PALUBA
April 24, 2024, 01:13:54 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 578604 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1140 on: November 25, 2014, 09:52:02 pm »

 Mislim da je to jedno od pitanja na koje treba dati odgovor iz prostog razloga - odgovornost za smrt tog mladica snosi vozac, snosi lice koje je zatvorilo gepek ali i taj momak koji je nastradao. Sud bi na  osnovu  toga trebao da ceni u tom delu slucaja kolika je pojedinacna odgovornost svakoga od te 2 ili 3 osobe.  Naime da neko nije zatvorio gepek ovaj verovatno ne bi stradao vec bi isplivao? 
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1141 on: November 25, 2014, 09:59:25 pm »

Kad smo već načeli ovu temu:

Ko je odgovoran za smrt devojčice od 16 godina, koja se provodila u pijanom društvu u 4 sata ujutro?
Da li su za to odgovorni njeni roditelji, pijano društvo sa kojima je bila, ona sama ili državne strukture koje svojim nečinjenjem nisu sprečile i predupredile uzroke te tragedije?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #1142 on: November 25, 2014, 10:03:40 pm »

Kako li se može voziti auto 110 na sat uskim, grbavim i mračnim putićem, a sa otvorenim gepekom. Bio sam u toj "Carskoj ohoti". Ništa naročito.
A krivi su svi, svaki u svom delu. Kome li je pala na pamet ta smrtonosna šala o trpanju dečka u gepek? Ili je možda nekom zasmetala njegova pijana vickastost, pa su rešili da ga kazne zatvaranjem u gepek.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #1143 on: November 25, 2014, 10:19:25 pm »

Моја ћерка каже да преможење у гепеку (где стану чак до три "путника", ако се мало "згусну"), од кафића до кафића није ниша необично за Београд.

По мом суду највећа је кривица родитеља, као и утицај средине (а који креирају разни таблоиди, ТВ станице и њихове таблоидне емисије, разне "звезде" и "звездице", тзв. естрада руковођени материјалним интерсима) од кога се тешко одбранити (јер ниси "ин", "у фазону"). Репресивне мере могу делимично нешто постићи, али без помоћи родитеља, школе и подршке окружења, дугорочно се неће ништа променити.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #1144 on: November 25, 2014, 10:30:19 pm »

Polovinom osamdesetih je provereno da u peglicu može stati šest pijanih bizgova i kuče. u Ladu standard (Kopejku) može stati sedmoro treznih. Niko nije bio u gepeku, naravno, nismo bili toliko pijani.

Ipak, ne mogu da shvatim toliku neodgovornost, smrtonosnu neodgovornost i glupost. Možda me je vreme pregazilo, "omatorio sam".
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #1145 on: November 26, 2014, 12:07:32 am »




   Iz istog perioda datira i podatak za max. broj putnika u Mini Morisu a koji iznosi takođe 7. Još nas je pri tom zaustavila i policija nakon kraće jurnjave, pošto smo u želji da uštedimo na benzinu išli prečicom kroz spomen park! Policajci su nas  sve postrojili ispred vozila i prebrojali a onda pitali preplašenog vozača da li on upravlja Mini Morisom ili Mini Busom. I pustili nas da nastavimo sa vožnjom pošto je bila kriza, a neke vajde od nas nije bilo pošto smo bili studenti, a i pretpostavili su da nećemo praviti dalje probleme.

   Naravno da je ovo pogrešno ali oslikava moju lakomislenost u tim dečačkim danima. Nekako tih godina sam se takođe vozio u gepeku Mercedesa 123 sa još jednom devojkom, zato što nas je isto bilo previše a na putu se očekivala policijska kontrola! Kao da tada baš te patrole nisu obavezno otvarale gepek svakom autu, pošto su se putevima Srbije u to vreme kretali samo šverceri. O mojoj pameti ne treba ni pričati. Sećam se samo da kada smo stigli i kada su nam otvorili gepek ni ja ni moja drugarica nismo znali gde se nalazimo iako smo bili ispred kafane u koju smo često svraćali i u koju smo na kraju krajeva i krenuli! O nekoj orijentaciji nema ni govora kada se ovako prevozite a prilikom sudara ste totalno bespomoćni, kao prase u gepeku.

