam njihovu vinjetu , posle sam dao drugu da vozi a ja zaspao tek u Minhenu sam video da nije kupio Austrisku vinjetu da su me nagazili kazna je od 150 do 350 evra.
U vezi Slovenije i njihovih vinjeta,zaustavljaju sve strance na auto putu ne zanima ih dali imas tri ili cetiri tocka na autu dali imas haubu,krilo,vrata itd samo gledaju dal si kupio vinjetu za tih 100 km laugh

Ni je baš tako, u Sloveniji kontroliraju vinjete ali ne sve strance, jer to nije moguće. Oni kontroliraju po nahođenju. Kontrole su kod naplatnih kućica, na odmorištima... Zavisi tko kontrolira, može to biti služba autocesta, oni imaju pravo kontrolirati samo vinjete i opremljeni su tako. Za to imaš li: "tri ili cetiri tocka na autu dali imas haubu,krilo,vrata itd" kako pišeš ti, nadležna je policija i to je normalno. Tako treba i biti, ali još uvjek postoje paralelne ceste, gdje nema cestarine.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1109 on: November 15, 2014, 11:27:38 am »

A možda tko razmišlja oko toga, da ako se kupi vinjeta, možeš "besplatno" da koristiš autoput. A kako autoputevi važe za najsigurnije ceste (sa % najmanje nesreča na vozilo i prevoženi km) tako se posredno i smanjuje broj stradalih u prometu.
Logged
Pages:  1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.