   Poenta priče nije da je to što su omladinci uradili pogrešno. To sada svi vide. Poenta je po meni zakonska politika koja je desetostruko umanjila broj polaznika auto škola i umnogome zagorčala život svakome ko želi da na regularan način upravlja motornim vozilom. Momak koji je počinio nesreću nije ni imao vozačku dozvolu, što će mu na sudu za nešto malo povećati kaznu. A mi ostali koji moramo da idemo na posao svaki dan da bi plaćali poreze i račune i dalje ćemo plaćati kazne od 5.000 din za nevezivanje pojasa i slične gluposti. Šta je sa brižnim ocem ovog glupana koji je usmrtio troje mladih ljudi, a koji je dozvolio svome čedu da uzme BMW od 2.500 kubika bez vozačke da ide malo u život a malo u smrt! Zar Mirko Alvirović i onaj cvikeraš iz uprave saobraćajne policije nisu predvideli i kaznu za one koji omoguće da se njihovo vozilo otuđi ostavljajući ključeve neobezbeđene? Kako  se zove taj pošteni građanin što dade svom detetu oružje u ruke? Zašto ga kriju mediji a pri tom u Paparacu prate i snimaju poznatu glumicu kako pričajući na mobilni prolazi kroz crveno svetlo sa dvoje dece u automobilu. Objavite ko je, da li radi u državnoj službi,kolika mu je plata, koju školu je završio, objavite mu sliku neka ga vide kolege i komšije. Pa ne ubija se troje ljudi svaki dan!


Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #1146 on: November 26, 2014, 12:12:41 am »


Sa drugaricom u gepeku ... otkad se to zove drugarica (u gepeku je prilično neudobno za pojedine poze).  Cool Uf, ovaj povod baš nije za šaljive napise.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1147 on: November 26, 2014, 12:44:35 am »

U julu 97-e godine  zaustavi me policajac sa jos osam osoba u Pezou 505,naravno bilo srecno vreme(samo za snalazljive) lepo se zaradjivalo  i sve zavrsim sa 10 maraka,naravno ako je bio neki tezi incident npr preko jedan promil alkohola tu je bila tarifa 20 do 30 maraka sve si mogao lepo da dogovoris.Mada moje celo drustvo i ja sam u zadnjih dve,tri godine kad god se zapijemo negde u gradu ili idemo svi zajedno taksijem pa sutra skupljamo automobile ili pozovem sejf drajevera i doveze me  kuci za 1000 dinara.
Ovag klinca necu da branim jer ni sam nisam bio cvecka ali sam imao jedno pravilo kad god sam hteo da divljam uvek sam bio sam u autu znao sam  da stignem do Nisa za 1 i20 sad vec to putovanje traje i preko dva sata.
Pored odgovornosti ovog klinca ima i dosta neodgovornosti gradske uprave zasto nije postavljena rampa ili neka zandinjera na ulazu u kej npr coveku moze da pozli za volanom i ima da sleti autom u Dunav.
« Last Edit: November 26, 2014, 12:53:59 am by Zeljko11 » Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #1148 on: November 26, 2014, 12:51:32 am »




   Ali baš sa drugaricom. Poze nam nisu ni pale na pamet pošto je u gepeku toliko klaustrofobično da zaista ne možete da procenite kuda se kreće vozilo. Mislim da je presudno to što iznutra ne može da se pravilno oceni da li je vozilo skrenulo pod pravim uglom ili nekoga obilazi pa čak ni na koju stranu je skrenulo. Kada gledam akcione filmove u kojima nekoga kidnapuju i smeste u gepek a on se zatim u vožnji oslobađa i beži mogu samo da se nasmejem i podsetim svoje gluposti kada sam se dobrovoljno tako vozio.Uostalom i kada se vozite na karoseriji kamiona pod ceradom uopšte ne možete proceniti koliko putujete i dokle ste stigli.


Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #1149 on: November 26, 2014, 01:06:11 am »




   Mislim da su u ovom slučaju odgovorni samo vozač koji je nasilničkom vožnjom prouzrokovao sletanje automobila i lice koje mu je omogućilo da upravlja tim vozilom bez vozačke dozvole. Žardinjere će verovatno biti sada postavljene, ali to ne znači da treba cela obala Dunava i Save kroz Beograd i Zemun da se ograde. To bi bilo jako skupo i nepotrebno. Mi kao roditelji pre svega treba da učinimo sve i onemogućimo da naši potomci čine ovakve prestupe koji mogu prerasti u tragediju. U principu, nije ništa loše što je tata dao sinu besan auto ( a koji je ujedno i statusni simbol) da se provoza uveče sa drugovima, ali ako on nema dozvolu to je onda krivično delo. Treba da učimo decu da ne treba biti silan i razmetati se bogatstvom jer ništa na ovom svetu , pa ni bogatstvo, nije večno. To će mladi junoša sada spoznati na teži način, iza rešetaka, gde tatino bogatstvo i status malo znače. A tu je i pitanje savesti sa kojom on sada treba da živi a tek se ispilio...


Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1150 on: November 26, 2014, 03:42:22 am »

Nije mu tata dao auto da se malo provoza, nego kupio sinčini svojoj "Bemveja" od 2,5 litra, pa još kupe, pošto je čuo da je to "jeb...iji" auto. Za kupljenu dozvolu izgleda nije ostalo para, pošto je momčina sve propila u kafani. A to koju školu tajo ima je nebitno, pošto je nema. Inteligencija je postala sirotinja, a beskrupulozni i neobrazovani lepo kupe diplome za koju hiljadarku. Što da troše vreme na gluposti.

Zakon u kome se 140Km/h u naseljenom mestu tretira kao nasilnička vožnja, a ne ubistvo u pokušaju ili makar izazivanje opšte opasnosti nije zakon, nego smrtna presuda. Zbog takvih vozača i propisa imam strašnu averziju od automobila. Ne znam hoću li se ikada odvažiti da kupim sebi jedan i provozam ga dalje od nekog hipermarketa u zemlji gde se vožnja koja je makar i za 5Km/h niža od maksimalne dozvoljene brzine smatra "penzionerskom" i žestoko iritira ostale "vozače".
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1151 on: November 26, 2014, 08:51:25 am »

Zakon u kome se 140Km/h u naseljenom mestu tretira kao nasilnička vožnja, a ne ubistvo u pokušaju ili makar izazivanje opšte opasnosti nije zakon, nego smrtna presuda.

Kada takvo ponasanje pocne da se tretira kao pokusaj ubistva i bez izuzetaka onda mozemo ocekivati da nesto krene na bolje.
Samo cu dodati jos i to da sam u poslednjih 5-6 godina izbegao otpriliki isti broj situacija kada sam hteo pa odustao od preticanja a onda mi se iz mraka pojavi neosvetljen automobili ili traktor, a u jednom slucaju i APN4.
Poslednji put je to bilo pre nekih 20-ak dana. Traktor sa prikolicom bez ijednog svetla, bez ijedne reflektujuce oznake, bez icega. To sto rizikuje svoj zivot njegov je problem ali zbog nekih 1500-2000 dinara sto dovodi u opasnost druge to nije prekrsaj to je krivicno delo.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1152 on: November 26, 2014, 10:04:58 am »

Nije mu tata dao auto da se malo provoza, nego kupio sinčini svojoj "Bemveja" od 2,5 litra, pa još kupe, pošto je čuo da je to "jeb...iji" auto. Za kupljenu dozvolu izgleda nije ostalo para, pošto je momčina sve propila u kafani. A to koju školu tajo ima je nebitno, pošto je nema. Inteligencija je postala sirotinja, a beskrupulozni i neobrazovani lepo kupe diplome za koju hiljadarku. Što da troše vreme na gluposti.

Zakon u kome se 140Km/h u naseljenom mestu tretira kao nasilnička vožnja, a ne ubistvo u pokušaju ili makar izazivanje opšte opasnosti nije zakon, nego smrtna presuda. Zbog takvih vozača i propisa imam strašnu averziju od automobila. Ne znam hoću li se ikada odvažiti da kupim sebi jedan i provozam ga dalje od nekog hipermarketa u zemlji gde se vožnja koja je makar i za 5Km/h niža od maksimalne dozvoljene brzine smatra "penzionerskom" i žestoko iritira ostale "vozače".
O cemu ti pricas,pa sta ako je kupio bmw-a zasuci rukave nemoj da kukas ovde nego radi i kupi,ja sam 97-e godine kupio Pezo 505 89 godiste za 5000 maraka  a imao sam 21 godinu,radio sam kao konj,nisam kao neki sedeo u kst-u ili ispred marketa cirkao pivo  i kukao nego sam se snasao radio sam dva posla i tako uspeo da napravim nesto.U to vreme ja sam sedmicno zaradjivao skoro pukovnicku platu ali sam i dosta trosio inace bi sigurno i skuplji auto imao.
Sad po tvom ispada da ako je neko mlad i vozi dobar auto taj je los covek ako nastavis sa tim razmisljanjem neces daleko dogurati nego ces istrunuti u sopstvenom samo sazaljenju i zavisti

Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #1153 on: November 26, 2014, 10:34:21 am »



   Evo o čemu pričamo. Nije stvar u zavisti već u poremećenom sistemu vrednosti. Da li ćeš i za ovakvog manijaka da kažeš kako je danju radio dva posla da bi uveče vozio besan auto?


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


   Ponavljam, krivac je samo on i njegovi roditelji.Mada bi se krivica mogla prebaciti i na pravosudni sistem koji ovakvog nasilničkog vozača nikada nije osudio iako ima toliko prekršaja. Neka mu se to uzme kao olakšavajuća okolnost prilikom izricanja presude jer država je svojim nečinjenjem prouzrokovala da on i dalje bude na ulicama i izaziva još nezgoda. A mi koji smo zaposleni da i dalje plaćamo kazne za pogrešno parkiranje, nevezivanje pojasa, izbacivanje lakta kroz prozor automobila, prljave tablice...




* Blic 26.11.2014. naslovna.jpg (241.3 KB, 800x1086 - viewed 97 times.)
« Last Edit: November 26, 2014, 10:40:41 am by micha » Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1154 on: November 26, 2014, 10:48:23 am »



   Evo o čemu pričamo. Nije stvar u zavisti već u poremećenom sistemu vrednosti. Da li ćeš i za ovakvog manijaka da kažeš kako je danju radio dva posla da bi uveče vozio besan auto?


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


   Ponavljam, krivac je samo on i njegovi roditelji.Mada bi se krivica mogla prebaciti i na pravosudni sistem koji ovakvog nasilničkog vozača nikada nije osudio iako ima toliko prekršaja. Neka mu se to uzme kao olakšavajuća okolnost prilikom izricanja presude jer država je svojim nečinjenjem prouzrokovala da on i dalje bude na ulicama i izaziva još nezgoda. A mi koji smo zaposleni da i dalje plaćamo kazne za pogrešno parkiranje, nevezivanje pojasa, izbacivanje lakta kroz prozor automobila, prljave tablice...




On je tu najmanje kriv sto nije osudjen,kriva je drzava tj sud,ako je tacno vidim da je drzava lepo prihodovala od njega 6 puta voznja auta sa stranim tablicama znaci da je svaki taj auto zavrsio na carini i bice prodat na licitaciji i mislim da je kazna za takav prekraj oko 100000 dinara sve u svemu bio je dobra musterija,vise je koristio drzavi nego neke firme
Logged
Pages:  1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.